افزونه 1 برعکس کردن ماسک - تبدیل عکس به ماسک

mohammad.sub7

کاربر فعال
سلام

من قبلا ماسک رو حالت برعکسش استفاده میکردم الان یادم رفته مثلا:

1 دایره داریم میخوام بعد اینکه وارد استیج شد فیلم ما تو اون دایره نشون داده بشه. تو حالت پیشفرض همه جای فیلم نمایش داده میشه ب جز اون دایره. البته دایره مثال بود هر نوع شکلی مثل شکل 1 گل

فایل من یه دونه گل png(پسوند mov هم دارم ازش) هستش که میخوام فیلم زیری توی اون گل نشون داده بشه.

ممنونم پیشاپیش از کمکتون.
:rose:

mortezan

Active Member
سلام
التبه من تا الان پریمر کار نکردم...
ولی طبق اصول ماسک متشکل از دو رنگ سیاه و سفید هست... خب کافیه فقط شما رنگ اون ماسک رو برعکس کنید تا ماسک هم برعکس عمل کنه...

mohammad.sub7

کاربر فعال
ممنون البته پریمیر نیست افتر افکتز هستش.

ولی اشکال من png هستش که فقط یه رنگ داره و دورش خالی

mortezan

Active Member
اشکالی نداره که شما png رو تبدیل کن به jpg دورش سفید میشه... احتمالا خود افتر افکت هم دقیقا همین کارو میکنه... بعپ شما اینو توفتوشاپ برعکس کن..

mohammad.sub7

کاربر فعال
متوجه شدم چی میگی اما همچین امکانی رو افتر داره فکر کن 2000 مدل دارم که قراره اینکارو کنم دنبال روش اصولی افتر بودم . ممنونم

mortezan

Active Member
البته من اصلا تا الان محیط داخلی افتر افکت رو هم ندیدم! چه برسه به اینکه بخوام روش اصولیش رو بدونم:wink:
اما روش اصولی استفاده از ماسک در اکثریت نرم افزار هایی که من میشناسم همین تغییر عکس هست.. با این حال بخاطر علم کمم از شما عذر میخوام که نتونستم کمکتون کنم:rose:

mohammad moeini

Active Member
سلام خدمت استاد موسوی
با استفاده از Lumma Matte , Alpha Matte می تونید اینکار رو انجام بدین
فقط کافیه یه لایه ترنسپرنت و آلفا بسازید و فیلم تون رو زیر اون لایه قرار بدین و با زدن دکمه F4 مود های آلفا رو می تونید تغییر بدین

جدیدترین ارسال ها

بالا