:: تمام سوالات راجع به اينديزاين رو اينجا مطرح كنيد ::

49Rain

New Member
سلام .
من یه صفحه درست کردم که دوتاستون داره می خوام متن بنویسم توش . دو ستون منتها یه باکس متن . یعنی ازستون اول متن باشه و انتهاش بره ستون دوم و ادامه پیدا کنه . چجوریمی شه ؟

اگر متنت آماده هست بکشش تو ایندیزاین و shift رو بگیر و روی بالای یکی از ستون ها درحالیکه shift رو گرفتی کلیک کن ( متن رها میشه در قالب ستون ها ) اما اگر متن رو که به ایندیزاین اوردی فقط کلیک خالی کنی در محیط گریدت دیگه هرچندتا ستون باشه یدونه ستون حساب میکنه
حالا اگر متن رو خودت میخای بنویسی مستقیم بعد از اینکه نوشتنت تموم شد ctrl+b کن و تعداد ستون ها رو بهش دستور بده

*Nirvana

New Member
سلام.
من مجله ای برای طراحی دارم که دو سری شماره صفحه باید داشته باشه یعنی شماره های فارسی از اول به آخر باشه و شماره های انگلیسی از آخر به اول باشند (معکوس هم). شماره های فارسی را گذاشتم ولی شماره های معکوس را نمیدونم چطوری در ایندیزاین بزارم که آخرین صفحه 1 باشه و اولین صفحه مثلا 200 باشه؟:shock:
لطفا اگر کسی بلده کمکم کته.....
با تشکر از همه اساتید

odrakoola

Well-Known Member
چرا هیچکس نیست که جواب منو بده؟ :cry:
خیلی نیاز دارم که بدونم :?:
سلام.
از اين كه دير جواب ميدم عذر ميخوام... الان پست رو ديدم .
اين سريع ترين جوابي هست كه به ذهن من رسيد.
نكته: زماني بايد اين كار رو انجام بديد كه چيدمان صفحات تمام شده و ديگه قرار نيست صفحات تغيير كنه.
1- يك فايل اكسل باز كنيد و در رديف اول ستون اول تايپ كنيد Number
2- در ستون اول رديف دوم تايپ كنيد 200
3- در ستون اول رديف سوم تايپ كنيد 199
4- در ستون اول رديف چهارم تايپ كنيد 198 و همينطور بيايد پاين تا برسيد به 1
5- فايل رو با پسوند CSV ذخيره كنيد و ببنديد
6- در اينديزاين از منوي Window گزينه Utilities و بعد Data merge رو باز كنيد.
7- در پنل باز شده از فلش بالا سمت راست گزينه Select Data Source رو انتخاب و فايل ذخيره شده اكسل رو انتخاب كنيد.
8- بعد از اينكه فايل اكسل وارد شد به مستر پيج بريد و يك فريم متن ايجاد و روي فايل وارد شده اكسل دو بار كليك كنيد.
9- حالا اون فايل اكسل درح شد... اونو انتخاب و يك پاراگراف استايل بهش اختصاص بديد.
10- در پنل Data merge روي دكمه پايين سمت راست Creat Merged Document كليك كنيد.
11- در پنجره باز شده گزينه All Records فعال باشه
12- در انتها OK كنيد.
خواهيد ديد كه به ترتيب صفحات شماره به صورت معكوس درج خواهد شد. در ضمن شما با استفاده از اون پاراگراف استايل روي ظاهر و شكل اعداد ميتونيد دست ببريد و چون اين كار رو داخل مستر انجام داديد ميتونيد جاي شماره رو تغيير بديد.

