تست سرعت رندر

.:. soroosh .:.

Active Member
ببخشید من اشتباه کردم .
core i7 920 قیمتش همونه ، من با 965 اشتباه گرفتم یه لحظه ... :D
الان هم قیمتش اومده پایین و شده ۱۰۰۰ دلار .

با این تفاوت قیمت بین این دو مدل رو زمان رندر شاید نهایت ۴ یا ۵ ثانیه فرق داشته باشن .

با مدل 940 هم شاید ۲ الی ۳ ثانیه ، که این مدل هم قیمتش حدود ۶۰۰ تومن در میاد .

Baloot3D

مسئول بخش سخت افزار سه بعدی
تست رندر با Core i7 965

سلام دوستان
در مورد این مطلب که در این تست از تمام توان پردازنده استفاده نمی شه کاملا درست می گید ، مخصوصا اگر از پردازندههای چند هسته ای استفاده بشه ، چون قبل از اینکه تمام پردازندهها درگیر بشن Pass عوض می شه .
در این مورد تست بسیار قدرتمند تری وجود داره که به عنوان مرجعی برای تست توان کل دستگاه در رندر استفاده می شه و به شما یک عدد به عنوان امتیاز کلی نشون می ده . برای برابر بودن شرایط ، به شما حتی اجازه تغییر تنظیمات رو هم نمی ده . دوستانی که مقالات سخت افزاری رو دنبال می کنند ، حتما به اسم Cinebench برخورد کردند .این نرم افزار همراه خودش ، دو نسخه 32 و 64 بیتی هم داره و اینکه دستگاه رو در دو وضعیت تک پردازنده و چند پردازنده مورد ارزیابی قرار می ده .
چون این تاپیک خیلی جلو رفته ، ترجیها در یک تاپیک جدا لینک دانلود رو می ذارم تا دوستان اونجا مشخصات دستگاه و امتیاز رو اعلام کنند .

3.2 Core i7 965 Extreme
Mainboard ASUS Rampage II Exreme
VGA : AMD-ATI 4870x2
RAM : 3x2 G Kingston Hyper 2000MHz
زمان رندر
دستگاه بصورت دیفالت و پیشفرض (3.2) : 25 ثانیه
دستگاه در حالت کم اورکلاکینگ (4.0) : 19 ثانیه

موفق باشید
:rose:

vrb_3d

Active Member
بعضی از دوستان تو مشخصات سیستم power رو هم آوردن. قدرت power روی رندر گرفتن تاثیر میزاره؟

.:. soroosh .:.

Active Member
خیر دوست عزیز .
شاید در حد چند هزارم ثانیه . اون هم نه به خاطر خود پاور بلکه به دلیل نرسوندن ولتاژ مناسب به بقیه قطعات ...
ذکر پاور فقط برای این هست که بدونیم مثلا فلان دوستمون چه سیستمی دارن .
و الی چندان مهم نیست .
البته خب به هر حال سیستمی که کارت گرافیک قوی و ... داره نیاز به پاور قوی هم داره اما رو سرعت تاثیر گذار نیست .

Baloot3D

مسئول بخش سخت افزار سه بعدی
قدرت پاور

بعضی از دوستان تو مشخصات سیستم power رو هم آوردن. قدرت power روی رندر گرفتن تاثیر میزاره؟
سلام دوسست عزیز
در مورد پاور بد نیست که اشاره ای جالب به پردازنده هایی با توان مصرفی بالا داشته باشیم . در مواردی که شما از پردازنده های رده بالا استفاده می کنید ممکن هست در فشار زیاد و در نتیجه مصرف برق زیاد ، دستگاه با افت ولتاژ مواجه بشه که در این صورت با ناپایداری مواجه خواهیم شد و نتیجه ای جز ریست شدن دستگاه در رندر نداره . در برخی از پردازنده ها مثل نسل جدید Core i7 با مدیریت خاصی که ولتاژ ورودی در هر لحظه کنترل می شه ، در مواردی که پردازنده با افت ولتاژ مواجه هست ، بطور خودکار فرکانس پایین اومده تا مانع ریست شدن و به زبان ساده مانع ناپایداری می شه .
پس اگر پاور ضعیف تر از حد مصرفی کل دستگاه باشه در این موارد شما با افت راندمان در رندر و سایر مصارف سنگین مواجه خواهید شد .

موفق باشید (Mr.Baloot)
:rose:

gigamax

کاربر متخصص جلوه های ویژه
و البته اینو هم اضافه می کنم به حرف دوستم ...
شما باید بیای یکی یکی تمام مشخصات سیستمتو دربیاری و پاوری بگیری که حدود 100 تا 150 وات بیشتر از توان سیستم باشه ....

مثلا کارت گرافیک ATi readon 4870 x2 به تنهایی حدود 300 وات !! رو میخوره !! خب اگه چنین کارتی داشته باشی و این میزان بالا رودر نظر نگیری به قول بلوط با افت ولتاژ مواجه میشی و حداقلش اینه که راندمان سیستم پایین میاد ....

در مشخصات قطعات پدر مادر دار ، میزان توان مصرفی اونو ذکر می کنن ...

