خوشنويسي دركورل

razraz

New Member
باسلام به دوستان
لطفا اگردرمورد خوشنويسي با نرم افزارهاي چليپا كلك وخوشنگار(اين نرم افزارسيدي اصليش رانصب كردم )اطلاعاتي دارند بكوييد چطورميشود بدون اينكه نوشتها بهم ريخته شوند (در چليپا )يا اصلا بعضي حروف نوشته شده نمايش داده نميشود درخوشنگاروكلك چكاربايدكرد.
دركلك من با نرم افزار پي دي اف فاكتوري تبديل به پي دي اف ميكنم وبعددركورل بازميكنم ولي بازهم بعضي حروف نوشته نمي شود
لطفا راهنمايي

nima_dsnr

کاربر VIP
با کلک که خودم هم همین مشکل رو تو pdf دارم.
ولی با چلیپا متن رو که کپی کردی ungroup کن Ctrl+U بعد کنترل + شیفت سمت راست و بعد کنترل + شیفت سمت چپ رو بزن انشالله درست میشه.

mahdi pour

Member
سلام
در چليپا بايستي بعد از نوشتن انرا انتخاب كني بعد توسط مسير
Edit/copy
انرا كپي كني و در كارل انرا Paste كني.
بات اين روش كامل ميشه به صورت وكتور.

mahdi pour

Member
اما در كلك
بايد آنرا SAVE IMAGE كني آنهم با پسوند PNG يا PSD بعد از نام دادن و SAVE كردن داخل EDIT شده و COPY TO CLIPBOARD را ميزني و در كارل pasteميكند . بايد درست شده باشد.

razraz

New Member
با تشكرازحسن نظرشما
دركلكي كه من دارم درويندوز ايكس پي خروجي نمي شود گرفت پس فايلها سيو نميشود ومجبورهستم ار پي دي اف فاكتوري استفاده كنم ازروش شما استفاده كردم وفقط كپي عكس نوشته راباكيفيت كم ميدهد ومن ميخواهم نوشته را بصورت وكتورجهت برش با كاترپلاتراستفاده كنم
لطفا كمك بيشتر

alitanha

New Member
از گزینه Save Image استفاده کن و بقیه مراحل را انجام بده یکی از دوستان گفته.در برنامه کلک

اگر مشکلی داشتی با من در تماس باش تا کارت راه بیافتد.

razraz

New Member
ازگزينه save imageاستفاده كردم ولي اجرانمي شود يعني اينكه هيچگونه خروجي نميدهد وچيزي سيو نمي شود

razraz

New Member
درچليپا هم ازروش شما استفاده كردم اما حروف بهم ريخته شد من از كورل 13 استفاده ميكنم
همچنين چليپايي كه دارم بعضي حروف بصورت مستطيل تايپ ميشود چكاركنم

majidicb2003

New Member
salam

n,sj aziz say kon az noskheh asl estefadeh koni
barayeh man ke beham nemirizeh
agar manzooret nokhtehast bayad zahamat bekeshi va khoodet bezarari

ACTIVE

Active Member
خب چندتا راه حل مفید برای اونایی که با کلک بصورت وکتوری مشکل دارن ...
1- میتونید نوشته ای دارین رو از کلک با فرمت تصویر و با فرمت eps ذخیره کنید. بعد بیارین تو ایلاستریتور و ungroup کرده و convert outline بکنید بعد با فرمت ai ذخیره کرده و بیارن تو کورل 11

2- میتونید بعد از ذخیره عکس مستقیما توی کورل 13 ایمپورت کنید.

هردو روش بالا رو خود من تست کردم. بدون مشکله، اگه ایرادی داشتید مطرح کنید.
موفق باشید.

gartal25xx

Well-Known Member
برای حل مشکل چلیپا قبل از paste کردن جهت متن را از نوار منو چپ به راست تنظیم کنید تمام حروف به هم چسبیده و درست ظاهر می شوند.
برای حل مشکل کلک بعد از تبدیل به pdf وارد کورل بکنید و با کلیک راست روی متن وارد شده آنرا از حالت متنی به حالت شکلی تبدیل کنید حروفی که مشکل داشت درست خواهد شد و اگر چنین نشد فایل pdf را در Adobe Acrobat به فرمت ps تبدیل کرده و سپس وارد کورل بکنید.
راستی من حدود 450 بسم الله بصورت وکتور طراحی کرده ام و همچنین در حال طراحی فونت خط پیچیده معلی هستم.

