تایپیک جامع سیستم برای کار با افتر افکتز

بهترین مارک برای کار با افتر افکت

• AM3 - Phenom II X4 955 - 3.2GHz

رای: 9 42.9%
  • Intel Core i7 - 2.66GHz - 920

رای: 12 57.1%

• مجموع رای دهندگان
    21

shirani

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
تقریباً با هر چیزی که بشه اما برای شبکه های موزیک نرم افزار مخصوص داره که برنامه نویسی شده و خروجی می گیره

فکر کنم راحت هم باشه برنامه نویسی اون و مکانیسم خاصی نداره فقط کافی زمان بندی بشه و ...

ae_user

New Member
استفاده از نهایت قدرت سیستم در افتر ! لطفآ کمک کنید

سلام دوستان عزیزم . راستش من یه سیستم گرفتم و میخواستم بدونم که آیا این سیستم واسه کار با افتر مناسبه و اینکه چه تنظیماتی لازم هست که بهتر بتونم از قدرتش استفاده کنم . مشخصات سیستم :

Intel Q9550 12m Overclocked At 3.2
4 Gig Dual At 1066 Buss
Nvidia Geforce 295 GTX Multi Gpu 1792 GDDR3 - 896 bit

با تشکر فراوان

پیشنهاد سیستم?!

سلام
از دوستان می خوام که در تهیه ی یه سیستم اختصاصی برای افتر افکت به من کمک کنن.
این مشخصات سیستم فعلیه منه:

CPU: intel(R) 4core(TM)2 Quad Q9550 @2.83GHZ
RAM: 8.00 GB 0
Graphics: ASUS EAH4870 series ATI Chipset 2.00GB
Minbord: ASUS Intel P5Q Serises Rev.373.08
+++++
Capture Card & video Preview: BLACK MAGIC DECKLINK HD EXTREME(Highest quality SD/HD/2K - 4:4:4 video card with SDI & HDMI & Analog)0
:)

HamidBN

مدیر انجمن فیلمسازی
CPU: intel(R) 4core(TM)2 Quad Q9550 @2.83GHZ
خیلی عالیه
کاربردی نخواهد داشت
همون 4 گیگ فعلا کافیه
Minbord: ASUS Intel P5Q Serises Rev.373.08
خیلی خوبه
Capture Card & video Preview: BLACK MAGIC DECKLINK HD EXTREME(Highest quality SD/HD/2K - 4
من خودم این مارک را نمی شناسم ولی سرچ زذم کارت خوفی هست
قیمت این کارت چند هست ؟؟

ولی دو تا پیشنهاد
1 - برو به سمت CPU های 7i که نسل های بعدی هستن و بخوای روی اینا سرمایه گذاری کنی مجبوری سال دیگه هم مادربرد و سی پی یو و رم را عوض کنی
2- اگه خیلی وضع مالیت خوبه و همچنین سفارش خوب هم می تونی بگیری فقط فقط برو به سمت Mac

shirani

من هم با مک موافقم البته نه ( والدیگرانو ) مکینتاش

با همه حرفای که حمید گفت موافقم ولی عادت ندارم هر چیز جدید که میاد را امتحان کنم الان ddr3 واقعاً غوغا کرده اما خیلی هزینه بر و ....

پس فعلاً همین سیستم خوبه من پیشنهاد نمی کنم اون عوض کنی

سیستم من در برابر سیستم شما مورچه است

shirani

مشخصات که خوبه فکر میکنم بتونید به بهترین نحو از ائن استفاده کنید

من پیشنهاد نمی کنم که پلاگین یا چیزی برای افزایش کارایی سیستم نصب کنید همین سیستم خوبه

ae_user

New Member
مشخصات که خوبه فکر میکنم بتونید به بهترین نحو از ائن استفاده کنید

من پیشنهاد نمی کنم که پلاگین یا چیزی برای افزایش کارایی سیستم نصب کنید همین سیستم خوبه
خیلی ممنون بابت راهنماییتون . راستش من تنظیمات Multi Processing رو خوب انجام نداده بودم واسه همین فکر کردم ضعیفه .

