افزايش عدد وذخيره سازيى

mbagsoft

Member
دو تا سؤال دارم. جستجو كردم ولى به جوابم نرسيدم. شايد عبارت هاي جستجوى مناسبي به كار نبردم.
1. من يه كادر متني ساختم وشماره مثلا 1 در اون نوشتم. يه باتن ساختم كه ميخوام با هر بار كليك روي اون اين شماره افزايش بيدا كنه. از چه كدي بايد استفاده كنم؟
2. چطور ميشه تغييرات رو در فلش حفظ كرد. مثلا كاربر يه كارايي تو فلش انجام بده وقتي از فلش خارج شه ودوباره وارد شه اون اتفاق ها ذخيره شده باشن. منظورم همون save هست:)
مقدما از كمك شما واقعا متشكرم.

یه نمونه براتون درست کردم. فکر کنم همه چیز توش واضح باشه اما اگه جایی براتون مبهم بود من در خدمتون هستم

پیوست ها

• addorReduce.zip
    46.7 کیلوبایت · بازدیدها: 18
در مورد سوال دوم استفاده از SharedObject نیاز شما رو برطرف میکنه.می تونید تو اینترنت جستجو بکنید و نمونه هایی از کاربرد اونو پیدا کنید

mbagsoft

Member
در مورد SharedObject جستجو كردم به نتايج مورد نظرم رسيدم. ممنون. فقط يه جا اشكال دارم. من ميتونم نوشته ها وارقام رو ذخيره كنم. اما ذخيره فريم چطوره؟ مثلا يه مووى كليپ به فريم 10 كه برسه چطورى ذخيره كنيم كه وقتي از فلش خارج شيم ودوباره لود كنيم به فريم 10 بره؟

myfirst

Member
در مورد SharedObject جستجو كردم به نتايج مورد نظرم رسيدم. ممنون. فقط يه جا اشكال دارم. من ميتونم نوشته ها وارقام رو ذخيره كنم. اما ذخيره فريم چطوره؟ مثلا يه مووى كليپ به فريم 10 كه برسه چطورى ذخيره كنيم كه وقتي از فلش خارج شيم ودوباره لود كنيم به فريم 10 بره؟

سلام. شما از دستور currentFrame استفاده کن، شماره فریم جاری رو برات برمیگردونه. اونو تو SharedObject ذخیره کن. اینطوری

[PHPS]
urSO.data.crframe= mc.currentFrame
[/PHPS]

بار دوم که فلش اجرا شد SharedObject رو بخون، مقدار crframe رو بگیر و به مووی کلیپ مورد نظرت بگو که به اون فریم بره. اینطوری

[PHPS]
mc.gotoAndPlay(urSO.data.crframe);
[/PHPS]

mbagsoft

Member
دوستان يه مشكل ديگه. من ميتونم دستور بدم برو فريم بعدي يا برو به فريم شماره مثلا10. چطور ميشه دستور داد از هر فريمي كه هستي ده فريم برو جلوتر؟

aminzamani68

New Member
این کار به چند طریق ممکنه
:1:در مثال زیر گفته میشه با هر بار کلیک بر روی dc ، مووی کلیپ mc را به 10 فرم جلوتر ببر ( قوائدشم که معلومه دیگه) :green:
[PHPS]
dc.addEventListener(MouseEvent.CLICK,func1)
function func1(evt:MouseEvent):void{
mc.nextFrame();
mc.nextFrame();
mc.nextFrame();
mc.nextFrame();
mc.nextFrame();
mc.nextFrame();
mc.nextFrame();
mc.nextFrame();
mc.nextFrame();
mc.nextFrame();
}
[/PHPS]

aminzamani68

New Member
:2: اینم روش دوم که میتونیم بجای gotoAndStop از gotoAndPlay استفاده کنیم که وقتی به 10 فریم بعد رفت مووی کلیپ ما play بشه ( قواعدشم که معلومه ) :-<

