قالب اسباب بازی 2

Hes25

Active Member
سلام به همه

یک مدل از روی یک ماشین RC زدم ببینین خوبه؟

برای رندرش هم از یک رندر استدیوی معمولی استفاده کردم (حجم مدل معمولی با حداقل پولیگون هم 11 مگ شد)

مدت مدل کردن هم یک ماه روزی یه ساعت تقریبا.

برنامه هم مایا با رندر منتال ری
مدت رندر با سخت افزار و تنظیمات زیر کمی بیشتر از دو ساعت شد

cpu : core 2 E8400
Ram 2
----------
تنظیمات منتال ری:
Res:1400x1050
sample:3
FG:300
--------
http://www.vip.irfreeup.com/do.php?img=34242

وایر فریم

http://www.vip.irfreeup.com/do.php?img=34425

نقد و نظری هم اگر هست دریغ نکنین من بعدا در رندر نهایی حتما اعمال می کنم!

آخرین ویرایش:

SinaTR

Well-Known Member
سلام
خسته نباشيد
با اجازت اومدم از کارت انتقاد کنم
اول از همه اينکه من فکر کردم ماشينای کوچيک کنترل از راه دور رو مدل کردی چون چيزی که من از بازی ها (مثل GTA ) ياد گرفتم RC به اين ماشينا که گفتم می گن (شايد هم من اشتباه کنم)
فاصله درزهای بدنه خيلی کمه و فاصله بين شيشه و کاپوت ماشين هم که محل قرار گرفتن برف پاک کن ها هست رعايت نکردی.
زاويه دوربينت هم خوب نيست، حداقل بايد سعی می کردی ايراد کارت معلوم نشه، وقتی داخل ماشين رو مدل نکردی بهتر بود از اين زاويه رندر نمی گرفتی (يا اينکه می تونستی تا حد زيادی شيشه رو دودی کنی که داخلش زياد معلوم نشه)
اينجور واير گذاشتن هم غير حرفه ای هستش، يه crop ساده و حذف کردن مختصات خيلی قشنگ تر می شد، و اينکه نمی دونم چرا بعضی قسمتای ماشينو hide کردی.
موفق باشی:rose:

Hes25

Active Member
اول از همه اينکه من فکر کردم ماشينای کوچيک کنترل از راه دور رو مدل کردی چون چيزی که من از بازی ها (مثل GTA ) ياد گرفتم RC به اين ماشينا که گفتم می گن (شايد هم من اشتباه کنم)

سلام مخلصیم
عب نداره نقد کنین برام بهتره من کارم بهتر میشه
آره همون ریموت کنترل هست
کنترلش و هم دیگه چون خستهشده بودم نتونستم بسازم تازه همینو دو سه بارم پاک کردم باز دوباره از اول ساختم تا این شد!
برای کار دومم دیگه داشت روم فشار میومد (من یه ساله که جدی دارم کار میکنم قبلنا فعالیت های ساده داشتم!)
اما در کل فکر می کنم بیشتر به ماشینای بازی های NFS می خوره تا کنترلی!

فاصله درزهای بدنه خيلی کمه.

درزها رو درست میگی چون من از sampling خیلی کمی استفاده کردم (به دلیل نداشتن رم و کرش کردن برنامه)
اما توی یه اموزشی دیدم مدرسش می گفت باید حداقل بزاری روی 8! ...که من روی 4 هم میزاشتم کرش میکرد نمیشد!...بقیه موارد هم همه مدیوم رو به پایین هست و یک رندر استدیوی متوسط هست (واقعا بیشتر از این دیگه نمی تونستم... حتی مجبور شدم جدا جدا ذخیره کنم تا مایا بتونه آبجکتا رو تازه لود کنه!

بچ رندر هم که اگه رزولیشن و و جزییات و بالا می بردم فورا ول میکرد نمی شد (چون حجم بافتها هم نسبتا بالا بود مثلا همون تایر 30 مگ بافتش بود بقیه هم همه نزدیک بیست مگ بودن نمیشد یا لا اقل من دیگه بلد نبودم!)

