بی بی کد تقدیم به معلم خوبم فرشید

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
سلام.امیدوارم حال همگی دوستان گلم خوب باشه.
هدف از انجام این کار قدردانی از زحمات بی دریغ معلم خوبم مهندس فرشید هاشمی مدیر بخش سه بعدی سایت مجید آنلاین هست.

علت اینکه کار خانه سالمندان فرشید رو کپی زدم دقیقا به این دلیل هست که کارش برام الهام بخش بود و منو تحریک کرد توانایی های خودم رو بسنجم.مثل یه کار آموز

نرم افزارهای به کار برده شده :
3dsmax 2013 , vray 2013 , photoshop , nik software , ...
پلاگین های مدلینگ هم Floor gnerator , multi texture هست.
تقریبا مدلینگ کامل توی مکس انجام شده.

آبجکت های آماده هم برای ولوم 58 درخت - 65 میز - ساعت و یه سری خرت و پرت که همش ماله آرچ مدل اورموشن هست.مدل مبل هم مال اتاق دانلودم هست Kler mobl
نقاشی روی دیوار Fir forest on the river Kama اثر هنرمند مورد علاقم ایوان شیشکین هست.
قرآنی که باز هست صفحه 42 و 43 قرآن هست ( صفحه ای که آیت الکرسی توش قرار داره ) که ایشاله همیشه فرشید در پناه قرآن باشه.
دست نوشته ها هم اینور اون ور جور کردم.
تمامی شیدرها دارای رفلکت و گلاسینس هستن با سابدیوایز 40 و شیدرهای اصلی مثل بدنه کتاب خونه عدد سابدیوایز 64 دارن.:shock:
تمامی نور از نوع وی ری لایت هست با سابدیواز 32 و یه دونه که اصلی هست با سابدیوایز 100.:wink:
زمان تقریبی هر رندر 6 ساعت بوده. تقریبا 5 روز کامل برای این کار وقت گذاشتم و تمام کارهای شرکت و مشتری ها رو فر دادم!:lol:
البته رمان رندر میرفت که بالای 10 ساعت باشه و با تکنیک مخصوص خودم ( ذخیره محاسبات GI ) تونستم هر رندری 4 ساعتی کم کنم.
ابتدای به ساکن با برات فورس رندر گرفتم.خدائیش خیلی دقیق هست اما نویز دیوانه کرد.حتی یه رندری رو با نویز ترش 0.002 گرفتم اما بازهم نویز داشت.واسه همین سراغ irradince map و Light cashe رفتم.
تنظیمات global ilumination هم خیلی دسته بالا هست.
4 -min rate
1 -max rate
60hsph
50InterP
2000Light cashe
تنظیمات anti aliasing هم 2و 8 هست و نویز ترشهولد 0.006
کالر مپینگ هم متغییر هست برای هر ویو.اما بیشترش توی طیف Exponential هست که با فتوشاپ مدیریتش کردم.
فکر کنم فاز تکنیکی کار دیگه چیزی باقی نمونده باشه.
رندرهای رو با فرمت HDR روی حالت 32 بیت گرفتم.واقعا توی فتوشاپ دست آدم باز هست موقع پست پروداکشن.

بفرمائید این هم از کار.امیدوارم مورد پسند قرار بگیره.

50001.jpg
50006.jpg40007-1.jpg4-fixed0004-F-2.jpg40002-F.jpg

آخرین ویرایش:

NNumber_one

Member
ساعت 4.50 خوابمون نمیرفت خوشحالمون کردی با این کار قشنگ :shock:اول از حسن نیت کارت تبریک میگم هم به شما و هم به مدیر
با اجازه چندتا نظر شخصی بدم

اولین چیز که به دیدم خورد تایل بندی پارکت ها بود که نمیدونم چرا احساس میکنم یکم تایلش بزرگه
بعد بک گراند بود که یه نظر شخصیه احساس میکنم خیلی پشت پنجره خالیه یعنی اگه اون 4تا درخت نباشه انگار سفید سفیده
و در اخر متریال چوب هم میز تحریر هم یکم زیادی براق شده انگار
نکات مثبت خیلی زیادی داره نور خیلی عالیه رنگ کتاب و کتاب خونه عالیه کنتراست خیلی خوبه اگه بخوایم خیلی ریز بین باشیم و ایرادای بنی اسراییلی بگیریم متریال پروفایل پنجره هم انگار مشکل داره ولی نه نداره :green:
ببخشید بخاطر نظراتم بازم میگم یه چیز شخصیه مرسی

sallarmelli

Active Member
خوشحالم که امروز زودتر از بقیه روزها از خواب بیدارم شد

عارف چرا بقیه ی کارهاتو این طوری نمی زنی بیام بزنمت:)

آقای ای ول واقعا کار شایسته ای هست هم کار هم نیت .