nima_dsnr

کاربر VIP
خب چندتا راه حل مفید برای اونایی که با کلک بصورت وکتوری مشکل دارن ...
1- میتونید نوشته ای دارین رو از کلک با فرمت تصویر و با فرمت eps ذخیره کنید. بعد بیارین تو ایلاستریتور و ungroup کرده و convert outline بکنید بعد با فرمت ai ذخیره کرده و بیارن تو کورل 11

هردو روش بالا رو خود من تست کردم. بدون مشکله، اگه ایرادی داشتید مطرح کنید.
موفق باشید.

در مورد ذخیره از کلک بگم که اگه می تونستیم از توی کلک ذخیره کنیم که دیگه مشکلی نداشتیم. مشکل اینه که فقط میشه کپی کرد.

البته پی دی اف هم میشه گرفت ولی همش به هم می ریزه.

nima_dsnr

کاربر VIP
برای حل مشکل کلک بعد از تبدیل به pdf وارد کورل بکنید و با کلیک راست روی متن وارد شده آنرا از حالت متنی به حالت شکلی تبدیل کنید حروفی که مشکل داشت درست خواهد شد و اگر چنین نشد فایل pdf را در Adobe Acrobat به فرمت ps تبدیل کرده و سپس وارد کورل بکنید.

من منظور شما رو متوجه نشدم. درباره کلک میشه بعد از وارد کردن تو کرل بیشتر و واضح تر توضیح بدید ؟
یعنی همین که تو نقل قول گذاشتم. مرسی

راستی من حدود 450 بسم الله بصورت وکتور طراحی کرده ام و همچنین در حال طراحی فونت خط پیچیده معلی هستم.
بسیار عالی هست . اگر اینا رو در اختیار بچه ها بزاری خیلی استقبال می کنن...
من شخصا خیلی دنبال اینها هستم.

ببین برو یک تاپیک درست کن همه بسم الله ها و وقتی معلی ها تموم شد به مرور توی اون تاپیک بزار.
اگه متوجه نشدی چی گفتم یه پیغام خصوصی به من بزن... اگه باز هم متوجه نشدی همینجا بگو تا من بهت پیغام بزنم.
مرسی

ACTIVE

Active Member
در مورد ذخیره از کلک بگم که اگه می تونستیم از توی کلک ذخیره کنیم که دیگه مشکلی نداشتیم. مشکل اینه که فقط میشه کپی کرد.

البته پی دی اف هم میشه گرفت ولی همش به هم می ریزه.

دوست گرامی اگه در مورد ذخیره کردن مشکل دارید باید بگم اشکال از نرم افزارتونه... من خودم از ورژن کرک شده اش استفاده می کنم و در حدود 3 ساله با این روشهایی که گفتم براحتی میشه کار کرد.

* راستی کلک یک چیزه دیگه ای هم که داره بعضا وقتی بیشتر از یکبار ذخیره می کنید اینکار رو نمیکنه. باید از همون ابتدای عمل ذخیره فرمتی که قبلا گفتم رو باید انتخاب کنید.

nima_dsnr

کاربر VIP
ممنون از توضیحتون.

حالا که نمیشه ذخیره کرد و ورژن اصلیش در اختیارم نیست ایا راهی هست که بشه از کلک وکتور ببریم تو کرل ؟

ACTIVE

Active Member
بله هست، با شناخت فرمتهای وکتور میتونید به این مهم دست بیابید.
اهم کار در تاپیک #12 موجود است.

مشکلی داشتید ذکر کنید، البته اگه امتحانش کردید..!
موفق باشید

nima_dsnr

کاربر VIP
این که هیچ چون نمیتونم از تو کلک سیو کنم

اینم که هیچ چون نمیتونم از تو کلک سیو کنم

ACTIVE

Active Member
خب من میتونم در این زمینه یک کمکی بکنم.
این نسخه ای که براتون میذارم خودم هم باهاش کارکردم با کرک اش هستش می تونید ازش استفاده بکنید.

از اینجا میتونید دانلود کنید، البته باید قبلا هم عضو بشید.

موفق باشید

جدیدترین ارسال ها

بالا