...تازه باید AO هم میگرفتم که باهم ترکیب بشه تا درز ها واقعی جلوه کنه که من نگرفتم

اما در کل تنظیمات بالا در رندر هم ملاک هست
مثلا کیفیت مدل (به فرض تایر مثلا) تا حدی اینطوری میشد اگه رم بیشتری داشتم (همین یه دونه دو ساعت شد!)

http://www.vip.irfreeup.com/do.php?img=34408

!
فاصله بين شيشه و کاپوت ماشين هم که محل قرار گرفتن برف پاک کن ها هست رعايت نکردی

رعایت کردم اینجا رو میگی

http://www.vip.irfreeup.com/do.php?img=34411

فاصله بین کاپوت و شیشه جلو رو یکم جا گذاشتم که برف پاکن ساختم بزارم اینجا

زاويه دوربينت هم خوب نيست،حداقل بايد سعی می کردی ايراد کارت معلوم نشه، وقتی داخل ماشين رو مدل نکردی بهتر بود از اين زاويه رندر نمی گرفتی

خب زاوبه دوربین حرفه ای چطورییه؟ من در قسمت دوربین یکم ضعف دارم بلد نبودم یعنی!
(مثل روانشاسی رنگ هست که چشم انسان به یک نما هایی بیشتر حساسیت داره نه؟

(يا اينکه می تونستی تا حد زيادی شيشه رو دودی کنی که داخلش زياد معلوم نشه)

کارم هنوز کامل کامل نشده یکم مونده چون می خوام توی یه سایت خارجی هم قرار بدم گفتم اول اینجا بزارم تا بچه ها ایراداتش و بگن تا بعدا یک رندر قوی ازش بگیرم

اون ریموت کنترلشم که مدل کردنشم دست کمی از این نداره! باید وقت بزارم

ضمن اینم بگم که ماشین ساختن برای یه مبتدی کار آسونی نیست من تازه متوجه شدم که مکافات داره !

اينجور واير گذاشتن هم غير حرفه ای هستش، يه crop ساده و حذف کردن مختصات خيلی قشنگ تر می شد، و اينکه نمی دونم چرا بعضی قسمتای ماشينو hide کردی.

چطوری بزارم از هر چهار نما بزارم خوبه؟
و اینکه اون قطعات و من یادم رفت ...دیشب خوابم میومد دیگه بهش توجه نکردم!

الان اصلاح میکنم

دمت گرم
موفق باشی

آخرین ویرایش:

SinaTR

Well-Known Member
خب منم با همچين سيستم ضعيفی تا چند وقت پيش کار می کردم می دونم عذابه، اميدوارم يه سيستم قوی دستت بياد هرکاری خواستی باهاش انجام بدی. (البته ويندوز xp باعث تشديد اين مشکل هم می شه.)
من نه مايا کار کردم نه با منتال، نمی تونم از اين لحاظ کمکت کنم.
بحث دوربين هم آره شايد يه جور بحث عادت باشه، بايد با دوربين تو زاويه های مختلف بازی کنی تا بهترين نما دستت بياد، سعی کن واسه ماشين مخصوصا ماشينای خارجی دوربينو زياد مثل الآن بالا نبری مگر تو شرايطی که بخوای چيز خاصی رو به بيننده نشون بدی.
آره ماشين ساختن آسون نيست، تازه اين ماشينی که مدل کردی هم عکس ازش زياد پيدا می شه و بلوپرينت خوبی داره، خود منم فکر می کردم آسونه ولی وقتی واردش شدم........!
واير هم اول از همه بايد بدونی که واجب نيست، گذاشتن واير قدرت کارتو نشون می ده و اينکه نشون می دی که مدل مال خودته و از جايی دانلود نشده، واسه همين نياز نيست که از 4نما بذاری، می تونی از نمايی که رندر گرفتی بذاری، از يه نما که خودت بيشتر حال می کنی بذاری! يا از جز جز مدلت واير جدا بذاری، برو تو پروفايل من و تاپيک هايی که ايجاد کردمو بزن (يا از طريق امضام) کارهامو از نظر نمايش واير ببين قبلا که تازه کار بودم چطور می ذاشتم و الآن چطوری می ذارم، اگه کسی هم پيدا کردی که کاراشو با واير می ذاره برو کارای اونم ببين کاملا دستت مياد بهترين نوع نمايش واير به چه شکله:wink:

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
سلام.خیلی کار خوبی شده.آفرین.نظرهای تخصصی رو سینا جان گفتن و خیلی ازشون ممنونیم. موفق باشید

Yar.kh

Member
سلام
کارت خیلی عالی شده.
این تکسچرینگ سنگین رو که میبینم ... :sad: آخه من تکسچر یاد ندارم!

