ا . فروهری | قلعه شفاف مجیدآنلاین | مایا

animations

Active Member
سلام... من امسال بازم اومدم که یه کار ضایع دیگه درست کنم. امیدوارم از پارسالیه بهتر بشه. :wink:

خب... حالا موضوعش:

از نظر من، مجیدآنلاین شبیه یه قلعه تو در تو و شفافه. انجمن های مختلف، قسمتهای مختلف قلعه رو تشکیل می دن. آجرهای شفاف این قلعه، تاپیکها و پستها هستند. کسانی که عضو نشدن، می تونن از بیرون این قلعه رو تماشا کنند. ورود به قلعه یعنی عضویت در فروم.
امیدوارم هم وقت کنم، هم سیستمم اجازه بده که کلی کاراکتر بریزم توی این قلعه. کاراکترها ساده هستند، ولی رنگهاشون فرق داره و هر کدوم مشغول انجام کاری هستند. مدیر انجمن، تاپیک های مشکل دار رو تمیز می کنه و بن شده ها رو از قلعه پرت می کنه بیرون. ناظم امضاها رو متر می کنه (نمی دونم دیگه چی کار می کنه) :D
کاربرهای دیگه هم چیزهایی مثل لوح دستشونه. توش می نویسند و می ذارن روی دیوار (همون پستها یا آجرهای شفاف). کاربرهای فعال تند تند به همه جا سر می زنند. مدیران ارشد هم توی قلعه هستند. مجید قرمزه و ماندانا صورتی.
قلعه از آجرهای شفاف ساخته شده، و بلندتر هم می شه. اسپم ها آجرهای رنگی یا کج و کوله هستند که همه جا نباید باشن. یه انجمن هایی هست که برای بعضی ها ورود ممنوعه. انجمن ویژه ها یه بنای کج و کوله و خنده داره از آجرهای اسپم. از انجمن مجله یه سرسره اومده بیرون، مجله ها سر می خورن تا دم در.
انجمن سه بعدی رو بزرگتر می سازم (پارتی بازیه دیگه). تاپ گالری رو هم یه جوری بالای قلعه جا می دم. شاید توی فضا دور قلعه بچرخه. می خوام قلعه مجیدآنلاین بالاتر از سطح زمین باشه. احتمال داره روی یه ابر باشه. (هنوز مطمئن نیستم). هر چی که باشه، از دروازه ورودی تا زمین پله می خوره.

راجع به این موضوع چند تا اسکچ زدم، ولی هنوز هیچکدوم راضیم نمی کنه. بعد که درستشون کردم، آپلود می کنم. باید بشه توی یه تصویر همه اینها رو نشون داد.
بچه ها، از حالا خواهش می کنم در همه قسمتها (به خصوص رندر) بهم کمک کنین. راجع به رندر واقعا هیچی بارم نیست. :rose:

خب... این مسابقه بازم بهونه ایه تا کنار هم یه تجربه جالب دیگه داشته باشیم. مرسی از همه تون. مخصوصا ایمان و ماندانا و مجید و همه دوستام در اینجا و تمام بر و بچز ساکن فروم و ستاد برگزاری مسابقات، و در نهایت، خانواده محترم رجبی... :wink:

آخرین طرحی که زدم:

پست 10 - پست 31

آخرین ویرایش:

Sherlock_Holmes

Active Member
خب پس شما هم تشریف آوردین...
خیلی عالیه...
کار قبلی تو مسابقه قبلی رو ازت یادمه... نبرد رستم با دیو سپید بود اگر اشتباه نکنم که آخر هم به بخش رندر نرسید...
کار خیلی خوبی بود...
امیدوارم این یکی هم خوب در بیاد...
فکر میکنی توی یه تصویر میتونی همه اینا رو نشون بدی؟
تا 5 تا تصویر جا داری میتونی ازشون استفاده کنی...

کارتم به خاطر شفافیت نسبتا زیاد خواهد بود...

mkf.cgi

Member
آقاي فروهري خوشحالم كه شركت كردي,مطمئنم كه اگه كار انيميشن بود يه سرو گردن از همه بالاتر بودي.
در كل برات آرزوي موفقيت ميكنم.
...

Mandana

Active Member
ایده ات رو همون روز اول هم که گفتی بسی خوشم اومد ازش.کللللی مطمئنم جالب میشه ^.^
مخصوصن اینطور که توضیح دادی فضا رو کامل مجسم کردم.گیگیلی می باشه بسی
موفق باشی دوست جان:rose:

animations

Active Member
...
فکر میکنی توی یه تصویر میتونی همه اینا رو نشون بدی؟
تا 5 تا تصویر جا داری میتونی ازشون استفاده کنی...

کارتم به خاطر شفافیت نسبتا زیاد خواهد بود...

سعی می کنم توی یه تصویر همه رو نشون بدم. اگه کاراکترها اونقدر ریز شدن که از دور هیچی ازشون معلوم نبود، فوقش می شه توی دو تا تصویر (که ترجیح می دم نشه). :wink:
متریال شفاف دردسرهاش زیاده شرلوک جان؟ پس باید مدل سازی رو زود تموم کنم که مثل پارسال نشه. پارسال توی دو سه ساعت یه متریالی دادم و رندری گرفتم با mayasoftware که رستمه شد مایه ننگ بشریت. :sad:

آقاي فروهري خوشحالم كه شركت كردي,مطمئنم كه اگه كار انيميشن بود يه سرو گردن از همه بالاتر بودي.
در كل برات آرزوي موفقيت ميكنم.
...

آقای فروهری؟! چه احترامی گذاشتی!... بی خیال. بگو انیمیشنز.
مرسی mkf.cgi جان. اینجا کلی استاد هست. من که نه... انیمیشن هم ایشاله توی مسابقات بعدی. شرلوک گفته بود قراره تعداد مسابقه ها بیشتر بشه. :cool:

ایده ات رو همون روز اول هم که گفتی بسی خوشم اومد ازش.کللللی مطمئنم جالب میشه ^.^
مخصوصن اینطور که توضیح دادی فضا رو کامل مجسم کردم.گیگیلی می باشه بسی
موفق باشی دوست جان:rose:

مرسی مانی جان که گیگیلی می بینی. لطف داری. :)

آخرین ویرایش:

Farrokh

Active Member
حالا پا تو کفش ما معمارا می کنی؟!

نشونت می دم :d

آقا خیلی از ایده خوشم اومد
واقعا جالب بود

فقط فکر کنم اجراش پدر در بیار باشه

خلاصه اینکه موفق باشی

Sawper

Active Member
خیلی خوبه شده .
نمی دونم چرا رفتم تو حس! :wink:
رمان نویس خوبی هم هستی ها!؟
:rose:
رو کمک من حساب کن.
درسته چیزی بلد نیستم ولی فکر کنم چایی میتونم دم کنم.

animations

Active Member
خیلی دوست دارم ببینم چه جوری میشه !!!!!!
موفق باشی
ممنونم هومن جان. :rose:

حالا پا تو کفش ما معمارا می کنی؟!

نشونت می دم :d

آقا خیلی از ایده خوشم اومد
واقعا جالب بود

فقط فکر کنم اجراش پدر در بیار باشه

خلاصه اینکه موفق باشی

آره... بخش معماری راه افتاده، انگیزه گرفتم... :D
ممنون که روحیه می دی فرخ جان. اگه پدرم در بیاد، کار رو نصفه می دم دست خودت، تمومش کنی.
خوشحالم که از ایده ش خوشت اومده. کاش بتونم از پسش بر بیام... تو کی تاپیکت رو می زنی؟

خیلی خوبه شده .
نمی دونم چرا رفتم تو حس! :wink:
رمان نویس خوبی هم هستی ها!؟
رو کمک من حساب کن.
درسته چیزی بلد نیستم ولی فکر کنم چایی میتونم دم کنم.

مرسی Sawper جان. اتفاقا اصلا نویسنده خوبی نیستم. شاید شانسی الان ایده ش بد نشده. اگه کمکم کنی که حسابی ممنونت می شم. :oops:
چایی؟؟ این حرفها چیه؟ بشین خودم برات می ریزم...

animations

Active Member
خب... یه طرح از قلعه زدم که هنوز خودم خوشم نیومده. لطفا ایراداتش رو بگین که شروع کنم یه طرح دیگه بزنم. نیاین بگین خوبه و عالیه و این حرفها... فقط اشکالاتش رو بگین.
:paint: ممنون

اینم همونه (برای کسانی که شاید عکس رو نبینند):
http://img.majidonline.com/pic/183986/animations-sketch.jpg

Farrokh

Active Member
والا من الان چهار تا پروژه ی پدر در بیار دستمه

فعلا دارم ایده رو هی پرداخت می کنم (البته روم به دیوار دارم از اوقات فراغتم که در سرویس بهداشتی منزل به سر می برم به نحو احسن دارم استفاده می کنم)

خلاصه اینکه بسی دارم پدر خودم رو در میارم که تا آخر عید بتونم پروژه ها رو تحویل بدم خلاص و . . .

دعا کنید برام که بتونم بیام
چون خیلی دوست دارم تو مسابقه شرکت کنم

Farrokh

Active Member
راستش من کلا انتظارم از قلعه خیلی بیشتر از این بود

مثلا یکی از ایرادای گرافیکی و معمارانه اینه که

اون دو تا برج بالایی خیلی ترازن

بعد بقیه ی چیزا خیلی شلم شوربا هست

من فکر می کنم طرح قلعه از اساس باید عوض بشه

و اگر هم دوست داشتی از پلان (یا همون نمای بالا ) شروع کن به طراحی (اینجوری خیلی اصولی تره)

کلا ببخشید که این پست امیدوار کننده نبود
ولی امیدوارم برات کمک کننده بوده باشه

Sherlock_Holmes

Active Member
اجرای سختی داره این طرحت با متریالی که مد نظرته...
اما در کل من بدم نیومد...

