اين انيمشن هايي كه تو تلويزيون برا راهنمايي و رانندگي نشون ميدن با چي مي سا

Mecho

Member
مرسی از راهنمائیت ...
تو این خراب شده که من هستم زبانش انگلیسی نیست البته شباهات خیلی زیادی هست منتهی خوب از اینکه بشه متون انگلیسی تخصصی را فهمید خارجه ... و برای من هم سخت ...
برای همین دنبال فارسی میگشتم .
ولی در کل ممنون از راهنمائیتون ...

thekhosrow

Member
آره منم دوست دارم بيشتر درمورده Xsi بودنم..
مرسي..

- - - - -
اضافه كردم به اين پست ام :‌

تو سايت شركتش كه يكي از دوستان معرفي كردن اطلاعات خوفي بيد
OFTIMAGE®|FACE ROBOT™ v.1.0 is the first production toolset for lifelike face animation. By ‘solving’ faces for animation and reducing preparation time, Face Robot allows animators to concentrate on sculpting the details of every expression for unforgettable performances.

Face Robot v.1.0 dramatically increases face animation productivity and allows animators to achieve realistic, lifelike face animation for high-end film, post, and games projects. Based on extensive anatomical research, Face Robot uses a groundbreaking new computer model of facial soft tissue to mimic the full range of human emotions. Designed with input from leading animation experts, Face Robot gives artists an intuitive way to interact with their characters while providing control over details, including wrinkles, frowns, flaring nostrils, and bulging neck muscles.

With dedicated face animation technology, Softimage has created a software solution for artists that removes the barriers to believable 3D character performances and is the perfect addition to any character production pipeline. The non-destructive tools in Face Robot free artists to work creatively and produce lifelike face animation for compelling, emotionally resonant character performances.
گالري عكس خوده سايتم 4-5 تا دونه عكس داره بد نيست ببينيد :‌ http://www.softimage.com/products/face_robot/image_gallery/Default.aspx

آخرین ویرایش:
مدير شركت بين المللي سروش جم مهدی اسماعیلی (228324 تهران ) و ايجاد بزرگترين گروه انيماتور در ايران :
بسم الله الرحمن الرحيم
ايران كشوريست پهناور با استعدادهاي فراوان كه با وجود تحريم هاي مختلف جهان غرب ، و نگرش نابخردانه ابرقدرتها ، هر روز در راه پيشرفت و تعالي حركتي سريع و شگفت آور دارد .
در اين مسير همراه شدن با جريان پيشرفت بسي سخت اما سهل است ؛ با علم و همتي كارساز سهل بودن آن قابل لمس است .
پيشرفت هاي علمي و نظري دانشمندان ايراني قابل كتمان نيست اما در اين راه ضعفهايي ملموس ديده مي شود و آن اين كه :
به اجرا درآوردن دستاوردهاي علمي _ نظري گاميست مهم در اين جريان .
ضعف سرمايه گزاري دولت مردان و نبود فرهنگ عالم محوري و نتيجتاً جايگزين شدن سرمايه دوستي به جاي علم دوستي ، ضعف زيرساختهاي اقتصادي را ناشي شده است البته مي شود دلايل بسيار زيادي را مطرح كرد اما دير صبايي است كه در اين كشور آريايي منش ِ علم پرور، هنجارهاي ناعمل گرا در پوششي از شعارهاي كليشه اي ضربه اي محلك بر پيكره عمل گرايي وارد نموده و موجبات توهم زايي و دوري از واقعيت ها را فراهم آورده و اين جاست كه خفتقان غفلت به بيداري بيدارمنشان نيازي بس عميق داردند.