فقط دو نکته به نظرم...
1- زاویه دوربینت خوب نیست. برای اینکه خوب بتونی کادر ببندی هم به نظرم راهی جز نگاه کردن به کار دیگران نداره. کارهای حرفه ای رو ببین چجور زاویه ای گذاشتن. مثلا توی این کاری که گذاشتی فکر میکنم اگه دوربین بیاد هم سطح آینه بغل و یکم هم بچرخه تا از جلو رندر کنه بهتر میشه.
2- استودیو مناسب نیست. چون سقف و باله عقب رنگ تیره دارن و استودیو هم تیره ست در نگاه اول اصلا باله عقب و جایی که سقف تموم شده دیده نمیشه. یا استودیو باید روشن تر بشه یا یه نور بذاری پشت ماشین (رو به دوربین) و آبجکت استودیو رو Exclude کنی. این کار باعث میشه یه بازتاب شارپ روی لبه های سقف بیوفته در حالی که استودیو رو روشن نکرده. (اینو توی یه آموزش دیدم)

ولی در کل کارت لایک داره :wink:

Hes25

Active Member
عالیه، مدل سازیت حرف ندارخ سگمنت کمترم می تونی کار کنی؟

سلام مرسی ...برای گیم میگی ؟
نه، همین دیگه آخرش بود...تازه اینم بیشتر تارو پود هاش دستی هست تا Extrude....انگار داشتم قالی می بافتم !

---------------
و با تشکر از بقیه دوستان
ایشالا در کارای بعدی بهتر عمل می کنم

مرسی

آخرین ویرایش:

ali_118

کاربر VIP
عنوان کار "ماشین اسباب بازی" هست، یعنی اینکه شما هدفتون ساخت یک ماشین اسباب بازی بوده (ریموت کنترل، مدل کلکسیونی یا هر چیز دیگه)
اولین ایرادات رو از مدلت میگیرم
من به عنوان یه بیننده پارامتر های یک مدل اسباب بازی رو توی این کار نمیبینم! دیتیل این کار رو به مدل ماشین واقعی نزدیک کرده
درز ها، لبه ها، جزئیات در چرخها، داخل ماشین، قطعات پلاستیکی، و شبیه سازی متریال و رنگها اصلا در این کار رعایت نشده
ابعاد خودرو بسیار بزرگ احساس میشه، طوری که کشیدگی ابعاد اون به عنوان یک شئ زیر 50سانت با فاصله کانونی لنز دوربین و عمق میدان همخونی نداره !
در مورد رندر هم از نظر من این کار میتونست با یه لایتینگ اصولی تر و رندر بهتر خیلی قوی تر از اینها دیده بشه .

* توجه شمارو به کار Eldorado از Marek Denko جلب میکنم.

و نکته بعدی، ضعف سیستم تا الان مانع (!) پیشرفت کسی نشده، Core 2 dou با دو گیگ رم هم در دوره ی خودش سیستم خوبی به حساب میومده و هنوز هم میشه کارهای خوبی باهاش اجرا کرد، به شرطی که راه های کنار اومدن باهاش رو از قدیمی تر ها یاد بگیری.

- making of hadi esfandiari چیه که نوشتی ؟

Hes25

Active Member
عنوان کار "ماشین اسباب بازی" هست، یعنی اینکه شما هدفتون ساخت یک ماشین اسباب بازی بوده (ریموت کنترل، مدل کلکسیونی یا هر چیز دیگه)

سلام مخلصیم
آره من هدفم (چون تازه کار هستم) فعلا فقط ساخت اسباب بازی هست یعنی هرچی می سازم همش به قصد مدل کردن مدل اسباب بازی اون هست یا دیگه خداکثر مدل های بازی کامپیوتری اون هست نه بیشتر.

اولین ایرادات رو از مدلت میگیرم
من به عنوان یه بیننده پارامتر های یک مدل اسباب بازی رو توی این کار نمیبینم! دیتیل این کار رو به مدل ماشین واقعی نزدیک کرده

من منظورم صرفا اسباب بازی ای نیست که بچه ها باهاش بازی میکنن ...بیشتر قصدم ساخت مدل های ماکتی یا مدل های کوچیکی که خیلی به مدل واقعی شبیه هستن هست (مثل ماشین ها گرون کنترلی) چون من الان هرگز نمی تونم مدل واقعی بزنم هیچکس هم اینجا نمی تونه، اگرم ادعا بکنه لابد در صنعت مشغول به کار هست و یک کتیا کار زبده و در سطح جهانی هست...هرچیزی غیر این باشه غیر واقعی هست و در رده اسباب بازی قرار میگره چون هر کی از راه میرسه می تونه حتی به تعداد دندونه پیچ و مهره های چرخا هم گیر بده و از ارزش مدل کم کنه نمیشه که!