حالا چرا 100 150 وات بیشتر در نظر میگیریم؟!
چون موتورهای الکتریکی موجود در کیس ( علی الخصوص موتورهای هارد برای رسوندن سرعت صفحات به سرعت موردنظر) در هنگام شروع به کار خیلی برق مصرف میکنن ... بیشتر از اون چیزی که در حالت عادی مصرف میکنن ... اینو باید در نظر داشته باشین و الا خیلی راحت پاورتون میسوزه

موفق باشین

سلام.
intel---t9300-2.5---6mb cash
2gb ram
8400 geforce gs
render time: 1:17
راستي يه سوال؟
براي رندر تا اونجايي كه ميدونم به cpu نياز هست نه gpu....ولي حالا ديدم دوستان كارت گرافيكشون رو نوشتن ما هم نوشتيم!

Mahdi_Rashed

Well-Known Member
سلام.
Intel---t9300-2.5---6mb cash
2gb ram
8400 geforce gs
راستي يه سوال؟
براي رندر تا اونجايي كه ميدونم به cpu نياز هست نه gpu....ولي حالا ديدم دوستان كارت گرافيكشون رو نوشتن ما هم نوشتيم!

اینجا قراره که سیستم ها کامل معرفی بشن تا دوستانی که میخوان سیستم خوب ببندن از مشخصات استفاده کنن . مشخصات سیستمی که سریعترینه . برای همین همه ی مشخصات رو ذکر میکنن :)

سلام . یه سیستم جدید گرفتم .
مشخصات :
CPU : AMD Phenom II X4 955 Black Edition
Ram : 4 GB Corsair 1600 Dual DHT
MainBoard : Asus M4A79 Delux
Power : Corsair 620W (HX620W)
H.D.D : Segate 1 TB 32M Buffer

زمان رندر : 34 ثانیه !

ویندوز 7 هم 64 بیت نصب کردم ولی هنوز رندر نگرفتم به محض اینکه بگیرم اینجا میذارم نتیجه رو !
موفق باشید :paint:

آخرین ویرایش:
سلام . یه سیستم جدید گرفتم .
مشخصات :
Cpu : Amd phenom ii x4 955 black edition
ram : 4 gb corsair 1600 dual dht
mainboard : Asus m4n82 deluxe ( گمونم)
power : Corsair 650w (hx620w)
h.d.d : Segate 1 tb 32m buffer

زمان رندر : 34 ثانیه !

ویندوز 7 هم 64 بیت نصب کردم ولی هنوز رندر نگرفتم به محض اینکه بگیرم اینجا میذارم نتیجه رو !
موفق باشید :paint:
سلام.میشه لفط کنید قیمت سیستم تون رو بفرمایید؟ممنون

کل سیستم رو با مانیتور LCD Samsung 1900P بعلاوه ماوس و کیبورد گرفتم 1.370.000 تومان .
راستی مادربوردشم این بود : Asus M4A79 Delux

سلام.
Intel---t9300-2.5---6mb cash
2gb ram
8400 geforce gs
راستي يه سوال؟
وقتي فهميدم سي پي يوم 64 بيتي يه ؛ كلي وقت گذاشتم رفتم وين اكس پي 64 و وين 7 64 گرفتم..نصب كردم..بعد 240 مگ درايور 64 بيتي دانلود كردم.....با هزار اميد و آرزو....كه چند ثانيه اين رندر تايم قبلي مون كم شه!
آقا چشماتون روز بد نبينه!
1:17 ثانيه مون شد 1:23 ........!!!!!!!
به نظر دوستان ايراد كار از كجا بوده؟
اگه اينجوري پيش برم و توي ويندوز 7 64 بيتي ايم هم اتفاقي عجيب بيفته؛ .....قول ميدم وين 95 نصب كنم!
راستي من از خودم نقل قول كردم.......از خودم تشكر هم ميتونم بكنم؟!

واي .....خنده دارتر شد!
توي وين 64 بيتي...با مكس 32 بيتي ؛ رندر تايم 3 ثانيه كمتر از وين 64 با مكس 64 شد! شد 1:20 !
مسئله كجاست؟

سلام

Cpu :intel 1.7 celeron
main:Shattel
Ram:256 DDRI
VGA:64
win XP32bit
3dsmax 2008 32 bit
زمان رندر : 13:51 (البته متریال رو پیدا نکردم بدون متریال)

Cpu:core i7 920
main:Asus P6T deluxe v2
Ram:corsair 2X2G DDRIII bus:1600
VGA:Asus 9600 1G DDRIII
win vista 64bit
3ds max2008 32 bit

زمان رندر (البته اینجا خود نرم افزار متریال رو پیدا کرد) : 29 ثانیه

موفق باشید
یا علی

آخرین ویرایش:

parsa_3d

New Member
دوست عزیز احتمالا ویندوز شما سرویس پک 1 رو روی ویندوز نصب نکردی
رم 2 گیگ زیاد برای یک سیستم 64 بیتی مناسب نیست حداقل 4 گیگ خوبه و ویندوز 7 استفاده کن چون ویندوز xp قابلیت مدیریت حافظه خوبی ندارد
در تست های من تقریبا 3 یا 4 ثانیه در 64 بیتی سریعتر میباشد
حتما به این نکته توجه کنید که مزایای 64 بیتی در زمان رندر نیست
وقتی شما سن سنگینی دارید خودشو نشون میده
ویندوز 64 بیتی توانایی مدیریت حافظه خوبی داره و در ویندوز 7 64 بیتی بسیار عالی کار میکنه

جدیدترین ارسال ها

بالا