راستی After Effect فقط از cpu های 2 هسته ای پشتیبانی می کنه ؟؟
چون الان نوشته که 2 cores

مرسی

ae_user

New Member
با همه حرفای که حمید گفت موافقم ولی عادت ندارم هر چیز جدید که میاد را امتحان کنم الان ddr3 واقعاً غوغا کرده اما خیلی هزینه بر و ....
البته خیلی گرون نیست . چون الان فرضآ 4 تا 2 گیگ ddr2 با باس 1066 حدود 160 هزارتومان قیمت داره اما 3 تا 2 گیگ ddr3 با باس وحشتناک 1866 حدود 200 هزار تومان قیمت داره . مادربردی هم که ساپورت کنه خیلی گرون نیست . حدود 170 هزار تومان هست

gigamax

کاربر متخصص جلوه های ویژه
عجب سیستم خفنی !!! حرفهای دوستان کاملا درست بود ... فقط افتر افکت رو با سیستمتون تطبیق بدین ... البته این تطبیق برای ماهایی که سیستم ضعیف داریم ضروریه ... اما افزایش کش دیسک و تخصیص رم بیشتر می تونه کمک بیشتری بکنه

اگه خیلی وضع مالیت خوبه و همچنین سفارش خوب هم می تونی بگیری فقط فقط برو به سمت Mac
:sad::sad::sad:

حمید نسل جدید همیشه خیلی گرونه ... نسل قبل از نسل جدید بهترین گزینه از نظر اقتصادیه ..چون نه زیاد قدیمیه نه قیمتیش خیلی بالاس ... تازه کلی هم تو سر قیمتش خورده به خاطر نسل جدید ... این یه قانون در تمام وسایل الکترونیکیه

gigamax

ببنید افتر افکت برای سیستم های مک طراحی شده و ورژن های ویندوزش طبیعتا نمی تونن کارایی مک رو داشته باشن ... البته به این معنا نیست که افتر افکت ویندوز ضعیفه ...

ساپورت نکردن خوب از رم و گرافیک های چند هسته ای مشکل عمومی در ویندوزه و مخصوص افترافکت نیست ...

سیستم شما که ماشالله خیلی خوبه ...

ae_user

New Member
ببنید افتر افکت برای سیستم های مک طراحی شده و ورژن های ویندوزش طبیعتا نمی تونن کارایی مک رو داشته باشن ... البته به این معنا نیست که افتر افکت ویندوز ضعیفه ...

ساپورت نکردن خوب از رم و گرافیک های چند هسته ای مشکل عمومی در ویندوزه و مخصوص افترافکت نیست ...

سیستم شما که ماشالله خیلی خوبه ...
نمی دونستم افتر واسه مک طراحی شده . پس به همین خاطره دوستان مک رو پیشنهاد داده بودند .

با تشکر

arian boy

New Member
درخواست sos (این سیستم مناسب افتر هست؟)

دوستان عزیز باسلام سیستم من ram 4gig ddr2 و geforce9300 می خواستم ببینم با این سیستم میتونمae کار کنم

imoh3n

Member
نکاته مهمی هست که باید در نظر بگیری و به اونا اشاره ای نکردی.
مثلا چقدر میخوای هزینه کنی؟
CPU هم خیلی مهمه که اشاره نکردی.
ram 4gb خوبه، واسه cache گرفتن اذیت نمیشی، vga هم بنظر من زیاد اختلافی رو احساس نمیکنی بین 9x یا 8x. اما اگه بخوای هزینه کنی و quadro ببندی، اونوقت سرعت پردازش خیلی بالاتر میره ( طبق گفته سایت Adobe برای after effects cs4)

M.After

Active Member
نکاته مهمی هست که باید در نظر بگیری و به اونا اشاره ای نکردی.
مثلا چقدر میخوای هزینه کنی؟
CPU هم خیلی مهمه که اشاره نکردی.
ram 4gb خوبه، واسه cache گرفتن اذیت نمیشی، vga هم بنظر من زیاد اختلافی رو احساس نمیکنی بین 9x یا 8x. اما اگه بخوای هزینه کنی و quadro ببندی، اونوقت سرعت پردازش خیلی بالاتر میره ( طبق گفته سایت Adobe برای after effects cs4)