درز ها، لبه ها، جزئیات در چرخها، داخل ماشین، قطعات پلاستیکی، و شبیه سازی متریال و رنگها اصلا در این کار رعایت نشده

-درزها رو درست میگی قبلا هم بهش اشاره شد الان که رفتم دیدم متوجه شدم به علت لوپ نکردن لبه اجزای ماشین اونا یکم گرد شده بودن (اگه دقت کنی یو وی های اونا هم مشکل دار هست) که درست کردم مسئله ای نبود (فاصله ها از روی خط بلو پرینت بوده)

-چرخ ها رو هم حق با شماست اول مدل کم دیتیل زده بودم ضایع شده حقیقتش بعد وقت گذاشتم یکم بهترش کردم.
الان جزییات خوبی دارن هر کدوم 3.5 مگ حجمشون هست با حداقل اضافه کاری!

-متریال ها رو هم قبول دارم باید کار زیاد انجام بدم هنوز پخته نشدم اولم خواستم همه رو پلاستیکی کنم بعد گفتم یه تمرینی روش انجام بدم که برام خوبم بود البته چیز یکم یاد گرفتم
پلاستیکی بودنشم خود مایا در جدول preset آماده داشت من نساختم!)

-رنگ ها رو راستش من از روی کره رنگی که توی یه اموزش دیدم تنظیم میکردم یعنی همون همنشینی رنگها، طوری که مجموع رنگهای همسایه باید برابر یک بشه (یعنی سفید) مثلا رنگ ها متضاد رو من بیشتر با هم می اوردم (مثل نارجی با ابی و ...) که در چشم ما ما کمبود رنگی احساس نشه.

باز حالا من مبتدی هستم و رشتمم نیست ،شما نقد بکن بگو این رنگها رو اگه اینطور میکردی اصولی تر بود یا فلان طرخ برای فلان قسمت (از لحاظ شکل و هندسه قطعات) مناسب تر بود ، من اصلاح میکم موردی نیست.

ابعاد خودرو بسیار بزرگ احساس میشه، طوری که کشیدگی ابعاد اون به عنوان یک شئ زیر 50سانت با فاصله کانونی لنز دوربین و عمق میدان همخونی نداره !

اینو من متوجه نشدم یعنی در زمینه تنظیمات لنز دوربین و کانون و اینا هنوز ضعف دارم چیزی رو هم من دستکاری نکردم الا Focal Length که از 35 بردمش رو 39.5 ! نمی دونم تاثیری داست یانه ولی یکم خواستم مدل نزدیک تر بشه
ایشالا در کارای بعدی مقالاتی دربارش می خونم

در مورد رندر هم از نظر من این کار میتونست با یه لایتینگ اصولی تر و رندر بهتر خیلی قوی تر از اینها دیده بشه .

نور پردازی رو هم قبول دارم چند تا دیگه از بچه ها که کارم و دیده بودن گفتن که کارت و سطحی رندر کردی! یعنی برای نور و رندرش وقت نزاشتم شما درست میگی (خسته هم شده بودم البته! )

البته بگم که من هنوز نور پردازی ای که بدون HDRI انجام میدن و مدل و محیط بسیار زیبا و طبیعی میشه رو بلد نیستم یعنی فک نکنم با منتال بشه احتمالا اونا با رندر وی ری هست، یا شایدم رندر من!... نمی دونم؟!

و نکته بعدی، ضعف سیستم تا الان مانع (!) پیشرفت کسی نشده، Core 2 dou با دو گیگ رم هم در دوره ی خودش سیستم خوبی به حساب میومده و هنوز هم میشه کارهای خوبی باهاش اجرا کرد، به شرطی که راه های کنار اومدن باهاش رو از قدیمی تر ها یاد بگیری.

درسته حق با شماست
یعنی نه اینکه اصلا نشه ، مسئله اینه که من بلد نبودم! (در پست ها قبلی هم گفتم) که چطوری باید یه مدل رو با وجود این رم کم وارد برنامه کرد تازه من دوتا رینگ دیگش و کپی نگرفتم، بزور لود میکرد

البته یه چیز دیگه اینکه من اول داشتم همه قطعات و جدا جدا رندر میگرفتم اما بعدا دیدم توی فوتوشاپ یک ضعف دارم و کار با لایه های آلفا و ماسک و خوب بلد نیستم (مخصوصا قسمت های بازتاب رینگ و دیسک هاش) ...دیگه گفتم یه رندر کلی اما ساده بگیرم
(علت اینکه بدون بازتاب هم رندر گرفتم همین بود چون بدنه کلا جدا رندر شد دو تا چرخا هم جدا رندر شد هر کاری هم میکردم نمی تونستم توی فوتوشاپ بازتابشون و ادغام کنم مجبورا گرفتم پاک کردم!
اگه دقت کنین بازتاب روی کف در قسمت جلویی ماشین و یکم باقی مونده که سند گفته هام هست!

- making of hadi esfandiari چیه که نوشتی ؟

اسم مستعارمه دیگه!!

• 02.gif

---------------------
تشکر که نظر دادی

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا