[phpNuke] امنیت در PHP-Nuke

وضعیت
موضوع بسته شده است.

arya_0101

Member
سلام به همگی
اگر امکانش هست اساتید گرامی در مورد مبحث مربوط به امنیت نیوک مطالبی که صلاح میدونند رو ذکر کنن . من امیدوارم این تاپیک از موضوع خارج نشه که کدوم نیوک امن تره چون خود من به خاطر ساختار سایتم دارم از نیوک انگلیسی اصلی استفاده میکنم مشکلی هم باهاش ندارم
اما آیا نگهبان به تنهایی میتونه تضمین کننده امنیت یک پرتالی مثل نیوک باشه؟
من شنیدم نباید هر ماژولی نصب بشه چون ممکنه مشکلات امنیتی داشته باشه ، سئوال من اینه که اگر سنتینل باشه باز هم جای نگرانی هست؟

میشه مبحث امنیت نیوک رو یه مقدار باز کنید حالا جدا از اینکه خود سرور هم باید امنیت داشته باشه برای نیوک چه کارهایی میشه کرد

J4vad

Member
دوست عزيز بارها بحث شده ! لطفا جست و جو كنيد ! به زودي با موافقت دوستان قراره صادق جان تاپيكي گسترده در مورد مبحث كلي نيوك ترتيب بده منتظر باشيد يا حق .:)

persianebay

Active Member
من شنیدم نباید هر ماژولی نصب بشه چون ممکنه مشکلات امنیتی داشته باشه ، سئوال من اینه که اگر سنتینل باشه باز هم جای نگرانی هست؟
کرد

بله دوست عزیز همین طور که میگید .حتی برنامه نویسان اصلی این نوع سیستمها هم نمیتونند بگن دیگه سیستمشون هک نمیشه .ولی شما بارعایت بعضی از قوانین میتونید به قضیه کمک کنید سنتیل نیوک رو اکثرا فارسی نمیکنند به همین خاطر پس پیشنهاد میشه از نیوکی استفاده کنید که زبان سنتیل انگلیسی و هم به روز شده باشه.و نکته مهم اینه که در ایران از مرجع خوبی برخوردار باشه نیوک مشهد تیم [MashhadTeam] نیوک خوبی و همچنین ایران نیوک irannuke در هر صورت بیشتر تحقیق کنید و موفق باشید

S4DEGH

Well-Known Member
آیا نگهبان به تنهایی میتونه تضمین کننده امنیت یک پرتالی مثل نیوک باشه؟
در نظر كلي بخواي حساب كني در صورتي كه هميشه بزور بازي و دقيقا تنظيماتش رو مطابق دستورالعمل هايي كه دادي انجام بدي .. از خيلي چيز ها حمايت ميكنه !

بله دوست عزيز وقتي ماژولي مشكل باگ داشته باشه كاريش نميشه كرد .. و بايد باگ خودش رفع بشه كه بارها شاهد در ايران نيوك و مشهد تيم بوديم .. كه هك شدن !!
و اين اواخر سايت اصلي اوو نيز بخاطر وجود باگ در ماژول پشتيبانان هك شد .... پس نگهبان كاري نميتونه زياد انجام بده !

میشه مبحث امنیت نیوک رو یه مقدار باز کنید حالا جدا از اینکه خود سرور هم باید امنیت داشته باشه برای نیوک چه کارهایی میشه کرد
طبق گفته جواد جان بصورت كاملا باز و منطقي اين مسئله رو مطمئنا رسيدگي ميكنيم و به همگان اعلام ميكنيم ! اما اين نوعي كه من ميگم بيشتر جنبه جمع آري اطلاعات داره چون متاسفانه توي ايران و تيم هايي كه هست بيشتر جنبه تعصبي داره تا نوع نگرش واقعي .... هر كسي فكر ميكنه مال خودش بهترين هست در صورتي كه چنين نيست !
حتي پلاتينيوم با اون همه قدرت امنيتيش بازم نقص هايي در بعضي جاها داره كه بيشتر جنبه ظاهري داره تاهسته اي !
ولي هر وقت بحث در اين ضمينه شده آخرش به رفتار هاي بچه گانه كشيده شده كه مثلا اين خوبه .. اون بده .. اين اينطوريه .. اون اون طوريه ... !!
و از همه بدتر كاربراي اون تيم !!
طرف سالي يك بار توي انجمن پيداش نميشه يكباره وسط بحث مياد ميگه فلان بهتره ! و اين خب طبيعي هست كه از روي تعصب و بچه بازي و رفيق بازي اين حرف رو ميزه و كلا همه مسائل گفتگو رو زير سوال ميبره .. چرا كه مثلا مدير تيم رفيقش هست و ميخواد از نظر خودش ازش دفاع كنه !!! خب اين غلط هست !
شما در فروم هاي تخصصي خارجي بريد بگرديد مديران اصلي كه ميان از روي سند و مدرك حرف ميزنن نه تعصب و بچه بازي !

