حفاظت پروژه برای جلوگیری resource شدن decompile شدن و ...

وضعیت
موضوع بسته شده است.

BEHESHT

Well-Known Member
سلام

کرک یعنی ترک به حر ها راه نفوذ وجود داره

اینم برنامه محافظت شده حالا چرا خواجه حافظ چون روشش رو از لسان الغیب الهام گرفتم:lol:

حالا منتظریم

یا حق

باحق

تاحق

پیوست ها

• cracking.zip
    561.3 کیلوبایت · بازدیدها: 226

Silver Soft

کاربر متخصص مولتی مدیا بیلدر
خوب جناب مهران عزيز مثل اينكه بايد خودم دست به كار بشم خوب نمونه اي ميزارم در سطح پيشرفته البته نمونه رو فردا براتون آپ ميكنم اگه سورسش در بياد يه جايزه دارين و اون هم اكانت رپيدشر هست ولي اگه نتونستيد پلير خودم رو براي دانلود ميزارم
دوست عزیز هرکاری بکنی در آخر شاید کار یه کرکر رو سخت تر کنی و اگه قراره 2 روزه برنامتو کرک کنه 4 روزه این کار رو کنه .

بايد قبول كنيد كه ميشه امنيت mmb رو خيلي بالا برد حتي تا اندازه اي كه سازنده اون هم نميتونه سورسش رو دربياره
شما چی پیش خودتون فکر کردید ؟ آیا به انجمن های امنیت نرم افزار و کرک و ... سر زدید ؟
تا به حال برنامه ها و پروژه های عظیم شرکت های بزرگ رو دیدید که 4 ، 5 روزه کرک میشن ؟ * ویستا یادته ؟
اونم نه برنامه هایی که با پلیر MMB ... ، برنامه هایی که با کامپایلرهایی مثل C , C++ , ObjectPascal و ... کامپایل میشن .
MMB که جای خود داره .

آخرین ویرایش:

BEHESHT

Well-Known Member
به به چه عجب یکی از اعضای انجمن قدمن رنجه کرد و این بحث معطوف به عده ای خاص نشد

ممنون از حضورتون دوست عزیز

اما باید عرض کنم.

بعضی چیز ها غیر قابل باز گشت می باشند نمونه الگوریتم Hash حالا تحقیق کنید این الگوریتم چیه اگر خواستید پیغام خصوصی بزنید.

توضیح بدم چرا کسی نمی تونه پسوورد فایل های کمپرس شده با rar یا زیپ که پیدا کنه چون پسوورد رو بر اساس "هش" پسورد ذخیره میشه و سپس هش پسورد شما رو با هش اون تست می کنند و بعد اگر دست بود براساس پسوورد ورودی فایل رو دی کمپرس و کد گشایی می کنند

نمی دونم خوب توضیح داده باشم یا نه

اما یه سری از چیز ها و اقعا موندگار هستش و شاید این دوستمون اینقدر توانا باشه که از این کارا بکنه

امیدوارم که این جور باشه

اما کلا مهندسی معکوس خیلی قدرت مند هستش

یاحق
باحق
تاحق

Silver Soft

بعضی چیز ها غیر قابل باز گشت می باشند نمونه الگوریتم Hash حالا تحقیق کنید این الگوریتم چیه اگر خواستید پیغام خصوصی بزنید.
دوست عزیز Hash Code خیلی خیلی فرق میکنه ، هش کد یه الگوریتم رمزگزاری هست و من مطمئن باشید از این الگوریتم و روشهای مهندسی معکوس اطلاع داشتم که اینجا پست زدم ...

شما با ساختار فایلها ( مخصوصا فایلهای اجرایی ) آشنایی دارین ؟

دوست عزیز یادت باشه که تجربه یکی از پارامترهای مهم برنامه نویسی و این جور مباحث هست و مطمئن باش شرکت هایی که جزو پدران علم برنامه نویسی قلمداد میشن ( مثل مایکروسافت ) که تو این زمینه یه سر و گردن از بقیه بالاتره و تجربه رو ترکونده اگر به این راحتی بود تا الان یه راه حلی ارائه کرده بودن و نمیزاشتن هر روز میلیون ها دلار به خاطر استفاده ی غیر مجاز از برنامه هاشون ضرر کنن .

