تاپیک سوالات تخصصی مایا

zzmm14

Active Member
عزیز ببو که نیستم میدونم میزنه خوب منم میزنم اما نمیشه v میبره روی یه ورتسک تمرکز میکنه اینکه همه رو با هم جابجا میکنه رو ورتکس نمیشه قدرمتیقن میگیره همه رو با هم طبق همو محلی که هستند میبره.

من که خیلی تست کردم و نشد اگر شما میتونی یه لطفی بکن با تیم ویور بیا نشونم بده.

zzmm14

Active Member
عزیز ببو که نیستم میدونم میزنه خوب منم میزنم اما نمیشه v میبره روی یه ورتسک تمرکز میکنه اینکه همه رو با هم جابجا میکنه رو ورتکس نمیشه قدرمتیقن میگیره همه رو با هم طبق همو محلی که هستند میبره.

من که خیلی تست کردم و نشد اگر شما میتونی یه لطفی بکن با تیم ویور بیا نشونم بده.

خواهش می کنم دوست خوبم .
برو به این آدرس تنظیمات Move
Move Tool > Move Snap Settings
بعدا تیک گزینه ی Retain component spacing رو بردار مشکل حل میشه

fakkal

New Member
سلام به دوستی که قراره جواب سوالمو بده
مهربون، تو مایا وقتی از نمای مثلا جلو بخوای یه دسته از ورتکس ها رو که دایره ای هستند ولی تو این نما به صورت یه خط هستند سلکت کنی یه سریا رو میگیره ولی یه سری ها رو نمیگیره یا اگه بهت حال بده بخواد بگیره دو مرحله ای میشه . میخواستم بدونم تنظیمی هست که بشه همه ورتکس ها رو تو یه نما با سلکت یکدفعه گرفت؟

Hamed_8

Member
مهربون، تو مایا وقتی از نمای مثلا جلو بخوای یه دسته از ورتکس ها رو که دایره ای هستند ولی تو این نما به صورت یه خط هستند سلکت کنی یه سریا رو میگیره ولی یه سری ها رو نمیگیره یا اگه بهت حال بده بخواد بگیره دو مرحله ای میشه . میخواستم بدونم تنظیمی هست که بشه همه ورتکس ها رو تو یه نما با سلکت یکدفعه گرفت؟

سلام
درست متوجه نشدم چی میخواین
اگه far clip plane رو توی تنظیمات دوربین رو زیاد کنین احتمالاً درست شه

fakkal

New Member
سلام
درست متوجه نشدم چی میخواین
اگه far clip plane رو توی تنظیمات دوربین رو زیاد کنین احتمالاً درست شه

دوست عزیز در مورد این سوال به جواب رسیدم . ئ فکر کنم که تو انتقال منظورم ضعیف بودم مرسی از پاسختون

fakkal

New Member
ببخشید چرا تو مایای من نمیشه یه عکس رو برای مدل کردن انداخت؟ به جای عکس یه مستطیل ضربدری میاد

باسلام
اگه دقت کنی توی آموزش کلید v رو میزنه و ورتکسها در یک مسیر قرار میگیرن.
دوست عزیز شما ورتکسهات رو انتخاب کن، بعد مثلا میخوای توی محور x همشون توی یک راستا بشن. اول روی محور x گیزموت کلیک کن بعد دکمه V رو نگه دار و بعد در اون راستایی که میخوای کلیک کن. توی این آموزش چون این کارو سریع انجام میده متوجه نمیشی.
در ضمن عزیزم وقتی سوالی میپرسی کسی نمیدونه در چه حدی میدونی بخاطر همین ممکنه جوابش خیلی ساده باشه دلیل نمیشه برگردی اینطوری جواب بدی که ببو نیستی!
باز هم تشکر

دوست عزیز میدونم به جواب سوالتون رسیدین ولی یک سوال داشتم و اینکه با چه ابزاری ورتکسهاتون رو انتخاب میکردین؟ چون اگر با Lasso Tool ورتکسها رو انتخاب کنید این اتفاق میافته ولی با Move این اتفاق نمیافته.

fakkal

New Member
دوست عزیز میدونم به جواب سوالتون رسیدین ولی یک سوال داشتم و اینکه با چه ابزاری ورتکسهاتون رو انتخاب میکردین؟ چون اگر با Lasso Tool ورتکسها رو انتخاب کنید این اتفاق میافته ولی با Move این اتفاق نمیافته.
نه من با select انتخاب میکنم
توی تنظیماتش رفتم قسمت common selection option تیک camera based selection رو برداشتم مشکلم حل شد

جدیدترین ارسال ها

بالا