:: تمام سوالات راجع به اينديزاين رو اينجا مطرح كنيد ::

odrakoola

Well-Known Member
میخواستم بدونم که indesign cs6 از قابلیت های خاورمیانه پشتیبانی میکنه؟ اگر جواب مثبته اون رو از کجا میشه فعال کرد؟
منظورم فقط تایپ فارسی نیست بلکه میخواهم بدونم که آیا میشه کادرهای متنی راست به چپ داشت یا در paragraph style امکاناتی مثل middle east character format رو در اختیار داشت؟
پیشاپیش از راهنمایی هاتون ممنون

اگه بر اساس روال قبل بخواد پيش بره بايد منتظر نسخه me باشيد تا بتونيد داخل نرم افزار فارسي تايپ كنيد . نسخه هاي ام اي هميشه چند ماهي ديرتر از نرم افزار اصلي وارد بازار ميشند.. اما اونطور كه گفته ميشه شركت ادوبي در نسخه جديد نسخه اصلي و ام اي رو با هم تركيب كرده و توي همون نرم افزار اصلي ميشه فارسي تايپ كرد... من خودم هنوز از اينديزاين سي اس 6 استفاده نكردم و صحت اين خبرو نميتونم تاييد كنم .
دوستاني كه سي اس 6 استفاده ميكنند بيان و اطلاع رساني كنند.

darklight

کاربر فعال
اگه بر اساس روال قبل بخواد پيش بره بايد منتظر نسخه me باشيد تا بتونيد داخل نرم افزار فارسي تايپ كنيد . نسخه هاي ام اي هميشه چند ماهي ديرتر از نرم افزار اصلي وارد بازار ميشند.. اما اونطور كه گفته ميشه شركت ادوبي در نسخه جديد نسخه اصلي و ام اي رو با هم تركيب كرده و توي همون نرم افزار اصلي ميشه فارسي تايپ كرد... من خودم هنوز از اينديزاين سي اس 6 استفاده نكردم و صحت اين خبرو نميتونم تاييد كنم .
دوستاني كه سي اس 6 استفاده ميكنند بيان و اطلاع رساني كنند.

دوست عزیر ضمن تشکر از جواب سریعت اما این که میشه توش فارسی تایپ کرد و حتی قابلیتهاش در شناسایی فونت ها (مثل ایران نستعلیق وقتی مینویسیم «کما») کمی هم نسبت به نسخه قبلی ارتقا داشته که من خودم امتحان کردم و به شما میگم که هیچ مشکلی نداره.
مسأله اصلی سر امکانات خاص خاورمیانه ای و زبان های راست به چپه. مثل Text Frame های راست به چپ و یا امکانات تنظیمات حروف و اعداد خاورمیانه ای و کشیدگی ها و ....
من نمی دونم که آیا باید برای این امکانات «خاص» منتظر نسخه me باشم یا این که در خود نرم افزار این امکانات هست و باید از یه جایی فعال بشه. یا شاید هم فقط به این عنوان که امکان تایپ رو گذاشتن دیگه از این امکانات صرف نظر کردن (البته این مورد رو ۹۹.۹۹ درصد مطمئنم که نیست).

