انفجار در ديتاسنتر مهم آمريكا

1240

Banned
با انفجار و آتش گرفتن محل استقرار تجهيزات تامين برق بزرگترين ديتاسنتر تجاري آمريكايي، فعاليت 9000 سرور كه سايتهاي فراواني از سراسر جهان از آن خدمات مي‌گيرند، به حالت تعليق درآمد.
، فعاليت چند سايت خبري ايراني از جمله سايت‌هاي «فردا» ، «عصر ايران» و «فرارو» و ... نيز به دليل قطع برق و خاموش شدن سرورها، متوقف شده است.

گويا بعدازظهر ديروز در اثر نوسان جريان برق و اتصال كوتاه، انفجاري در محل تجهيزات تامين برق اين شركت رخ داده و در اثر آن، سه ديوار اتاق تجهيزات الكتريكي آن فرو ريخته است. اين شركت اعلام كرده كه هيچ فرد و همچنين هيچ يك از سرورهاي مشتريان آسيب نديده است.

مسئولان شركت اعلام كرده‌اند: به ما تنها اجازه داده شده براي بازرسي فيزيكي و ميزان خسارات، وارد ساختمان شويم، اما اجازه فعال كردن ژنراتور يدكي براي جلوگيري از گسترش دامنه حريق به ما داده نشده است.

اين ضربه بزرگ بر حدود 9000 سرور و 7500 مشتري اين شركت تأثير گذاشته است و ارزيابي‌هاي اوليه نشان مي‌دهد كه تا ساعاتي ديگر بعضي از سرويس‌ها دوباره راه‌اندازي شود.

دوستان این دیتاسنتر ThePlanet.Com منظور بوده!!

مبارکشون باشه ! D:
آخر آخرم باید بلایایه طبیعی جون سرور هایی اون جارو بگیره !
تو ایران که یه نسیم میاد و ....

Mozafary

Member
یه جوری جبران میکنند که مشتریاشون 2-3 برابر بشه ...
حالا اگه ایران بود ...
مدیر هاست+سرور : ندارم آقا ندارم ! تقصیر من چیه !
+
...

1240

Banned
با درود

3-4 سال پیش بود جهان هسایتگی بود اون موقع
هاستینگیی زیاد نبود
خواست ریسلری رو از امریکا ببره کانادا!
نگو پول ریسلری رو برای شش ماه داده بود.
زد تو سایتش به علت تحریم:
هر کی هاست می خواد باید نصف پول پرداختی رو دوباره بده تا هسات بهش بدیم!!!!!!!!

mehdinasiri

پارس لند گروپ
متاسفانه تمام سايت هاي من هم به خاطر اين مشكل از كار افتاده!

arash(mc)

New Member
salam hagheshone ba in postibanye ......... :D

biaid jashn begirim:D
modir on sherkat in jori shode
:razz:

Mozafary

Member
یه جوری جبران میکنند که مشتریاشون 2-3 برابر بشه ...
حالا اگه ایران بود ...
مدیر هاست+سرور : ندارم آقا ندارم ! تقصیر من چیه !
+
...

موافقم،این نمونه بسیار عالی برای مدیریت بحران و نحوه برخورد با مشتریان هست.

Mozafary

Member
با درود
الان خبرگزاری عصر ایران و فردا و ... . هنوز خوابیدند.
باور کن سرور ها همه به ... رفته :D

بک آپ هم داشتی؟ جای دیگه

دو طبقه دچار مشکل شده،اگر در طبقه دوم باشه سرور (۶۰۰۰ از ۹۰۰۰ سرور در این طبقه است) امروز درست میشه. اما اگر بدشانسی داشته باشه و در طبقه اول باشه احتمالا برای فرداشب باید روی سایتها حساب کنه.
سرورهای من که همشون توی طبقه ۲ هستن :D

mehdinasiri

پارس لند گروپ
با درود
الان خبرگزاری عصر ایران و فردا و ... . هنوز خوابیدند.
باور کن سرور ها همه به ... رفته :D

بک آپ هم داشتی؟ جای دیگه

خدا رو شكر الان بالا اومدن. كمپاني The Planet خيلي قوي و معتبر هست. پرسنل عادي شركت رو هم راه نداده بودند براي بررسي. خودشون همه رو درست كردن.
اما خدا پدر اين سرورهاي مجازي رو بيامرزه كه همه هاست و دامين فروش ها با VPS كار ميكنن!

mehdinasiri

پارس لند گروپ
يك مطلبي رو الان كشف كردم كه اطلاعات قديمي ما رو آپ لود كردن ! آخ آخ بايد تمام سايت هام رو چك كنم ببينم بك آپشون براي كي بوده!!!

Mozafary

Member
يك مطلبي رو الان كشف كردم كه اطلاعات قديمي ما رو آپ لود كردن ! آخ آخ بايد تمام سايت هام رو چك كنم ببينم بك آپشون براي كي بوده!!!

الان تمام سرورهای من بالا اومده. کنترل کردم مشکل خاصی نبود. اما data loss داریم هنوز.
منظورت از اینکه backup لود شده چیه؟

1240

Banned
با درود
شکر,من سایت م theplanet نیست.
ولی هر چی هست دیتاسنتر معتبری هست.
راستی هنوز خیلی از سایت ها بالا نیمودند!!

Mozafary

Member
با درود
شکر,من سایت م theplanet نیست.
ولی هر چی هست دیتاسنتر معتبری هست.
راستی هنوز خیلی از سایت ها بالا نیمودند!!
هنوز همون ۶۰۰۰ سرور هم بطور کامل در سرویس قرار نگرفته ، ۳۰۰۰ سرور کاملا down هست. با توجه به اینکه DNS های اصلی EV1 هنوز در همه جا قابل دسترسی نیست ، خیلی از سرورها بخوبی قابل دسترس نیست.

جدیدترین ارسال ها

بالا