در مورد quadro که واقعآ عالیه . البته اگه پولش باشه . چون شما quad Sli 295 gtx هم که ببندی خیلی تاثیری تو افتر نداره . چون این کارت ها واسه گیم طراحی شدن . یکی از دوستان می گفت که quadro 3800 رو با قیمت حدود 1200000 میتونه بیاره که قیمتش اصلآ منصفانه نیست تو ایران اما اگه پولش رو داشته باشی واقعآ ارزش خرید داره

Ram رو هم حتمآ به تاخیر زمانیش توجه کنید . مثلآ یه ddr3 با تاخیر cl7 اصلآ بهتر از ddr2 cl5 نیست .

wild-man

Member
سیستمت خوبه ولی من تاحالا با سیستمهای amd.ati خیلی بهتر از geforce.intel جواب گرفتم الان من با یه cpu phenome و یه ارت گرافیک 4870x2 افتر رو بدون مشکل باز می کنم و کار می کنم

gigamax

دوست من شما سیستم داری و می خوای بپرسی یا می خوای ببندی ؟! آخه همه دوستان دارن در مورد سیستم جدید حرف میزنن ...

متاسفانه افترافکت یکی از معدود نرم افزارهایی است که بسیار بسیار به سخت افزار وابسته است ... مثلا اکثر نرم افزارهای سه بعدی مثل تری دی مکس فقط موقع رندر سخت افزار به طور کامل استفاده میشه اما در افترافکت قضیه فرق میکنه چون شما در حین کار مجبور به رندر گیری هستی ... کار با تایم لاین مساوی با رندره ... برای همین هم رم گرافیک و سی پی یو که سه قطعه اصلی پردازش هستن دخیلن...

quadro ها از شرکت nvidia برای کارهای گرافیکی سنگین ساخته شده .... کل معماری شون با GeForce فرق میکنه ... یکی از علت های گرون بودن این کارتهای همینه .... علت دیگش هم اینه که اسم سخت افزار حرفه ای روشه و باید پول حرفه ای براش بدی مثل تمام تجهیزات حرفه ای دیگه ....

کلا این سری قیمتهای خیلی بالایی داره ... توی ایران هم که به لطف گمرک بسیار خوبمون و واسطه های زیاد قیمتهاشون حداقل 20 درصد گرون تر از بازار جهانی میشه

سوال اولمو تکرار میکنم می خواین سیستم جدید ببندین یا می خواین با همین سیستم کار کنید ؟!!

keyhan.sp

New Member
عزیزم شما هر هزینه ای که میکننین باید براتون صرف کنه شما شاید یه روز یه دوربین بخرین 20 ملیون ولی براتون بصرفه شما بر اساس نوع کار و خواستتون سیستم رو محک بزنین , اگه سوال اینکه af اجرا میشه باید بگم ،بله اجرا میشه ، اگه سوال ان هست که چی ببتدید گفتم باید ببینین تا چه هد به نفع تونه.
به قول خودمونی هرچی پول بدی همون قدر اش میخوری.

samadionline

Well-Known Member
بهترین سیستم برای کار با افتر افکت

سلام بنده میخوام یه سیستم جمع کنم به نظر شما از بین این 2 سی پی یو که معرفی می کنم کدام بهتر جواب میده و به چه علت.

AM3 - Phenom II X4 955 - 3.2GHz
4 x 512KB L2 Cache 8MB L3 Cache Socket AM3 125W Quad-Core

Intel Core i7 - 2.66GHz - 920
8MB L3 / 1MB L2 Cache - LGA 1366 - 130W - 45 nm - Nehalem - Quad-Core

Reza2kn

مدیر انجمن فیلم سازی
سلام دوست عزیز...
100% مدل Core i7 البته به نظرمن:wink:
موفق باشید:oops:

جدیدترین ارسال ها

بالا