انشالله با تصميمي كه گرفته شد اين مسائل تموم ميشه و هركسي جايگاه خودش رو ميفهمه !

R3KTOR

Banned
اکثرا فارسی نمیکنند به همین خاطر پس پیشنهاد میشه از نیوکی استفاده کنید که زبان سنتیل انگلیسی و هم به روز شده باشه

از این رو پیشنهاد می کنم از نیوک ایو استفاده کنید چون با آپدین شدن هر کدوم از ورژن های سنتینل و phpbb نیوک ما سریعا آپدیت میشه و کاملا به روز هست !

http://www.evo-persian.com/Evo-NukeEvo.html

J4vad

Member
از این رو پیشنهاد می کنم از نیوک ایو استفاده کنید چون با آپدین شدن هر کدوم از ورژن های سنتینل و phpbb نیوک ما سریعا آپدیت میشه و کاملا به روز هست !

http://www.evo-persian.com/Evo-NukeEvo.html

واقعا ! بچه بازي شده !

آفاق از نسخه 2.5.10 Sentinel استفاده ميكنه ! فكر مي كنم جديدترينش اين باشه ! اگر اطلاعات مي دهيد در اين فاروم اطلاعات درست بدهيد ! همه نيوك ها معمولا از Phpbb 2.0.22 استفاده مي كنند و كسي از اين لحاظ مشكلي نداره ! آجاء نيوك حتي Phpbb 3 هم ساپورت مي كنه اما كمي ناسازگاري هست كه در نسخه بعدي بر طرف ميشه ! اما دوست ما كلا چيزه ديگه اي پرسيدن !

يا حق .:)

R3KTOR

Banned
کدام تبلغ صادق ؟!!! انگار ما از نصب نیوک ایشون پول در میاریم :D !

صادق جان دنبال شر نگرد ! سعی کن رقابت سالم باشه
الان دیگه به قول izone یک سری افراد که دست راست و چپ خودشون رو نمی شناسند اومدن نیوک فارسی کردن

و اومدن تو این انجمن از صبح تا شب فعالیت می کنند و تا بحثی میشه میان بهم میریزن اخر هم اسم بچه های ایو بد در میره !

به خاطر همین این فروم پتانسیل بحث و جدل رو نداره در صورتی که یکی از خاصیت های Bulletin Boards همین بحث و جدل هاست که پیرامون یک موضوع خاصه ! ( اینو با خود مجید هم مطرح کردم )

من حتی امکانات رو لینک دادم که نگید شلوغش کرد

J4vad

Member
کدام تبلغ صادق ؟!!! انگار ما از نصب نیوک ایشون پول در میاریم !

صادق جان دنبال شر نگرد ! سعی کن رقابت سالم باشه
الان دیگه به قول izone یک سری افراد که دست راست و چپ خودشون رو نمی شناسند اومدن نیوک فارسی کردن

و اومدن تو این انجمن از صبح تا شب فعالیت می کنند و تا بحثی میشه میان بهم میریزن اخر هم اسم بچه های ایو بد در میره !

به خاطر همین این فروم پتانسیل بحث و جدل رو نداره در صورتی که یکی از خاصیت های Bulletin Boards همین بحث و جدل هاست که پیرامون یک موضوع خاصه ! ( اینو با خود مجید هم مطرح کردم )

من حتی امکانات رو لینک دادم که نگید شلوغش کرد

يا حق .

R3KTOR

Banned
بد نيست آدم سوال رو نگاه كنه !!! بعد بياد و اگر هم پيرامون بحث رو نفهميد ! حداقل راست بگه ! بهترين امكانات ! به روز ترين امكانات !!!! .. ... كي ميره اين همه راه رو !
صادق جان كلا موضوع تاپيك منحرف شد !

می بینی اقا صادق ! :D ! چطوری خودشون رو میندازن وسط !
آخه یکی نیست به اینا بگه یک language فارسی کردن که نشد کار ! همین نیوکی که داری روش کار می کنی هم که مدیر ایو بهت یاد داده که ! :D ! عزیز خودتو ننداز وسط پست ملت !