ناهمساني و ناهمگوني با تكنولوژي كارآمد و علوم صنعتي روز پوششي غفلت انگيز بر كالبد جامعه آرزو پرور ِ دور از آرزوست .
دست يازيدن بر قطار پيشرفت هاي ديگران راهكاري درست نيست ؛ بايد بر آن قطار سوار شد و برهه اي از زمان مسافر آن قطار بود ، تا جايي كه آن قدر مسافران هم مسلك زياد شوند كه به تدريج خود نيز به صورت جزعي تفكيك ناپذير از اين قطار پيشرفت شوند و آنگاه است كه مي توان انتظار شعارهاي مالكانه و امروزي را داشت .
ليكن صاحبان انديشه و خرد بدانند كه جاي ، جاي عمل است .
اين چرخه پيشرفت اعضاي گوناگوني دارد ماهم به نوبه خود و با رسالت انديشي ، راهكارهاي زيادي براي ابعاد كلان و جزئي داريم و متناسب با زمان به ايرانيان متمدن و آنانيكه گوشي شنوا و دستي توانمند دارند ارائه خواهيم داد .
از اين چرخه تبليغات و رسانه هاي جمعي بازويي قدرتمند در جهان تكنولوژيك است و ايران جايگاهي نه چندان مناسب در اين مقوله دارد .
اينك با صداي رسا مي گوييم :
اولين گروه تخصصي انيماتور كه قسمت اعظمي از شالوده تبليغات را تشكيل مي دهد در ايران در حال تكميل شدن است و ما با نگاهي به آينده به دنبال گرفتن نبض تبليغات در جهان اسلام و در نهايت در كل دنيا هستيم و اين هدفي دست يا فتني است اما با همتي بزرگ و كياستي بر گرفته از الهام الهي .
1. در اولين قانون بنيادي استراتژيك راهبردي ِ اين سيستم به دنبال تقويت هر چه بيشتر گروهاي تحقيقاتي خواهيم بود .
2. در مرحله بعدي تكميل گروه تخصصي مد نظر خواهد بود .
3. در اين مرحله ما اجراي ايدئولوژي و اهداف از پيش تعيين شده را رهبري خواهيم كرد .
4. در تمام مراحل نياز به مشاورين به وضوح حس مي شود .
5. در نهايت متناسب با زمان پذيراي طرح هايي هستيم كه موجبات گسترش را فراهم آورد .

در پايان از تمام كساني كه به نوعي با اين شبكه بزرگ توان تعامل و همكاري را دارند دعوت مي شود تا همپاي ما بنيانگذاران اين جريانِ نه آنقدر جديد ، بلكه فراموش شده حركت كنند و با تحمل رنج امروزي لذت رسيدن به نتيجه آينده را صحيم شوند.
سخن بسيار است و زمان نيز بسيار اما سخن در ، گاه و زمان خود تاثير گزار خواهد بود .
از اين پس لحظه به لحظه منتظر وصل شدن دور شدگان اين جريان هستيم .
ادامه دارد .............................................

والسلام عليكم مسئول گروه انیماتور . دانیال اسماعیلی

پیوست ها

• Untitled-3.jpg
    Untitled-3.jpg
    95.7 کیلوبایت · بازدیدها: 7
  • M1.jpg
    M1.jpg
    198.9 کیلوبایت · بازدیدها: 6
  • m2.jpg
    m2.jpg
    245.6 کیلوبایت · بازدیدها: 1

apollo14

New Member
سلام
ببينيد دوستاي عزيز برنامه هاي 3D همشون قوي هستند فقط اين كاربره كه بايد علم استفاده از اون رو بلد باشه
و بدونه كه چي ميخاود بسازه .در ضمن انيميشن داش سيا همون (انيميشن راهنمايي و رانندگي ) با 3D Max ساخته شده .

corel

Active Member
با سلام

آقا این بحث همچنان ادامه داره؟

عرض کنم که بر طبق صحبتهای خود آقای بهرام عظیمی(کارگردان اصلی سابق این پروژه):

45 قسمت اول رو که خود آقای عظیمی، آقای ابراهیم ساکتی و غیره در آن نقش داشتند، عمدتا با Max ساخته شده.

و از 45 تا به بعد(که الان ماههاست و شاید یک سالم گذشته باشه که از این تعداد بیشتر شده) گروههای دیگه ای کار کردن که قائدتا باید با Maya هم کار کرده باشن بر اساس بعضی پستهای قدیمی تو همین تاپیک.

saeedtak2000

New Member
با احترام به همه دوستان عزیز،باید بگم تا بحال واسه ساخت کارکتر هیچ نرم افزاری مثل پوزر نساختن.بعدشم.اصلا پوزر رو واسه مدل کردن یا دندر کردن که استفاده نمی کنن.به سایت www.autodesk.com برید هر برنامه ای رو که بخواین از مدل کردن تا رندر کردن تا اسکچ کشیدن و خلاصه هر چی که از تری دی بخواین با توضیحات معرفی کرده.
در آخرم لست همه نرم افزارهای گرافیک سه بعدی رو میزارم.هر کی نرم افزار جدیدی سراغ داره اضافه کنه.:wink:
3ds max

After Effects

AMAPI

Animation Master

Arnold

AutoCAD

Blender

BodyPaint

Brazil r/s

Bryce

Carrara

CINEMA 4D

combustion

CorelDRAW

Darktree

Deep Paint

Digital Fusion

Electric Image Animation System

finalRender

Flash;FreeHand

GIMP

HDR Shop

Hexagon

Illustrator

Lightscape

Lightwave 3D

Maya

mental ray

Modo

Paint.NET

Painter

Photo-Paint

Photoshop

Poser

PURE

Realsoft 3D

RenderDrive

Renderman

Rhino

Shake

Silo

Sketchbook Pro

Strata 3D Pro

Truespace

Viz

VRay

Vue

Wings3D

XSI

ZBrush

corel

Active Member
با احترام به همه دوستان عزیز،باید بگم تا بحال واسه ساخت کارکتر هیچ نرم افزاری مثل پوزر نساختن.بعدشم.اصلا پوزر رو واسه مدل کردن یا دندر کردن که استفاده نمی کنن.به سایت www.autodesk.com برید هر برنامه ای رو که بخواین از مدل کردن تا رندر کردن تا اسکچ کشیدن و خلاصه هر چی که از تری دی بخواین با توضیحات معرفی کرده.
در آخرم لست همه نرم افزارهای گرافیک سه بعدی رو میزارم.هر کی نرم افزار جدیدی سراغ داره اضافه کنه.:wink:
3ds max

...

...

After Effects
ZBrush

با سلام

دوست عزیز! بهتر بود می گفتین برنامه های گرافیکی!

این لیستی که شما دادین که همشون سه بعدی ساز نیستند؟!

به هر برنامه ای که بتونه مثلا یه آرم برجسته تولید کنه که سه بعدی ساز نمی گن.

hossein_ali2

New Member
دوستان سلام.
ای حرفه ای ها اگه میتونید بگین که انفجار اتمی واقعی رو با چه پلاگینی میشه ساخت.
(شاید با thinking particle) لطفا لینک بگذارید با تشکر

با سلام من نسبتا تازه کارم ولی با نرم افزار مایا آشنایی دارم و می خواستم باهاش یه انیمیشن بسازم ولی یه جا با مشکل مواجه شدم اونم اول کار!!! نمی دونم شخصیت هارو کجا طراحی کنم آیا تو نرم افزار مایا 8 جای مخصوصی برای طراحی شخصیت ها است اگه می دونید به من بگید البته به زبان ساده!!!

با سلام دوباره
ببخشید همون طور که گفتم یه خورده تازه کارم یه سوال دیگه داشتم که شاید به نظر شما مسخره بیاد ولی می خواستم بدونم که پلاگین چیه؟ مایا چندتا پلاگین داره؟ پلاگین های مایا رو از کجا باید گیر آورد؟

einollahia

Well-Known Member
خوب تو خود محیط مایا مدل ها ساخته میشند.

پلاگین هم یه سری فایل هایی هستند که در بعضی موارد کارهایی رو که میشه با برنامه مایا انجام داد ولی به سختی یه امکاناتی میده که بشه راحت تر و سریع تر کار کرد.

در ضمن شمار پلاگین ها معلوم نیست هر کی mel بلد باشه میتونه یه پلاگین برا خودش بسازه.

می خوای برو تو سایت highend3d.com و فقط پلاگین های مجانی رو ببین که تو این سایت هست.

قصد توهین ندارم ولی فکر نکنم شما با مایا آشنایی خاصی داشته باشین و با ساخت انیمیشن خیلی فاصله دارید.

1.مدلسازی
2.تکسچر
3.نور پردازی
4.رندر
5.انیمیشن و دینامیک
و ....

نه نه اشتباه نکنید شاید سوال های من ابتدایی بیان ولی من هر چی رو بلد نباشم مایا رو بلدم!!!
حتی ترجمه کتاب Gnomon هم را گیر آوردم و دارم مطالعه می کنم حتی یه انیمیشن ساختم ولی نه با شخصیت هایی که خودم ساخته باشم!!!
من فقط سوالم اینجا هستش که شخصیت ها را با همون اشکال ساده مانند دایره و مربع و ... می سازن با جنس های مختلف از جمله Polygon یا قسمت دیگه ای از مایا؟؟؟

راستی یه سوال بی خود داشتم که اصلا ربطی به این قسمت نداره!!!
ولی برام خیلی مهمه حتی یه قسمت خودم براش بازکردم ولی مثل این که کسی ندیدتش و جوابمو ندادن!!!
اونم در رابطه با نرم افزار وین رار هستش
من یه فایلی را با این نرم افزار فشرده کردم و رمزی براش گذاشتم ولی حالا که اومدم بازش کنم رمزش یادم رفته یه جا تو اینترنت خوندم که میشه با یه راهی رمز فایل های وین رار رو فهمید ولی دوباره هر چی می گردم تا پیداش کنم نیست می خواستم از شما کمک بگیرم آیا این راه رو می دونید خواهش می کنم جواب بدید خیلی ممنون می شم

einollahia

Well-Known Member
روش های مختلفی داره.

ولی اون چیزی که مهمه روش نیست. مهم اینه که مدلت رو چه جوری برای ساخته شدن تفکیک کنی.

برای ساخت صورت راه های مختلفی هست.

1.جدا سازی: یعنی چشم جدا ، دماغ جدا و ....
اینم آموزش تصویریش
http://www.forum.hamsafarhost.com/showthread.php?tid=27
این یکم حرفه ای تره
http://www.forum.hamsafarhost.com/showthread.php?tid=26

2.استفاده از Box modeling که اگه می خوای سرت کپ رفرنست بشه من اینو توصیه می کنم

اینم آموزش
http://www.forum.hamsafarhost.com/showthread.php?tid=24

برای win rar هم باید برنامه recovery مخصوص بهش رو از یه جا گیر بیاری و تو کامپیوترت اجراش کنی

من يكي از سازندگان كليپ هاي راهنمايي و رانندگي هستم اگه كسي سوالي در اين مورد داره مي تونه بپرسه

من يكي از سازندگان كليپ هاي راهنمايي و رانندگي هستم اگه كسي سوالي در اين مورد داره مي تونه بپرسه

Mostafa313

New Member
با سلام و احترم
جناب آقاي "پويا گستر"
با توجه به قدمت اين تاپيك مي خواستم بدونم براي آموزش ساخت انميشن چه جاهايي رو پيشنهاد مي كنين و اگه خودتون اين كار رو انجام مي دين ممنون ميشم جزئيات رو براي بفرستين
با سپاس

جدیدترین ارسال ها

بالا