انفجار در ديتاسنتر مهم آمريكا

Mozafary

Member
host-tracker هم 2 روز هست Down شده ! روی Theplanet هست ! :sad:
اره همینطوره،امیدوارم توی طبقه دو باشه ، هرچند فکر کنم تمام سرورهای طبقه ۲ الان up شدن و با توجه به down بودن host-trackr.com احتمالا در طبقه ۱ هستن ، تا فردا شب بعید بنظر میاد که up بشه.

arman92

Member
عجب فاجعه ای!

خوشبختانه سرور های ما در کانادا مسکن گزیده اند!

1240

Banned
اره همینطوره،امیدوارم توی طبقه دو باشه ، هرچند فکر کنم تمام سرورهای طبقه ۲ الان up شدن و با توجه به down بودن host-trackr.com احتمالا در طبقه ۱ هستن ، تا فردا شب بعید بنظر میاد که up بشه.
با درودی دگر بار
من هر سایتی رو چک می کنم.
سرور هاشون up شده.
بازم ایول دارن
که همه سرور ها سالم هستند.

Mozafary

Member
با درودی دگر بار
من هر سایتی رو چک می کنم.
سرور هاشون up شده.
بازم ایول دارن
که همه سرور ها سالم هستند.

سلام
تمام سرورها بصورت موقت راه اندازی شد،طبقه گفته مدیرشون ۱۸ ساعت هم از برنامه ریزی جلوتر هستن. ۴۸ ساعته کارو جمع کردن، توی مجتمع ما تعمیر اسانسور حدود ۱۰ روز طول میکشه!!
گویا بین ۷ تا ۱۴ همین ماه (Jun 2008) اتاق برق رو کاملا بازسازی می کنن ، اون موقع سرورها از برق موقت به برق اصلی منتقل میشه و یک downtime چند ساعته داره.
توی تمام ۶ تا دیتا سنترشون هنوز ۲برابر نیروی پشتیبانی هست تا به مشکلات احتمالی رسیدگی کنن.

اگر جایی هم الان سرورش مشکل داره احتمالا resolverهاشو بروز نکرده، هنوز Resolverهای EV1 کانل sync نشده و خیلی جاها جواب نمیده.

Mozafary

Member
یک مشکل جدید توی theplanet رخ داده، توی دیتاسنتر H1 ژنراتوری که بصورت موقت برق طبقه ۱ رو تامین میکرده از کار افتاده، Theplanet میخواد ۳۰۰۰ سرور موجود توی طبقه اول رو به دیتاسنتر H2 که ۳مایل با H1 فاصله داره منتقل کنه! این یک روخداد بی سابقه بحساب می یاد! این یک فاجعه برای Theplanet و کسایی هست که سرورشون توی طبقه ۱ از دیتاسنتر H1 قرار داره!
جابجایی نیاز به ip addressing جدید داره و این یعنی یک کار دستی طولانی برای ۳۰۰۰ سرور!
اصلا نمیشه حتی فکرشو کرد! باید دید Theplanetی ها توی چه زمانی کارو جمع میکنن! بعد یک مثال ایرانی میزنیم و مقایسه میکنیم .

justbe

New Member
یه سوال برام پیش اومده
آیا طبق قوانین مسئولیتی در قبال این حوادث متوجه the planet خواهد بود و اگر اینگونه هست چه سیاستی برای جبران خسارات وارد شده اعمال می کنن؟

Mozafary

Member
یه سوال برام پیش اومده
آیا طبق قوانین مسئولیتی در قبال این حوادث متوجه the planet خواهد بود و اگر اینگونه هست چه سیاستی برای جبران خسارات وارد شده اعمال می کنن؟

سلام
اره مسیولیت داره، طبق توافق نامه سرویس اونا ۱۰۰٪ برخط بودن (100% uptime ) رو گارانتی کردن. این چیزی هست که فعلا گفتن:
We absolutely intend to live up to our SLA agreements, and we will proactively credit accounts once we understand full outage times. Right now, getting customers back online is the most critical.

