تایپیک جامع سیستم برای کار با افتر افکتز

بهترین مارک برای کار با افتر افکت

• AM3 - Phenom II X4 955 - 3.2GHz

رای: 9 42.9%
  • Intel Core i7 - 2.66GHz - 920

رای: 12 57.1%

• مجموع رای دهندگان
    21

ARAsoftware

Member
سلام :green:
به نظر من اگه خودت سیستم رو ببندی خیلی بهتره

چه خبره 7 ملیون ؟ مگه می خوای پنتاگون هک کنی ؟؟؟؟ :lol:

سیستمی که من مد نظرم هستش رو برات می نویسم.....
مادر بردت رو گیگابایت بگیر
GIGABYTE GA-X58A-UD9 Motherboard
OCZ 8GB DDR3 RAM
Intel Core i7 processor CPU
nVidia Geforce 9800 GX2 GPU

جواب سوال آخرت هم آره ، تاثیر داره ، ولی مدل های جدیدی که الان تو بازار هست رو اطلاع درستی ندارم .....
:)
تا یه جاییش منم موافقم ولی یه دستکاریایی لازم داره
گیگا بودن مادربردو منم قبول دارم ولی:
مادربرد x58 از سیستم سه کاناله رم پشتیبانی میکنه و بین i7 ها 920 روش سوار میشه
از طرفی 920 فرکانس بیشتر از 1033 رو پشتیبانی نمیکنه

از اون طرف اگه تراشه مینت p55 درسته که از چینش دو کاناله بهره میگیره ولی میتونی یه 860 روش سوار کنی که تا فرکانس 1666 رو پشتیبانی میکنه و فرکانس خود CPU هم بیشتره

درباره کارت گرافیک هم من ATI رو بیشتر ترجیح میدم مخصوصا سری 5 مثل 5770 که از GPU, GDDR5 استفاده میکنه و همچنین از DX11 هم پشتیبانی میکنه!:rose:

آخرین ویرایش:

shirani

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
خوب این مک بوک مک پرو و چی و چی و چی ....

می تونه کار در حد هالیود بسازه ؟ [ خودش میگم ]

اگه می تونه تا ماهم بریم یک بخریم :rose:

kia123456

New Member
ممنون از پاسخ های شما دوستان عزیز(البته کلید تشکر رو زدم)
البته من هم می دونم سیستم های مک جزء سیستم های قدرت مند دنیا هستن و فقط افرادی از این سیستم ها استفاده می کنن که کار حرفه ای انجام می دن.
ولی من از شما دوستان یک سوال دارم آیا واقعا یک کار افتر یک دقیقه ای که باید حداکثر 2 روزه تحویل بدی شما جای من باشید چکار می کنید؟اون هم یک کار نیم حرفه ای(من خودم به شخصه کار هایی با پرمیر زدم که فقط 3 ساعت وقت برای تحویلش داشتم)

حالا می خوام بدونم که کارت هایی که بری میکس استفاده می شه چه مارک و مدلی خوبه ؟(البته اینم در حد حرفه ای)

در مورد سیستم هایی که خودم می تونم ببندم بیشتر توضیح بدین ممنون می شم؟(سیستم های پیشنهادی شما دوستان)

سپاس فراوان و درود به همه دوستداران افتر افکت

FARIDNAJAFY

Member
سخت افزار مورد نیاز افتر و پریمیر cs5

با سلام به اساتید.
من می خوام سیستمم رو ارتقاع بدم برای استفاده از افتر افکت و پرمیر cs5

سوالات:
1-دوستان اولا خواستم بدونم فرق ورژن های قبلی با ورژن های جدید چیه؟(بروز شدن نرم افزار طبیعیه)
2-نرم افزار پریمیر cs5 با pro2 چه فرقی داره؟ من pro 2 تریال رو دارم خروجیش خیلی سنگینه علتش تریال بودنشه؟

3-مهم ترین سوالم اینه من می خوام یه سیستم بگیرم که هم افترافکت و هم پرمیر cs5 رو پشتیبانی کنه.واگه حداقل یه ورژن جدید ترشون اومد فعلا مشکلی برام پیش نیاد
(شنیدم که باید ram 4 gig + grafic 2 gig + cpu 2 haste ee و مادربوردی که با اینا هم خوانی داشته باشه)
آیا میشه بجای یه گرافیک 2 گیگ از دوتا گرافیک 1 گیگی استفاده کرد

اگه اینایی که نوشتم درسته چه مدل هاییش خوبه؟ ( البته مهم ترین چیز برام قیمتشه چون اصلا وضع اقتصادیم خوب نیست مثلا اگه این طور چیزایی برام باشه خوبه: 100 هزار تومان رم. 100 هزار گرافیک . سی پی یو و مادر بورد هم جمعا 200-300 هزار مسخره نکنین ها :cry: )