توضیح بدم چرا کسی نمی تونه پسوورد فایل های کمپرس شده با rar یا زیپ که پیدا کنه چون پسوورد رو بر اساس "هش" پسورد ذخیره میشه و سپس هش پسورد شما رو با هش اون تست می کنند و بعد اگر دست بود براساس پسوورد ورودی فایل رو دی کمپرس و کد گشایی می کنن
تا اونجا که میدونم از یه الگوریتم قدیمی HashCode استفاده میکنه اونم فقط برای کلمه ی عبور برای همین هم کسانی هستند که بدون داشتن کلمه ی عبور محتویات فایل رو درآوردن .

اما یه سری از چیز ها و اقعا موندگار هستش و شاید این دوستمون اینقدر توانا باشه که از این کارا بکنه
امیدوارم که این جور باشه

من هم امیدوارم اینطور باشه ...

در هر صورت برای همتون آرزوی موفقیت میکنم .

آخرین ویرایش:
سلام

کرک یعنی ترک به حر ها راه نفوذ وجود داره

اینم برنامه محافظت شده حالا چرا خواجه حافظ چون روشش رو از لسان الغیب الهام گرفتم:lol:

حالا منتظریم

یا حق

باحق

تاحق

دوست عزيز الان شروع كردم به كار كردن روي فايلي كه گذاشتين ...

مگه قرار نشد فايلهايي كه با بيلدر كامپايل شده بزارين !!!؟؟؟

رفتين Runtime Module كه در پوشه ي Player در مسير نصب شده ي بيلدر قرار داره دست كاري كردين و بعد با MoleBox پك كردين كه چي !!! ؟؟؟؟ :shock:

قرار نبود زير ابي بري ها .... فقط فايل هايي كه با بيلدر درست شدن رو اينجا قرار بده و كاري رو ارائه بده كه عموميت داشته باشه و همه بتونن استفاده كنن نه اينكه براي كل كل كردن زير ابي بري ... :-?

BEHESHT

Well-Known Member
دوست عزیز بنده منکر الگوریتم بودن اون نیستم

من هم عرض کردم الگوریتم هستش.

اما بحث یه چیز دیگه است ولی شما در نظر نگرفتی که MMB یه زبون مفسری هستش یعنی خوده EXE واسه خودش ماهیت ثابت داره و تموم دستورات رو تفسیر می کنه واسه ویندوز فقط همین

وگر نه کار دیگه ای بلد نیست.

خب انگار که بگی فایل ساخته شده با MMB بندازیم تو olly بریم واسه سریال فشینگ خنده داره:lol:

یا از این قبیل کار ها مثل دیس اسبل کردن که دیگه ساده ترین روش ریورس هستش.

محتوی ربطی به EXE ندارند
تا الان یه راه حلی ارائه کرده بودن و نمیزاشتن هر روز میلیون ها دلار به خاطر استفاده ی غیر مجاز از برنامه هاشون ضرر کنن .

فکر می کنید ماکروسافت با مردم مدارا نمی کنه خیلی راحت میتونست به محض ورود به شما به اینترنت با چک کردن سریال قلابی ویندوز شما رو اکسپایر کنه

نمی گم می تونه خدای امنیت باشه اما مطمئناً داره مدارا می کنه.:wink:

بگذریم
تا اونجا که میدونم از یه الگوریتم قدیمی HashCode استفاده میکنه اونم فقط برای کلمه ی عبور برای همین هم کسانی هستند که بدون داشتن کلمه ی عبور محتویات فایل رو درآوردن .

واقعاً مطمئنید من مطمئنم که صد در صد در اشتباهید.

از بقیه بگذریم کی انور دنیا چی کار کرد

چون ما خودمون کلی تست کردیم چندین برنامه نوشتیم که به جایی این که هش رو بسازه هش دامپ شده ی فایل رو می گرفت و باهاش مقایسه می کرد یعنی از مرحله هش می گذشت

ولی به مرحله دیگه ی کار میرسید خطا و اشتباه رخ می داد چون فایل براساس کلمه عبور کدگذاری شده

در ضمن از دادن برنامه های ساخته شده معذورم لطفاً در خواست نفرمایید.

در ضمن بنده هیچ ادعایی ندارم اگر هم شاخ شونه می کشم واسه ایجاد انگیزه و ... هستش

من به شخصه کوچیک همه هستم.

BEHESHT

Well-Known Member
سلام

ساعت 5 خورده ای شد

چی شد آقا مهران هنوز جواب نگرفتید؟

امیدوارم که همین طور باشه

و این روش پایدار باشه.

هنوز منتظریم

Silver Soft

محتوی ربطی به exe ندارند
ربطی به exe نداره ولی ربط به بالابردن امنیت فایل exe داره ... !!!

از بقیه بگذریم کی انور دنیا چی کار کرد .
چون ما خودمون کلی تست کردیم چندین برنامه نوشتیم که به جایی این که هش رو بسازه هش دامپ شده ی فایل رو می گرفت و باهاش مقایسه می کرد یعنی از مرحله هش می گذشت
ولی به مرحله دیگه ی کار میرسید خطا و اشتباه رخ می داد چون فایل براساس کلمه عبور کدگذاری شده
در ضمن از دادن برنامه های ساخته شده معذورم لطفاً در خواست نفرمایید.

مشکل ما ایرانی ها همینه که از کشورهای دیگه میگزریم ، دوست عزیز من میگم همچین چیزی دیدم شما میگی ...

در ضمن بنده هیچ ادعایی ندارم اگر هم شاخ شونه می کشم واسه ایجاد انگیزه و ... هستش
من به شخصه کوچیک همه هستم.
منم مخلص همگی هستم ، همه اینجا دور هم جمع شدیم تا به بالا رفتن امنیت پروژه های mmb کمک کنیم چون همه یه جورایی بهش مدیونیم .

خيلي ايده ي جالبي بود . واقعا هم الهام گرفته لسان الغیب بود ولي با اين تفاوت كه اين فايل پروژه الغيب بود .

خيلي امنيتش از كامپايل معمولي بيشتر هست و تقريبا ديگه 90% افراد توي خوابشون هم نميتونن سورس رو در بيارن ....

ولي يك نكته ( از دست افراد حرفه اي و كركر هايي كه كاملا بر مباني امنيت نرم افزار مسلط هستن نميتوني در بري )

مجبورم كردي براش يك Memory Loader بنويسم ... كارش خيلي جالب بود سورس رو در حافظه مينوشت و باهاش مثل External Files رفتار ميكرد و چيز جالبتر اين بود كه هر موقع كه نيازش داشتي اون رو decrypte ميكرد ....

هر چي بود دار فاني رو ودا گفت و يك تولز براش رليز شد و در ارشيو بنده قرار گرفت :wink:

Cracking.mbd Dumped and Decrypted by .::Mehran::. , You can Download it from following Link

پیوست ها

• Cracking_Dumped.rar
    667 بایت · بازدیدها: 122

WARRIOR22

Member
اول اينكه كار دوست عزيزمون جناب بهشت خيلي عالي بود من خودم هم تستش كردم و خوب بود

خوب جناب مهران عزيز اين فايل اختصاصي براي شما آپلود شده تا ببينيم ميتونيد سورس اين فايل رو در بيارين يا نه ؟

کد:
http://rapidshare.com/files/232064099/crackme.rar.html

شما 5 روز مهلت دارين و طبق قولم عمل ميكنم در آخر اينو بگم هدف اصلي بالا بردن امنيت mmb است

آخرین ویرایش:

BEHESHT

Well-Known Member
سلام من نمی دونم چرا تایپیک شما رو الان می بینم

دوست عزیز آقا مهران

این کار عمومی است برعکس قبلی که فقط برای امتحان تسلط شما بود

آقا مهران من فایل پلیر رو کار نداشتم اصلاً کاری نداشتم

حالا می تونیم بگیم که فایل هایی که محافظ می کنم ایمنی شون فوق العادست؟

فایل کامپایلی خوده MMB رو این کا رو کردم من گفتم این اطمینان رو می دم اینجوری دوست عزیز

من از قدرت چهار پروکتور استفاده کردم و با تغییرات شما اشتباها مول باکس رو در نظر می گیریی شما PEID چک کنید می گه سی ++

حتی یکی از پکر ها که یو پی ایکس هستش رو نشون نمی ده

خب آقا مهران من نه اهل دورغ هستم و نه حقه بازم فکر می کنی با شما عناد دارم نه من خیلی دوست دارم چون من تو یه پروژه ام گیر بودم از seek bar Creator شما استفاده کردم و خودم رو ممنون شما می دونم

حالا برای اطمنیان که من دروغ گو نیستم و حقه ای سوار نکردم می خواید شما سورس یا فایل کامپایلی رو بدید رو بدید بنده محافظت کنم

سورس بهتره
قرار نبود زير ابي بري ها .... فقط فايل هايي كه با بيلدر درست شدن رو اينجا قرار بده و كاري رو ارائه بده كه عموميت داشته باشه و همه بتونن استفاده كنن نه اينكه براي كل كل كردن زير ابي بري ...

از دستتون ناراحتم بابت تهمتی که زدید:sad:

واقعاً جای تاءسف داره که شما اینجوری برخورد می کنید واقعاً زود تصمیم گرفتید

آقا مهران قبول کردن این امنیت اینقدر هم سخت نیست من اگه می خواستم کل کل کنم این پست رو ایجاد نمی کردم و شما اومدید منحرفش کردید

حالا هم وایسید پاش و پرچم سفید رو بالا بیارید یا ریسورس کنید.

ز دستتون ناراحتم بابت تهمتی که زدید

واقعاً جای تاءسف داره که شما اینجوری برخورد می کنید واقعاً زود تصمیم گرفتید

آقا مهران قبول کردن این امنیت اینقدر هم سخت نیست من اگه می خواستم کل کل کنم این پست رو ایجاد نمی کردم و شما اومدید منحرفش کردید

شرمنده يك اشتباه كوچيك بود .. بابت حرفي كه زدم از شما عذر خواهي ميكنم ... ولي در واقعيت اون فايل با MMB كامپايل نشده بود و يك روش نوين تر بكار رفته بود توش كه باعث شد من اشتباه كنم ... بازم ميگم شرمنده .

من كه فايل سورس رو برات اپلود كردم ديگه چرا پرچم سفيد ببرم بالا ؟؟؟ كار شما با شكست مواجه شد دوست عزيز .... به پست #49 ( دو سه تا پست قبلتر از پست خودتون ) يك نگاهي بندازي بدك نيست ...

لينك رفتن به پست مذكور :
Go To Post

لينك دانلود سورس پروژه ي شما

Download

آخرین ویرایش:

BEHESHT

Well-Known Member
جالبه تا قبل از این من حقه باز بودم و زیر آبی می رفتم امروز سورس پیدا شده

آقا مهران به شخصیت شما پی بردم متسفانه اگر نمی تونستید منکر ساخت با mmb بودید به همین خاطر من اگر هم من محافظت کنم حداقل در اختیار شما قرار نمی دم چون اگر نتونید منکر علم بنده می شید

خیلی تمهمت خودتون نادیده گرفتید دریغ از یه عذر خواهی کوچولو

حالا معلوم نیست کی این کار واست کرده اگر واقعاً خودت این حرف چی بود؟
فتين runtime module كه در پوشه ي player در مسير نصب شده ي بيلدر قرار داره دست كاري كردين و بعد با molebox پك كردين كه چي !!! ؟؟؟؟
لطفا بیشتر از این به شخصیت دوستان لطمه نزنید و رقابت سالمی پیش بگیرید.

اگر هم نمی تونید سالم رفتار کنید و رقابت خواهشاً دیگه تو بحث ها شرکت نکنید.

چون تو بحث پازل هم به شخصیت یکی دیگه از بچه ها لطمه زدید

نذارید به مدیران شکایتتون رو بکنیم.

خیر پیش

یاحق
باحق
تا حق

BEHESHT

Well-Known Member
چه عجب یادتون افتاد عذر خواهی کنید فایل ریسورس کردید بعد نگفتید من اشتباه کردم حتما من باید علنی می گفتم.

بار دیگه تکرار شه به همین سادگی از کنارش نمیگذرم.

هر چند این بار هم از دلم بیرون نرفته

ما اینجا مبارزه نمی رقابت هستش

اگر پست ها کمی زمانبندیش درست نیست چون موقعی که من تایپ می کردم شما پست زدی

یاحق
باحق
تاحق

حالا معلوم نیست کی این کار واست کرده اگر واقعاً خودت این حرف چی بود؟

دوست عزيز خودت هم خوب ميدوني كه بيلدر به صورت پيش فرض از runtime module براي عمليات كامپايل استفاده نميكنه . من وقتي فايل شما رو ديدم و بعدش ديدم كه پك هم شده و وقتي Stub Section رو نگاه كردم ديدم هيچ سرسي وجود نداره خيلي تعجب كردم اين در حالي بود كه فايل پروژه لود ميشد و برنامه اجرا ميشد ولي خبري از سورس نبود .. حتي از روش فابل مانيتورينگ هم استفاده كردم ولي هيچ فايلي هيچ كجا كپي نميشد . تا اينكه اومدم و اسم فايل شما رو عوض كردم ديدم بعد از اجرا برنامه اصلا اجرا نميشه و ميگه سورس رو پيدا نكرده ... تازه فهميدم كه پكري كه استفاده كردين از قابليت اضافه كردن فايل به بسته ي پك شده استفاده كرده و براي در اختيار گذاشتن داده هاي اضافه شده به بسته ي پك شده از تكنيك MemoryMaping استفاده ميكنه . اون پست رو زماني زدم كه هنوز در تعجب بودم چون هيچ سورسي عملا وجود نداشت ..... خدا وكيليش اگه خودت بودي چي فكر ميكردي ... فكر نميكردي اوني كه فايل رو گذاشته اومده Main Dialog رو دستكاري كرده و بعد پكش كرده تا طرف گول بخوره و نفهمه .... من چون قبلا گفته بودم فقط فايلهاي كامپايل شده با بيلدر رو بزاريد براي همين وقتي اين موضوع رو ديدم خيلي بهم بر خورد و متاسفانه اون پست رو زدم كه موجب ناراحتي شما شد ... خودتون هم مقصر هستيد و بايد يك اشاره اي به مطلب ميكرديد تا اينجوري سوء تفاهم نشه ....