تا وضعیت از حالت اضطراری خارج نشه صحبت در مورد خسارت زیاد جالب نیست . اما خودشون میدونن که چه فاجعه ای به بار اومده .

1240

Banned
یه سوال برام پیش اومده
با درودی دگر بار
خیالت تخت,یه جور جبران می کنن
هیچ کس ناراضی نباشه:D

1240

Banned
یک مشکل جدید توی theplanet رخ داده، توی دیتاسنتر H1 ژنراتوری که بصورت موقت برق طبقه ۱ رو تامین میکرده از کار افتاده، Theplanet میخواد ۳۰۰۰ سرور موجود توی طبقه اول رو به دیتاسنتر H2 که ۳مایل با H1 فاصله داره منتقل کنه! این یک روخداد بی سابقه بحساب می یاد! این یک فاجعه برای Theplanet و کسایی هست که سرورشون توی طبقه ۱ از دیتاسنتر H1 قرار داره!
جابجایی نیاز به ip addressing جدید داره و این یعنی یک کار دستی طولانی برای ۳۰۰۰ سرور!
اصلا نمیشه حتی فکرشو کرد! باید دید Theplanetی ها توی چه زمانی کارو جمع میکنن! بعد یک مثال ایرانی میزنیم و مقایسه میکنیم .
با درود
یعنی باز داون شدند؟
خوب یعنی این قدر خسارت دیده اونجا؟:eek::lol:

justbe

New Member
بازتاب این حادثه به چه صورت بوده....احساس می کنم برای حفظ آبروشونم که شده نذاشتن صداش در بیاد چون میشه گفت یکی از تلخترین حوادث it در جهان به حساب بیاد این اتفاق و خسارت جبران ناپذیری به بار آورده باشه

Mozafary

Member
با درود
یعنی باز داون شدند؟
خوب یعنی این قدر خسارت دیده اونجا؟:eek::lol:

دارن بدشانسی میارن به نظرم! اگه نه ۲باره یک ژنراتور نباید از کار بیافته!
طبقه یکی ها حداقل ۲ یا ۳ روز دیگه downtime دارن!

Mozafary

Member
کار ادامه داره!
۵۰۰نفر درخواست دادن که سرورهاشون از طبقه ۱ دیتاسنتر شماره ۱ هستون به دیتاسنتر ۲ هستون منتقل بشه.
برق به حالت عادی برگشته و resolverها و DNSها بصورت پیش از حادثه در اومدن.
میشه گفت الان همه چیز عادی شده.

Mozafary

Member
۱۰۰۰سرور به دیتاسنتر شماره ۲ هستون منتقل شده. power خیلی از سرورها بخاطر نوسانات برق سوخته و نیاز به تعویض داره، خیلی از سرورها نیاز به نصب دوباره سیستم عامل دارن و بسیاری از Vlanها تنظیماتش بهم ریخته، اینها به معنی نیاز به ساعتها کار فنی پشتیبانهای level1 و level2 و level3 هست. تمام staff بصورت دو شیفت کار میکنن تا مشکل برطرف بشه.
با اینکه تمام کارهای غیر مرتبط با outage فعلا معلق شده و یک تیم فنی کمکی از dallas برای سرعت در انجام امور به هستون اومده اما هنوز یک درخواست restart معمولی حدود ۵ ساعت طول میکشه.هنوز برخی ticketها از یکشنبه باز مونده و پاسخ داده نشده!
وضعیت دشواری برای Theplanet هست!موقع نشون دادن واقعیت تبلیغاتش!

Mozafary

Member
امكان داره كه كار يه هكر بوده باشه؟
سلام
نه!نه!نه!

امروز برای سومین بار ژنراتور موقت سوخت! و ژنراتور پشتیبان وارد مدار شد! طبقه اول برای ۳۰ دقیقه downtime داشتند!
میزان تلفنهای پشتیبانی و چتها بسیار کمتر از دیروز شده.
اوضاع داره عادی میشه!‌

جدیدترین ارسال ها

بالا