تلفيق در 3d

:Mohsen:

کاربر باتجربه
سلام
من يه سوال جديد دارم، البته نمي دونم شايد مربوط به انجمن 3d باشه
تو بعضي از تيتراژهاي برنامه هاي تلويزيوني مثل اخبار ساعت 21 تلفيقهاي جالب سه بعدي ميبينيم كه قطعا كارافتر افكت تنها نيست
يه قسمتش هست كه يه نوشته سه بعدي كه تحرك هم داره مياد رو صفحه و دوربين دور اون ميچرخه و همچنين دور لبه هاي اون يه نوري حركت ميكنه كه به نظر مياد كار تلفيق باشه، نمي دونم شايدم نباشه
البته تو نرم افزارايي مثل مكس قابل انجامه ولي مي خوام بدونم تو افتر هم ميشه اينكارو كرد
اگه راهنمايي كنيد ممنون ميشم

shirani

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
شما میونید همزمان از هر دو استفاده کنید

مثلاً شما تو مکس یا هر نرم افزار 3 دی که کار میکنید کار های انیمیشن مربوط به متن یا لوگو یا ... دیگه را انجام بدید و بعد با کمک پلاگین های افتر افکت روی اون کار کنید ( شین یا کنل و ...)

کاربر باتجربه
ايمان جون اينو كه مي دونم
فكر كنم بهتر باشه يه مثال بزنم
بايد چند تا تيكه از تلويزيون ضبط كنم و بعد نشونتون بدم شايد بهتر متوجه بشيد

shirani

اگه بتونی چند تا نمونه حتی عکس هم بزارید خوبه

کاربر باتجربه
خوب اينم چند تا عكس و البته فايل تصويريش كه حجمشم خيلي كمه، اگه دانلود كنيد ممنون ميشم
مثالهاي ديگه هم سعي ميكنم بيارم
و اما سوالات من
1- در ابتدا دوربين از رو برج ميلاد مياد پايين و كم كم برج محو ميشه و وقتي دوربين مياد كنار، بدنه برج تبديل شده به قسمتي از آرم خبر 21، چجوري اين كار انجام شده؟ (اصلا به افتر افكت ربطي داره؟)
2- آرم خبر كه به صورت سه بعدي هست كم كم در طول مسير به يه آرم 2 بعدي و سفيد تبديل ميشه، اين چه جوريه؟(روش اين هم احتمالا مثل قبلي هست)

البته يه جورايي جوابشونو مي دونم، ولي ميخوام به بهترين نحو روش انجامشو بفهمم

پیوست ها

• 1.JPG
    1.JPG
    25.5 کیلوبایت · بازدیدها: 41
  • 2.JPG
    2.JPG
    30.4 کیلوبایت · بازدیدها: 40
  • 3.JPG
    3.JPG
    23.2 کیلوبایت · بازدیدها: 39
  • 123.zip
    230.4 کیلوبایت · بازدیدها: 77

shirani

من فکر میکنم کل این کار را با مکس یا ... ( سه بعدی ) کار کردند

کاربر باتجربه
پس از قرار معلوم نرم افزار كامپوزيتي در كار نبوده
ممنون دوستان

HamidSHS

Active Member
کي ميگه نبوده ؟
بوده اما قسمت هاي سه بعديش در تري دي مکس و يا مايا , شايد هم در Cinema 4d ساخته شده
موفق باشي
ياعلي

ali3dtech

Member
خوب اينم چند تا عكس و البته فايل تصويريش كه حجمشم خيلي كمه، اگه دانلود كنيد ممنون ميشم
مثالهاي ديگه هم سعي ميكنم بيارم
و اما سوالات من
1- در ابتدا دوربين از رو برج ميلاد مياد پايين و كم كم برج محو ميشه و وقتي دوربين مياد كنار، بدنه برج تبديل شده به قسمتي از آرم خبر 21، چجوري اين كار انجام شده؟ (اصلا به افتر افكت ربطي داره؟)
2- آرم خبر كه به صورت سه بعدي هست كم كم در طول مسير به يه آرم 2 بعدي و سفيد تبديل ميشه، اين چه جوريه؟(روش اين هم احتمالا مثل قبلي هست)

البته يه جورايي جوابشونو مي دونم، ولي ميخوام به بهترين نحو روش انجامشو بفهمم

سلام محسن جان خوبی؟

درمورد سوالاتت:

1- این دو حالت داره که میشه: یکی اینکه کلا برج و آرم توی تری دی باشن و توی اون لحظه ای که میاد پایین آروم محو بشه. و حالت دوم هم اینکه دو تا رندر با یه دوربینه که یکیش برجه و اون یکی آرمه و این دوتا توی افترافکت میکس شدن و برجه آروم محو میشه. (که البته نظر خودم روی این یکیه) چون محو شدنش و حتی قسمت بین برج و آرم حالت خاصی داره... اگه فیلم با کیفیت تری ازش بدی بهتر میشه نظر داد...

2- برای تبدیل آرم هم که فقط کافیه دوتا آرم ساخته باشه که با هم و عین هم حرکت کنن. فقط با این تفاوت که یکیشون تری دیه و اون یکی دو بعدی و سفید رنگ. بعد هم توی چند فریم اولی محو میشه و دومی ظاهر. اینم هم توی تری دی میشه (دیگه خودت بلدی) هم توی افتر افکت.

موفق باشید...

HamidBN

مدیر انجمن فیلمسازی
سلام محسن جان خوبی؟

درمورد سوالاتت:

1- این دو حالت داره که میشه: یکی اینکه کلا برج و آرم توی تری دی باشن و توی اون لحظه ای که میاد پایین آروم محو بشه. و حالت دوم هم اینکه دو تا رندر با یه دوربینه که یکیش برجه و اون یکی آرمه و این دوتا توی افترافکت میکس شدن و برجه آروم محو میشه. (که البته نظر خودم روی این یکیه) چون محو شدنش و حتی قسمت بین برج و آرم حالت خاصی داره... اگه فیلم با کیفیت تری ازش بدی بهتر میشه نظر داد...

2- برای تبدیل آرم هم که فقط کافیه دوتا آرم ساخته باشه که با هم و عین هم حرکت کنن. فقط با این تفاوت که یکیشون تری دیه و اون یکی دو بعدی و سفید رنگ. بعد هم توی چند فریم اولی محو میشه و دومی ظاهر. اینم هم توی تری دی میشه (دیگه خودت بلدی) هم توی افتر افکت.

موفق باشید...
با تشکر فراوان از دوست عزیزم که درخواست من را اجابت کردن
البته بگم که ایشون مدیر انجمن های 3D هستن

tabasom_20200

New Member
اره بیشتراش هم پلاگین های مکس بوده که خوداشون یک دنیا یی باز ولی شک نکن که افتر هم توش بود حالا شاید کم رنگ

کاربر باتجربه
علي جون گل واقعا ازت ممنونم، كاملا درست ميگي
دوستان از همه شما هم ممنونم

hosienmax100

3D Artist
به نظر من قسمت بالایی برج توی یک یا چند فریم حذف میشه بقیه ی کار هم که دیگه معلومه سه بعدیه!!

حرفه ایی ها میتونن با لایه بازی تو ویدئو پست از این بهترش رو درست کنن !!تبلیغ مکس :wink:

ضمنآ زیادم جالب نشده !!!البته چون با کبفیت پایین میبینم اینجوری میگم

موفق باشی

کاربر باتجربه
ممنون حسين جان
ولي فكر نمي كنم ويدئو پست مكس بتونه خيلي حرفه اي تر از اينشو درست كنه! (البته شايدم بتونه)
مهمترين نكته كار هماهنگي اون هست و ديگه چيز مهمي نداره

hosienmax100

3D Artist
محسن عزیز با ویدئو پست میشه !!!اما متاسفانه منبع خوبی برای یادگیری این قسمت نیست و برای همین زیاد ازش استفاده

نمیشه (من خیلی سعی کردم باهاش کار کنم !!!عملا همه میدونیم کار اون فیلترها توی اون چیه !!اما ترکیب کردنشون !!!سخته )

همراه مکس یه نمونه کار ازش هست همون دوتا باکس عاشق !!البته اون زیاد به این مثالی که تو زدی نزدیک نیست اما ادیت جالبی

داره !!!

البته شاید حق با تو هم باشه با وجود نرم افزار های composity که الان هست ویدوئو پست دیگه کم کم ....از میان میره

همش هم تقصیره این شرکت اتودسکه که یادش رفته اون قسمت رو آپدیت کنه !!شاید دلیلی خاصی داره (فروش بقیه نرم افزارهاش:wink:

می زیاد حرف زدم معذرت الان مدیر ای عزیز این بخش میان سراغم :wink:

موفق باشی

جدیدترین ارسال ها

بالا