بهترین پیشنهاد سخت افزار برای 3d و render

fnavid63

Member
دوستان عزیر من نوید هستم و خوشحال میشم اگر کسی دستگاهی در رابطه با کارهای سنگین اعم از:
RenderFarm - RederNode - Graphic Workstation -- FileServer -- Storage Server -- Cluster
نیاز دارد با من مشورت کند تا بهترین سیستم با کمترین هزینه را به او پیشنهاد کنم .

ضمینه کاری ما سخت افزار سرور هستش و با برند های HP - TYAN - SUPEMICRO کار میکنیم

www.albaloo.net [email protected]

erfaaan

New Member
سلام دوست عزیز من قصد خرید یک کارت گرافیک از سزی qouadro مثل fx 5800 یا fx 4800 را دارم!
ایا شما در باره اینکه این قطعه را از کجا و با چه مارکی و از چه شزکتی تهیه کنم (که داشته باشه نه اینکه فقط تبلیغ کرده باشه) می توانید راهنماییم کنید؟
ممنون

pclord

کاربر متخصص
من قبلا شنیده بودم آلبالو کامپیوتر این قطعات رو وارد میکنه ، اما هر وقت به سایتش رفتم ، نوشته (صفحات وب سایت در حال بروز رسانی می باشد) و هیچ مطلبی در مورد کارت گرافیک کوادور توی سایت ندیدم.اگه میشه قیمتها رو با تمام هزینه که برسه به دست مشتری زحمتشو بکشی و اینجا بزاری ممنون میشم.

fnavid63

Member
دوست عزیز کارتهای گرافیک کوادرو فقط توسط چند شرکت hp pny leadtek عرضه میشه قیمت های کوادرو به شرح زیر میباشد

fx380 350-400
fax580 450-500
fx1800 900-1000
fx3800 1500-1700
fx5500 2500-2700
مدلهای دیگشو چون موجود نیست الان قیمت هاشونو ندارم
البته این قیمت ها حدودا هستش قیمت دقیقشو نمیشه اینجا گفت

Ultra3D

Well-Known Member
ای خدا اندازه یک سیستک باید بهش پول داد که !!
حالا رنج خود سیستم رندریگ ها از چند تا چند هست؟

fnavid63

Member
بستگی داره هرچقدر بخای هزینه کنی از 1 میلیون شرو میشه به بالا حد و اندازه هم نداره چون تو سیستمهای رندر فارم شما میتونی از 2 تا cpu و 2gb رم استفاده کنی تا حداکثر n تا cpu

CG_Master

کاربر متخصص انیمیشن
سلام

من nvidia gtx 295 دارم 2 هسته ای

میخوام ببینم شما این رو با کدوم یکی از این کارتها میتونی مقایسه کنی؟
میخوام ببینم تو کدوم رنج هست؟

ممنون

fnavid63

Member
تقریبا quadro 5700 البته بستگی به نوع کار داره معمولا کارتهای کوادرو با فایر پرو برای تصویر بهتر با کیفیت بهتر هستش و تو سرعت کار تاثیری نداره

CG_Master

کاربر متخصص انیمیشن
خوب مسلما من تری دی کار میکنم و سرعت توی ویوپورت نیاز کارم هست

ینی شما کارت من رو در حد 5700 میبینید؟
من فکر میکردم خیلی خیلی پایین تر باشه
آخه خیلی توی کارای تری دی ضعیفه ...
خوراک بازیه

جایی میشناسین که بشه این کارت رو با کوادرو معاوضه کرد؟

ممنون

fnavid63

Member
خوب کارت 295 خیلی قوی هستش ! کارت های گرافیک جیفورس تمامی دستوراتشو به ویندوز میده و ویندوز به کارت میفرسته ولی تو کوادرو اکثرا نرم افزار ها مستقیم در ارتباط هستند مثلا 3dmax با maxstream کارت کار میکنه و maya با یه چیزه دیگه که الان یادم نیست !

چه کارت کوادروی میخوای من میتونم وسط تعویض کنم فقط اگه خودت بتونی 295 رو بفروشی بهتره میشه چون شاید نتونم قیمت خوب بخرم

CG_Master

کاربر متخصص انیمیشن
ممنون

کاش یه لیست همراه با کارکردشون توی برنامه های تردی مثل مکس بود که من بهتر انتخاب کنم

من تابستون 650 خریدم.. الان فکر میکنی چند بردارن؟

ممنون

Ultra3D

Well-Known Member
ببخشید شما از کارمندهای شرکت آلبالو هستید ؟
شرکت آلبالو کامپیوتر با آسمان رایانه الان جداست یا یک مدیریت داره؟
بازار یاب آسمان رایانه گفت که شما تو قسمت شبکه و سرور و سیستم های رندر و خاص هستید ولی من وسعت کاری آلبالو را باور نداشتم

fnavid63

Member
جیفورس 295 رو فکر میکنم 500-450 بردارن البته اگر جعبه و وسایلش کامل باشه ولی گفتم اگر بتونی به دوستای خودت بفروشی 550 تا 600 جا داره

fnavid63

Member
ببخشید شما از کارمندهای شرکت آلبالو هستید ؟
شرکت آلبالو کامپیوتر با آسمان رایانه الان جداست یا یک مدیریت داره؟
بازار یاب آسمان رایانه گفت که شما تو قسمت شبکه و سرور و سیستم های رندر و خاص هستید ولی من وسعت کاری آلبالو را باور نداشتم

شرکت آلبالو با آسمان یک مجموعست با دو بخش مختلف آلبالو سرور tyan و hp و supermicro با رم crucial و گرافیک pny کار میکنه آسمان acebl ، amd ، corsair ، zotac و force3d

ali_118

کاربر VIP
از دوستانی که با این تاپیک سر میزنن

کسی درباره AMD 1090T شش هسته ای چیزی میدونه ؟

اینکه عملکردش نسبت به قیمتش (حدود 330) در مقایسه با سری i7 اینتل چطوره ؟

البته در اکثر جاها اونو با شش هسته ای اینتل i7 980 Extreme مقایسه کردند و گفتند مدل ضعیفیه (غیب گفتن ! )

قصد من بیشتر مقایسه در میان هم رده های خودش از نظر قیمتیه

با توجه ارزونتر بودن مین بورد های پشتیبانی کننده این سی پی یو ، آیا خریدش مرقوم به صرفه هست ؟

با اینکه 3.2 کار میکنه و به راحتی تا 4 گیگاهرتز اورکلاک میشه آیا میشه با یه سیستم کولینگ متوسط برای رندر های طولانی مدت ازش استفاده کرد (با اورکلاک) ؟

* خواهشا دوستانی که سابقه ی کار با AMD رو برای کارهای سه بعدی دارن تجربیات خودشونو بیان کنن

ممنون.

fnavid63

Member
شک نکن که amd همیشه نسبت به قیمتش همیشه بهتره بوده چون اگر مقایسه کنی باید با corei7 980 مقایسه بشه بعد میبینی که مثلا بعضی جاها این بالاتره بعضی جاها اون ! ولی قیمتش این 300 تومن هستش و اینتل 1100 تومان !

آخرین ویرایش:

Ultra3D

Well-Known Member
از دوستانی که با این تاپیک سر میزنن

کسی درباره AMD 1090T شش هسته ای چیزی میدونه ؟

اینکه عملکردش نسبت به قیمتش (حدود 330) در مقایسه با سری i7 اینتل چطوره ؟

البته در اکثر جاها اونو با شش هسته ای اینتل i7 980 Extreme مقایسه کردند و گفتند مدل ضعیفیه (غیب گفتن ! )

قصد من بیشتر مقایسه در میان هم رده های خودش از نظر قیمتیه

با توجه ارزونتر بودن مین بورد های پشتیبانی کننده این سی پی یو ، آیا خریدش مرقوم به صرفه هست ؟

با اینکه 3.2 کار میکنه و به راحتی تا 4 گیگاهرتز اورکلاک میشه آیا میشه با یه سیستم کولینگ متوسط برای رندر های طولانی مدت ازش استفاده کرد (با اورکلاک) ؟

* خواهشا دوستانی که سابقه ی کار با AMD رو برای کارهای سه بعدی دارن تجربیات خودشونو بیان کنن

ممنون.

AMD سیساست قیمت و کارایی رو داره و به هیچ وجه قیمت 1090 با 980 قابل قیاس نیست و 5 برابر قیمتش هست
اما طبق این لینکی که گذاشتم و مال Toms hardware هست از 920 و 930 تو مکس 2010 سریعتر هست ولی فاصله کمی هم با 980 داره
http://www.tomshardware.com/reviews/phenom-ii-x4-960t-zosma-core-unlocking,2627-5.html

Ultra3D

Well-Known Member
شرکت آلبالو با آسمان یک مجموعست با دو بخش مختلف آلبالو سرور tyan و hp و supermicro با رم crucial و گرافیک pny کار میکنه آسمان acebl ، amd ، corsair ، zotac و force3d

اینا رو که می دونستم ولی اصلش سوال اولم بود!!

fnavid63

Member
رندر فارم زیر در حال آماده سازی است که برای صدا و سیما طراحی شده . این رندر فارم ها جهت رندر گرفتن برنامه های کودکان در کانال جدیدی می باشد که این رندر فارم چیزی حدود 2 میلیارد تومان هزینه شده است . در این رندفارم 560 عدد cpu amd opteron و چیزی حدود 3.2 ترایابت حافظه رم همراه با ارور چکینگ دارد که با سرور تیان نصب شده است .

پیوست ها

• 02062010202.jpg
    02062010202.jpg
    18.1 کیلوبایت · بازدیدها: 74
  • 02062010205.jpg
    02062010205.jpg
    17.4 کیلوبایت · بازدیدها: 65
  • 02062010204.jpg
    02062010204.jpg
    22.1 کیلوبایت · بازدیدها: 70

جدیدترین ارسال ها

بالا