*Nirvana

New Member
سلام .
خیلی ممنون از اینکه وقت گذاشتین و جواب سئوالم را دادین. :oops:
روشی رو که گفتین امتحان میکنم ای کاش تو خود ایندیزاین قسمتی که شماره صفحه میزنیم جای رو داشت که خودش شماره صفحه رو معکوس میکرد. باز هم تشکر میکنم:rose:

آخرین ویرایش:

*Nirvana

New Member
من دستورات شما رو مو به مو انجام دادم ولی وقتی که کار تمام میشه به تعداد شماره صفحه ها از کل فایل صفحه میسازد مثلا اگر کار من 5 صفحه باشد بعد از تمام شدن 25 فایل به من می دهد که 5 تا 5 تا یک شماره دارند مثلا 5 تا صفحه با شماره 4 میسازه نمیدونم باید چیکار کنم لطفا کمک کنید

آخرین ویرایش:

odrakoola

Well-Known Member
من دستورات شما رو مو به مو انجام دادم ولی وقتی که کار تمام میشه به تعداد شماره صفحه ها از کل فایل صفحه میسازد مثلا اگر کار من 5 صفحه باشد بعد از تمام شدن 25 فایل به من می دهد که 5 تا 5 تا یک شماره دارند مثلا 5 تا صفحه با شماره 4 میسازه نمیدونم باید چیکار کنم لطفا کمک کنید

مي تونيد با مشخصات فايلتون يك فايل جديد ايجاد كنيد با يك صفحه و بعد مراحل بالا رو انجام بديد و بعد از اون متن ها رو وارد فايل جديد كنيد.
يك كار ديگه هم مي تونيد بكنيد و اون اينكه در مرحله 8 به مستر نريد و در همون يك صفحه اين كار رو بكنيد.... اما مشكل اينكه كه ديگه نمي تونيد جاي اون شماره رو تغيير بديد.

*Nirvana

New Member
ممنون از کمکت با یک صفحه درست کردن مشکل قبل حل میشه ولی چندتا ایراد دیگه پیدا میکنه اگر خودتون یک فایل با این روش درست کنید متوجه ایراداش میشید :idea:
من ایندیزاین رو مدت کوتاهی کار میکنم و خیلی در موردش نمی دونم و به خاطر کارم خیلی نیاز دارم که کامل بلد باشم اگر کتاب خاصی هست که خوب یاد داده باشه بهم معرفی کنید ممنونتون میشم. یک سوال دیگه دارم در صفحات اصلی وقتی که عکسی رو میزارم که تمام صفحه رو میگیره چرا شماره صفحه و اطلاعاتی که تویه مستر پیج هستند میرن زیر عکس چیکار کنم که روی عکس این اطلاعات باشن؟؟؟
باز هم ممنونم odrakoola جان

odrakoola

Well-Known Member
ممنون از کمکت با یک صفحه درست کردن مشکل قبل حل میشه ولی چندتا ایراد دیگه پیدا میکنه اگر خودتون یک فایل با این روش درست کنید متوجه ایراداش میشید :idea:
من ایندیزاین رو مدت کوتاهی کار میکنم و خیلی در موردش نمی دونم و به خاطر کارم خیلی نیاز دارم که کامل بلد باشم اگر کتاب خاصی هست که خوب یاد داده باشه بهم معرفی کنید ممنونتون میشم. یک سوال دیگه دارم در صفحات اصلی وقتی که عکسی رو میزارم که تمام صفحه رو میگیره چرا شماره صفحه و اطلاعاتی که تویه مستر پیج هستند میرن زیر عکس چیکار کنم که روی عکس این اطلاعات باشن؟؟؟
باز هم ممنونم odrakoola جان
اشياء و المان هاي موجود در مستر رو در يك لايه جديد بذاريد (پنل Layer) و لايه جديد رو بالاي لايه فعلي بذاريد.
مشكلتون حل ميشه.

*Nirvana

New Member
سلام.
در مورد پانویس می تونید کمی توضیح بدین اصلا ازش سر در نمیارم. کتابی هم که باید درست کنم خیلی پانویس داره. مثلا من میخوام یک پانویس رو ربط بدم به جمله توی متن که این جمله ام توی هر صفحه ای بره پانویس هم پایین همون صفحه باشه... لطفا باز هم راهنماییم کنید. :cry:

tabassom502

New Member
سلام
برای تنظیمات فوت نوت (footnote) توی برنامه ایندیزاین احتیاج به کمک دارم!
نمی‌دونم چطور فونت و سایز فونت رو تنظیم کنم و همین‌طور رنگش رو (برای من قرمز میاد و فونت Times New Roman که هربار باید برم تنظیمش کنم)
توی option خودش این تنظیمات نبود.
و همین‌طور نمی‌دونم چطور خط زیر متن رو تغییر بدم. می‌خوام طولش رو تغییر بدم و همچنین راست‌چینش کنم اما نمی‌شه...

odrakoola

Well-Known Member
سلام.
در مورد پانویس می تونید کمی توضیح بدین اصلا ازش سر در نمیارم. کتابی هم که باید درست کنم خیلی پانویس داره. مثلا من میخوام یک پانویس رو ربط بدم به جمله توی متن که این جمله ام توی هر صفحه ای بره پانویس هم پایین همون صفحه باشه... لطفا باز هم راهنماییم کنید. :cry:

سلام
برای تنظیمات فوت نوت (footnote) توی برنامه ایندیزاین احتیاج به کمک دارم!
نمی‌دونم چطور فونت و سایز فونت رو تنظیم کنم و همین‌طور رنگش رو (برای من قرمز میاد و فونت Times New Roman که هربار باید برم تنظیمش کنم)
توی option خودش این تنظیمات نبود. و همین‌طور نمی‌دونم چطور خط زیر متن رو تغییر بدم. می‌خوام طولش رو تغییر بدم و همچنین راست‌چینش کنم اما نمی‌شه...

سلام و پوزش بابت تاخیر در پاسخ.
در مورد پاورقی ابتدا باید فونت، رنگ، فاصله کلمات و ... و سایر خصوصیات متن رو به یک پاراگراف دلخواه اختصاص بدید و سپس از روی اون پاراگراف یه پارگراف استایل جدید بسازید. میتونید اسمش رو بذارید "" پاورقی "" . سپس از منوی Type - Insert Footnote وارد پنجره پاورقی بشید و در قسمتی که پاراگراف استایل پاورقی رو خواسته اون استایلی رو که ساختید انتخاب کنید... به همین سادگی...

*Nirvana

New Member
سلام
در ایندیزاین این امکان هست که تکست فریم های کل کتاب رو با هم جابجا کنم. آخه کتابی رو که اول به من دادن a4 بود حالا گفتن وزیری باشه یعنی تمام اندازه هام نصف شد و تمام تکست فریمها از صفحه زدن بیرون و حالا دارم یکی یکی درستش میکنم اگر راهی داره که یکدفعه همه را با هم جابجا کنم لطف کنید بگین خیلی ممنون میشم.

tehran 92

New Member
با سلام...
دوستان عزيز هر سوالي كه راجع به برنامه اينديزاين دارند رو فقط تو اين تاپيك مطرح كنند ....(براي منظم كردن انجمن)
با تشكر.

سلام.من میخوام وقتی یک صفحه رو رنگی میکنم شماره صفحه از بین نره و بیاد روی کادر رنگی قرار بگیره.نمییدونم باید چیکار کنم.لطفا کمکم کنید

odrakoola

Well-Known Member
سلام.من میخوام وقتی یک صفحه رو رنگی میکنم شماره صفحه از بین نره و بیاد روی کادر رنگی قرار بگیره.نمییدونم باید چیکار کنم.لطفا کمکم کنید

پست هاي قبلي رو نگاه كنيد... خود من اين سوال رو سه بار جواب دادم.

shahrokhdj

New Member
درود

من تمامی صفحات مجله رو در ایندیزاین طراحی کردم. جلد رو و پشت رو هم در فتوشاپ درست کردم. حالا باید چیکار کنم؟

odrakoola

Well-Known Member
درود

من تمامی صفحات مجله رو در ایندیزاین طراحی کردم. جلد رو و پشت رو هم در فتوشاپ درست کردم. حالا باید چیکار کنم؟

پی دی اف بگیرید بفرستید برای لیتوگرافی تا پلیت تهیه بشه ... البته اگه چاپ داره. اگر هم میخواید پرینت دیجیتال بگیرید پی دی اف بگیرید ببرید تایپ و تکثیر پرینت بگیرید.

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا