تست سرعت رندر

ali3dtech

Member
با سلام به تمامی دوستان عزیز مجید آنلاین.
بجهت اینکه بتونید سیستم خودتون رو با سیستمهای دیگر دوستان تست کنید تا ببینیم که واقعا بهترین سیستم چه سیستمی هستش گفتم شاید بهتر باشه توی یه تاپیک جدا و فقط مخصوص همین کار این کار رو بکنیم. به همین جهت هم من یک فایل مکس رو آپلود کردم که برای 3DSMax9 هستش که توی شاخه نصب تری دی شما و بعد در آدرس Samples/Scenes/Characters/Complete باید باشه که اگه نبود از اینجا دانلودش کنید تا بریم برای رندر گرفتن.

لینک فایل مکس مورد نظر:
http://forum.majidonline.com/attachment.php?attachmentid=16787&d=1199176920
147 KB

فقط چند تا نکته که از دوستان خواهش دارم اینکه شرایط رندر رو برای رندر کردن یکسان بزارید. یعنی زمان رندر هیچ برنامه جانبی اضافی باز نباشه و در حین رندر گرفتن از سیستم بار اضافی گرفته نشه تا زمان واقعی کار مشخص باشه.

خب بعد از باز کردن فایل این تنظیمات رو انجام بدین:
1- سایز رندر: width=1920 و height=1080
2- رندر هم فقط یک عکس ساده باشه
همین

بعد از انجام رندر هم تمامی مشخصات سیستم خودتون رو که من در زیر نوشتم بزارید و در آخر هم زمان رندر رو بیان کنید.
از تمامی دوستان متشکرم.

فقط اگه خواستید یه سری هم به این لینک بزنید تا ببینید که توی سایت tomshardware.com هم همین تست رو انجام دادن.
اینم لینک: http://www23.tomshardware.com/cpu_2007.html

------------------------------------------
مشخصات سیستم:

CPU: Intel Core 2 Quad Q6600
CPU Cache: 4MB
RAM: 2GB
VGA: Gigabyte GeForce 8600 GTS
Mainboard Model: P35-DQ6
Power: 660w

زمان رندر: 49 ثانیه
------------------------------------------

از دوستانی که زحمت یه رندر کوچیک رو بکشن ممنون میشم.:cry:
اگه چیز دیگه ای هم به نظرتون رسید بگید.
البته اگه استقبال شد یه فایل سنگین تر بعدا میزارم تا تفاوتها بیشتر مشخص بشه.

آخرین ویرایش:

3DTotal

Well-Known Member
سلام علی آقا

تشکر از این کار مثبتت .

این بابا PC در حد بالایی داشته که در مدت 49 ثانیه این را رند کرده . البته سیستم های Mac فکر کنم در عرض ثانیه هم نکشه که این صحنه را رند کنه در هر حال ما هم رندر کردیم که در زیر مشخصات سیستم و مدت زمان را نوشته ام :

CPU: Intel 3.06
CPU Cache: 1MB
RAM: 1GB
VGA:
NVIDIA GeForce 7300 GS
Mainboard Model: GIGABYTE 8I945PL-G F7
Power: 660w
Time Render : 4:10 Min

در ضمن علی جان فایلی که گذاشتید مشکل داشت شاید هم Max من مشکل داشته در هر صورت من در اینجا آپلود کردم دوستان می توانند استفاده کنند .

موفق باشید .

پیوست ها

• Render.jpg
    Render.jpg
    91.5 کیلوبایت · بازدیدها: 87
  • Dragon_Character_Rig.zip
    134.9 کیلوبایت · بازدیدها: 912
آخرین ویرایش:

ali3dtech

Member
من با مكس 9 كار ميكنم
ولي اصلا چنين مسيري نداره
مطمئني همينه

سلام دوست خوبم.
راستش رو بخوای من روی سیستمم مکس 10 نصب هستش و این مسیر رو هم از اونجا برداشتم. اما در هر حال اگه یه سرچ کوچیکی توی مسیر نصب تری دی بکنی حتما پیداش میکنی. (البته اگه تمامی فایلهای اضافی تری دی مکس رو روی سیستم ریخته باشی). بهرحال اگه بازم نبود فایلی رو که گذاشتم دانلودش کن.

سلام علی آقا

تشکر از این کار مثبتت .

...

[/COLOR][/COLOR]
در ضمن علی جان فایلی که گذاشتید مشکل داشت شاید هم Max من مشکل داشته در هر صورت من در اینجا آپلود کردم دوستان می توانند استفاده کنند .

موفق باشید .
[/LEFT]

آقا رضا از لطف شما هم ممنون. من فایل رو یک بار دیگه هم تست کردم مشکلی نداشت. اما بهرحال از اینکه وقت گذاشتی ممنونم. :lol:

ali3dtech

Member
سلام.برام یک فایل پی دی اف در مورد اموزش تری دی مکس بفرستید

سلام دوست عزیز.
اول از همه ورودتون رو به مجید آنلاین خوش آمد میگم.
دوم اینکه شما بفرمایید توی چه زمینه ای از تری دی آموزش میخواهید؟ در چه سطحی باشه؟ تری دی رو تازه شروع کردین یا میخواین توی قسمت خاصی از این نرم افزار مطالبی یاد بگیرین؟ ممنون
سوم هم اگه جسارت نباشه برای پست دادن به محل پست دادنتون توجه کنید. (منظورم اینکه اگه درخواست خاصی دارید یه تاپیک جداگانه بزنید تا دیگر دوستان هم بتونن کمکتون کنن)

منتظرم یه تاپیک بزنی و بگی که دقیقا چی میخوای تا بهت کمک کنیم. :wink:
در هرصورت ما همه اومدیم که بهم دیگه کمک کنیم. موفق و پیروز باشی:D

3DTotal

Well-Known Member
من فایل رو یک بار دیگه هم تست کردم مشکلی نداشت. اما بهرحال از اینکه وقت گذاشتی ممنونم.

والا من هم با Max 8 امتحان کردم هم با 9 ولی در هر دو پیغام خطا می داد . نمی دونم دیگه !!

CPU: AMD athlon 4200+ 1mb cache 90nm
Mainbord: Gigabyte M55sli-s3
VGA: gforce7300 GT
RAM: 4 gig gel DDR2 800
Power: acbel 600w
win: XPpro 64bit
Time: 1:50
frame1_1920x1080

آخرین ویرایش:

:Mohsen:

کاربر باتجربه
سلام
Main Board:asus p5k
Cpu:Intel Core 2 Duo E6550 2.33
Ram:1GB DDR2 800
VGA:GeForce 8500 GT
Power:600 W Elegance
win xp 32 bit
زمان رندر 1:26 دقيقه

ehsan_3dmax

Active Member
سلام
علي جان كارت حرف نداره.
laptop: inspiron 6400
cpu: core2dual 2.0
cache: 4mg
winxp 32bit
time: 1:45

with pc:
Main Board:asus p5k deluxe
Cpu:Intel Core 2 quad q6600 overclocked to 2.8
Ram: 2 gig crucial 1066
VGA:GeForce 8800 gts 640mg
Power:650 watt cooler master
win xp 32 bit
زمان رندر 0:40

DIMO

Active Member
سلام خدمت همگی،فقط یه سوال رندر این کار رو تک فرم بگیرم یا کل حرکت رو رندر بگیرم در ضمن یه سوال دیگه سایز خروجی تصویر همونی باشه که براش تعریف شده بود یا باید تغییرش بدم؟

ali3dtech

Member
سلام خدمت همگی،فقط یه سوال رندر این کار رو تک فرم بگیرم یا کل حرکت رو رندر بگیرم در ضمن یه سوال دیگه سایز خروجی تصویر همونی باشه که براش تعریف شده بود یا باید تغییرش بدم؟

سلام دوست عزیز. پست اول رو یک بار دیگه بخونید لطفا. مرسی.:wink: چون همه این سوالهای شما در همون پست اول جواب داده شده.