J4vad

Member
می بینی اقا صادق ! ! چطوری خودشون رو میندازن وسط !
آخه یکی نیست به اینا بگه یک language فارسی کردن که نشد کار ! همین نیوکی که داری روش کار می کنی هم که مدیر ایو بهت یاد داده که ! ! عزیز خودتو ننداز وسط پست ملت !

خب فكر مي كنم ! ديگه صبر كافي باشه ! آقاي مدير ايوو ! بنده اصلا شما رو نمي شناختم ! فقط با بهرام در رابطه بودم ! كه اون هم بهرام مشكلاتش رو با بنده در ميون ميزاشت ! چرا اگر چيزي بود مدير اصلي ايوو بهرام خان در اين مدت حتي يك كلمه هم از من در مجيد آنلاين يا ... نگفت چون يك زماني بود ! كه شما دنبال بنده بوديد ! در مورد آجا اين نيوك رو هنوز شما اسمش رو هم نشنيده بوديد فارسي كرده بوديم فقط مشكلاتي با سايت اصلي بود كه بعد از بر طرف كردن اون رو انتشار داديم (حالا اگر برتر هستيم لازم نيست شايعه به پا كنيد سعي كنيد بريد با روان پزشك در ميون بزاريد آجا اينقدر پاك هست كه با دهان شما بهتر آلوده نشه پس ديگر ادامه نمي دم )! دوست گرامي ! و خردسال شما سعي كن به كار ، بازي در گيم نت ادامه بدي مطمئنا پيروز خواهي شد در مجيد آنلاين نديدم پستي باشه و شما باشي و دعوا به پا نشه ! يك بار Ban شدي دوباره اومدي باز هم دعوا به پا كن من واسم مهم نيست حرف هاي يك نوزاد در هر فاروم كه شما مدير يا ... باشي بنده نخواهم بود بنابراين چرت و پرت هايي كه در سايت هايي كه مدير هستيد از من مي نويسيد جوابي نخواهد گرفت چون براي من مهم نخواهد بود ! اما اگر واقعا با حرف شما يا ... هر چيزه ديگه بنده زير سوال مي رفتم ! الان نبايد اينجا مي بودم ! آقا مدير ايوو (خردسال) من در تمامي تاپيك ها سكوت كردم ! ديگران بهتر مي دونند كه به خوبي مي تونستم جواب بدم ! مطمئنا شمايي كه حرف از كلاه برداري ميزنيد حرف از اينكه از نيوك پول در نمي يارم ميزنيد بهتر مي دوني من چه اطلاعاتي از شما دارم ! به سطحي رسيده بوديد كه من رو مدير كل سايت كرده بوديد ! اما چه جالب كه بنده جو ايوو رو قبول نكردم چون بچه بازي در اين سايت رواج پيدا كرده ! ميانگين سني اين سايت به وفور نشان دهنده اثبات حرف من هست !
از مدير محترم به دليل خارج نمودن بحث از مسير خود پوزش مي خوام اما ديگه هر آدمي هم صبري داره ....

يا حق .:)

R3KTOR

Banned
اولا که کوچکتر از اونی که جوابتو بدم کلاه بردار ! نکنه می خوای دوباره دستت رو رو کنم که چه دزدی هایی کردی از همین بچه های ایو پرشین ! ............

دعوا رو شروع نکن چون اخرین مرحله ی دعوا تو آسیب میبینی نه من !

من هرچی فکر می کنم منظورتو نمی فهمم از این کلمه ؟ !! یعنی عدد 18 خورده هست ؟؟ !! :D !

يد بهتر مي دوني من چه اطلاعاتي از شما دارم
تو تاپیک های قبلی لینک دادم ! از 100 تا تاپیک 1 دونه هم جواب درست ندادید متاسفانه !

تقصیر بهرام شد ! وگر نه ادمی که html بلد نیست نباید بتا تستر می شد چه برسه مدیر انجمن !

شما چند سالته مگه عزیزم ؟؟ میلاد هم که هم سنه ماست ! :D !
از مدير محترم به دليل خارج نمودن بحث از مسير خود پوزش مي خوام اما ديگه هر آدمي هم صبري داره ....

کسی از شما نظر نخواست اصلا ! که حالا جوش اوردی

کاره خودتو بکن پسر

R3KTOR

Banned
ما 4pc ! استاد php ! کسی که 4image رو داشت برای ایو سازگار می کرد رو ادمین نکردیم هنوز ! اونوقت تو رو ادمین کنیم ؟!!! :D !

R3KTOR

Banned
الان باز تاپیک قفل میشه و تمام تقصیرات میفته گردن ایو ! که یک آدم بیکار دوباره جو داد ! کاره خودتون رو بکنید و به بقیه تاپیک ها کاری نداشته باشید ! تا قبل پست شما دعوایی اینجا نبود !

J4vad

Member
لازم مي بينم ! ادامه ندم اما خيلي خوبه كه يك مدرك معتبر بر كلاه بر داري بنده بياريد ! من هم خوشحال ميشم ببينم براي اولين بار در زندگي و در فاروم با مدرك سخن مي گيد !

نکنه می خوای دوباره دستت رو رو کنم که چه دزدی هایی کردی از همین بچه های ایو پرشین ! ...........

البته با اين حرف شما بنده بي كار نخواهم نشست و مدركي كاملا كامل و معتبر مبني بر حرفهايي كه زدم خواهم آورد !

قالب نيوك .... :)

ديكر بنده ادامه نمي دم مطمئنا پست هايي كه داديم هم باقي نخواهد ماند چون ربطي به موضوع نداشت ! باز هم از مدير محترم پوزش مي طلبم شاهد بوديد چند بار كوتاه اومدم ديگه اين بار بايد جواب مي دادم !

يا حق .

R3KTOR
من تا به حال گذری پست های داخل بخش nuke رو می بینم. عزیز دل برادر چرا اینقدر به جنجال درست کردن علاقه داری. هر جا حرف از nuke شده شما سر رسیدی و شروع کردی به کوچیک جلوه دادن کار بقیه و بعدشم شروع میکنی به رجز خونی. دلیلت برای این کار ها چیه.

همین پست هایی که پشت سر هم میزنی خودش ایراد داره. میتونی پست قبلیت رو ویرایش کنی. من حس میکنم مدیر اینجا یه خورده داره بیش از حد نرمش نشون میشه

R3KTOR

Banned
من تا به حال گذری پست های داخل بخش nuke رو می بینم. عزیز دل برادر چرا اینقدر به جنجال درست کردن علاقه داری. هر جا حرف از nuke شده شما سر رسیدی و شروع کردی به کوچیک جلوه دادن کار بقیه و بعدشم شروع میکنی به رجز خونی. دلیلت برای این کار ها چیه.

همین پست هایی که پشت سر هم میزنی خودش ایراد داره. میتونی پست قبلیت رو ویرایش کنی. من حس میکنم مدیر اینجا یه خورده داره بیش از حد نرمش نشون میشه

دوست عزیز جانب حق رو بگیر ! ما داریم مثله آدم در مورد نیوک حرف میزنیم این آقا میاد و حرف چیزای دیگه میزنه و تاپیک رو منحرف می کنه ! آخرش هم همین طور که شما دارید می گید همه چیز سر ه ما خراب میشه ! چرا ؟؟ !! چون از خود دفاع کردیم جولوی یک سری اراجیف !

درسته من خودم هم قبول دارم کمی زود جوش میارم چون شما هم اگر بعضی از این آدم های اینجا رو 1 2 سال بود میشناختید و می دیدید دارن همچین حرفایی می زنند ساکت نمی شستید !

در ضمن من که برای یک یوزر تو مجید آنلاین نمردم ! این همه فروم های تخصصی دیزاین و developing خارجی هست که اعضای عادیشون از مدیران اینجا بیشتر اطلاعات دارند ! بخوام جایی چیز یاد بگیرم میرم اونجا !
تنها دلیلی که دارم از سیستم مدیریت محتوی خودم دفاع می کنم اینه که یک سری آدم اینجا یک سری اراجیف پشت سرش می گن ! و یک سری آدم عادی اینارو می خونن چه فکری می کند !!؟؟

مثلا طرف اینقدر کم اورده تا مسائلی مثله سن رو می کشه وسط !
یا مثلا از سر بحث نیوک می پره به گیم نت !

اون وقت منم که دارم دعوا راه میندازم !

من از اون اول هم نمی خواستم جواب ایشون رو بدم ! چون کوچکتر از این حرفاست و تازه کار ! یک دفعه مجبور میشم یک چیزی بهش بگم اون وقت ... !
خواهشا درست قضاوت کنید !

اینا اینجا مظلوم بازی در میارن .... ولی خراب کاری هاشون رو جای دیگه می کنند ! http://www.evo-persian.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=9266#9266

آخرین ویرایش:
من هنوز متوجه این نشدم که بچه ها چرا وقت میذارن و پول هم هزینه میکنن که نیوک رو فارسی کنن ؟
اگر هدف اینه که یه سیستم خوب در اختیار بقیه باشه دلیلی نداره که هی به هم بپرید این بگه سیستم من خوبه اون بگه سیستم تو خوب نیست مال من خوبه.

سیستم شما اگر قوی باشه با حرف بچه ها قدرتش کم نمیشه. به جای بحث و جدل سعی کنید روی کارتون متمرکز بشید. من جای مدیر کل بودن اصلا بحث در مورد امنیت نیوک رو کلا ممنوع میکردم. هر وقت این بحث پیش اومده آخرش دعوا شده.
پست من هم سفارشی نبود. من شخصا از نیوک اصلا خوشم نمیاد حالا هر نسخه ایش که میخواد باشه چون یه سیستم آبکشه. هر روز توش حفره پیدا میشه. به قدری از دیتابیس کوئری میگیره که پدر سرور در میاد . هزار تا دلیل دیگه هست که اگر بخوای در نظر بگیری آخرش به این نتیجه میرسی که نیوک به درد نمی خوره. این نظر منه. من برای خودم هیچ وقت از نیوک استفاده نمیکنم . هر کی دوست داره آزاده که بره استفاده کنه. دلیلی هم نمی بینم که بخوام از کسی طرفداری کنم چون چه از نیوک شما استفاده بشه چه از اونهای دیگه چیزی به من نمی رسه.

این بخش رو یادم رفت:
من یه بار تو سرچ دیدم یکی از بچه ها در مورد ترفند هایی که من برای SEO کردن سایت استفاده میکردم نظر خوبی نداره و همش رو مزخرف می بینه. من رفتم توضیح دادم براش که به این دلایل کار من درسته. با دلیل و منطق بحث کریم طرف هم آخر قبول کرد که حق با منه. حتی اگر قبول هم نمیکرد مهم نبود چون با مخالفت یک نفر یا یک گروه هیچ مشکلی تو فعالیت شما به وجود نمیاد

آخرین ویرایش:

miladspy

Member
دوست عزیز شما وسط دعوا نرخ تعیین می کنی ؟

اگر شما دوست ندارید از نیوک استفاده کنید دلیل نمیشه به نیوک ( حالا هر چی می خواد باشه باشه ) بی احترامی کنید و اگر از نیوک خوشتان نمیاد و چیزی ازش سر در نمیارید اشتباه و قانون شکنی می کنید که در تاپیکی نظر دهید !

من نمی دونم چرا همیشه در مقابل برتر بودن نیوک ها ی دیگر مدیران به یکدیگر میپرند ولی در مقابل حرفی مثل نیوک مانند آبکش است هیچ کس هیچ چیزی نمی گوید و با یکدیگر متهد نمی شوند تا این افکار غلط را از کاربران دور کنند !

میشه بپرسم شما از نیوک چه دیدید که میگویید مانند آبکش است ؟

خودتان هم می دونید نیوک به دلیل اینکه عمومیت بیشتری دارد در آن مشکلات زیادی پیدا می شود !

لطفا در مورد چیزی که اطلاع ندارید نظر ارائه ندهید ! مطمئن باشید نمی گویند شما چیزی بلد نیستید

pcboyir

Member
صادق جان عاقلان را فی الا شاره
جالبه بدونید نیوک آقا صادق بهترین و امن ترین نیوک چرا بی خود عصبانی می شی ؟
این بنده خدا گفته نمیخواد موضوع به بیراهه کشیده بشه بعد خودت میای اسم دوتا نیوک دیگه (مشهدتیم/ایران نیوک) بعدم این بلا سر بحث میاد
یه چیز میدونی اگه واقعا این باور رو داری که نیوکت از همه لحاظ از همه بهتره پس هیچ نیازی نداری اسم نیوک های دیگه رو بیاری بعد بحث رو به بیراهه بکشی آخر سرم بنویسی قفل
اگه دلتون واسه نیوک و سایت های فارسی میسوزه عوض کل کل بیان درست حسابی در مورد امنیت بحث کنیم
من واقع چیزی ندارم بهت بگم خوش باش با دنیای خودت . . .

وضعیت
موضوع بسته شده است.

جدیدترین ارسال ها

بالا