ترفندها و نکات مخفی 3ds Max

goodzila46

Active Member
اين كار هم شبيه با همونfetch , hold هست كه قبلا توضيح دادم، با اين تفاوت كه فقط نماها رو ذخيره ميكنه
نماي پرسپكتيو رو فعال كنيد و منوي view رو باز كنيد و گزينه save active Perspective view رو بزنيد، نماي فعليتون ذخيره ميشه
حالا ميتونيد نماي ديد رو تغيير بديد و اگه خواستيد گزينه Restore active Perspective view رو بزنيد تا نمايي كه ذخيره كرديد بازيابي بشه
نكته جالب توجه اينه كه شما ميتونيد براي هر نما، يعني، پرسپكتيو، عقب، جلو و ... اين كارو انجام بديد و اين گزينه براي هر نما يك بار اين كارو انجام ميده
يعني ميتونيد با فعال كردن هر نماي ديد و زدن اين گزينه، اونو ذخيره كنيد و دوباره با فعال كردن همون نما اون رو بازيابي كنيد! :)

نکته دیگه هم اینکه این کار رو می شه برای ست کردن نمای فرونت و هم با استفاده از راست کلیک روی کیوب راهنمای کنار ویوپورت انجام داد. امیدوارم که مفیدباشه

goodzila46

Active Member
سلام؛

حتما به اين مشکل برخوردين که زماني که ميخواين از رو يه بلوپرينت کار کنين اگه طرحتون جزئيات زيادي داشته باشه چون کيفيت تصوير تو ويوپورتا کمه نميتونيد دقيق کار کنين که اين خيلي اعصاب خورد کنه.

براي رفع اين مشکل بايد کيفيت تصاوير تو ويوپورت رو زياد کنين، پس بريد به:
منوي Customize > گزينه Preferences... > زبانه يا تب Viewports > دکمه Configure Driver...

حالا تو پنجره ي باز شده تو قسمت Download Texture Size با زياد کردن عدد (زدن دکمه عدد بزرگتر) دقت عکس نمايشي بيشتر ميشه، اما اگه حتي بازدن دکمه 512 هم به کيفيت مورد نظر نرسيدين تيک Match Bitmap Size as... رو بزنين تا عکس رو با کيفيت واقعيش ببينين، البته اين کار سرعت سيستم و ميگيره، پس بهتره بعد از تموم شدن کارتون دوباره برگردونيدش به 256 پيش فرض.

هنوز تموم نشده...
بعد از همه اين کارا ok کنيد و اين پنجره هارو ببندين، ميبينيد که کيفيت نمايش فرقي نکرده، ايراد از اينجاست که شما هنوز دارين عکس قبلي رو ميبينيد، براي فعال شدن تنظيمات جديد بريد به Material Editor و تو کانال Diffuse که عکس رو انتخاب کردين و دکمه ي Reload رو بزنيد يا دوباره عکس رو انتخاب کنيد.

عکس رو براي درک بهتر توضيحات پيچيده من ببينيد.
حالا تموم شد.
موفق باشين :oops:

و نکتش هم اینجاست که اینکار زمانی جواب می ده که شما از موتور نیترو استفاده نکرده باشید و مکستون درحال کار با موتور دایرکت تری دی باشه.

DeapHead

Member
سلام ممنون ، ولی وقتی می خوام چیزی رسم کنه در اون زاویه جدید دوباره در همون زاویه پیشفرض کشیده میشه

DeapHead

Member
برای اینکار می تونی از کلیک راست روی کیوب راهنمایی که در کنار ویوپورت فعال قرار داره استفاده کنی، و از set corrent view as home و ser corrent view as front استفاده کنی.
سلام ممنون ، ولی وقتی می خوام چیزی رسم کنه در اون زاویه جدید دوباره در همون زاویه پیشفرض کشیده میشه

Wall E

New Member
سلام دوستان...

وقتی از مکس 2012
نسخه S
استفاده میکنم بعضی از تکسچر ها مثلا تکسچر Vray Light تو View Port نشون نمیده یا مثلا تکسچرهای متریال ها رو وقتی گزینه ی نمایش تکسچر رو میزنی نشون نمیده که این مشکل در نسخه ی پایین تره مکس 2012 وجود نداره...

حالا میخوام بدونم آیا این مشکل تو همین نسخه قابل برطرف شدنه ؟؟

و آیا در مکس 2013 هم این مشکل هست یا نه ؟؟؟!!!!
icon_smile.gif

ممنون میشم اگر راهنمایی کنن دوستان
a063.gif

LinkinForEver

مسئول بخش برنامه ها و مسائل گرافیک سه بعدی
ربطی به مکس نداره ویری 2.4 با 2.3 اینجوری نمیشه .

forumalizadeh

New Member
منوهای شبیه آفیس در مکس

سلام خدمت همه دوستان. در یکی از ورژنهای مکس یادمه منوهایی شبیه منوی آفیس وجود داشت که تمام ابزارها به شکل آیکونهای زیبایی در گروههای خود چیده شده بودند. آیا امکان اضافه کردن این منو به مکس 2013 وجود دارد؟

LinkinForEver

سلام خدمت همه دوستان. در یکی از ورژنهای مکس یادمه منوهایی شبیه منوی آفیس وجود داشت که تمام ابزارها به شکل آیکونهای زیبایی در گروههای خود چیده شده بودند. آیا امکان اضافه کردن این منو به مکس 2013 وجود دارد؟

ُلام منظورت Graphit modling ــه ؟ اون ابزار مدلینگه فقط ولی اگه کلی میگی اره منم یه چیز های دیدم اما نمیدونم چجوری !!

forumalizadeh

New Member
ُلام منظورت Graphit modling ــه ؟ اون ابزار مدلینگه فقط ولی اگه کلی میگی اره منم یه چیز های دیدم اما نمیدونم چجوری !![/QUOTE
دوست من منظورم اینه که دقیقا شبیه آفیس کلیه امکانات مثل مدلینگ و ویرایش و ... به صورت گرافیکی بود. شما منوهای آفیس رو ببینید که چطور کلیه دستورها و ویرایش ها رو تو منوها به صورت آیکون و گروه بندی شده قرار دادن. اگه از دوستان کسی میدونه لطفا بگه.

LinkinForEver

دوستان گرافیک مکس 2014 اینجوری شده ، تقریبا مثل افیس میتونید از با سمت راست بخش Workspace انتخاب کنید ...

nozhen

New Member
سلام خوبین؟
خسته نباشین...
ببخشید من بعضی از متریالامو وقتی show هم میزنم تو view portam نشون نمیدهههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههه
چیکار کنم
بعدش من یه فایل مکسو که جدا کشیدم می خوام بیارم تو یه فایل مکس دیگه از merge استفاده کردم نمیشه
تورو خدا زودتر بهم بگین پایان نامه ام مونده اگه کسی میدونه پیغام خصوصی برام بذاره

LinkinForEver

ببخشید من بعضی از متریالامو وقتی show هم میزنم تو view portam نشون نمیدههههههههههههههههههههه ههههههههههههههههههههههههه هههههه
چیکار کنم
متریال کدوم موتور ؟ نام انجین رندر رو ذکر کنید لطفا
اگر ویری و مکس 2012 باشه ، مشکب داره باگ مکسه که تو 2013 رفع شده ...

بعدش من یه فایل مکسو که جدا کشیدم می خوام بیارم تو یه فایل مکس دیگه از merge استفاده کردم نمیشه
به احتمال زیاد ورژن مکسی که شما کار میکنید از اون فایلی که میخواین Merge کنید بالا تره مثلا شما مکس 2012 دارید اون فایل با 2013 سیو شده

موفق باشید

آخرین ویرایش:

CG_Master

کاربر متخصص انیمیشن
مکس اگر 2012 باشه این مشکلات توی اون مشاهده میشه.
از مکس 2011 تا 2013 استفاده کنید
به غیر از این مسئله ممکن مشکل از UV آبجکتتون باشه
یا ممکن هست مشکل از فعال بودن گزینهvertex color از تب display باشه
در مورد mege کزدن با توجه به توضیحات دوست خوبم حمید اگر باز فایل لود نشد شاید بخاطر اسم فایلتون باشه که ممکن هست فارسی سیو کرده باشید .دقت داشته باشید فایل هایی در مکس open یا merge میشن که اسمشون به زبان فارسی type شده باشه.غیر اون باز نمیشه.
در ضمن همیشه سعی کنین برای merge کردن فایلی در مکس از منو merge رو انتخاب کنین و drag نکینن

موفق باشید.

Dave.Mans

New Member
2 ترفند برای Editable poly

1- تو حالت editable poly تو قسمت سلکشن اگه حالت edge فعال باشه و چند تا لبه شی رو انتخاب کنید و سپس کلید کنترل رو نگه داشته و روی کرکره selection حالت face رو کلیک کنید می بینید که لبه ها تبدیل به فیس انتخاب شده می شن.
2- تو حالت editable poly اگه راست کلیک کرده و مشاهده کردید که منویی به رنگ آبی در اومده بدونید که با انتخاب دوباره عنوان ابزار سریعا همون منوی آبی اجرا می شه ، مثلا اگه قبلا تو قسمت transform منوی move را انتخاب کرده باشید و رنگش آبی باشه ، با کلیک راست کردن و انتخاب دوباره منوی عنوان transform سریعا فرمان move اجرا می شه .. امیدوارم مفید بوده باشه.

Dave.Mans

New Member
2 ترفند برای Editable poly

1- تو حالت editable poly تو قسمت سلکشن اگه حالت edge فعال باشه و چند تا لبه شی رو انتخاب کنید و سپس کلید کنترل رو نگه داشته و روی کرکره selection حالت face رو کلیک کنید می بینید که لبه ها تبدیل به فیس انتخاب شده می شن.
2- تو حالت editable poly اگه راست کلیک کرده و مشاهده کردید که منویی به رنگ آبی در اومده بدونید که با انتخاب دوباره عنوان ابزار سریعا همون منوی آبی اجرا می شه ، مثلا اگه قبلا تو قسمت transform منوی move را انتخاب کرده باشید و رنگش آبی باشه ، با کلیک راست کردن و انتخاب دوباره منوی عنوان transform سریعا فرمان move اجرا می شه .. امیدوارم مفید بوده باشه.

Dave.Mans

New Member
2 ترفند در حالت editable poly

hamedzzaa

Active Member
وقتی یه لاین با محدوده زیاد میکشید کلید I خیلی کمک میکنه-resetXForm حصوصیات پنهان احجام رو پاک می کنه

mnuid

New Member
یه سوال داشتم ؟؟؟؟ وقتی یه نما رو با Alt+w ماکزیمم می کنم و می خواهم با کلیدهای میانبر L-T-F-P بین پنجره های Viewport جابجا بشم بهم میریزه ، مثلا از left می خواهم برم تو perspective تو همون زاویه left نشون میده و به صورت wireframe
هر کی میدونه ترو خدا بگه خیلی اذیت می کنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

جدیدترین ارسال ها

بالا