خلاصه وقتيشيوه ي كار رو فهميدم درجا يك memory Dumper نوشتم و كار پكر و فايل سورس رو ساختم ... در ضمن با استفاده از لايه ي امنيتي ازش محافظت شده بود كه اون رو هم حذف كردم تا جاي هيچ حرف و حديثي نباشه ....

و اما راجع به حرف زيرتون :

چون تو بحث پازل هم به شخصیت یکی دیگه از بچه ها لطمه زدید

شما هم اگه يكي به تلفن همراه و شماره ي شخصيتون زنگ ميزد از پشت تلفن مثل طلبكارا باهاتون حرف ميزد و هر چي از دهنش در ميومد بهتون ميگفت و در انجمن خودش رو به موش مردگي ميزد باهاش اينجوري رفتار ميكرديد ...

لطفا سوء تفاهم نشه .. فردا هم ساعت اداري دارم ميرم مخابرات شمارش رو اعلام كنم .. چون بهش اخطار دادم مزاحم نشه ولي بازم با شماره هاي ديگه زنگ ميزنه و .....

حالا معلوم نیست کی این کار واست کرده اگر واقعاً خودت این حرف چی بود؟[

دوست عزيز شما هم مثل برادر من ميموني ... فقط لطف كن تا شناختي از كسي نداري بهش تحمت نزن ... حالا خوشت مياد به خاطر اين حرفتون منم از دستتون ناراحت بشم و ديگه باهاتون همكاري نكنم ... ولي نه من مثل شما زود رنج نيستم و شرايط رو درك ميكنم ... گفتم كه سورس رو ميكشم بيرون فقط به خاطر اينكه بيشتر تلاش كنيد و امنيت رو بالاتر ببريد .... نه اينكه من رو زير سوال ببريد ....

WARRIOR22

Member
داش مهران يه نگاهي به فايل من بكن ببين امنيتش خوبه يا نه ميتوني سورسش رو در بياري يا نه

کد:
http://rapidshare.com/files/232064099/crackme.rar.html

اين لينك همون پست قبلي هست دوباره نوشتم كه يادت نره و نگاهي بكني
از نظر من امنيتش فوله

دوست عزيز هنوز دانلودش كامل نشده انتي ويروسم گير ميده !!! و نميزاره حتي عمليات دانلود كامل بشه !!!!!! :shock:

از اين روش كسي استفاده نخواهد كرد چون كسي دوست نداره برنامش ويروس شناخته بشه .... لطفا يك روش بهتر و عمومي تر ارائه كنيد . مثلا مثل روش دوست خوبم behesht كه كم لطفي ميكنه و ناراحته از دست من ....

تصوير زير رو مشاهده كنيد

attachment.php

پیوست ها

• AntiVir_Log.JPG
    AntiVir_Log.JPG
    65.6 کیلوبایت · بازدیدها: 117

BEHESHT

Well-Known Member
آقا مهران با آنتی دامپ آرمادیلو چطوری + یه کمی فلفل و نمک؟

امشب 9 نه شب با آرمادیلو در خدمتیم:cool:

Armadillo%5B1%5D.png

فقط لطف كن تا شناختي از كسي نداري بهش تحمت نزن ...

راستی من مدرک داشتم واس اثبات گفته هام شما هم داری آقا مهران؟

یاحق
باحق
تاحق

BEHESHT

Well-Known Member
من مدرک داشتم یعنی می تونستم جور کنم گفتم که یه اطمینان دادم پروژه MMB هستش و برای اثباتش گفتم سورس از شما کار ازمن شما می فرمایید من تهمت زدم

گفتم آیا مدرکی برای اثباتش دارید یا نه؟

بگذریم بحث داره منحرف میشه و تایپیک ها کم کم داره تبدیل به اسپم می شه.:spam:

امشب نفرومدید هستید؟ یا نه؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

جدیدترین ارسال ها

بالا