بحث، بررسی، آموزش: امن ترین، سریعترین و مطمئن ترین راه ها برای رمزگزاری و encrypt داد

امن ترین و سریعترین ترین برنامه برای رمزگزاری داده ها ا

• truecrypt

رای: 0 0.0%
  • storage crypt

• 7zip & winzip

• مجموع رای دهندگان
    1

DaRiOuShJh

Member
دوستان خسته نباشید
میخواستم یه تاپیک جامع داشته باشیم که در مورد این قبیل اطلاعات با هم صحبتی داشته باشیم
این موضوع با بیشتر شدن کاربرد فلش دیسک و هارد دیسک های اکسترنال دقدقه ی امروز خیلی هاس
هر کدوم از دوستان نظراتش رو اعلام کنه و تجربه هاش رو حتما بگه چون توضیحاتی که خوده برنامه ها و سایت های سازندشون میدن با عمل فرق داره

من خودم یه چند تا راه مختلف رو میدونم، با معایب و مزایاشون بهتون میگم شما هم میتونید این مطالب رو کامل تر کنید یا راه های جدید تری رو اعلام کنید

برنامه اول: True Crypt
کد:
T r u e C r y p t
Free open-source disk encryption software for Windows 7/Vista/XP, Mac OS X, and Linux

Main Features:
    Creates a virtual encrypted disk within a file and mounts it as a real disk.
    Encrypts an entire partition or storage device such as USB flash drive or hard drive.
    Encrypts a partition or drive where Windows is installed (pre-boot authentication).
    Encryption is automatic, real-time (on-the-fly) and transparent.
    Parallelization and pipelining allow data to be read and written as fast as if the drive was not encrypted.
    Encryption can be hardware-accelerated on modern processors.
    Provides plausible deniability, in case an adversary forces you to reveal the password:
    Hidden volume (steganography) and hidden operating system.
    More information about the features of TrueCrypt may be found in the documentation.
xp_main-v7.0.png

xps_wizardciphers.png

این برنامه اپن سورس هست و اینطور که پیداست امنیت خیلی خوبی هم داره
میتونه کله درایو رو یا بخشی از درایو رو رمزگزاری کنه ولی خطرش اینه که با یه بد سکتور کوچولو تو اون درایو یا فضا ممکنه دیگه کله داده هاتون از دست بره
از متد های مختلفی چه تکی چه به صورت ترکیبی میتونه استفاده کنه برای انکریپت منتها زمان نسبتا زیادی هم بسته به انتخابتون لازم داره
کلا به نظر من برای ایجاد volume های بیشتر 4 گیگ برای فایل های خورد و ریز به درد نمیخوره چون هم زمان زیاد میبره هم اینکه خطر بدسکتور گرفتن و سوخت شدن کله دیتا هست
مورد بعدی اینه که loader نداره و شما باید رو هر سیستمی که میخواید بازش کنید برنامش رو نصب کنید
فکر کنم بیشترین امنیت رو داشته باشه با امکاناتی که داره ولی کند هست و صبر ایوب میخواد

برنامه دوم: Storage crypt
کد:
It's so fast that in quick mode few seconds is enough to                         encrypt 1TB drive.
          It's easy to use for anyone with minimum computer skills.
         Do you have lot of       movies, audios, documents on portable drive and care about someone                       accesses your data by stealth? StorageCrypt is the solution. StorageCrypt       allows you to encrypt and password protect second hard drive and removable       drives, including  usb hard drive,         esata hard drive,  firewire hard drive,   flash drive, SD card, pen drive, memory stick       and more. It uses 128 bit AES encryption for maximum security and does       not store the password on the removable device. Once encrypted, the        drive can not be accessed on any computer. Fully portable use, you may take it to anywhere on       the fly without the software installed on each machine.

sc_shot.jpg

خوب این برنامه به نظرم برای فلش دیسک و هارد های اکسترنال بهترین آپشن باشه
معمولیش تو کمتر از چند ثانیه استراکتر درایو رو رمز گزاری میکنه و رو همین حساب خیلی سریع عست
البته آپشن برای deep هم داره که تک تک فایل ها رو هم رمز گزاری میکنه و زمانش بیشتر
متدهای رمزگزاریش نسبت به برنامه قبل کمتره و فقط AES رو داره
مثل برنامه قبل امکان ایجاد یک فضای مشخص رو نداره ولی میشه بعضی درایو ها رو به دلخواه رمز گزاری نکرد
همینطور امکان انکریپت درایو سیستم عامل رو نداره
کلا سریع هست و برنامه خوبیه و از همه مهمتر اینکه خودش یه ورژن لایت (در حدود یک مگابایت) به درایو ها ی رمزگزاری شده اضافه میکنه و اینطوری میتونید با اجرای همون روی هر سیستمی که بخواید فلش دیسک یا هاردتون رو رمز گشایی کنید و بعد که کارتون تموم شد دوباره رمزش رو فعال کنید

سومین برنامه: WINRAR

این برنامه در اصل compressor هست ولی برای رمزگزاری هم یکی از بهترین برنامه ها به حساب میره
امکانات خوبی داره و بسته به تنظیماتتون میتونه در حین encrypt کردن اطلاعات فشردشون هم کنه ولی گزینه solid archive رو برای این مصرف تیک نزنید وگرنه بد دردسر میشه

یه مقدار دردسرش در نگاه اول نسبت به دوتای قبلی بیشتره ولی مزیت هایی هم داره:
مثلا میتونه فایل ها رو به volume های با سایز دلخواه شما هم تقسیم کنه که این خیلی خوبه، اینطور دیگه مشکل بدکستور گرفتن هارد و مشکل پیدا کردن کل آرشیو به حداقل میرسه
با انتخاب گزینه store و تنظیمات معمولی فکر کنم 10 گیگ اطلاعات رو بتونه تو 30-40 دقیقه انکریپت کنه ( با سیستم متوسط و معمولی)
امنیت خوبی نسبت به برنامه های مشابه داره و امکانات زیادش باعث مجبوبیتش شده

چهارمین گزینه: 7Zip

خوب این برنامه هم مشابه وینرر عمل میکنه ولی رایگان و اپن سورس هست ( البته گمونم امنیتش یه مقدار کمتر باشه نسبت به وین رر)
این برنامه هم توضیحاتش تا حدودی مشابه وین رر هست ولی خودم به شخصه وین رر رو بهش ترجیح میدم
تو تصاویر تنظیمات پیشنهادی خودم رو برای دو برنامه آخر میزارم;)

27164430946447732614.gif

خلاصه این اطلاعاتی بود که من داشتم و اگر بازم چیزی یافتم یا شما دوستان راهنمایی کردید به پست اول اضافه میکنم

نظراتتون رو حتما بگید و در نظر سنجی شرکت کنید
سوالی چیزی هم داشتید همینجا بپرسید که یه تاپیک داشته باشیم برای اطلاعات مرتبط

موفق و موید باشید
نوشته شده توسط: DaRiOuShJh

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا