اولین ویدئو کلیپ به کارگردانی خودم!!!

aligraphic

Well-Known Member
سلام به همه ی دوستان
اولین ویدئو کلیپ ساخته ی خودم رو گذاشتم ، نظرات شما هم خیلی برام ارزشمنده.
این ویدئو رو با دوربین canon 7d گرفتم و کار ادیتش هم حدودا یه هفته طول کشید!!!
البته من هر روز تا ساعت 2 هنرستان هستم....
همه ی کار ادیت رو با افتر انجام دادم ...
مشکل بزرگی که تو کار داشتم نور بود نورپردازیم افتضاح بود!!!!
بعد چون اولین بار بود با 7d تصویر میگرفتم تنظیمات دوربین رو کامل بلد نبودم! البته موقع تصویر برداری فکر میکردم که همشو از برم ولی الان میدونم که هیچی بلد نبودم و...
:rose:

cover.jpg

cover2.jpg

دانلود با کیفیت بالا 47 مگ
دانلود با کیفیت متوسط 24 مگ
با kmp اجرا کنید 16:9!!!

آخرین ویرایش:

hosein0251

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
علی جون کارت خیلی خوب بود . :rose:
خواننده خیلی مصنوعی بود و آهنگ ضعیف ولی ادیتت خوب بود . با توجه به اینکه تو افتر ادیت زده بودی :wink:

ادیت رو من هم قبلا با افتر کار می کردم مثل خودت :-? . ولی دیگه واسه ادیت از افتر استفاده نکن . تو پریمیر خیلی حرفه ای تر میتونه کات بزنی . :wink:
فضای شروع خیلی خوب بود .

اگه برای پروژه هات پیش تولید قوی داشته باشی خیلی نتیجه بهتری هم میگیری .
پیش تولید می تونه شامل برنامه ریزی برای جرکت های کاراکتر . نوع لباس پوشید لباس و حس و حال و لوکیشن و ................... باشه .
همیشه سعی کن اون حرکتی که کاراکتر قراره انجام بده رو قبلش توسط تیم خودتون یه بار اجرا بشه . بعد ببینید و تحلیل کنید ( به قول گفتنی قبلش مزه کنید و بعد بازیگر از روی بازی شما ها اجرای خودش رو انجام بده ) .:paint::green:

موفق باشی علی جون . :green:
کارت درسته :rose:

aligraphic

Well-Known Member
خوشمان آمد.
جالب بود.
رشته تحصیلیت چیه علی جون ؟

سال آخر هنرستان، کامپیوتر! :rose:

به به فوق العاده بود . البته پسره خیلی میخاست مثه ارمین بخونه ها :green:
میگم کل موزیک ویدیو رو فقط با Canon 7D ضبط کردی ؟؟ :shock:
اون عکس اخری هم که تو ویدیو نبود :-?
آره کلا با 7d گرفتم
اول سری ازش استفاده کردم، ولی دیدم خوب نشد یعنی خززززز شد حذفش کردم، فقط اون چند ثانیه آخر....
بعد ساسان گفت که یه عکس ازش بهم بده که بزارم تو سایت...
یعنی این عکس:
http://up8.iranblog.com/images/0rcac1rq2dfgf4gnv44.zip

ادیت رو من هم قبلا با افتر کار می کردم مثل خودت :-? . ولی دیگه واسه ادیت از افتر استفاده نکن . تو پریمیر خیلی حرفه ای تر میتونه کات بزنی . :wink:
اگه برای پروژه هات پیش تولید قوی داشته باشی خیلی نتیجه بهتری هم میگیری .

عادت کردم تمام کات ها رو تو افتر بزنم!!!! البته یه عادت دیگه هم دارم که pre comp نمی کنم!!!!!!
یعنی بین 160-70 تا لایه مانور میرفتم :lol:
از این به بعد میخوام از پریمیر هم کمک بگیرم!
آره واسه این کلیپ برنامه ریزی خاصی نداشتم ولی سعی میکنم واسه کارای بعدی برنامه ریزی داشته باشم....

mooli63

کاربر فعال انجمن فیلمسازی
موفق باشی . واقعیتشو بخوای من مشکل اصلی کارتو نه تو نورپردازی می بینم نه تو کات زدن ها . به نظرم ضعف اصلی این موزیک ویدیو تو فیلمبرداریه. دوربین شما بی هدف و به جهت تکون های الکی داره . حتی اون تکون ها نرمی مناسبی نداره گاهی حتی حس می شه دوربین دست یه بچه ی بازیگوش افتاده که همینطور دوربینو اینور اونور می چرخونه و رکورد می کنه.
استفاده از تکنیک فلو فوکوس هنوز هم تو کلیپ سازی رواج داره ولی تصاویر فلو تو کلیپت دیگه بیش از حد زیاده اونقدر که بیینده گاهی اوقت اون رو یه تکنیک نمی بینه بلکه عدم توانایی تو فوکوس کشی تشخیص می ده.
توی کادر بندی باید بیشتر مطالعه کنی بسیاری از تصاویر به خصوص تصاویر ضد نور و اون حالت غروب به هیچ وجه کادربندی موزیک ویدیویی نداره بیشتر شبیه کادربندی گزارشگران خبری و تلویزیونیست.
اصلاح رنگت اماتوریه .
ولی در مجموع کار قابل قبولیه و من نمی دونم چندمین تجربته اگه تجربیات اول یا دومته باید بگم حرف نداره استعدادت.

khoushechin

Well-Known Member
من هنوز دان نکردم
ولی معلومه خیلی جالبه!
نه
راستی دوربین 7d رو چند خریدی!

aligraphic

Well-Known Member
موفق باشی . واقعیتشو بخوای من مشکل اصلی کارتو نه تو نورپردازی می بینم نه تو کات زدن ها . به نظرم ضعف اصلی این موزیک ویدیو تو فیلمبرداریه. دوربین شما بی هدف و به جهت تکون های الکی داره . حتی اون تکون ها نرمی مناسبی نداره گاهی حتی حس می شه دوربین دست یه بچه ی بازیگوش افتاده که همینطور دوربینو اینور اونور می چرخونه و رکورد می کنه.
استفاده از تکنیک فلو فوکوس هنوز هم تو کلیپ سازی رواج داره ولی تصاویر فلو تو کلیپت دیگه بیش از حد زیاده اونقدر که بیینده گاهی اوقت اون رو یه تکنیک نمی بینه بلکه عدم توانایی تو فوکوس کشی تشخیص می ده.
توی کادر بندی باید بیشتر مطالعه کنی بسیاری از تصاویر به خصوص تصاویر ضد نور و اون حالت غروب به هیچ وجه کادربندی موزیک ویدیویی نداره بیشتر شبیه کادربندی گزارشگران خبری و تلویزیونیست.
اصلاح رنگت اماتوریه .
ولی در مجموع کار قابل قبولیه و من نمی دونم چندمین تجربته اگه تجربیات اول یا دومته باید بگم حرف نداره استعدادت.
دوست عزیز ممنون
ولی قبل از همه چیز اون 4- 5 خط توضیحاتی که نوشتم رو میخوندی خیلی خوب میشد، یه چیز جدید تری میگفتی!!!!
چون مشکلاتی که داشت رو خودم اعتراف کردم و نوشته بودم که اولین بار بود دوربین دست میگرفتم!!!!!
بازم ممنون :rose:

راستی دوربین 7d رو چند خریدی!

بدنه اش رو 1,900 تومن گرفتم یه لنز واید کارکرده هم از دوستم گرفتم 250 تومن!
البته الان قیمتا رفته بالا قیمت 7d رو نمیدنم ولی 5d که 4,300 بود الان شده 5,200.

آخرین ویرایش:

mooli63

آقا مطمئنا من اول اون چند سطر توضیح رو می خونم بعد نظر می دم. شما نوشتی تنظیمات دوربین رو بلد نبودم و من اصلا در مورد تنظیمات دوربین حرف نزدم در مورد تکون دادن های بی مورد گفتم که هیچ ربطی نداره به اینکه دوربین شما 7d باشه یا 170 یا هر دوربینی. در مورد کادر بندی صحبت کردم که باز هیچ ربطی به تخصص دونستن دوربین ها نداره بلکه مربوط به ذوق و هنر درونیست.
باز در مورد اصلاح رنگ حرف زدم که شما اصلا بهش اشاره نکرده بودی در توضیحاتت. تو خوندن نظرات بچه ها بیشتر دقت کن خواهشا.

farhad8694

Active Member
علی جان چند سالته
برای تجربه اول خوبه خیلیها هستن که بعد از چندین تجربه اینو می سازن.
من فکر میکنم شما یه تصویر برداری هستی که هم vfxکار میکنی وهم ادیت درسته ؟
اگر درسته باید حتی یک دقیقه هم بیکار نشینی و همین طور یاد بگیری و به تجربیاتت بیفزایی .
در کل خدا قوت بد نبود .

JEYDI7

Active Member
سلام خيلي عالي بود. خسته نباشي.
اون تكان خوردن ها و لرزش هاي دوربين رو با ويگل ايجاد كردي يا موقع فيلم برداري با دوربين؟

aligraphic

Well-Known Member
آقا مطمئنا من اول اون چند سطر توضیح رو می خونم بعد نظر می دم. شما نوشتی تنظیمات دوربین رو بلد نبودم و من اصلا در مورد تنظیمات دوربین حرف نزدم در مورد تکون دادن های بی مورد گفتم که هیچ ربطی نداره به اینکه دوربین شما 7d باشه یا 170 یا هر دوربینی. در مورد کادر بندی صحبت کردم که باز هیچ ربطی به تخصص دونستن دوربین ها نداره بلکه مربوط به ذوق و هنر درونیست.
باز در مورد اصلاح رنگ حرف زدم که شما اصلا بهش اشاره نکرده بودی در توضیحاتت. تو خوندن نظرات بچه ها بیشتر دقت کن خواهشا.

ببین عزیزم چرا بهت بر میخوره؟ من که با کسی دشمنی ندارم!
مشکل اصلی کارتو نه تو نورپردازی می بینم --- گفته بودم که نورپردازیم افتضاح بوده ، اول بارم بود.
به نظرم ضعف اصلی این موزیک ویدیو تو فیلمبرداریه --- گفته بودم که اول بار بود دوربین دست میگرفتم!
حس می شه دوربین دست یه بچه ی بازیگوش افتاده --- خوب آره بچم گفته بودم که هنرستانی هستم!!!!!!
اصلاح رنگت اماتوریه --- خوب عزیزم وقتی تصویر مشکل نور داشته باشه که اصلاح رنگ خوبی نمیشه روش انجام داد... نویز و....
ببخشید رک گفتم
موفق باشید :rose:

علی جان چند سالته
برای تجربه اول خوبه خیلیها هستن که بعد از چندین تجربه اینو می سازن.
من فکر میکنم شما یه تصویر برداری هستی که هم vfxکار میکنی وهم ادیت درسته ؟
اگر درسته باید حتی یک دقیقه هم بیکار نشینی و همین طور یاد بگیری و به تجربیاتت بیفزایی .
در کل خدا قوت بد نبود .
خیلی ممنون فرهاد جان انرژی خوبی دادی!!!!
سال سوم هنرستان هستم و 17 سالمه!

سلام خيلي عالي بود. خسته نباشي.
اون تكان خوردن ها و لرزش هاي دوربين رو با ويگل ايجاد كردي يا موقع فيلم برداري با دوربين؟
سلام ممنون
تکان های مثلا...
خودکار رو میزنه رومیز یا صحنه های استفاده شده از درام یا اون چند ثانیه آخر که پرواز میکنه!!!!!! رو با ویگل ساختم!
:rose:

shirani

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
:green: بذار یک نفس عمیق بکشم :green:

خدا وکیلی کار ضعیف اصلاً نسازید حتی اگر 4000 هزار میلیارد هم پول میدن وقتی کار ضعیف کار نکینید این بیشتر به کلیپ ساز ضربه میزنه تا خواننده

متاسفانه ایده جدیدی توش نمی بینم شاید در روز 30-40 تا از این کلیپ توی کانال های مختلف داره نشون داده میشه از افکار و تخیلات خودت استفاده کن نه مثل کوجی که 50 سال داره کلیپ میسازه هنوز همون مدل میسازه یا بوشهری

درمورد فیلم برداری و کلیپ ساختن فقط داشتن دوربین کافی نیست باید یکمقدار هم روینور پردازی و تراولینگ دوربین هم کار کنید وقت و سرمایه بگذارید اموزش ببینید خیلی جاها( شات ها ) مخصوصاً اونجا که دوربین کنار دست با کارکتر حرکت میکنه تا به ستون میرسه دوربین حرکت یکنواختی نداره