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
سلام.مرسی از همه دوستان
راستش اندازه پارکت استاندارد هست.یعنی دقیق بر اساس تکسچری که داشتم 2000 میلی متر در 800 میلی متر.
بک گراند یه HDRI هست.دلیلی که اینقدر سفید هست خب طبیعی هست.چون وقتی که اکسپوز دوربین با نور داخل مچ بشه به دلیل اینکه نور بیرون خیلی خیلی روشن تر هست چنین حالتی بوجود میاد. اتفاقا این نکته ای هست که شخص خود فرشید یاد گرفتم.
سالار ... منو ببخش... پشیمونم... رفیق نا باب گولم زد! از این به بعد کار سبک سری تعطیل.... الان باید پاشم بگم " سلام من عارف هستم ... شما همه بگین سلام عارف! ":lol:

koorosh_kh

باحالترین کاربر
سلام
ایول خیلی خوب شده رندر قشنگ و ترو تمیزی در اومده

kami_re62

Member
سلام عارف جان ،

خسته نباشی و واقعاً دستت درد نکنه کار خیلی عالی ای شده برادر ،
ی سوال طراحی صحنه هم با خودت بوده؟!

::reza::

کاربر VIP
سلام عارف جون. کار قشنگی شده . همون موقع هم که نشون دادی از نیت خوبت با خبر شدم . دستت درد نکنه.:rose:
فرشید یکی از بهترین دوستامه. جا داره من هم همینجا ازش به خاطر کمکهایی که به بچه ها و این سایت کرده تشکر کنم.:rose:

عارف جان موفق باشی:rose:

maxpin206

Well-Known Member
سلام
اربااااااااااااااااااااااب عارف
عالیه
کارای قبلیت زیبا بودن یه مشکل زمان داشتی که دیگه معلومه توبه کردی زمان بیشتری میگذاری
تکسچر میز خیلی خوب شده
فقط تنها مشکل کارت همون میز است که خیلی با فضا قریبه به خاطر رنگشه ها

درود به همه بچه های بامرام که دلشون مثل دریاست از هیچ کمکی دریغ نمی کنند

mehdi3am

Member
سلام و خسته نباشید
واقعا تبریک می گم به خاطر این همه تبحر و دقتی که توی کارتو دارین
راستش می خواستم ازتون سوال کنم که چه طوری می تونم در زمینه رندرینگ و نور پردازی حرفه ای بشم، مثل خود شما
این کارتون هم واقعا قشنگه

*farshid*

کاربر VIP
سلام عارف عزیز
چرا منو تو همچین موقعیتی قرار میدی؟
:green:
کار خوبی شده. خسته نباشی
من واقعا لایق این همه لطف و محبت نیستم . الان هم موندم چی بگم! فقط تشکر میکنم ازت و تبریک میگم بهت به خاطر کار خوبت .
رنگبندی کار خیلی خوبه ... نور پردازی جالبی داره کار ... عمق میدان تو رندر کلوز آپ خیلی خوب و بدون نویزه ... متریال کف یه مقداری حالت فلزی داره ... اگه falloff استفاده کردی حالتش رو رو fresnal قرار بده ... اگر هم که نه حتما ior استفاده کن.

در کل لذت بردیم . امیدوارم لایق محبتت باشم

madmaster_3d

Well-Known Member
به به. کاره نسبتا رئالی شده. نسبت به کارهای دیگه ای که تا حالا ازت دیدم زمین تا آسمون فرق می کنه. نقش برنامه nik چی بوده؟ مرسی

mojtaba 3d

Member
واقعا خیلی توپ شده خسته نباشی عارف جان:paint:. و تبریک به فرشید مبارکت باشه:rose:

amirsadraii

Active Member
سلام عارف جان خسته نباشید.واقعا جای تقدیر داره.
واقعا حیفه این کاره که بخاطر رندر های خوبت و هدفت تاپ گالری نداره

امیدوارم هم تو وهم فرشید همیشه موفق باشی.

*The Best*

Well-Known Member
سلام
تبریک بابت کار زیبا و تبریک به همکاری و همیاری:rose:
جناب هاشمی نه تنها به شما، بلکه به همه بچه ها بدون هیچ چشم داشتی لطف داشتند و دارند، دعای خیر همه بچه ها پشتشونه....
خدا قوت و دست مریزاد هم به شما هم به ایشون:rose:
موفق و موید باشید:rose:

.:taymaz:.

مدیر انجمن‌ها
کار خیلی خیلی خوبی شده، خوشحالم که تصمیم گرفتی اینجوری کار کنی، پست پروداکشن هم قشنگ شده، در کل تبریک میگم :rose:

emad04

Well-Known Member
سلام .
عارف جان خیلی کارت خوب شده و معلومه روش زحمت کشیدی و کار حساب نشده و الکی نیست .
همیشه هم تاپیک هات پر بازدید بوده و نشون از محبت و رفتار های خوبت با بچه هاست .
من این رندرو خیلی دوس دارم خیلی عالیه پیشنهاد تاپ گالری می دم
http://forum.majidonline.com/attachment.php?attachmentid=88821&d=1347139863

max vray

کاربر VIP
سلام عارف عزیز.
کار و نیت هر دو زیباست.
واقعا خوشم اومد هم نور هم شیدر ها هم پست پرو همش عالیه.
حالا ما باید واسه تو چی بسازیم و رندر بگیریم استاد؟:rose:
فقط متریال و رنگ و بافت مبلمان کمی جالب نشده.
اینطور که بوش میاد هاردت اطلاعاتش برگشته:green:
راستی اسم پستتو باید میگذاشتی بازگشت اژده ها:green:چون بالاخره نشون دادی اگه تایم داشته باشی کارای خیلی شایسته ایی میزنی.
خوشحالم همچین دوست حرفه ایی دارم.
پیشنهاد تاپ گالری

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا