بهترین پیشنهاد سخت افزار برای 3d و render

shahed330

Member
دوستان عزیز سلام

من اول قصد خرید pc رو داشتم و تو همین تاپیک هم اعلام کردم ولی در نهایت سیستم macBookPro به قیمت 3.200.000 تومان گرفتم و اون رو با یک سیستم مک سرور share کردم و الان نتیجه خوبی هم به من ارائه میده
البته کل هزینه من حدود 6 میلیون در امد و سرعت رندر کردنم دقیقا دو برابر بیشتر از سیستم هست که با همین قیمت میشه خرید به طور مثال:
CPU : 980X 8 core 12mb cash
ram : 16 GB
mainboard : asus e35m1-i deluxe
VGA : ATI Radeon HD 6970 2GB Review

ولی در هر صورت انتخاب یک رایانه شخصی انتخابی سلیقه ایست

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
دقیقا دو برابر بیشتر از سیستم هس

شاهد جان رفرنس شما چیه؟ یعنی تو چه فایلی این رندرهارو گرفتین؟
مشخصات کامل دستگاهتون رو بنویسین.چه چیز رو رندر گرفتین و در چه شرایطی چون 2 برابر 980x حرف قابل توجهی هست.
البته 980x هرچی خنک تر بشه بیشتر میشه اورکلاک کرد.علت گرون بودنش هم همینه.با نیتروِژن مایع میشه تا 6 گیگاهرتز اوکلاک کرد بدون اینکه خراب بشه.

shahed330

Member
دوست عزیز عارف جان من از جایی این مطلب رو در نیاوردم که بخوام رفرنس بدم.:lol:
مشخصات سیستم Mac BookPro
CPU : i7 860x 6 core And 8 mb cash
Ram : 8 gb And bass 1333
HDD : super ssd 128 gb
VGA : Geforce 330 with 1 gb
and VGA : intel 4200

مشخصات سیستم Mac server

CPU : i5 750box 4 core And 4 mb cash
VGA : Geforce 480

دوستان این نوع رندرگیری که با استفاده از Share کردن قدرت سخت افزار دو سیستم ایجاد میشه بهتر از یک سیستم با دو CPU

دلیلش رو نمیدونم ولی امتحان کردم. راستی .:taymaz:. عزیز Box ای که شما عرض کردید هزینه اش بیشتر میشه و نگداریش سختر البته اگر منظور شما رو از box درست فهمیده باشم ( همون مادربرد هایی که قابلیت نصب دو پردازنده رو دارن ) چون قبلا هزینه کردم میگم ، به صرفه نیست.
شما همون سیستم مک رو میخرید یک شخص هم میاد برای شما این سیستم رو به هم Share میکنه اما هنوز هزینه شما پایینتر از Box در میاد.:) ( ولی بازم ممنون از راهنماییت .:taymaz:. عزیز )

.:taymaz:.

مدیر انجمن‌ها
نه شاهد box خودش یه سیستم هست مخصوص رندر.
bad_boys_20.gif

برای مثال نمونه هایی از این سیستم ها
کد:
http://www.vizworld.com/tag/boxx/

AiDiN_TiNY

Member
دوست عزیز عارف جان من از جایی این مطلب رو در نیاوردم که بخوام رفرنس بدم.:lol:
مشخصات سیستم Mac BookPro
CPU : i7 860x 6 core And 8 mb cash
VGA : Geforce 330 with 1 gb
and VGA : intel 4200

مشخصات سیستم Mac server

CPU : i5 750box 4 core And 4 mb cash
VGA : Geforce 480

دوستان این نوع رندرگیری که با استفاده از Share کردن قدرت سخت افزار دو سیستم ایجاد میشه بهتر از یک سیستم با دو CPU

دلیلش رو نمیدونم ولی امتحان کردم. راستی .:taymaz:. عزیز Box ای که شما عرض کردید هزینه اش بیشتر میشه و نگداریش سختر البته اگر منظور شما رو از box درست فهمیده باشم ( همون مادربرد هایی که قابلیت نصب دو پردازنده رو دارن ) چون قبلا هزینه کردم میگم ، به صرفه نیست.
شما همون سیستم مک رو میخرید یک شخص هم میاد برای شما این سیستم رو به هم Share میکنه اما هنوز هزینه شما پایینتر از Box در میاد.:) ( ولی بازم ممنون از راهنماییت .:taymaz:. عزیز )

سلام دوست من ، میشه در مورد sharing بیشتر توصیح بفرمایید ، با نرم افزار خاصی انجام میشه؟

shahed330

Member
سلام
دوست عزیز من در مورد چگونگی Share کردن دو سیستم نمیدونم .
شخصی رو برای این کار استخدام کردم و اون شخص این کار رو انجام داد.

ali_118

کاربر VIP
البته کل هزینه من حدود 6 میلیون در امد و سرعت رندر کردنم دقیقا دو برابر بیشتر از سیستم هست که با همین قیمت میشه خرید به طور مثال:
Cpu : 980x 8 core 12mb cash
ram : 16 gb
mainboard : Asus e35m1-i deluxe
vga : Ati radeon hd 6970 2gb review
ببخشید ولی اگه با مبلغ 6 میلیون تومن همچین سیستمی مد نظرتون هست سخت در اشتباهید
با 6 تومن میشه یه سیستم خیلی قوی تر از این جمع کرد
در حالی که نیازی هم به اون کارت گیمینگ 6970 نیست، میشه هزینه اش رو صرف موارد با اهمیت تر دیگه مثل مموری یا کارت گرافیک کوادرو کرد
سیستم با 980x رو اچ پی با حدود 2000 دلار گزاشته بود با 10 گیگ رم و مونیتور 22" و بلو-ری رایتر و 1ترا هارد و ماست و ترشی و اینا

اونی هم که تایماز میگه سیستم های آماده ی boxx هست که مخصوص کارهای گرافیکی طراحی میشن

I-like-DDD

Well-Known Member
سلام
دوست عزیز من در مورد چگونگی share کردن دو سیستم نمیدونم .
شخصی رو برای این کار استخدام کردم و اون شخص این کار رو انجام داد.
من هم یه مک بوک پرو دارم ، میخواستم بدونم شما دوتا لپ تاپ دارین که به هم شیر کردین واسه رندر؟

ببخشید ولی اگه با مبلغ 6 میلیون تومن همچین سیستمی مد نظرتون هست سخت در اشتباهید
با 6 تومن میشه یه سیستم خیلی قوی تر از این جمع کرد
در حالی که نیازی هم به اون کارت گیمینگ 6970 نیست، میشه هزینه اش رو صرف موارد با اهمیت تر دیگه مثل مموری یا کارت گرافیک کوادرو کرد
سیستم با 980x رو اچ پی با حدود 2000 دلار گزاشته بود با 10 گیگ رم و مونیتور 22" و بلو-ری رایتر و 1ترا هارد و ماست و ترشی و اینا

اونی هم که تایماز میگه سیستم های آماده ی boxx هست که مخصوص کارهای گرافیکی طراحی میشن
فک کنم دوستمون منظورش اون دوتا سیستم مک بود که گفتن 6 تومن شده.

I-like-DDD

Well-Known Member
منظورت از سرور همون کیس های مک پرو هست؟
اگه میشه کانفیگشون رو بنویس.
با تشکر.

AREF

سلام.خوبی آقا نوید؟
از مدیریت عذر میخوام اینجا موضوع رو مطرح میکنم.
شما گرافیک Nvidia Quadro FX 4000 2GB GDDR5 رو دارین؟قیمتش رو برام پست خصوصی کنین.مرسی

behnam68

New Member
اینم پیشنهاد منه ( تا دو سه هفته دیگه می بندمش) :

cpu:intel core i7-2600k
m.b. :asus p8p67 deluxe b3
ram: g.skill ripjaws-x 16gb ddr3 1600mhz-c9
vga: nvidai quadro 4000-fermi series
این سیستم کاملا به روز و قویه.من خودم از اونور میارم(دبی).کلا اگه می خواین واسه همچین سیستم هایی هزینه کنید،تو ایران خریدنش اشتباه بزرگیه ( نظر شخصی! ) چون قیمتها نجومیه و قطعات قدیمی!. اگه خودتون امکان خارج ایران رفتن رو ندارید، پیشنهاد می کنم با آقای حسینی در لیون کامپیوتر تماس بگیرید اون براتون میاره( من خودم تا حالا اینکارو نکردم ولی دوستان دیگه این کارو زیاد می کنند) اینم بگم که این راه برا کسی خوبه که دنبال قطعات به روز و عالی میگرده که شاید هیچ وقت وارد نشه یا اگه بیاد خدا تومن باشه ( مثل همین quadro 4000 یا ramهای خوب و بالا).

savag

New Member
اینم پیشنهاد منه ( تا دو سه هفته دیگه می بندمش) :

Cpu:intel core i7-2600k
m.b. :asus p8p67 deluxe b3
ram: G.skill ripjaws-x 16gb ddr3 1600mhz-c9
vga: Nvidai quadro 4000-fermi series
این سیستم کاملا به روز و قویه.من خودم از اونور میارم(دبی).کلا اگه می خواین واسه همچین سیستم هایی هزینه کنید،تو ایران خریدنش اشتباه بزرگیه ( نظر شخصی! ) چون قیمتها نجومیه و قطعات قدیمی!. اگه خودتون امکان خارج ایران رفتن رو ندارید، پیشنهاد می کنم با آقای حسینی در لیون کامپیوتر تماس بگیرید اون براتون میاره( من خودم تا حالا اینکارو نکردم ولی دوستان دیگه این کارو زیاد می کنند) اینم بگم که این راه برا کسی خوبه که دنبال قطعات به روز و عالی میگرده که شاید هیچ وقت وارد نشه یا اگه بیاد خدا تومن باشه ( مثل همین quadro 4000 یا ramهای خوب و بالا).