با این صحبت اساتید هم که میگند چون کار اولت و اینا هم کاملاً مخالفم ادم همیشه باید از کار اولش که پخش میشه با قدرت کار پخش کنه شما هم کارت خوبه در حد موزیک ویدئو ساز های ایرانی هستی ولی میتونی بهتر از این باشی اگر بخواهی

ولی برای اخرین بار تا جایی که میتونید اهنگ ضعیف کار نکنید چون نه میتوند روش ایده پردازی کنید نه تصمیم درستی برای کار بگیرید :rose:

mooli63

استاد انگار اصلا حرفای منو اشتباه خوندی. من گفتم مشکل اصلی کار رو نه تو نورپردازی می بینم نه تو کات زدن ها. یعنی مشکل اصلی نورپردازی نیست.
ضمنا شما نگفتی اولین بار بود تصویر می گیرم. گفتی اولین باره با 7d تصویر می گیرم.
بچه ی بازیگوش منظورم بچه 6 سالست نه شمای هنرستانی.
اصلاح رنگ خوب روی فوتیج هایی هم که نورپردازی داغونی دارن شدنیه.

aligraphic

Well-Known Member
:green: بذار یک نفس عمیق بکشم :green:

خدا وکیلی کار ضعیف اصلاً نسازید حتی اگر 4000 هزار میلیارد هم پول میدن وقتی کار ضعیف کار نکینید این بیشتر به کلیپ ساز ضربه میزنه تا خواننده

متاسفانه ایده جدیدی توش نمی بینم شاید در روز 30-40 تا از این کلیپ توی کانال های مختلف داره نشون داده میشه از افکار و تخیلات خودت استفاده کن نه مثل کوجی که 50 سال داره کلیپ میسازه هنوز همون مدل میسازه یا بوشهری

درمورد فیلم برداری و کلیپ ساختن فقط داشتن دوربین کافی نیست باید یکمقدار هم روینور پردازی و تراولینگ دوربین هم کار کنید وقت و سرمایه بگذارید اموزش ببینید خیلی جاها( شات ها ) مخصوصاً اونجا که دوربین کنار دست با کارکتر حرکت میکنه تا به ستون میرسه دوربین حرکت یکنواختی نداره

با این صحبت اساتید هم که میگند چون کار اولت و اینا هم کاملاً مخالفم ادم همیشه باید از کار اولش که پخش میشه با قدرت کار پخش کنه شما هم کارت خوبه در حد موزیک ویدئو ساز های ایرانی هستی ولی میتونی بهتر از این باشی اگر بخواهی

ولی برای اخرین بار تا جایی که میتونید اهنگ ضعیف کار نکنید چون نه میتوند روش ایده پردازی کنید نه تصمیم درستی برای کار بگیرید :rose:

ای بابا این پیرمرد ها چه انتظار های دارن ها....
خودشون زمان جوانی همه کار کردن الان به ما گیر میدن....
ا ا ببخشید مال اینجا نبود!!!!
استاد شیرانی خیلی خوشحالم کردی ، ممنون
ولی من با امکانات صفر اینو شبیه به یه کلیپ در آوردم!!!! اگه بگم چقد هزینه کردیم باورت نمیشه!!! یعنی من روم نمیشه بگم:green:
ولی ویدئو بعدی، آهنگش به احتمال زیاد تنظیم سعید شمس هستش یعنی طرف پولداره واسه ویدئو زیاد هزینه میکنه!!!!!
اون موقع امکانات بیشتری هستو....
بازم ممنون :rose:

استاد انگار اصلا حرفای منو اشتباه خوندی. من گفتم مشکل اصلی کار رو نه تو نورپردازی می بینم نه تو کات زدن ها. یعنی مشکل اصلی نورپردازی نیست.
ضمنا شما نگفتی اولین بار بود تصویر می گیرم. گفتی اولین باره با 7d تصویر می گیرم.
بچه ی بازیگوش منظورم بچه 6 سالست نه شمای هنرستانی.
اصلاح رنگ خوب روی فوتیج هایی هم که نورپردازی داغونی دارن شدنیه.

استاد عزیز کاملا حق با شماست!!! من اشتباه کردم خوبه؟
همیشه هرجایی کسی صحبتی میکنه اگه باب میل باشه و منطقی همه خوششون میاد و استقبال میکنن مثلا تو فروم تشکر میکنن!!!
مثل این دوست عزیزمون

درود
کار خوبیه , برای اولین تجربه اونهم آماتوری از لحاظ موشن گرافیک کار خوبی حساب میشه و پیشنهاد میکنم اگه علاقه دارید به این کار حتما تو کلاسهای آموزشی فیلمسازی شرکت کنید
کارگردانی , فیلمنامه نویسی , فیلمبرداری و عکاسی , تدوین از ضروریات کلیپ سازی است و در آخر موشن گرافیک ! به نظرم شما دارید بر عکس عمل میکنید ! و این اصلا خوب نیست , چون وقتی تفکر شما بر اساس موشن گرافیک شکل بگیره دیگه برای اینکه اونها رو به خاطر کارگردانی یا فیلمنامه تغییر بدید , فراموش نکنید کلیپ در واقع یه فیلم کوتاه است , تمام کلیپ های جذابی که میبینید فیلمنامه و برنامه ریزی و استوری بورد و ... داره
در مورد مشکلات نور هم ... ببینید نور اصلی ترین قسمت هر تصویری است , بیشتر مشکلات نور رو با ویژوال افکت نمیشه برطرف کرد (مگر به قیمت از دست رفتن کیفیت و از اون مهمتر وقت) ..... بدون نور تصویری وجود نداره و مشکل نوری در کار عکاس مثل ندانستن خصوصیات قلب انسان در یک جراح قلب !! میمونه .

M Like Mother

کاربر متخصص فیلم سازی
سلام

علی آقا کارت خوبه .... این مثَل که اگه دوست خوبی باشم ایرادهات رو میگم درسته اما من با توجه به شرایط می بینم که همه چیز یه کلیپ ساز در استعدادت هست ... نور خوب و تراولینگ و اینها هم باید موقعیتش پیش بیاد و شما از پسش بر می آیید...
کلیپ سازی هم آسون تر از فیلم کوتاه است هم سخت تر!! ... قصه اش مفصل بماند ...

در کل اگه فیلمهای کوتاه ( اولیه ) اکثر کارگردانهای معروف ایرانی رو ببینی خیلی ضعیفن ..... به نظرت چرا؟ چون بازیگر حرفه ای نبوده ( دو تا بچه میشن سوژه ) چون نور و وسایل حرکتی نبوده چون هزینه داره ... چون پلان های زیاد و لوکیشن های مختلف ( بیارستان کلانتری ... ) نبوده چون هزینه داره ... و بگیر تا آخر .... برای همین فیلم های کوتاه همیشه یه جوری هستند هر چند مفهوم داشته باشند و اکثرا مینیمال هستند ...

اما وقتی یه تهیه کننده ازشون پشتیبانی می کنه و میان تو فضای حرفه ای همون کارگردان میشه مثلا .......

شما هم همین حالت رو داری ... با کمی تجربه و با عوامل و پروداکشن حرفه ای کارت عالی میشه که نیاز به بودجه داره و ....

این سنی که شما داری کلیپ سازی که هیچی به نظرم به آواتار هم فکر کنی موفق میشی

پس موفق باشید

آخرین ویرایش:

mooli63

قربونت برم اینجا فرومه . شما باید عادت کنی از کوبنده ترین نقدها تا بهترین تعریف ها و تمجید ها رو ببینی و بسنجی. هدف از نقد من هم کوبیدن کلیپت نبود خودت گفتی نورپردازیت ایرادت داره قبول. منم ایرادای فیلمبرداریتو گفتم . ممکنم هست ایراداتی که من وارد کردم اصلا درست هم نباشه ولی پیشنهاد می کنم یه کم روشنفکرانه تر برخورد کنی و در جواب انتقاد از کلیپت نگی یه حرف جدید تر بزن. قصد من و همه ی بچه های فعال فروم کمک به همدیگست که کیفیت اثرمون رو ارتقا بدیم . گاهی این کمک با لحن تعریف و تمجیده و گاهی هم با لحن انتقاد و حتی شاید کمی هم تندتر. مهم اینه درک کنی همه ی این الحان یک هدف رو دنبال می کنه. مگر خودت نمی گی فیلمبرداریت ایراد داره خوب منم ایرادای فیلمبرداریتو گفتم که تو کارهای بدی تکرار نکنی. جای دلخوری داشت"؟

جدیدترین ارسال ها

بالا