اين انيمشن هايي كه تو تلويزيون برا راهنمايي و رانندگي نشون ميدن با چي مي سا

fbi

New Member
برا انميشن سازي چه نرم افزاري خوب و اسونه. مايا چه طوره.
اسونه يا سخت؟؟؟؟/
من پوزر رو ديدم به نظر خوب مياد چه طوره :eek: :eek: :eek: :eek:

takavar

Member
نه بيخيال پوزر بشو ... قرار نيست جديداش بيان.
فکر کنم بد نباشه يکی از بسته های نرم افزاری زير رو امتحان کنی:
Maya
softimage | XSI
3D studio max
Zbrush 2.0 (modeling and materials)

ToFaN

Well-Known Member
takavar گفت:
نه بيخيال پوزر بشو ... قرار نيست جديداش بيان.
فکر کنم بد نباشه يکی از بسته های نرم افزاری زير رو امتحان کنی:
Maya
softimage | XSI
3D studio max
Zbrush 2.0 (modeling and materials)

عزيزم Zbroush براي درست كردن تصاوير 2d و 3d يه چه ربطي داره به انيميشن
تازه پوزر هم ميشه خيلي كارهاي گنده گنده كرد چه برسه به اين تبليغات راهنمايي رانندگي

ToFaN

Well-Known Member
mamali132002 گفت:
از نظر من (نظر شخصی) کار کردن با پوسر وقت تلف کردنه !
موافقم من خودم شخصا از پوسر بدم مياد ولي كسي كه creater باشه با فلش هم ميتونه انيميشن بسازه

=royal=

Member
آقا ای ول اگه کسی واقعا خلاق و طراح باشه و میتونه با فلش ام ایکس هم انیمیشن های دقیقا سه بعدی درست کنه ولی اون طوری که برنامه های دیگه درست میکنند.
اگه طرف آدم حرفه ای باشه با همون پوزر یا برایس هم اگه واقعا بلد باشه میتونه درست کنه ولی خوب توی پارتیکل یکمی گیر میفته ولی کارش راه میفته
و اگه طرف آدم آماتور یا نیمه آماتور باشه فقط با 3dsmax و maya و softimage xsi و lightwave و cinema 4D و همچنین نرم افزار vue'd sprit میتونه کار کنه چون از بالاترین استاندارد ها و امکانات سه بعدی سازی و انیمیشن استفاده میکنند

mamali132002

Active Member
=royal= گفت:
آقا ای ول اگه کسی واقعا خلاق و طراح باشه و میتونه با فلش ام ایکس هم انیمیشن های دقیقا سه بعدی درست کنه ولی اون طوری که برنامه های دیگه درست میکنند.
اگه طرف آدم حرفه ای باشه با همون پوزر یا برایس هم اگه واقعا بلد باشه میتونه درست کنه ولی خوب توی پارتیکل یکمی گیر میفته ولی کارش راه میفته
و اگه طرف آدم آماتور یا نیمه آماتور باشه فقط با 3dsmax و maya و softimage xsi و lightwave و cinema 4D و همچنین نرم افزار vue'd sprit میتونه کار کنه چون از بالاترین استاندارد ها و امکانات سه بعدی سازی و انیمیشن استفاده میکنند

چه ربطي داره ؟
با فلش ام ايكس امكان نداره بشه فايل هاي 3D با كيفيت مشابه 3D max - maya - cinema 4d رو در آورد.
من تا حالا نشده يك انيميشن كاملا 3D ببينم كه با flash ساخته شده باشه !!!
حرفه اي ترين 3D كارهاي دنيا با 3D max - maya - cinema 4d و از جمله اين برنامه ها استفاده ميكنن نه آدم هاي آماتور به قول شما !!!

-----------------------------------------

راستي سوال دوستمون رو يادم نره:
انيميشن هاي راهنمايي و رانندگي با Maya ساخته ميشن و اين طور كه همه ميگن Maya بهترين هستش... زياد هم سخت نيست ..اگه 3D Studio و يا هر برنامه 3D ديگه اي كار كرده باشي توي اون به مشكل خاصي بر نميخوري مخصوصا اينكه چون امكانات بهتري داره خيلي راحت تر هم ميشي!