pouria_ddd

Active Member
سلام نمی دونم برای من چرا این ارور رو میده و فایلو باز نمی کنه (البته فایل آقا رضا درست بود ها!)
7x2imn9.jpg

آخرین ویرایش:

ali3dtech

Member
سلام نمی دونم برای من چرا این ارور رو میده و فایلو باز نمی کنه (البته فایل آقا رضا درست بود ها!)
7x2imn9.jpg

پوریا جان فکر میکنم چون فایل من ماله تری دی 10 هستش اینطوری شده...
با اجازه آقا رضا من لینک خودمو به لینک ایشون تغییر دادم تا برای بقیه این مشکل پیش نیاد.
از دوستانی هم که فایل خراب رو دانلود کردن غذرخواهی میکنم.

DIMO

Active Member
این هم از رندر من و سیستمم.
---------------------------------------
Cpu:pentium d 2800 Vhz Dualcore
Ram:512mb
VGA:Asus 7300 DDR2
MainBoard Model:Intel D945 Plrn
Power:600w
Windows:xp 32bit
Render Time:2.41s
---------------------------------------

Miladbat

Well-Known Member
خیلی خوب بود این تست برای مایا هم انجام می شد خصوصا که مایا از 100% سی پی یو استفاده می کنه .
و همین طور در مورد کارت گرافیکی های سازگار با مایا ومکس .

Cpu:Intel Core 2 quad q6600 overclocked to 2.8

زمان رندر 0:40

احسان جان
این cpu که نیاز به overclock نداره اگه از مکس استفاده کنی حتی توی رندر هم از 60-70% این cpu نمی تونه استفاده کنه اگه از نرم افزاری مثل مایا که از 100% سی پی یو استفاده می کنه کار می کنی overclocked ریسک بالایی داره .
البته از انتخاب کارت گرافیکی مایه داری حال می کنی.:cool:

ehsan_3dmax

Active Member
خیلی خوب بود این تست برای مایا هم انجام می شد خصوصا که مایا از 100% سی پی یو استفاده می کنه .
و همین طور در مورد کارت گرافیکی های سازگار با مایا ومکس .

احسان جان
این cpu که نیاز به overclock نداره اگه از مکس استفاده کنی حتی توی رندر هم از 60-70% این cpu نمی تونه استفاده کنه اگه از نرم افزاری مثل مایا که از 100% سی پی یو استفاده می کنه کار می کنی overclocked ریسک بالایی داره .
البته از انتخاب کارت گرافیکی مایه داری حال می کنی.:cool:

ميلاد جان امكان نداره با مكس رندر كني و از 100 درصد cpu استفاده نكنه. مگر اينكه صحنه ي خاصي باشه. بازم ميگم مكس يك نرم افزار core optimized هست. يعني سرعت رندر بستگي كامل به تعداد هسته هاي cpu داره.
خواستي همين صحنه رو تست كن.
تازه كجاشو ديدي! من اين cpu رو تا چند روز ديگه تا 3.2 هم ميخوام اوركلاك كنم! البته با يك cpu cooler.
موفق باشي.

Miladbat

Well-Known Member
من مدتی قبل با منتال ری مکس روی این cpu و یه extreme روی xp به هیچ وجه از 70% بالا تر نمی رفت .
کاری نداره شما موقع رندر یه سری به task بزن به ما هم نشون بدی بد نیست .
من مکس ندارم وگر نه تست می کردم
:shock: خیلی خطر ناک فقط که دما cpu نیست ولی حالا دوست داری انجام بده جوابش رو به ما هم بده .
3.2 *4 =12.8
2.4*4=9.6
20% سریع تره :oops: وسوسه انگیزه .

آخرین ویرایش:

Ali 59

Well-Known Member
CPU: Intel Core 2 Duo E6600
CPU Cache: 4MB
RAM: 2GB Kingmax 800
VGA: Gigabyte GeForce 6600 256Mb
Mainboard Model: ASUS P5B
Power: AcBel 500w