از اینترنت دور می شوم ، ورزش و کارهای دیگر بیشتر می کنم

saalek110

Well-Known Member
از اینترنت دور می شوم ، ورزش و کارهای دیگر بیشتر می کنم.
بحث و تبادل نظر ، در موضوع تاپیک ، مجاز است و توصیه می شود.

تاپیکهای مرتبط:

تمرین رزمی:

آخرین ویرایش:

saalek110

Well-Known Member
این تاپیک برای این است که کنترل بر اینترنت داشته باشیم و به کارهایی مثل ورزش بیشتر بپردازیم.
در صفحه دوم تاپیک (( تمرین رزمی )) ، بحث کردیم که نباید مکان پایه ما در اینترنت باشد ،
بلکه باید مکان پایه ما در هیچ کاری باشد و اگر پروژه سر زدن به اینترنت در مکان پایه ایجاد شد ، آنگاه به سمت اینترنت می رویم.

در این تاپیک قوائد تنظیم بین کارهای مختلف را بررسی می کنیم.

saalek110

Well-Known Member
قانون اول:
بی هدف در اینترنت ، مثلا در اینستاگرام نمی مانیم.
از اینترنت خارج می شویم ، و مثلا نشسته ی درازکش فکر می کنیم.
حین فکر کردن ، یاد چیزهای مختلف می افتیم و ممکن است باز نیاز به مراجعه به اینترنت پیدا بشه.

حین درازکشیدن ، یک سری حرکات ملایم ورزشی ، مثل حرکات کششی هم انجام می دهیم ولی حین اینترنت چنین کاری ممکن نیست.

saalek110

Well-Known Member
برای پروژه های بزرگ ، مثل تعمیرات خانه ، مدت پردازش بیشتری نیاز است.
یعنی باید مدت زیادی فکر کنیم تا چنین پروژه ای ایجاد شود.

saalek110

Well-Known Member
نکات اینستاگرام:

باصدا نگاه نکنید.
فیلمها را پشت سرهم نگاه نکنید. هر کدام مناسب است نگاه کنید.
هر جا داستان و نمایشی هست ، نگاه نکنید.

saalek110

Well-Known Member
برای استفاده از اینترنت ، برای خود قوانینی بگذارید و به قوانین خود پایبند باشید.
چون هجوم دیتا ، فعالیتهای دیگر شما را نابود می کند.

saalek110

Well-Known Member
یک قانون: اگر ذره ای حس کردید اینستاگرام یا یوتیوب یا هر شبکه اجتماعی دیگر مزاحم شماست ، آن را همان لحظه ببندید. چون شاید نشان می دهد جای دیگر کار واجبی دارید.

در اینستاگرام خیلی کلیپ ها آلوده است. به نظر من فقط مطالبی که اطلاعات می دهد را نگاه کنید و اگر به شکل نمایش یا حاشیه سازی های دیگر است نگاه نکنید.

در خیلی از این کلیپ های نمایشی ، به تعارضات اجتماعی پرداخته شده و استرس ساز است.

saalek110

Well-Known Member
به جای شبکه های اجتماعی ، در محیط های سالم تر توقف نمایید ، مثل رسانه های خبری.
همواره متم بهتر از فیلم است ، صدا روان را تحت اثر بیشتر قرار می دهد. روان انسان تحمل صدا به مدت طولانی را ندارد. و خواندن و تماشای عکس بهتر از فیلم است.

مثلا در گوگل میزی را سرچ کنید و مطالعه کنید یا عکسهای گوگل را با سرچ یک کلمه تماشا کنید.
این طوری هم اطلاعات بیشتری بدست می آورید و هم از حملات بیشتر در امان هستید.

خیلی بازیها هم مخل اعصاب است. بعضی بازیها سالم تر است مثل بازی مدیریت شهر. کلا بازیهای که در آن به حالت جنگ نباشید ، بهتر است.

در گوشی ، نرم افزارهایی را نصب کنید که محیطی با آرامش بیشتر بسازد که بتوانید در اون نرم افزار ، مدتی ،زمانی کم استرس داشته باشید. موضوع نرم افزار به سلیقه شما بستگی داد. مثلا هنری ، خبری ، تفریحی و ....

saalek110

Well-Known Member
من تونستم مقدار زیادی از اینستاگرام دور بشوم. زودتر ببندمش. بقیه شبکه های اجتماعی فعال نیستم.
العربیه فارسی را نصب کردم روی گوشیم و مقداری اخبار را از اونجا پیگیری می کنم. یورونیوز هم سالهاست می خوانم.

البته من در اینستاگرام خیلی چیزها یاد می گیرم. هر چیزی ، فنی تا حقوقی...و هر چیز دیگر. ولی منظور من اینه از ضررهایش دورتر شویم.
خیلی اوقات اینستاگرام را بی صدا نگاه می کنم چون اثر صدا بارها از تصویر می تونه آزاردهنده تر باشه. میام روی همه پنجره ها ، و پشت سر هم پنجره ها را سعی می کنم نگاه نکنم. با باز کردن مطالب الکترونیکی ، تعدادشون زیاد شده و کمی از مطالب بی ارزش خلاص شدم.

جدیدترین ارسال ها

بالا