زیاد توی سخت افزار اطلاعات ندارم پر نوشته هام سوتیه ببخشید

imanbaraty

کاربر متخصص افتر افکتز
1- فرق خیلی زیاده
منظم شدن نرم افزار .. افزایش فیلترها و افکتها .... استفاده بهینه از سخت افزار سیستم ... پشتیبانی از فرمتهای بیشتر
و مهمتر اینکه CS5 64 بیت هست و امکان استفاده بیش از 2 گیگا بایت از Ram رو البته توی ویندوز 64 بیتی فراهم میکنه
اگه حتی 4 گیگا بایت Ram داشته باشی توی ویندوز معمولی بیش از 2 گیگابایت رو نمی تونی استفاده کنی
و در نهایت 64 بیتی شدن به سرعت انجام کار و افزایش سرعت خروجی کمک میکنه

2- این رو دوستان کمک کنند

3-در مورد سوال سوم ، من بیش از یک و نیم میلیون خرج سیستم کردم و البته AMD بستم و سرعت کار
تفاوت آنچنانی نداشته ... یک سیستم ترو تمیز برای کار حرفه ای نیاز به چهار الی پنج میلیون داره
همچنین تا رنج قیمت یک و نیم میلیون فرقی نداره که AMD ببندی یا Intel
ولی مهمترین چیزی که بهت میگم اینه :
با سخت افزارهایی که گفتی حتما یک فن خوب برای CPU و یک پاور عالی بگیر که
مثل من نیاز به خرج دوباره نداشته باشی !!!!

آخرین ویرایش:

FARIDNAJAFY

Member
دوست من ممنونم.
میشه سخت افزار یه سیستم معمولی رو به من پیشنهاد بدین که هزینش زیاد نشه و افتر و پریمیر cs5 رو پشتیبانی کنه؟
فک کنم فقط به گرافیک و رم و سی پی یو و مادربرد نیاز داشته باشم.
تا حدود قیمت 500-600 بیش تر از این اصلا نمیتونم.اگه کمتر هم میشه چه بهتر

shirani

فکر کنم بتونی با 500-600

سی پیو amd
مادربرد اسوس
رم ترجیحاً 4 تا 8
گرافیک هم هرچی بهتر , بهتر :green:
پاور گرین
کولر مستر

این قیمتها و مدل های مختلفی هست باید بری ببینی چی خوبه یا بپرسی سیستم من زیاد جدید نیست وگرنه سیستم خودم پیشنهاد میدادم در همین حد قیمت الان :rose:

FARIDNAJAFY

Member
بعد یه سوال دیگه. افتر افکت چه ورژن هایی داره؟
6.5 7 8 9 10 11 12 ؟
cs1 cs2 cs3 cs4 cs5 ?

آها یادم افتاد :دی
میشه مثلا برام بگین که مثلا سی اس 3 چه سخت افزاری لازم داره و اگه میشه سخت افزار مورد نیاز همه ورژن ها رو برام بگین؟!
(خجالت میکشم. کاره سختی رو خواستم ازتون )

shirani

تا جایی که من ورژن هاش دارم

4 - 4.5 - 5 -5.5 -6 -6.5 - 7 - cs3 - cs4 , cs5

زیر cs5 بیشتر از 2 گیگ رم نمیتونه استفاده کنه و از سی پیو هم به خوبی نمیتونه کار بکش ما بقی فقط تو امکانات به مرور زیاد شدند

FARIDNAJAFY

Member
راستش من می خوام یه موزیک ویدیو درست کنم بعضی چیزا رو در اختیار دارم مثلا آهنگساز خوب و ...
و یه دوربین اچ دی هم دم دستم هست حالا اگه قسمت بشه قراره این ویدیو رو بعدا واسه شبکه های ماهواره ای بفرستیم
(البته فعلا من به سلیقه و خلاقیت و استفاده از پرده سبز تکیه کردم البته توی هر کاری خواست و کمک خدا مهمه)

حالا من برای این کلیپ قرار نیست مثل فیلم های هالیوود افکت بسازم.
فقط می خام کروماکی رو خوب در بیارم و بک گراند خشکل بزارم پشتش.و چنتا صحنه ی دیگه تایم فریز کنم و حرکت آهسته هم استفاده کنم
مشکلم هم اینه که سخت افزارم ضعیفه ( ولی میتونم رم به هر اندازه ای از دوستام امانت بگیرم و گرافیک هم امانت بگیرم) حالا سی پی یو و مادربرد هم جور میشه ولی احتمالش خیلی کمه که بتونم سی پی یو دو یا 4 هسته ای گیر بیارم.

به نظر شما با استفاده از ورژن های پایین تر میشه این کار رو کرد و سخت افزار مورد نیاز cs4 چیه؟
و اینکه کرواکی توی نسخه cs5 , cs4 خیلی فرق داره تمیز در آوردنش؟

(یه سوال مجزا هم داشتم که یه کلیپ آرش داره که رنگ ها رو میپاشه اسمش یادم اونو چطوری انجام داده؟ آیا با ورژن های پایین تر میشه انجامش داد)

جا داره از مدیر انجمن داداش یزرگم آقای شیرانی تشکر کنم

جدیدترین ارسال ها

بالا