تست سرعت رندر

دوست عزیز احتمالا ویندوز شما سرویس پک 1 رو روی ویندوز نصب نکردی
رم 2 گیگ زیاد برای یک سیستم 64 بیتی مناسب نیست حداقل 4 گیگ خوبه و ویندوز 7 استفاده کن چون ویندوز xp قابلیت مدیریت حافظه خوبی ندارد
در تست های من تقریبا 3 یا 4 ثانیه در 64 بیتی سریعتر میباشد
حتما به این نکته توجه کنید که مزایای 64 بیتی در زمان رندر نیست
وقتی شما سن سنگینی دارید خودشو نشون میده
ویندوز 64 بیتی توانایی مدیریت حافظه خوبی داره و در ویندوز 7 64 بیتی بسیار عالی کار میکنه

ممنون.ميشه بفرماييد كه "حتما به این نکته توجه کنید که مزایای 64 بیتی در زمان رندر نیست"
ديقيا كجا ها به كارمون مياد؟
اتفاقا حجم صحنه هاي مكس ام زياد و سنگينه....خيلي پيش مياد كه بيرون ميندازه....ممكنه با وين 7 64 و 4 گيگ رم اين مشكل بهبود پيدا كنه؟

Baloot3D

مسئول بخش سخت افزار سه بعدی
64 بیتی !!!

سلام به دوستان
در راستایه صحبت های دوستمون آقا پارسا ، باید گفت ، اینکه شما از نسخه 64 بیتی ویندوز و نرم افزار استفاده کنید در کل به خاطر مدیریت با دو برابر ظرفیت ، شما پایداری بیشتر در ویندوز و در نرم افزار خواهید داشت . ولی وقتی شما قرار رندر بگیرید ، چه 64 بیت پهنای باند داشته باشید چه کمتر فرقی نداره چون در هر حالت پردازنده با تمام توان فعال میشه ولی این رو نباید فراموش کرد که مسائلی از قبیل Load , Save و هر کار دیگه ای در نسخه 64 بیتی تقریبا با 2 برابر سرعت انجام می شه .در ضمن در ویندوز xp نسخه 64 بیت هم بیش از 4 گیگ رم به یک نرم افزار اختصاص داده نمی شه که این به دلیله نوع معماریه این نسخه از ویندوز هست .دوستانی که از بیش از 4گیگ رم استفاده می کنند این مسئله رو در مثلا RAMPlayer مکس متوجه شدند .
64 بیت بودن فقط مربوط به آدرس دهی پردازنده روی رم هست ، در نتیجه در کارهایی مثل رندر که مربوط به محاسبات داخلی پردازنده می شه تغییری ایجاد نمی کنه و اختلافات کمی که در 64 بیتی در هنگام رندر وجود داره مربوط به لود شدن اشیا در ابتدای کار هست . برای همین طبق گفته دوستمون ، ویندوز 64 بیتی در زمان هایی که شما در حال کار با فایل های سنگین هستید خودش رو نشون می ده .
برای همین بهترین انتخاب در حال حاظر استفاده از نسخه 64 بیتی ویندوز 7 هست و نرم افزار های 64 بیتی ، مخصوصا اگر از حجم رم بیش از 4 گیگ استفاده می کنید .
البته ظاهرا این مسئله مربوط به مکس می شه چون اگر تست رندری مثل Cinebench رو که برای نمایش قدرت پردازنده در رندر تصاویر سه بعدی هست و از موتور رندر Cinema4D استفاده می کنه، امتحان کنید خواهید دید که نسخه 64 بیتی تقریبا 30% سریعتر عمل می کنه و این به دلیله نوع معماری بهینه شده این موتور رندر برای استفاده از دستور العمل های 64 بیتی هست .

موفق باشید (Mr.Baloot)

:rose:

Abardaad

New Member
درود؛
laptop
DELL VOSTRO 1510
CPU: core 2 due 2.5
4 MB Cache
RAM: 3 GB
VGA: Gforce 8400 - 256 Mb & 1200Mb Shared

Render Time: 01:28

amir2ss

New Member
7 ثانیه زمان رندر گیری
مشخصات سیستم:

CPU: amd Core 2 Quad 5000+
CPU Cache: 4MB
RAM: 3GB ddr2 bus 800 umax
VGA: xfx GeForce 8600 GT
Mainboard Model: p52 giga
Power: 500w

amir2ss

New Member
7ثانیه زمان رندر گیری
مشخصات سیستم:

VGA: xfx GeForce 8600 GT 1gb ram vga
Mainboard Model: pm52 giga
windows vista 64 bit
-----------------------------
با سلام خدمت عزیزان
توجه داشته باشید برای رندر گیر و کارهای محاسباتی از این قبیل
بهترین ویندوز با کارائی بالا ویندوز 64 بیتی است.(زمان رندر گیری حدود 20تا40 درصد سریعتر میشود).حالا ویستا یا ویندوز7
------------------------------------------
اگر به صورت حرفای کار میکنید باید بی خیال ویندوز های 32 بیتی وxp شوید. (این یک تجربه کاری با سابقه 8 ساله است .من کار مکس را از ویندوز 98 شروع کردم و الان با آخرین ویرایش های ویستا و وینوز 7 کار مکنم.)
محظ اشاره : نمونه کار من که گوشه یک اتاق خواب می باشد با نور پردازی v-ray فایلش حدود 135mb هستش.
برای کارهای گرافیکی بهترین محصولات سخت افزاری شرکت amd هست و لا غیر

amir2ss

New Member
#127 amir2ss
ozve-jadid.gif

تاريخ عضويت: 05 شهريور 88
تعداد تشکرها (از کاربران دیگر): 0
textactivity.gif
textlongevity.gif
activity0.gif
long1.gif
texttoday.gif
textposts.gif
today3_5.gif
postss.gif
postss.gif
postss.gif
postss.gif
postss.gif
postss.gif
postss.gif
postss.gif
posts2.gif

icon1.gif

7ثانیه زمان رندر گیری
مشخصات سیستم:

VGA: xfx GeForce 8600 GT 1gb ram vga
Mainboard Model: pm52 giga
windows vista 64 bit
-----------------------------
با سلام خدمت عزیزان
توجه داشته باشید برای رندر گیر و کارهای محاسباتی از این قبیل
بهترین ویندوز با کارائی بالا ویندوز 64 بیتی است.(زمان رندر گیری حدود 20تا40 درصد سریعتر میشود).حالا ویستا یا ویندوز7
------------------------------------------
اگر به صورت حرفای کار میکنید باید بی خیال ویندوز های 32 بیتی وxp شوید. (این یک تجربه کاری با سابقه 8 ساله است .من کار مکس را از ویندوز 98 شروع کردم و الان با آخرین ویرایش های ویستا و وینوز 7 کار مکنم.)
محظ اشاره : نمونه کار من که گوشه یک اتاق خواب می باشد با نور پردازی v-ray فایلش حدود 135mb هستش.
برای کارهای گرافیکی بهترین محصولات سخت افزاری شرکت amd هست و لا غیر

Mahdidis

Active Member
با سلام،
MB ASUS M4A-78-T-E
CPU AMD PHENOM 955 AM3
RAM 4G DDR3 1333
VGA ASUS ATI 4850 1G
POWER GREEN EPS 585
WINDOWS SEVEN 32 BIT
TIME 41sec
البته هارد سیستمم مشکل اساسی داره به محض رفعش (تعویض) دوباره زمان رندر میذارم

Mahdidis

Active Member
amir2ss عزیز:
خوشحام که یه حرفه ای در بینمونه اما:
CPU: amd Core 2 Quad 5000+ مطمئنی اسم مدلو درست نوشتی اخه تا انجا که من میدونم Core 2 Quad ماله اینتله و dual core ماله amd شاید منظورت اینه CPU: amd dual Core 5000+ (سی پی یویی که روی سیستم برادرمه)
با مشخصات سیستمتون یه کم زمان رندرتون غیر واقعی به نظر میرسه چون فایل کار و شرایط رندر برای همه یکسان بوده و حالا اگه فرض کنیم ویندوز 64 بیتی چرا پس mostafa_amol عزیز در پست 119 زمان رندرش از شما کمتر نیست ،البته به قدرت amd در رندرگیری اطمینان دارم اما نه اینقدر دیگه:shock:

amir2ss جان گمونم داری اشتباه می کنی :
AMD که core 2 quad نداره که یعنی quad core داره ولی اسمش چیز دیگه باید باشه مثلا phenom .
به نظرم این حرفت شبیه این میمونه که بگی مثلا amd پنتیوم 4 !
یکم دقیق تر بنویس .
در ضمن شما روی چه حالتی رندر گرفتی ؟
چه سایزی و آیا تنظیمات دیگشو دست زدی یا نه ؟
مخصوصا motion blur رو ؟
چون گمون نمی کنم همچین سیستمی توی همچین زمانی رندر بگیره .
موفق باشی

.:taymaz:.

مدیر انجمن‌ها
این یه تاپیک قدیمی بود مربوط به تست سرعت رندر دوستان جدید هم این تست رو انجام بدن به صورت تک فریم با مشخصات مثل صفحه اول اگه لب تاپ هم دارین تست رو با مشخصات کامل بزارید
از تنظیمات رندر فقط سایز رو تغییر بدین مثل تاپیک اول و تک فریم رندر کنید

آخرین ویرایش:

s_mostafa_h

Well-Known Member
من تست گرفتم ، حدود 10ثانیه طول کشید .
winseven 64 bit , max 2011 64 bit, core i 7 , 2.8 L2 8mb , Ram Corsair 1600 Triple 12gb , Main giga USB3 X58

Cpu Corei5-750
Ram 8GB
Graphic Giga 9800 GT 1 GB Silent
Main Giga P55A-UD3P

Windows seven 64Bit
3DS MAX 2011 X64

ScanLine 36 sec
Mental Ray 12 pass 4:07

جدیدترین ارسال ها

بالا