odrakoola

Well-Known Member
دوست عزیر ضمن تشکر از جواب سریعت اما این که میشه توش فارسی تایپ کرد و حتی قابلیتهاش در شناسایی فونت ها (مثل ایران نستعلیق وقتی مینویسیم «کما») کمی هم نسبت به نسخه قبلی ارتقا داشته که من خودم امتحان کردم و به شما میگم که هیچ مشکلی نداره.
مسأله اصلی سر امکانات خاص خاورمیانه ای و زبان های راست به چپه. مثل text frame های راست به چپ و یا امکانات تنظیمات حروف و اعداد خاورمیانه ای و کشیدگی ها و ....
من نمی دونم که آیا باید برای این امکانات «خاص» منتظر نسخه me باشم یا این که در خود نرم افزار این امکانات هست و باید از یه جایی فعال بشه. یا شاید هم فقط به این عنوان که امکان تایپ رو گذاشتن دیگه از این امکانات صرف نظر کردن (البته این مورد رو ۹۹.۹۹ درصد مطمئنم که نیست).
پس اگه اينطوريه من فكر ميكنم ديگه نبايد منتظر نسخه me باشيم... چون با گفته هاي شما با عقل جور نمياد كه يك سري از امكانات نسخه ام اي رو اضافه كرده باشند و يك سري ديگرو نه.... طبيعتاً اگه امكانات نسخه ام اي اضافه شده همه امكانات هست.. . البته هيچ چيز بعيد نيست...

darklight

کاربر فعال
من تو این لینک مطالبی در مورد امکانات نسخه ME پیدا کردم که اتفاقا بسیار جالبه ولی باید بگم که این نسخه جدا از مستر کالکشن هستش (حد اقل مستر کالکشن هایی که من توی بازار و اینترنت گیر آوردم این امکانات رو نداشتن) کسی میدونه که این نسخه رو چه جوری میشه تهیه کرد؟
تو سایت ها روش هایی برای دانلود این نسخه از خود سایت Adobe ذکر شده ولی به علت نداشتن اکانت فعال نمیتونم دانلود کنم.
این روشش هست:
Steps to install a MENA product:
· Go to www.creativecloud.com
· Sign in using your Adobe ID
· Click on the “Download” button at the top to download “Adobe Application Manager”. (AAM)
· Sign in again to AAM using your Adobe ID
· Accept the EULA
· Click on your name on the top left corner à Preferences
· Select the MENA language of your choice and click Save:
o English يدعم العربية //English – Arabic Enabled
o English תומך עברית // English – Hebrew Enabled
o Francais (Maroc) // French (Morocco)
· Click Install on the application of your choice. Please note that only PS, ID, AI, and DW have MENA enabled versions.
· If you install a product that does not have a MENA version, AAM will install the International English version (if your language preference is set to “English - Arabic Enabled” or “English - Hebrew Enabled” ) or the French version (if your language preference is set to “French (Morocco)” )
· To install application in different languages, you can go to AAM à Click on your name àPreferences à Language à select the desired language à Save.​

اینم لینکش

darklight

کاربر فعال
سلام مجدد و یک پرسش فوری فوتی:
میخوام برای یک کتاب فهرست نمایه (ایندکس) درست کنم ولی مشکلم با حروف فارسی مثل گچپژ هستش که اونا رو تحت سیمبولها لیست میکنه. هرکاری کردم نتونستم فارسیش کنم. آیا راه خاصی داره؟
(اولین بار هست که میخوام فهرست نمایه برای یه کتاب درست کنم و کلا گیج میزنم و از قابلیت ها و امکانات و محدودیت هاش خبری ندارم اگه در این موارد هم کمک کنید ممنون میشم)

n.alavizadeh

New Member
من این دیزاین 5 رو دارم آموزش این دیزاین 4 را هم دارم از صفحه های مستر برای شماره گزاری صفحه ها نمی تونم استفاده کنم چطور انجام میشه ؟

سلام
اول باید تو صفحه مستر یه کادر متنی بکشید بعد به
Type/ insert special character/ markers/ curent page number
رفته می بینید که داخل باکسی که کشیدید A ظاهر می شه وقتی به صفحه های فایلتون مراجعه کنید به جای حرف A شماره صفحه خورده
البته alt+shift+ctrl+ n هم می تونید این کار رو انجام بدید!

lalok

New Member
وقتی از برنامه ورد می خواهم متن وارد ایندیزاین کنم یعنی place کنم متن هایی که درون textbox هستند وارد نمی شوند و باید به صورت تکی ان ها را کپی کنم ایا راه حلی برای این که place شوند و کار دستی صورت نگیرد وجود دارد.

mohamadali110

New Member
عكسي رو مي خوام با فرمت jpg به انديزاينم وارد كنم و افت كيفيت پيدا نكنه چي كار كنم؟

pamirco

New Member
پانوشت ها

سلام دوستان.
احتمالا سوالم تکراری هست ولی اینقدر این صفحات رو گشتم نتونستم جوابی رو ببینم.

پانوشت ها رو وقتی از ورد کپی می کنم عددهاش نمیاد.
ضمن اینکه پانوشت ها رو اصلا چطوری در ایندیزاین تنظیم کنم تا حالا باهاش کار نکردم. همه دستی بوده :green:

با سپاس

kamdad

New Member
کمک
با سلام. یه مشکل اساسی دارم. لطفا سریعا راهنماییم کنید.

من توی word با برنامه mathtype فرمول نویسی میکنم. من فایل ورد رو به برنامه indesign مستقیماً place میکنم. همه چی عالیه اما اعدادی که توی ورد و mathtype تا الان فارسی بودند، هنگام انتقال به صورت لاتین در میاد. مشکل کجاست دوست عزیز؟

s.karim.mohammadi[at]gmail.com

این دیزاین سی 6 چند مگه بلاخره هر سایتی که می رم فرق می کنه
از کجا دانلود کنم اصلی باشه حتماً اصلی

spiderylife

New Member
توی ایندیزاین cs5 وسط متن اینگلیسی اعداد به صورت فارسی نمایش داده می شه
چطوری به صورت لاتین اعداد رو داشته باشک؟
مثلا:
[email protected]
عدد 30 فارسی نوشته میشه.

kamdad

New Member
سلام دوستان. لطفا نحوه شماره گذاری صفحات رو در ایندیزاین توضیح بدید؟

به صورتی که در صفحات زوج شماره در راست و در صفحات فرد شماره در چپ باشه

ممنونم

mozhdeh 20

Member
سلام به همه
می خواستم بدونم اگه در زیر نویس ها فارسی خط را بالای سمت راست و در متن انگلیسی خط را بالای سمت چپ بگذاریم باید چطور عمل کنیم.

odrakoola

Well-Known Member
من توی word با برنامه mathtype فرمول نویسی میکنم. من فایل ورد رو به برنامه indesign مستقیماً place میکنم. همه چی عالیه اما اعدادی که توی ورد و mathtype تا الان فارسی بودند، هنگام انتقال به صورت لاتین در میاد. مشکل کجاست دوست عزیز؟

فونت متنو عوض كنيد يا حالت فونت ها رو به فارسي تغيير بديد..

این دیزاین سی 6 چند مگه بلاخره هر سایتی که می رم فرق می کنه
از کجا دانلود کنم اصلی باشه حتماً اصلی

به نظرم هنوز از سي اس 6 استفاده نكنيد چون بسياري از امكانات رو نداره ... نسخه ام اي احتمالا تا چند ما ديگه مياد.

توی ایندیزاین cs5 وسط متن اینگلیسی اعداد به صورت فارسی نمایش داده می شه
چطوری به صورت لاتین اعداد رو داشته باشک؟

شما هم بايد از فونت انگليسي و حالت متن لاتين استفاده كنيد... ميتونيد حالات متنو روي انگليسي بذاريد( يا هر زبان لاتين ديگه اي)

سلام دوستان. لطفا نحوه شماره گذاری صفحات رو در ایندیزاین توضیح بدید؟

به صورتی که در صفحات زوج شماره در راست و در صفحات فرد شماره در چپ باشه

ممنونم
به مستر پيج بريد و هر جايي كه ميخوايد شماره صفحه بياد يه باكس متن ايجاد كنيد و type>insert special charachter<Current page number

می خواستم بدونم اگه در زیر نویس ها فارسی خط را بالای سمت راست و در متن انگلیسی خط را بالای سمت چپ بگذاریم باید چطور عمل کنیم.

متوجه منظورت نميشم.

عكسي رو مي خوام با فرمت jpg به انديزاينم وارد كنم و افت كيفيت پيدا نكنه چي كار كنم؟

روي عكس راست كليك كن و از منوي display performance گزينه high رو انتخاب كن.

پانوشت ها رو وقتی از ورد کپی می کنم عددهاش نمیاد.
ضمن اینکه پانوشت ها رو اصلا چطوری در ایندیزاین تنظیم کنم تا حالا باهاش کار نکردم. همه دستی بوده
majidonline_biggestgrin.gif

مبحث پانوشت ها مبحث ويژه ايه كه نكته زياد داره براي وارد كردن متني كه پانوشت داره از منوي file گزينه place استفاده كنيد تا متن با تمام جزئياتش وارد بشه...
اگر با اين روش متنو وارد كنيد شماره هاش هم مياد.

mozhdeh 20

Member
سلام منظور من خطهایی هستند که فوت نوت را از متن جدا می کنند میدونم که برای نشون دادن این خطها باید گزینه یrule on تیک دار باشه اما نمیدونم چطور میشه خط به سمت چپ یا راست صفحه منتقل بشه.

odrakoola

Well-Known Member
سلام منظور من خطهایی هستند که فوت نوت را از متن جدا می کنند میدونم که برای نشون دادن این خطها باید گزینه یrule on تیک دار باشه اما نمیدونم چطور میشه خط به سمت چپ یا راست صفحه منتقل بشه.

اشتباه نكنيد تنظيمات خط بالاي footnote رو بايد از جاي ديگه انجام بديد و ربطي به Paragraph Rules نداره ... از مسير زير ميتونيد به اون تنظيمات دسرسي داشته باشيد... Type<Document Footnote Option و بعد از باز شدن پنجره به تب دوم بريد ... درقسمت پايين ميتونيد نوع اون خط و ساير تنظيمات رو تغيير بديد.

jalaladdin

Active Member
می خوام برای caption یک عکس پانویس بذارم که متاسفانه در زیر caption قرار می گیره. در حالیکه من می خوام این پانویس در زیر متن اصلی قرار بگیرد تصویر رو ببنید تا متوجه منظورم بشید. چطوری می تونم این مشکل رو حل کنم؟!

ممنون میشم اگه بتونید کمکم کنید

پیوست ها

• footnote problem.jpg
    footnote problem.jpg
    184.5 کیلوبایت · بازدیدها: 9

odrakoola

Well-Known Member
می خوام برای caption یک عکس پانویس بذارم که متاسفانه در زیر caption قرار می گیره. در حالیکه من می خوام این پانویس در زیر متن اصلی قرار بگیرد تصویر رو ببنید تا متوجه منظورم بشید. چطوری می تونم این مشکل رو حل کنم؟!

ممنون میشم اگه بتونید کمکم کنید

برای این کار سه راه وجود داره(البته بر اساس دانش من)
1- باکس متن اصلی رو تا پایین بکشید .... اینجوری خود به خود اون پاورقی میاد پایین متن اصلی... شاید ساده به نظر بیاد ولی کاربردیه.
2- متن پاورقی رو کات کنید و توی یه باکس جدید بریزید و بذاریدش پایین متن اصلی .. اون عدد یک رو هم پاک کنید و به جاش یه یک دیگه با استایل خاص خودش بذارید...

دو روش بالا دستی و سرسری بود...
3- روش سوم که برای کارهایی توصیه میشه که خیلی این مشکلو دارید.... یه اسکریپت هست که footnote رو به sidenote تبدیل میکنه... و اونوقت شما میتونید اون ساید نوت رو هر جا که میخواید بذارید.... .
این اسکریپت رایگانه و بایه سرچ توی گوگل به دست میاد.

جدیدترین ارسال ها

بالا