:: تمام سوالات راجع به اينديزاين رو اينجا مطرح كنيد ::

fderakhshan

New Member
سلام
اگه بخوام واحد صفحات رو عوض کنم چکار باید بکنم؟
از نوار خط کش نمیشه و تغییر میکنه

روی خط کش راست کلیک کنید و واحد رو تغییر بدهید. دقت کنید که در نرم افزار ایندیزاین واحد افق و عمودی جدای از یکدیگر قابل تغییرند.

fderakhshan

New Member
1- وقتی متن رو میریزم بعضی از قسمت های متن کادر صورتی میگیره چکار کنم؟
2- عددهام راست چین نمیشه مثلا میخوام بنویسم 1- مراقبت 2- پیشگیر اینطوری میشه .... مراقبت 1-
3- زیرنویس لاتین رو چطوری چپ چین کنم؟
یه دنیا ممنونم

fderakhshan

New Member
سلام دوستان. لطفا نحوه شماره گذاری صفحات رو در ایندیزاین توضیح بدید؟

به صورتی که در صفحات زوج شماره در راست و در صفحات فرد شماره در چپ باشه

ممنونم

سلام
برو به مستر پبج- جایی که میخوای شماره باشه یه باکس بکش- توی باکس با ابزار t کلیک کن - بعد بنویس a - وقتی بری توی صفحات به جای a شماره صفحه زده شده - تو مستر پیج همین کار رو توی صفحه راست و چپ به صورت یکسان انجام بده

1- وقتی متن رو میریزم بعضی از قسمت های متن کادر صورتی میگیره چکار کنم؟
2- عددهام راست چین نمیشه مثلا میخوام بنویسم 1- مراقبت 2- پیشگیر اینطوری میشه .... مراقبت 1-
3- زیرنویس لاتین رو چطوری چپ چین کنم؟
یه دنیا ممنونم

اون نوشته صورتی ها ارور های فونت شماست یعنی فونتی که مرجع بوده رو توی کامپیوتر نداری و یا ایندیزاین تشخیص نمیده و موقع place کردن فونت وقتی هشدار ارور اومد ارور رو نادیده گرفتی
حالا میتونی بروی توی منوی font قسمت find و مثل تصویر یه فونتی رو جایگزین کنی
البته اون هایلایتهای صورتی اصلن چاپ نمیشه فقط ارور رو اعلام میکنه اینو بدون

ax.jpg

برای سوال دو این قسمتی که قرمز کردم از تنظیمات paragraph تغییر بده ببین اتفاقی میافته؟

ax 2.jpg

سوال 3 رو نمیدونم اگر جواب رو پیدا کردم اینجا مینویسم.

fderakhshan

New Member
1- اون پلاگینی که روی ایندیزاین نصب میشه و میشه باهاش فرمول ریاضی تایپ کرد رو از کجا میتونم تهیه کنم؟
2- زیر یه متن وقتی یه شکل میندازم یا خط میکشم چکار کنم که این شکل همیشه همراه اون قسمت از متن باشه و جابه جانشه؟ یهنی وقتی بالای متن اینتر میزنم هم متن حرکت کنه هم اون خط وطرح که کشیدم؟ (گروپ کردم اما با گروپ کردن این اتفاق نمیفته)
از پاسختون ممنونم یه دنیا

qasedak_20

New Member
سلام

وقتی تو پیج ایندیزاین عکس وارد میکنم ، در قسمت بالای صفحه هم عکس رو در حالتی که کنار تکست قرار بگیره انتخاب میکنم، اما نوشته ها خیلی نزدیک به عکس هست.میخوام یه فاصله ای بین عکس و تکست بیفته ، چه کنم ؟؟!!
ممنون

qasedak_20

New Member
یک سوال دیگه هم داشتم!

تو فتو شاپ خیلی راحت می شه با استفاده از وکتور و براش و ... یک صفحه ارایی گرافیکی داشت
راهی برای استفاده از وکتورها تو ایندیزاین نیست؟
تو ایندیزاین همش مستطیل و نهایتا خطوط شکسته می شه استفاده کرد.

1-
2- زیر یه متن وقتی یه شکل میندازم یا خط میکشم چکار کنم که این شکل همیشه همراه اون قسمت از متن باشه و جابه جانشه؟ یهنی وقتی بالای متن اینتر میزنم هم متن حرکت کنه هم اون خط وطرح که کشیدم؟ (گروپ کردم اما با گروپ کردن این اتفاق نمیفته)

وقتی تو پیج ایندیزاین عکس وارد میکنم ، در قسمت بالای صفحه هم عکس رو در حالتی که کنار تکست قرار بگیره انتخاب میکنم، اما نوشته ها خیلی نزدیک به عکس هست.میخوام یه فاصله ای بین عکس و تکست بیفته ، چه کنم ؟؟!!

اگر به تصویر نگاه کنید من یک عکس رو با یک جمله گروه کرده ام و این گروه رو در دل متن با استفاده از گرینه های text warp قرار داده ام. فاصله ی بین گروه و متن در طرفین 4 میلیمتر است. گزینه ی text warp رو میتونید از منوی window یا شورتکات ctrl+alt+W فعال کنید.

ax4.jpg

تو فتو شاپ خیلی راحت می شه با استفاده از وکتور و براش و ... یک صفحه ارایی گرافیکی داشت

البته ابزار pen و pencil رو شما دارید که عمدتا رسامی توی محیط وکتور توسط همین ابزارها انجام میشه و قاعدتا برای ویرایش اونها هم دستتون آزاده ، به عنوان مثال در تصویر زیر اگر دقت کنید برای اضافه و کم کردن فرم ها از همدیگه من از pathfinder از زیر مجموعه ی window استفاده کرده ام.

ax3.jpg

odrakoola

Well-Known Member
نقل قول در آغاز توسط qasedak_20 پست شده است مشاهده پست
البته ابزار pen و pencil رو شما دارید که عمدتا رسامی توی محیط وکتور توسط همین ابزارها انجام میشه و قاعدتا برای ویرایش اونها هم دستتون آزاده ، به عنوان مثال در تصویر زیر اگر دقت کنید برای اضافه و کم کردن فرم ها از همدیگه من از pathfinder از زیر مجموعه ی window استفاده کرده ام.

هیچ وقت داخل ایندیزاین کار وکتوری نسازید ... ایلستریتور رو باز کنید ... لوگو یا شکلی که میخواید بسازید و درگ کنید داخل ایندیزاین... دقت کنید حتما درگ کنید ... اینطور اون شکل به شکل وکتور و با قابلیت ادیت رنگ و ادیت نقاط گوشه وارد ایندیزاین میشه.

fderakhshan

New Member
بهترین راهش اینه که از سایت پرشین جی اف ایکس پکیج آموزش ایندیزاین رو بگیری
اگه هم ویدئو باشه خیلی به نفعته و بهتر یاد میگیری

fderakhshan

New Member
کسی هست بتون ایندیزاین یاد بده یا سی دی ، یا سایت معرفی کنه (( به خدا لنگ ایندیزاینم))

بهترین راهش اینه که از سایت پرشین جی اف ایکس پکیج آموزش ایندیزاین رو بگیری
اگه هم ویدئو باشه خیلی به نفعته و بهتر یاد میگیری

fderakhshan

New Member
من با ایندیزاین 5 کار میکنم
ولی در قسمت پاراگراف گزینه ای که بتونه کل جمله رو با عدد اولش راستچین چپ چین کنه ندارم چکار کنم؟
جله رو میاره چپ و راست ولی عددش همون سمت چپ میمونه

qasedak_20

New Member
ممنون از راهنمایی ها
راهی وجود داره که فایل فتوشاپ رو همراه با لایه ها وارد ایندیزاین کنیم و باهاش کار کنیم؟؟

از ایندیزاین به فتوشاپ چطور ؟

pedram795

New Member
سلام خدمت دوستان
چطور میتونیم یه متن رو تو مستر پیج به صورت variable (قابل ادیت) کنم که تو بقیه صفحه ها تغیرش بدم اما متغیرها رو خودم میخوام وارد کنم نه اینکه مثل شماره صفحه خودش بیاد
adobe indesign cc

بله، فایل فتوشاپ همیشه با لایه وارد ایندیزاین میشه، اگه لایه هاش رو میخواین ببینین موقع "پلیییس" کردن دقت کنید و گزینه show import option رو روشن کنید

بله، کمی خلاقیت میخواد، اما قبلش باید دلیلش رو بدونم چون اصلن هیچ دلیلی برای این کار تو گرافیک وجود نداره و این کار اشتباه

سلام خدمت دوستان
چطور میتونیم یه متن رو تو مستر پیج به صورت variable (قابل ادیت) کنم که تو بقیه صفحه ها تغیرش بدم اما متغیرها رو خودم میخوام وارد کنم نه اینکه مثل شماره صفحه خودش بیاد
adobe indesign cc

از سوالت معلومه استادی ها

خوب میدونی که هر خطی تو مستر پیج توی صفحات اصلی قفل شده هستن و قابل ادیت نیستن خصوصیت شماره صفحه اینه که تو صفحات اصلی استایل شماره صفحه رو به خودشون میگیرن و شماره هاشون تغیییر میکنه اما جاشون قفله و حرکت نمیکنن
variable ها اگر تو مستر بیان تو صفحات اصلا اجرا نمیشن، دلیلشونم قفل بودنشونه
روش من قبلا این بود که بعد از اتمام کارم صفحات رو از مستر جدا میکردم یعنی همه صفحات رو سلکت و بعد alt+shift+ctrl+L رو اجرا میکردم ، خب زیاد اتفاق بدی نمیفته

مطمئنم اینو خودت متوجه میشی اما من میگم که تغییر دادن حروف تو variaable ها امکان پذیر نیستن برای همین باید به text تبدیلش کنی

1- اون پلاگینی که روی ایندیزاین نصب میشه و میشه باهاش فرمول ریاضی تایپ کرد رو از کجا میتونم تهیه کنم؟

1.ایندیزاین پلاگین نداره
2. باید عکست رو توی متن anchored کنی. توضیحش رو خودت پیدا کن. مث عکس تو وورد میشه اما با امکانات جذاب تر

سلام
در ایندیزاین این امکان هست که تکست فریم های کل کتاب رو با هم جابجا کنم. آخه کتابی رو که اول به من دادن a4 بود حالا گفتن وزیری باشه یعنی تمام اندازه هام نصف شد و تمام تکست فریمها از صفحه زدن بیرون و حالا دارم یکی یکی درستش میکنم اگر راهی داره که یکدفعه همه را با هم جابجا کنم لطف کنید بگین خیلی ممنون میشم.

آره راه داره اما توضیح دادنش سخت تر از انجام کل کاریه که داری میکنی
یه گزینه تو cs6 اضافه شده تو ابزارش liqed فکر کنم اسمشه
یه کار دیگم استفاده از اسکریپته :)

جدیدترین ارسال ها

بالا