اگر قراره فانتزی بشه خوبه اگرم قراره خیلی رئال بشه (که بعید میدونم اینو بخوای) حرفای فرخ درسته...

من فکر میکنم مثل خیلی از قلعه های فانتزی بهتره پایینش رو کوچک و نازک کار کنی و روش رو انبوه سازی کنی...
میدونم که میدونی منظورم چه شکلیه...
زاویه دوربین و نماهای خوبی با این قلعه میتونی داشته باشی...

mkf.cgi

Member
من با نظر دوستان موافقم,خيلي سادس,يه طرح ديگه بزن ببينيم چيجورياست.
البته اگر از ايده ي اينجانب جويا باشيد,به نظرم بهتر است از قلعه ي موجود به صورت اريب يا افقي برجك و قلعه به بيرون بزنه.

animations

Active Member
ایول به همه...
مرسی بچه ها از نظراتون. فعلا که زیر چشمم کبود شده، ولی بازم ایرادها رو بگین. چون فقط در این صورته که کار ممکنه خوب بشه. :wink:

راستش من کلا انتظارم از قلعه خیلی بیشتر از این بود

مثلا یکی از ایرادای گرافیکی و معمارانه اینه که

اون دو تا برج بالایی خیلی ترازن

بعد بقیه ی چیزا خیلی شلم شوربا هست

من فکر می کنم طرح قلعه از اساس باید عوض بشه

و اگر هم دوست داشتی از پلان (یا همون نمای بالا ) شروع کن به طراحی (اینجوری خیلی اصولی تره)

کلا ببخشید که این پست امیدوار کننده نبود
ولی امیدوارم برات کمک کننده بوده باشه

من هم از اون دو تا برج بالایی که عین هم شده بودن خوشم نمی اومد. تنبلیم اومده بود پاکش کنم از اول بکشم. فکر کنم شلوغیش بد نباشه. ولی باهات موافقم که از اساس باید عوض بشه.
پلان هم چشم... دارم سرچ می کنم ببینم پلان ها چه شکلی کشیده می شن. یادش بخیر... ترسیم فنی رو توی کنکور صد زده بودم. ولی ترسیم فنی کجا، معلومات معماری کجا... ولی درست می گی فرخ جان. اگه از نمای بالا نکشم، اصلا چطوری می خوام اجراش کنم؟! :D

اجرای سختی داره این طرحت با متریالی که مد نظرته...
اما در کل من بدم نیومد...

اگر قراره فانتزی بشه خوبه اگرم قراره خیلی رئال بشه (که بعید میدونم اینو بخوای) حرفای فرخ درسته...

من فکر میکنم مثل خیلی از قلعه های فانتزی بهتره پایینش رو کوچک و نازک کار کنی و روش رو انبوه سازی کنی...
میدونم که میدونی منظورم چه شکلیه...
زاویه دوربین و نماهای خوبی با این قلعه میتونی داشته باشی...

متریالش سخته؟ هنوز این حرف رو خیلی جدی نگرفتم. :cool:
منم دوست داشتم پایینش کوچکتر می شد. ولی نتونستم خوب درش بیارم. الان یه کم نامفهوم شده. یه طرح دیگه می زنم براش. مرسی شرلوک جان.

من فکر می کنم چون رویکردت رئاله بهتره کارت هم رئال باشه

رویکردم فانتزیه، ولی منطقی هم باید باشه خب... چــــــــی شد...

من با نظر دوستان موافقم,خيلي سادس,يه طرح ديگه بزن ببينيم چيجورياست.
البته اگر از ايده ي اينجانب جويا باشيد,به نظرم بهتر است از قلعه ي موجود به صورت اريب يا افقي برجك و قلعه به بيرون بزنه.

آره قصدم همین بود. نتونستم درش بیارم، ولش کردم. شبیه جوجه تیغی شده بود. :sad:

آره .......
با دوستان موافقم ...
من تو مغزم نمیگنجه که چه جوری می خواد شیشه ای بشه !!!:shock::lol:

متریالش سخته یعنی؟ :D
من گذاشتم به امید شماها که توی متریال و رندر کمکم کنین. یعنی می گین کلا بی خیال بشم، برم سراغ یه موضوع دیگه؟؟

animations

Active Member
نه نه

راهنمایی تو رندرت با من

فقط قبل از اینکه مدلسازی کنی بگو تا چند تا نکته بهت بگم

طرحش که تموم بشه مزاحم می شم. سوالهام هم شروع می شه...
worship.gif

کاش 20 تا دکمه تشکر داشت برای یه پست.

جدیدترین ارسال ها

بالا