[PHPS]
mc.gotoAndStop( mc.currentFrame+10 );
}
[/PHPS]

aminzamani68

New Member
:3:اینم روش سوم که مدیریت بیشتری بر روی جابجایی فریم ها داریم، در دستور زیر میگوییم با هر بار کلیک بر روی dc بر اساس و ترتیب عضو های آرایه ary فریم مووی کلیپ mc را جابجا کن

( قواعدشم که معلومه، ما بجای این که یک عضو از ary را صدا بزنیم بجاش num که مساوی با صفر است را صدا میزنیم و با ++ میگوییم برو به عضو بعدی، به همین ترتیب ، همیشه عضو اول mc را فریم اول یعنی 1 قرار دهید) :paint:

[PHPS]
var ary:Array = [1,2,4,6,8,10];
var num:int = 0;

mc.gotoAndStop( ary[++num]);
}
[/PHPS]

mbagsoft

Member
دوستان يه سؤال ديگه
كاربر تو هر فريم يه تغييراتي اعمال ميكنه كه با انتقال بين فريم اون تغييرات از بين ميرن. خب من ميتونم بهش بگم با انتقال بين فريم ها تغييرات ذخيره شن. ومي تونم دستور بدم اگه از فلش خارج شه ودوباره بياد تغييرات لود شن. تا اينجا مشكلي نيست. اما چجوري بهش بگم تغييرات ذخيره شده لود نشن؟ يا چيزى رو كه ذخيره كردى حذف كن؟ نميدونم راه مناسب چيه؟ من ميخوام موقع خروج اوتورانم از كابر سؤال آيا مايلي تغييرات ذخيره شن يا نه؟ اگه جوابش مثبت باشه مشكلي نيست اما اگه منفي باشه چكار كنم؟ ( چون موقع انتقال بين فريم تغييرات ذخيره شدن، حالا بايد يا حذف شن يا نميدونم جي.....)
صميمانه تشكر ميكنم

mbagsoft

Member
خبرگان فلش عزيز:cry:
من با استفاده از SharedObject نوشته هاى كاربر به صورت خودكار ذخيره لود ميكنم حتى در صورت انتقال بين فريم ها يا خارج شدن از فلش. اما يه مووى كليپ دارم كه با كليك حركت ميكنه. ميخوام حركت اينم ذخيره ولود كنم نميشه. خسته شدم از بس هر بلايى به ذهنم اومد سر كدها آوردم. فايل رو پيوست كردم. لطف كنين.... ممنونم

پیوست ها

• text save.rar
    222.5 کیلوبایت · بازدیدها: 13

mbagsoft

Member
ببخشيد دوستان. مشكل بالا حل شد. يه نكته ى ريزى بود كه دقت نكرده بودم بهش.
اما يه مشكل ديگه اى دارم
دستور دادم با كليك باتن خروج SharedObject حذف شه. دكمه ى خروج كار ميكنه ولي اگه چيزى تو كادر متني بنويسيم وخروج بزنيم ديگه كار مكينه:-?
يه مسأله ديگه اينكه اگه چيزى ذخيره نباشه وفلش رو باز كنيم چون دستور لود ذخيره رو داره انگار قاطي ميكنه. چجورى بهش بگم اكه چيزى ذخيره نيست چيزى لود نكن. ميدونم بايد از دستو ر if استفاده كنم اما چجوري؟

فايل رو پيوست كردم. حتما در جريان هستين كه براى اينكه كليد خروج كار كنه بايد يه خروجي exe بگيرين. من چون حجمش زياد ميشه نزاشتم.
مقدما متشكرم ازتون.

پیوست ها

• text save.rar
    11.7 کیلوبایت · بازدیدها: 6

mbagsoft

Member
همچنين باضافه ى مشكل بالا وقتي sharedObject رو پاك ميكنم نوشته هاى كادر متني همچنان ذخيره شده هستن.

myfirst

Member
مشکلتون حل شد. فایل پیوست رو دانلود کنید

پیوست ها

• so.zip
    229.1 کیلوبایت · بازدیدها: 20

جدیدترین ارسال ها

بالا