سلام
قیمت سیستم پیشنهادی شما چند می شه ؟
اگر امکانش باشه قیمت قطعات رو هم بفرمایید ممنون میشم .
با تشکر

behnam68

New Member
من کلا 2000000 تومن برا سیستمم کنار گذاشتم( شامل مانیتور،هارد،پاور،....همه قطعات) که به جز قطعاتی که تو پست قبلی گفتم بقیه رو از اینجا میگیرم.در مورد قیمتها هم چون هنوز نگرفتم بطور قطعی نمی تونم بهتون بگم ولی اینا قیمتهایی هست که توی چنتا از سایتاشون دیدم ( قیمتها به درهم بود ) :

cpu: ~340toman
vga:~800toman
m.b:350toman
ram:~220toman
همین سیستم اینور اگه باشه ( که نیست! حتی مادربوردشم هنوز نیاوردن-بخاطر یه سری مسائل!-چه برسه به این کارت گرافیک!) بالای 3-3/5 در میاد.

behnam68

New Member
دوست من ممنون از راهنماییتون.در موردش خوندم،مادربورد خوبیه ولی تفاوت خاصی با مدل deluxe توش ندیدم به جز اینکه pciی ws بیشتر که فکر نمی کنم در اون حد نیاز بشه؟( سه تا sli ؟!).اگه مورد دیگه ای هست که بهش توجه نکردم یا نمی دونم رو بگید.(بازم ممنون)

AREF

بببين مادر بورد رو بر اساس كارايي اسم گزاري ميكنن.وقتي عنوانش اومده ورك استيشن پس يعني براي كار تعبيه شده.
اين مادربورد به خاطر داشتن چيپست
انویدیا NE200 و قرار رسمي مبني با انطباق كامل با سيستم cuda خيلي بهتر براي كارتهاي كوآدرو هست.

fnavid63

Member
دوست من ممنون از راهنماییتون.در موردش خوندم،مادربورد خوبیه ولی تفاوت خاصی با مدل deluxe توش ندیدم به جز اینکه pciی ws بیشتر که فکر نمی کنم در اون حد نیاز بشه؟( سه تا sli ؟!).اگه مورد دیگه ای هست که بهش توجه نکردم یا نمی دونم رو بگید.(بازم ممنون)

من مادربوردهای supermicro رو پیشنهاد میکنم به سه علت:
اول اینکه این شرکت highend کار هستش .
علت دوم این که مادربوردهای سروری یا ورک استیشنی باید طراحی ساده تری داشته باشند و قطعاتی که نیاز نیست اصلا نداشته باشند حتی مثل کارت صدا تا سرعت کاری بیشتر باشه .
علت سوم اینه که مادربوردهای که درخواست بیشتری دارند مثل اسوس سودی که برای کالا میگیرند زیاده و قیمتی که شما میگیرید در واقع قیمت اصلی اینجور کالا ها نیست به طور مثال ارزان ترین مادربور اسوس که فکر کنم p6t باشه قیمتش نزدیک 400 تومن باشه درصورتی که زیر 300 تومان هستش از این طرف مادربور supermicro بهترین مدلش 400 تومن هستش(تک پردازنده ای 1366) !

AREF

با سلام
از قديم گفتن هيچ گراني را بي حكمت و هيچ ارزاني را بي علت نيست
مرسي از توضيحات نويد.براي قيمت هاي پائين حرف قبول اما براي كارهاي سنگين اصلا قابل مقايسه نيستند
- اولين بحثي كه مطرح هست رقابت بين مادربوردها بين فركانس هاي 1866 و 2133 هست.اما من تو سايت سوپر ميكرو نتونستيم محصولي پيدا كنم كه باس 1333 به بالا رو ساپورت بكنه
از اون جايي كه فناوري سندي بريج بر پايه باس 1600 طراحي شده!!‌پس 1333 يعني هنوز نوابغ سوپر ميكرو نتونستن خودشونو به ايسوس برسونن.پس واسه همين ارزون هست.
معمولا توي بزرگترين چارت ها مثل Anantech , tomshardware زياد اسمي از سوپر ميكرو نيست.

- اون مادربورد ايسوس كه من معرفي كردم asus p8p67 ws revolation قابليت پردازش موازي 4 تا گرافيك تسلا هست!!! و نكته ديگه اينكه به خاطر وجود چيپست جديد توانايي اينو داره كه اگه ما 2 تا كارت ورك داشته باشيم و 1 عدد كارت گيم از شركت هاي مختلف خودش رفع اشكال مي كنه و براي بازي از Game و براي مثلا رندر از Work استفاده ميكنه.
پس نتيجه ميگيريم كه بار گرون برتري هايي هم داره.
مثلا Asus Maximus IVدر حالت عادي بدون هيچ اوركلاكي از سندي بريج 10 درصد بيشتر كار ميكشه بدون اينكه دما با حالت عادي تغيير بكنه!!

جدیدترین ارسال ها

بالا