ترک موشن

massomeh1

Member
سلام در ترک موشن افترافکت آیا می توان یک ترک بدون لرزش و تکان داشته باشیم یعنی آبجکت ترک شده در فیلم کاملا با فیلم مچ باشه و تکان و لرزش نداشته باشه ؟ امکانپذیر هست یا نه ؟

Shahryar Mirbozorgi

Well-Known Member
اگه اینجوری نبود دیگه به چه دردی میخورد؟!!! :shock: شما باید track point ها رو در محلی از تصویر قرار بدید که با هم تضاد رنگی داشته باشن،مثلا یه نقطه ی سیاه در یه زمینه ی سفید

danyfilth

Member
دوست عزیز
ترک کردن فقط شروع کار ترکینگ است. شما بعد از اینکه نقاط را ترک کردید می بایست که به اصلاح آنها بپردازید. برای اینکار باید مسیر حرکت نقاط را smooth کنید تا بتوانید یک حرکت نرم داشته باشد که البته این به حرکت دوربین شما مربوط می باشد.
کمی اگر دقت داشته باشید و حوصله میتوانید یک ترکینگ بسیار دقیق داشته باشید. نوع لنز دوربین و نحوه استقرار دوربین را در مشخصات ترکینگ درست انتخاب کنید که به حرکت شما کمک کند.
موفق باشید.

mooli63

کاربر فعال انجمن فیلمسازی
منظورت از آبجکت چیه؟ آبجکت 3d یا 2d . بله در همین افترافکت هم می شه . منتها ترکینگ افتر نیاز با شارپنس داره و اگه نقاط پر کنتراست کمی بلور بشن دیگه ترکینگ نمی تونه پیداشون کنه. وقتی شما در نرم افزاری مثل موکا ترک می کنی و مثلا وقتی یه مستطیل برای ترک می کشی نقاط ترکینگ با هم دیگه در تمام مدت ترکینگ ارتباطی داینامیک دارند و درست به همین خاطره ترک دقیق در میاد. ولی در افترافکت ترکینگ پوینت ها هیچگونه ارتباط داینامیک ندارند و هر یک به تنهایی در نقطه ایی که انتخاب شده باید ترک کنند و به همین دلیل وقتی یک نقطه از ترک خارج بشه کلیت ترکینگ از بین می ره.

در کل اگه مارکر گذاری مناسب شده و یا ترک پوینتت در تمام طول زمان ترک بلور نمی شه و از کنتراست لازم برخوردار هست و البته اگه قصدت صرفا ترک 2 بعدی هست همین ترک افترافکت کارتو راه می ندازه و از همه مهمتر صرفه جویی در وقته.

Shahryar Mirbozorgi

Well-Known Member
به نظر من شما after effects cs6 رو نصب کن،تازه اومده.خودش ترکرِ 3 بعدی داره و اتوماتیکم هست که کارتو خیلی راحت میکنه و فکر نکنم به این ترکر قدیمی دیگه نیازی پیدا کنی
هر چند اینم یاد بگیری بد نیست،شاید بعدا جایی به کارت اومد (فکر نکنم!:green:)

massomeh1

Member
به نظر من شما after effects cs6 رو نصب کن،تازه اومده.خودش ترکرِ 3 بعدی داره و اتوماتیکم هست که کارتو خیلی راحت میکنه و فکر نکنم به این ترکر قدیمی دیگه نیازی پیدا کنی
هر چند اینم یاد بگیری بد نیست،شاید بعدا جایی به کارت اومد (فکر نکنم!:green:)

سلام آموزشها (از شرکتهای مختلف )درباره موارد جدید افترافکت cs6 رو از کجا دانلود کنم .

Soheil_2034

کاربر متخصص افتر افکتز
بهترین پیشنهاد سایت های هستند که به GFX ختم میشن تو این سایت ها میتوی پیدا کنی اما لینکهاش مستقیم نیستند

در ضمن اگه مد نظر دارید تراکینگ کنین باید یه نرم افزار رو درست و حسابی یاد بگیرید اما اگه در حد وصل کردم Position به نال و از این حرفاس همون افتر کارتونو راه میندازه اونم بستگی به فوتیجت داره به عنوان مثال عرض میکنم

شما یه نقطه قرمز بزرگ رو تو افتر ایجاد کن بعد بیا یه پوزیشن بهش بده و بعد بیا از تراکر استفاده کن حالا نکته اینجاست تو حالت پیش فرض ، تراکینگ نمی تونه درست مسیر حرکت این نقطه بزرگ رو ترک کنه با اینکه اون نقطه به لحاظ رنگی کاملا قابل شناسایی هست و شما هم به کار اصلا بک ندادی ؟؟

اینجاس که شما باید نوع فوتیج رو بشناسی و با تغییر Option ترکر به حالت RGB مشکلتون کامل حل میشه

امید وارم موفق باشید

imanbaraty

کاربر متخصص افتر افکتز
نقاط قابل تشخیص و نقاط دارای کنتراست برای نرم افزار در کار ترکینگ معمولا ایده آل هستند
برای اینکه کار ترکینگ خوب انجام بشه باید با ابزارهای تصحیح رنگ و افکت های مختلف
کیفیت فوتیج اولیه رو بهتر کنید اما نکته مهم اینجاست
در صورتیکه افکت های داده شده و تنظیمات رنگ و کار ترکینگ درون یک کامپوزیشن و روی یک لایه باشه ...
از تنظیمات رنگی شما برای ترکینگ چشم پوشی میشه و اصلا حساب نمیشه
یادتون باشه این افکت ها و تنظیمات رنگی که برای بهبود کیفیت انجام میدین باید درون یک پری کامپوز باشه
و سپس کار ترکینگ بر روی پری کامپوز انجام بشه تا تنظیمات رنگی شما در کار ترکینگ لحاظ بشه

massomeh1

Member
سلام علیکم خیلی متشکرم از اینهمه توجه پاسخهای بسیار جامع و کاملی به سوال من دادید اگر بازهم کسی پیشنهادی و یا تجربه ایی داره خوشحال میشم بدونم واقعا سپاسگزارم موفق باشید

جدیدترین ارسال ها

بالا