:: تمام سوالات راجع به اينديزاين رو اينجا مطرح كنيد ::

bluehawks65

New Member
راهنمایی

سلام
من یه مشکل خیلی بزرگ تو ایندیزاین دارم میخواستم بدونم بچه ها کسی راه حلی براش پیدا کرده
تو صفحه بندی کتاب وقتی متن با عکس با هم تو صفحه باشن متن با تصویر پایینش اتصال پیدا نمیکنه
یعنی مثلا مثل ورد نیست که وقتی متن بالا رو یه خط پایین میاوردیم متن و عکس با هم پایین بیاد
تو ایندیزاین متن میاد رو عکس
این مشکلو کسی میدونه ؟؟
مرسی از ادمین

سلام دوست عزیز برای این کار شما باید با خاصیت Anchor در ایندیزاین آشنا باشین !!
خب فعلا اینجوری میتونم راهنماییتون کنم که در ابتدا یک عکسی رو توی ایندیزاین قرار بدین !! و سپس عکس رو کپی یا کات copy/cute بکنید حالا یک کادر متنی درست کنید و توی اون مطالبی رو تایپ بکنید حالا عکس رو درون کادر متنی پیستPaste کنید !! خواهید دید که عکس و متن با هم هستن و هر دو تحت تاثیر یکدیگر می باشند !!
12.png12.png :rose:

bijan_zorro

Member

با سلام، من یه پروژه سررسید رو با Indesign شروع کردم و دفعه اولیه که از این برنامه استفاده میکنم. میخواستم بدونم چطور میتونم کار نهاییم رو روی یه شیت 50×70 ببندم، آیا این برنامه این قابلیت داره که خودش صفحات برام روی ابعادی که میخوام بچینه طوری که ترتیب صفحاتی که باید پشت و روی هم باشن رعایت بشه.

masuod623

New Member
سلام...می خواهم هفته نامه ای 8 صفحه ی طراحی کنم که صفحه اول و آخر آن رنگی و مابقی سیاه و سفیدوخاکستری،لطف می کنید اگر راهنمایی کنید چگونه سند را ببندم که موقع چاپ چهار رنگ صفحه های سیاه و سفید چهار بار رنگ نخورند.با تشکر

odrakoola

Well-Known Member
با سلام
من سالهاست که دارم بادیزاین کار میکنم
البته خودم تمام سوالاتم را پاسخ میدم !!! اما چنتا سوال داشتم که پاسخشون رو پیدا نکردم و می خواستم بدونم دوستان متخصص ایا میتونند به این سوالات جواب بدن ممنون میشم من رو راهنمایی نمایید
1- چگونه میتوان با ادب ایندیزاین یک جدول با خانه های یک در میان مثل شطرنج ساخت به عبارتی چگونه می توان یک شطرنج ساخت ؟!!!
2- چگونه می توان برای تصاویر یک کادر یا فریم دلخواه طراحی کرد مثلا من می خوام برای تصویرم یک فریم با عکس های مختلف از پروانه بسازم !!
3- چگونه می توان ادب ایندیزاین اسکریپت نویسی کرد ؟!!
4- چگونه می توان در ادب ایندیزاین تصاویر را پرسپکتیو کرد ؟!!
5- چگونه می توان در ادب ایندیزاین فاصله بین ستونهای متنی را با تصویرهای دلخواه پر کرد مثلا من می خوام بین ستونهای متن از خطه زیگ زاگ استفاده کنم !!
6- ادامه سوالاتم رو بعد از پاسخ به سوالات بالا میفرستم !!
البته من به پاسخ چند مورد از سوالات بالا رسیدم اما بیشتر می خوام بدونم
یا علی

سوال اول: اگه منظورتون به صورت اتوماتيكه خودش بسازه كه امكانش نيست اما با استايل بندي سلول هاي يك جدول وكپي پيس در كمتر از 2 دقيقه ميشه يكي ساخت.
سوال دوم: در خود ايديزاين اين قابليت نيست ولي پلاگيني رو قبلا ديده بودم كه اين كارو ميكرد... البته از ايلستريتور هم ميشه استفاده كرد.
سوال سوم: به سادگي ... پنل اسكريپت رو باز كنيد و روي يكي از اسكريپت هاي پيش فرض راست كليك كرده و گزينه اديت ... نرم افزار برنامه نويسي ادوب باز ميشه كه ميتونيد اسكريپت خودتونو بنويسيد.
سوال چهارم: از ايلستريتور استفاده كنيد... توجه داشته باشيد كه نرم افزار هاي خانواده ادوبي بايد در كنار يكديگر استفاده شوند و قرار نيست يك نرم افزار تمام امكانات را داشته باشد.
سوال پنجم: نميشه.... به جاش ميتونيد از جداول استفاده كنيد

odrakoola

Well-Known Member
سلام
من یه مشکل خیلی بزرگ تو ایندیزاین دارم میخواستم بدونم بچه ها کسی راه حلی براش پیدا کرده
تو صفحه بندی کتاب وقتی متن با عکس با هم تو صفحه باشن متن با تصویر پایینش اتصال پیدا نمیکنه
یعنی مثلا مثل ورد نیست که وقتی متن بالا رو یه خط پایین میاوردیم متن و عکس با هم پایین بیاد
تو ایندیزاین متن میاد رو عکس
این مشکلو کسی میدونه ؟؟
مرسی از ادمین

يك مشكل بزرگ!!
دوست عزيز هر زماني كه عكسي وارد اينديزاين ميكنيد اگر بهش text wrap اختصاص نديد به صورت شي شناخته ميشه و روي متن يا زير متن ميفته پس اگه ميخوايد متن نسبت به عكس حساس باشه پنل text wrap باز كنيد و text wrap مورد نظر رو به عكس اختصاص بديد..

odrakoola

Well-Known Member
یه سوال دیگه ام دارم من اینقدر قابلیت در ایندیزاین دیدم گفتم شاید این قابلیتم داشته باشه
من اگه بتونم تو یه پروژه که دارم فونت های تمام کلماتی که مثلا در بین « » هستش رو یه فونت دیگه بکنم
یه چیزی مثلا تو find از این نوع قابلیت داشته باشه
ممنون میشم کمک کنید

براي اين كار از grep استفاده كنيد ... اين ابزار در پنجره find/change در تب دوم وجود داره و اين قابليت رو داره كه كارهاي بساير پيچيده تري رو انجام دهيد ... درموردش در گوگل سرچ كنيد و ويدئوهاي آموزشي رو ببينيد... grep ابزاري بسيار كاربردي و مفيده كه من نمونه اش رو جاي ديگه نديدم.

odrakoola

Well-Known Member

با سلام، من یه پروژه سررسید رو با Indesign شروع کردم و دفعه اولیه که از این برنامه استفاده میکنم. میخواستم بدونم چطور میتونم کار نهاییم رو روی یه شیت 50×70 ببندم، آیا این برنامه این قابلیت داره که خودش صفحات برام روی ابعادی که میخوام بچینه طوری که ترتیب صفحاتی که باید پشت و روی هم باشن رعایت بشه.

دوست عزيز اين وظيفه شما نيست ... وظيفه ليتوگرافيه... ليتوگرافي براي اينكه بتونه زينك رو تهيه كنه بايد صفحات رو بچينه .. به اين كار اصطلاحا فرم بندي ميگن... زياد خودتو درگيرش نكن...

البته اگه خود شما ليتوگرافي و ميخواي اينكارو بكني... دقيقا نميدونم چطور اينكار انجام ميشه... خودم دو سه باري ديدم كه دستي زينكو داخل فوتوشاپ ميچينه ... البته فكركنم نرم افزار تخصصي هم واسه اين كار داشته باشن...

آخرین ویرایش:

odrakoola

Well-Known Member
سلام...می خواهم هفته نامه ای 8 صفحه ی طراحی کنم که صفحه اول و آخر آن رنگی و مابقی سیاه و سفیدوخاکستری،لطف می کنید اگر راهنمایی کنید چگونه سند را ببندم که موقع چاپ چهار رنگ صفحه های سیاه و سفید چهار بار رنگ نخورند.با تشکر

دوست عزيز ... شما صفحات رنگي رو به صورت چهار رنگ (CMYK) خروجي بگيريد و صفحات سياه سفيد رو به صورت سياه سفيد (Gray) ...توجه داشته باشيد كه كارهاي رنگي زينكشون متفاوت با كارهاي سياه سفيده و به صورت جداگانه چاپ ميشن... براي اين كه مشكل پيش نياد با چاپخونه و ليتوگرافي در تماس باشيد...

bluehawks65

New Member
با تشکر

سوال اول: اگه منظورتون به صورت اتوماتيكه خودش بسازه كه امكانش نيست اما با استايل بندي سلول هاي يك جدول وكپي پيس در كمتر از 2 دقيقه ميشه يكي ساخت.
سوال دوم: در خود ايديزاين اين قابليت نيست ولي پلاگيني رو قبلا ديده بودم كه اين كارو ميكرد... البته از ايلستريتور هم ميشه استفاده كرد.
سوال سوم: به سادگي ... پنل اسكريپت رو باز كنيد و روي يكي از اسكريپت هاي پيش فرض راست كليك كرده و گزينه اديت ... نرم افزار برنامه نويسي ادوب باز ميشه كه ميتونيد اسكريپت خودتونو بنويسيد.
سوال چهارم: از ايلستريتور استفاده كنيد... توجه داشته باشيد كه نرم افزار هاي خانواده ادوبي بايد در كنار يكديگر استفاده شوند و قرار نيست يك نرم افزار تمام امكانات را داشته باشد.
سوال پنجم: نميشه.... به جاش ميتونيد از جداول استفاده كنيد
سلام دوست عزیز بابت توجهتون ممنونم
در ابتدا خدمت شما عرض کنم که من پاسخ خیلی از این سوالات را میدونم اما دنبال یافتن راه های دیگری هم هستم به همین دلیل اینجا می پرسم تا بیشتر بدونم
در ارتباط با سوال اولم و پاسختون باید بگم من هم از این روش استفاده میکنم اما میخواستم بدونم ایا روش بهتری هم هست یا نه !!
سوال دوم باید بگم در خوده این دیزاین دقیقا این قابلیت با امکانات جالب وجود داره !! اما این کار در حقیقت یک تکنیک به حساب می یاد برای این کار کافیه شما عکسی ( مثلا پروانه !!!) رو تو ایندیزاین قرار بدین و بعدش اون رو Cut کنید حالا به سراغ کادر متنتون بروید و در ابتدا ابزار Type on a path tool رو فعال کنید حالا روی کادر متنون کلیک کنید مثل حالتی که می خواهین روی یک مسیر منحنی چیزی تایپ کنید ولی اینبار به جای تایپ فقط کافیه عکس پروانه رو که Cut کرده بودین اونجا Paste کنید و نتیجه رو مشاهده کنید اما اگر تنطیمات بیشتری بخواهین باید به ادرس زیر بروین :منوی Type>type on a pathe>option
البته توضیح بیشتر بخواهین میتونید به این ادرس یه سری بزنید :
http://indesignsecrets.com/putting-images-on-a-stroke.php
در رابطه با پاسخ سوالات سوم و چهارم = ممنون اما ای کاش روشهای جالبتری در خوده ایندیزاین بود !
و اما در ارتباط با سوال اخر باید بگم میشه ولی با استفاده از پلاگین که متاسفانه این پلاگین هم پولیه !!!
اما سوال بعدیم اینه :!!
سوال ششم : من می خواهم یک وکتور را چندین بار بر روی یک مسیر فرضی کپی کنم و از این کار یک تصویر جدید بسازم مثلا فرض کنید من یک وکتور به صورت یک لوزی دارم و میخواهم این لوزی رو روی یک داره بچینم یعنی چندین لوزی مثل هم با ترتیب و نظم خاصی روی دایره چیده بشوند ایا راهی هست که این عملیات کپی و پیست رو انجام بده !! به من نگین باید از گزینه Step and repet در منو Edit استفاده کن !! چون اون نمیتونه کار تکرار رو به شکل دایره انجام بده !!
ممنونم

bluehawks65

New Member
يك مشكل بزرگ!!
دوست عزيز هر زماني كه عكسي وارد اينديزاين ميكنيد اگر بهش text wrap اختصاص نديد به صورت شي شناخته ميشه و روي متن يا زير متن ميفته پس اگه ميخوايد متن نسبت به عكس حساس باشه پنل text wrap باز كنيد و text wrap مورد نظر رو به عكس اختصاص بديد..
دوست عزیز اون راهی که من گفتم بهتره میدونی چرا ؟
.
.
چونکه از طریق راه حل شما نمیتوان تصویر را با متن مچ کرد !! مثلا فرض کنید من نوشته باشد "تصویر شماره هشت " و بعدش بلافاصله با روش شما تصویر رو قرار داده باشم ! خب حالا فرض کنید یادم بیاد که باید چیزی رو اون بالا حذف یا اضافه کنم طبیعتا بعد از حذف یا اضافه کردن اونوقت عبارت " تصویر شماره هشت" موقعیتش نسبت به تصویر تغییر خواهد کرد !!
اما در روشی که من گفتم دقیقا تصویر هم با تغییر متن تغییر مکان خواهد داد
یا علی

odrakoola

Well-Known Member
سوال ششم : من می خواهم یک وکتور را چندین بار بر روی یک مسیر فرضی کپی کنم و از این کار یک تصویر جدید بسازم مثلا فرض کنید من یک وکتور به صورت یک لوزی دارم و میخواهم این لوزی رو روی یک داره بچینم یعنی چندین لوزی مثل هم با ترتیب و نظم خاصی روی دایره چیده بشوند ایا راهی هست که این عملیات کپی و پیست رو انجام بده !! به من نگین باید از گزینه Step and repet در منو Edit استفاده کن !! چون اون نمیتونه کار تکرار رو به شکل دایره انجام بده !!

خيلي از ورود شما دوست عزيز به فروم خوشحالم ....
در مورد پاسخ سوالات من براساس دانش خودم پاسخ ميدم.. .. مسلما ممكنه جواب هاي بهتري باشه..

در مورد سوال بالا فكر ميكنم با همون توضيحي كه خودت در مورد سوال دوم دادي بشه همچين كاري كرد... البته دقيق نيست و فاصله بين حروف زياد دست خودت نيست اما بلاخره خودشت يه راهيه... من به شخصه از ايلستريتور استفاده ميكنم و درگ ميكنم داخل اينديزاين...

bluehawks65

New Member
خيلي از ورود شما دوست عزيز به فروم خوشحالم ....
در مورد پاسخ سوالات من براساس دانش خودم پاسخ ميدم.. .. مسلما ممكنه جواب هاي بهتري باشه..

در مورد سوال بالا فكر ميكنم با همون توضيحي كه خودت در مورد سوال دوم دادي بشه همچين كاري كرد... البته دقيق نيست و فاصله بين حروف زياد دست خودت نيست اما بلاخره خودشت يه راهيه... من به شخصه از ايلستريتور استفاده ميكنم و درگ ميكنم داخل اينديزاين...
سلام
البته من خیلی وقته که عضو سایت هستم با ای دی Venus_planet20
اما پسوردم رو فراموش کرده بودم به همین دلیل تصمیم گرفتم ای دی جدید رو بسازم و با اون کارم رو ادامه بدم
در رابطه ب سوال ششم باید بگم از روش خودم (همون روشی که توی پاسخ سوال دوم گفتم ) میشه این کار رو کرد اما باز هم مشکلات خاص خودش رو داره ای کاش روشی جداگانه در ایندیزای وجود داشت !
به هر جهت ممنونم بازهم سوال دارم که بعدا می پرسم !!

hassanmaleki

New Member
برترین کپیج آموزشی کسب درآمد از اینترنت برنده چندین جایزه در جشنواره های کارآفرینی
http://tejaratbartar.weebly.com/make-money.html

hassanmaleki

New Member
برترین کپیج آموزشی کسب درآمد از اینترنت برنده چندین جایزه در جشنواره های کارآفرینی
http://tejaratbartar.weebly.com/make-money.html

بچه ها من یه بروشور ایندیزاین لایه باز دارم بعد انگلیسی توش مینویسه میخوام فارسی بنویسیم اینجوری میشه
مثلا:سلام میشه
م ا ل س
چی کار کنم؟

odrakoola

Well-Known Member
بچه ها من یه بروشور ایندیزاین لایه باز دارم بعد انگلیسی توش مینویسه میخوام فارسی بنویسیم اینجوری میشه
مثلا:سلام میشه
م ا ل س
چی کار کنم؟

از ایندزاین ام ای استفاده کنید.... اگه مشکل حل نشد... سعی کنید خودتوی باکس های متنو رو ترسیم کنید و در باکس های فایل مورد نظر تایپ نکنید

salemnar

New Member
هرچقدر در سایت میگردم و نگاهش میکنم، در قسمتی که نوشته تمام سؤالت راجع به ایندیزاین را اینجا مطرح کنید، جایی را برای طرح سؤال پیدا نمی کنم. کاش صفحات سایت کمی خلوت تر و مرتب تر بود. میشه راهنمایی کنید که کجا باید سؤالم را بپرسیم؟
[email protected]

odrakoola

Well-Known Member
هرچقدر در سایت میگردم و نگاهش میکنم، در قسمتی که نوشته تمام سؤالت راجع به ایندیزاین را اینجا مطرح کنید، جایی را برای طرح سؤال پیدا نمی کنم. کاش صفحات سایت کمی خلوت تر و مرتب تر بود. میشه راهنمایی کنید که کجا باید سؤالم را بپرسیم؟
[email protected]

سلام دوست عزيز..
طبيعت تمامي فروم ها به همين شكل هست... شما همينجا سوالاتتون رو مطرح تا در حد توان و دانش خودمون بتونيم پاسخگو باشيم... ضمنا قبل از پرسيدن سوال كمي جستجو كنيد شايد كسي ديگه اون سوالو قبلا پرسيده باشه و جواب گرفته باشه.

salemnar

New Member
برای تهیه نمایه فارسی یک کتاب 300 صفحه برای کلماتی که با گچپژ شروع میشوند در برنامه ایندیزاین 5 مشکل دام. این کلمات را برای من در ذیل سیمبول می آورد. چه راه حلی وجود دارد که کلماتی که با این 4 حرف شروع می شوند را ذیل حروف خودشان بیاورد. فونت مورد استفاده من بی نازنین است. لطفا من را راهنماای بفرمایید. زمانی که این کار داره ازم میگیره به اندازه نوشتن خود کتاب زحمت نداشت.

جدیدترین ارسال ها

بالا