خدایان گرافیک

Broken-home

Member
توی هر کاری یه خدا هایی داریم . مثلا توی موسیقی guitar gods ها رو داریم و یا توی هر کار دیگه ای معماری و ....
شما توی گرافیک چنین اشخاصی رو سراغ دارید. هنرمندان خاص و و استثنایی در تکنیک و محتوا .
منظورم کسیه که کاراش واقعا به نظرتون شاهکار اومده باشه.وحالا سئوال اصلی اینه :
سه گرافیست برتری که تا حالا توی عمرتون دیدید کیه ؟
لطف کنید لینک سایت شخصیشون رو بزارید و یا گالریشون رو . چون فکر میکنم دیدن یه کار گرافیکی بسیار بهتر از خوندن راجب اون گرافیست باشه .اگر بتونید موضوعی بالای لینک بنویسید فکر کنم عالی باشه . مثلا گرافیست تبلیغاتی .هنری و... یا هر دسته بندی ای که خودتون میدونید. .ممنون از همتونپ

اگر ممکنه لطف کنید گرافیست ایرانی معرفی نکنید چون اونها رو هممون اغلب میشناسیم.مرسی

آخرین ویرایش:

sprants

Member
سلام

توی همین سایت مجید آنلاین خودمون خیلی از بچه ها هستن که به نظر من و بعضیای دیگه که کاراشونو دیدم همین بچه ها جزو برترین ها هستند . حالا اگه نخوایم از مجید آنلاینی ها بگیم من تو شیراز یه نفرو می شناسم به نام بهرنگ و پای همه کاراشم همینو می زنه . کارایی که ایشون انجام میده تو سطح شهر شیراز زیادن و واقعا من تا بحال باورم نمیشد کسی تو ایرن بتونه این کارارو انجام بده . مثلا بعضی پوستراش الهام گرفته از lord of the ring هستش در حالی که عکس خودشه و بقدری زیبا کار کرده که اصلا باورت نمیشه این کسی که جلوت ایستاده این کارو انجام داده . اما نمیدونم چرا ولی هر چی هست کاراشو به کسی میده . البته من همین جا قول میدم حتما یکی از همین کاراشو بذارم ببینید .

ببخشید زیاد حرف زدم

Broken-home

Member
مرسی از جواب.مثل اینکه اغلب رفتن تعطیلات عید .کم جواب میدن .
ببین عزیز منظور من یه گرافیست فوق العاده است . یه کسی که در سطح بین المللی جز اولین ها باشه.
منتظر کار این رفیق شیرازیمون هستم.حتما بذار

hamid ir

Well-Known Member
البته از این جور آدما مثل آقای محمدی کم نیستن که کارای خوبی داشته باشن

Broken-home

Member
کاراش خوبه البته با اغماض. میشه گفت تلاش کنه یه روزی حرفه ای میشه.ولی منظور من یه گرافیست بین المللیه.

آخرین ویرایش:

hamid ir

Well-Known Member
Broken-home گفت:
کاراش خوبه .ولی منظور من یه گرافیست بین المللیه.شاید بهتره به دو دسته ی ایرانی و خارجی تقسیمش کنیم.البته فکر نکنم گرافیست فوق العاده حرفه ای ایرانی تعدادشون بیشتر ازانگشتای یک دست باشه . که اونها حتما خارج از ایرانند.به هر حال بحث ما ملیت نیست.منظور یه گرافیست بین المللیه و حرفه اییه

میلاد(miladgraphic)از این چیزا زیاد اطلاعات باید داشته باشه

Broken-home

Member
امیدوارم این آقا میلاد یه سری به اینجا بزنند.راستی راجب استدیو های تبلیغاتی چی؟بالاخره چند تاشون باید جز کله گنده ها باشن

Broken-home

Member
hamid ir گفت:
دوست عزیز آقای محمد جزو حرفه ای ها هستن
کدوم کاراشون مد نظرتون هست شاید من درست نگشته باشم.البته این به استنباط ما از کلمه ی حرفه ای هم بر میگرده .شما قطعا این سایت رو دیدید من به چنین اشخاصی میگم حرفه ای
http://www.2advanced.com

من خودم به شخصه از کارهای استاد قباد شیوا ( :mrgreen: :idea: )خیلی خوشم میاد .ایشون عضو برگزیده AGI هستن . اینم نمونه کارهاش در سایت کارگاه :
http://www.kargah.com/ghobad_shiva/1/index.php?other=1

بعد از استاد شیوا کارهای استاد نجابتی واقعا خوبند . ( فونت پرشیا رو برای کمپانی بیت استریم آمریکا طراحی
کردن ) . خط عنصر اصلی کارهای ایشون هست . سایت ندارند اما کتاب کارهاشون رو انتشارات یساولی چاپ کرده .

بعد از استاد نجابتی کارهای استاد رضا عابدینی خیلی قابل توجتهند . سایت شخصیشون : http://www.rezaabedini.com

از خارجی ها : میلتون گلیزر ( آمریکایی هست ) کاراش وحشتناک معروفه . یک آقای فرانسوی هم هست به نام سباستین کورتویز ، که کاراش جالبه.
هربرت لوبالین هم در لوگو و تایپوگرافی شهرت جهانی داره .
امیدوارم کمکی کرده باشم .

موفق باشید .

آخرین ویرایش:
در ادامه گفتم بهتره یک سری از گرافیستهای مطرح ایران رو اسم ببرم ( چه در سطح داخلی ، چه بین المللی ) :

قباد شیوا / فرشید مثقالی / ابراهیم حقیقی ( بروید توی وبلاگم نمونه کاراش رو گذاشتم ) / محمد احصایی / مسعود نجابتی / ساعد مشکی / رضا عابدینی / مریم عنایتی / پریسا تشکری و غیره ... .

اینهایی که معرفی کردم از نسل اول گرافیستهای ایرانی هستند تا نسل پنجم .

موفق باشید .

Broken-home

Member
miladgraphic گفت:
از خارجی ها : میلتون گلیزر ( آمریکایی هست ) کاراش وحشتناک معروفه . یک آقای فرانسوی هم هست به نام سباستین کورتویز ، که کاراش جالبه.
هربرت لوبالین هم در لوگو و تایپوگرافی شهرت جهانی داره .
امیدوارم کمکی کرده باشم .
.
بله لطف کردین .ممکنه اسم این اشخاص رو به انگلیسی تایپ کنید که بتونم سرچشون کنم . سایت چی دارند ؟
ممنون از کمکی که کردین

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
اینهمه گرافیست نام بردین ولی 1 نفر پیدا نشد اسمی از استاد محمود فرشچیان و استاد مرحوم مرتضی ممیز ببره!!

فکر نمیکنم بالای دست پدر گرافیک ایران بشه کسی رو معرفی کرد. استاد فرشچیان رو هم که دیگه نیازی به اینکه بخوایم ازشون تعریف یا تمجیدی بکنیم نیست و همگی خیلی خوب با کارهای ایشون آشناییم.

Broken-home

Member
sara_is_nice_girl گفت:
اینهمه گرافیست نام بردین ولی 1 نفر پیدا نشد اسمی از استاد محمود فرشچیان و استاد مرحوم مرتضی ممیز ببره!!

فکر نمیکنم بالای دست پدر گرافیک ایران بشه کسی رو معرفی کرد. استاد فرشچیان رو هم که دیگه نیازی به اینکه بخوایم ازشون تعریف یا تمجیدی بکنیم نیست و همگی خیلی خوب با کارهای ایشون آشناییم.

بابا شما چه گیری دادید به ایرانیا ؟گرافیست بین المللی درست و حسابی بگید . راستی استاد فرشچیان تا جایی که من میدونم گرافیست نیست نقاشه.

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
ببخشید من پست اول رو نخونده بودم بعدشم که پست میلاد رو دیدم که درباره خط و ... صحبت کرده فکر کردم دارین درباره هنرمندای گرافیک و خطاطی و نقاشی صحبت میکنین.

دوست عزیز در ضمن بهتره اینو بدونین که استاد ممیز پدر گرافیک ایران و یک گرافیک کاملا بین المللی و به قول شما درست و حسابی(!) بودن.

چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است .

البته من با تصویرسازیهاشون خیلی حال می کنم .
حتما برین دنبالش ، توی کاراتون تاثیر گذار خواهد بود .

اما اسامی لاتین :

Herbert Lubalin / Milton glaser/ Sebastian Courtois

آخرین ویرایش:

S.H.R.M.K

Well-Known Member
چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است .
البته من با تصویرسازیهاشون خیلی حال می کنم .
حتما برین دنبالش ، توی کاراتون تاثیر گذار خواهد بود .

آقا میلاد شما نمونه های تصویر سازی ایشون رو داری بزاری ما ببینیم؟

Broken-home

Member
sara_is_nice_girl گفت:
دوست عزیز در ضمن بهتره اینو بدونین که استاد ممیز پدر گرافیک ایران و یک گرافیک کاملا بین المللی و به قول شما درست و حسابی(!) بودن.
آره ولی ...

جدیدترین ارسال ها

بالا