=royal=

Member
دوست عزیز منظورم این بود که چون این برنامه ها از دقیق ترین و کامل ترین ابزار ها استفاده میکنند یه آدم آماتور سریع تر میتونه یاد بگیره اون ها رو تل مثلا با نرم افزار bryce
من آخر هرفم رو هول بودم نفهمیدم یه جا رو جا انداختم و اون هم میخواستم بگم که با فلش نه اینکه بخوایم مو و اسکلت و نور دهی و از این کارا بکنیم ومظورم اینه که من با فلش کارهای سه بعدی خیلی ساده دیدم مانند یک مکعب مربع که یه سایه خورده باشه مگر نه خودم میدونم که با فلش نمیشه کاراهایی با کیفیت مشابه برنامه های سه بعدی سازی انجام داد
ممنون

pixolator

Member
mamali132002 گفت:
چه ربطي داره ؟
با فلش ام ايكس امكان نداره بشه فايل هاي 3D با كيفيت مشابه 3D max - maya - cinema 4d رو در آورد.
من تا حالا نشده يك انيميشن كاملا 3D ببينم كه با flash ساخته شده باشه !!!
حرفه اي ترين 3D كارهاي دنيا با 3D max - maya - cinema 4d و از جمله اين برنامه ها استفاده ميكنن نه آدم هاي آماتور به قول شما !!!

-----------------------------------------

راستي سوال دوستمون رو يادم نره:
انيميشن هاي راهنمايي و رانندگي با Maya ساخته ميشن و اين طور كه همه ميگن Maya بهترين هستش... زياد هم سخت نيست ..اگه 3D Studio و يا هر برنامه 3D ديگه اي كار كرده باشي توي اون به مشكل خاصي بر نميخوري مخصوصا اينكه چون امكانات بهتري داره خيلي راحت تر هم ميشي!

عزيز جان...انيميشن هاي راهنمايي و رانندگي با مكس هستش به جز دو تاش كه ما ساختيم و اونا با مايا بودش...در مورد كار هم اول بايد هدفت رو مشخص كني بعدش ببيني كه كدومشون به دردت مي خوره و شروع كني...هر كدوم نقاط ضعف و قدرتي دارن
مثلا اگر انيميشن ماداگاسكار رو ديده باشيد...اول با مايا شروع كردن ولي ديدن براي يه همچين انيميشن سنگيني (از نظر حركات عجيب و غريب كاراكترا ) بايد از يه نرمافزار ديگه استفاده كنن كه XSI خيلي نرم كاراكترا رو حركت مي ده...بعد همون جا انيميت مي كنن بعدش دوباره مي آن تو مايا و رندر يه قسمت هاييش رو انجام مي دن...رندر كاراكترا تو XSI بوده...رندر Dynamic و Fluid effect ش توي مايا...خلاصه از هر چي كه بتونن يه انيميشن رو زيبا كنن استفاده مي كنن...

ولي من شخصا مايا رو ترجيه مي دم :wink:

ToFaN

Well-Known Member
pixolator گفت:
عزيز جان...انيميشن هاي راهنمايي و رانندگي با مكس هستش به جز دو تاش كه ما ساختيم و اونا با مايا بودش...در مورد كار هم اول بايد هدفت رو مشخص كني بعدش ببيني كه كدومشون به دردت مي خوره و شروع كني...هر كدوم نقاط ضعف و قدرتي دارن
مثلا اگر انيميشن ماداگاسكار رو ديده باشيد...اول با مايا شروع كردن ولي ديدن براي يه همچين انيميشن سنگيني (از نظر حركات عجيب و غريب كاراكترا ) بايد از يه نرمافزار ديگه استفاده كنن كه XSI خيلي نرم كاراكترا رو حركت مي ده...بعد همون جا انيميت مي كنن بعدش دوباره مي آن تو مايا و رندر يه قسمت هاييش رو انجام مي دن...رندر كاراكترا تو XSI بوده...رندر Dynamic و Fluid effect ش توي مايا...خلاصه از هر چي كه بتونن يه انيميشن رو زيبا كنن استفاده مي كنن...

عباس جان ميشه يه خورده در مورد XSI بگين؟

pixolator

Member
والله من خودم هم خيلي باهاش كار نكردم...ولي چيزي كه مي دونم اينه كه رندرش از مايا خيلي ساده تر و قشنگ تر در مي آد...(رندر سادش)...يعني كار با رندرش راحت تره...چ.ن مايا رندرش خيلي پيچيده است تا بتوني تصوير تر و تميزي در بياري...از نظر انيميشن هم براي شخصيت هاي كارتوني عاليه...چون IK هاش خيلي نرم هستش...ولي خب...من اطلاع زياد تري ندارم...منابع آموزشي اش رو من كمتر نسبت به مايا ديدم...ولي خودم هم دنبالش هستم اوقات بي كاريم يواش يواش شروع كنم در كنار مايا...ولي در كل نرمافزار كاملي هستش ولي نه به كاملي مايا...در سطح خودش...الان ديگه مايا به عنوان نرمافزاري در كنار فيلم ها و يا براي جلوه هاي ديناميكي و يا براي بازي ها استفاده مي شه...دليل اصلي ش هم Open Source بودن و برنامه نويسي API توشه كه با موتور گرافيكي بازي ها به راحتي ارتباط برقرار مي كنه..
:wink:

ToFaN

Well-Known Member
pixolator گفت:
والله من خودم هم خيلي باهاش كار نكردم...ولي چيزي كه مي دونم اينه كه رندرش از مايا خيلي ساده تر و قشنگ تر در مي آد...(رندر سادش)...يعني كار با رندرش راحت تره...چ.ن مايا رندرش خيلي پيچيده است تا بتوني تصوير تر و تميزي در بياري...از نظر انيميشن هم براي شخصيت هاي كارتوني عاليه...چون IK هاش خيلي نرم هستش...ولي خب...من اطلاع زياد تري ندارم...منابع آموزشي اش رو من كمتر نسبت به مايا ديدم...ولي خودم هم دنبالش هستم اوقات بي كاريم يواش يواش شروع كنم در كنار مايا...ولي در كل نرمافزار كاملي هستش ولي نه به كاملي مايا...در سطح خودش...الان ديگه مايا به عنوان نرمافزاري در كنار فيلم ها و يا براي جلوه هاي ديناميكي و يا براي بازي ها استفاده مي شه...دليل اصلي ش هم Open Source بودن و برنامه نويسي API توشه كه با موتور گرافيكي بازي ها به راحتي ارتباط برقرار مي كنه..
عباس جان خيلي حيلي ممنون
واقعا با وجود شما انجمن 3d اينرو به اونرو ميشه
سعي كن بيشتر اگه ميتوني انلاين بشي
برات يه پيغام خصوصي گزاشتم لطفا چك كن

ToFaN

Well-Known Member
pixolator گفت:
عباس جان من تعريف Rendering اين برنامه Cinema4d رو هم خيلي شنديم
و من ميگن كار كردن باهاش خيلي اسون و كارات تر تميز مياد بيرون و حتي بعضي ها ميگن Rendering اش از اين XSI هم بهتره
نظرت چيه؟

samoel_love

Banned
pixolator گفت:

میشه بگی کدومش را شما ساختین ؟که فرقش را با بقیه ببینم ؟من جدیداشا را ندیدم .راست با بهرام عظیمی کار میکنی؟

pixolator

Member
نه !
اونايي كه بهرام عظيمي مي سازه يا همون شركت حور
با مكس هستش
ما دو تا شو ساختيم
اوليش يه دونه بود كه دو تا ماشين با همديگه كل كل مي كردن و يه دونه شون رفت روي يه سنگ و چپ شدش...
دوميشم يه اتوبوس و يه دونه كاميون توي جاده بودش كه كاميون پرت مي شه توي دره
سوميش رو هم ما كارمون رو تموم كرديم...قراره طي ماه آينده اگر خدا بخواد پخش بشه...درباره دزدي پول از آدمايي هستش كه از بانك پود مي گيرن و...

فرق خاصي نداره...فقط ما شخصيت هاي خودمون رو داريم و به دليل يه سري مشكلات كمتر كار كرديم...ما قرار نيست براشون ارباب حلقه ها بسازيم...چون يه همچين پولي بهمون نمي دن !...در نتيجه همون چيزي كه مي خوان بهشون مي ديم...ولي اين كار آخرمون خيلي با مزه شده...حالا بذار پخش شه... :wink:

corel

Active Member
pixolator گفت:
نه !
با مكس هستش
ما دو تا شو ساختيم
اوليش يه دونه بود كه دو تا ماشين با همديگه كل كل مي كردن و يه دونه شون رفت روي يه سنگ و چپ شدش...
سوميش رو هم ما كارمون رو تموم كرديم...قراره طي ماه آينده اگر خدا بخواد پخش بشه...درباره دزدي پول از آدمايي هستش كه از بانك پود مي گيرن و...

فرق خاصي نداره...فقط ما شخصيت هاي خودمون رو داريم و به دليل يه سري مشكلات كمتر كار كرديم...ما قرار نيست براشون ارباب حلقه ها بسازيم...چون يه همچين پولي بهمون نمي دن !...در نتيجه همون چيزي كه مي خوان بهشون مي ديم...ولي اين كار آخرمون خيلي با مزه شده...حالا بذار پخش شه... :wink:

كلا چه نرم افزاري سه بعدي سازي رو مي شناسي؟

mohsenshahab

Active Member
اقا من خودم مصاحبه با بهرام عظيمي (انيماتور داداش سيا)رو خوندم
گفته بود كه فقظ از3dmax استفاده ميكنيم

alireza-metal

Active Member
pixolator گفت:
نه !
با مكس هستش
ما دو تا شو ساختيم

بابا ---------- حرفه ای

جدیدترین ارسال ها

بالا