ادیت چندین عکس در فتوشاپ

arash_ir

New Member
سلام

خیلی جستجو کردم نتونستم چنین مطلبی پیدا کنم - امیدوارم تکراری نباشه

حدود ۱۰۰ تا عکس هست که همه یک سایز هستن - من باید ۱ قسمت از این عکس ها رو حذف و png ذخیره کنم.

کار سختی نیست ولی چون تعداد عکس ها بالاست زمان میبره

آیا امکانی هست که من روی یک عکس این کار رو انجام بدم و فتوشاپ روی بقیه اون کار رو انجام بده و یا اینکه اگه کار دیگه میشه کرد ممنون میشم راهنمایی کنید

باز هم اشاره میکنم که قسمتی که باید پاک بشه توی همه عکس ها مثل هم هست

nima_dsnr

کاربر VIP
خب در این صورت کارت خیلی راحت میشه.
باید یک اکشن بسازی.
برای کار با اکشن ها یک جستجوی دیگه بکن آموزشهای خوبی داره.
1- برای ساختن اکشن اول کلید Alt+F9 رو فشار بده تا پنلش باز بشه
2- بعد روی آیکن Create new action از قسمت پایین کلیک کن
3- بعد دکمه قرمز رنگ که دکمه Record هست رو بزن. از این به بعد هر کاری کنی ضبط میشه.
4- بعد از اینکه عملیات دلخواهت رو انجام دادی (ذخیره کردی و خارج کردی) کلید کنار قرمز رنگ یعنی Stop رو بزن تا عملیات ضبط متوقف بشه.
5- حالا باید از گزینه File > Automate > Batch آدرس فایلهای مبدا و محل ذخیره شدن فایلهای جدید رو بدی تا خودش همه کارها رو برات بکنه.

arash_ir

New Member
نیما جان خیلی ممنون
‍مشکلی که پیش میاد اینه که همه مراحل رو انجام میدم - توی یک مرحله من اون قسمت از عکس رو که میخوام select می کنم و بعد select inverse رو میزنم و با Eraser tool زمینه رو پاک میکنم بعد با Magic eraser زمینه سفید رو از بین میبرم

همه اینا رو تو اکتشن انجام و رکورد میکنم ولی وقتی Batch رو میزنم این کار ها رو روی یک جای دیگه عکس ها انجام میده.

nima_dsnr

کاربر VIP
خوب دلیلش استفاده از همین magic هست
اساس کار magic اینه که تو میای روی یک نقطه کلیک میکنی، اون میاد دو چیز رو در نظر میگیره
یکی مختصات نقطه ای که کلیک کردی و یکی کد رنگی که روش کلیک کردی.
حالا توی سند جدید که میخواد این رو اعمال کنه میاد رو همون مختصات کلیک میکنه
ولی رنگی که توی سند قبلی روش کلیک شده با رنگی که تو این سند هست یکی نیست و بخاطر همین میاد همه نواحی رنگ جدید رو انتخاب میکنه و پاک میکنه.

arash_ir

New Member
rpm00.jpgrpm42.jpgrpm80.jpg

بازم ممنون از توضیحات. فقط کمی گیج شدم هر کاری میکنم اکشن درست جواب نمیده
برای نمونه چند تا از عکس ها رو گذاشتم شاید بهتر بتونی راهنماییم کنی
کاری کا باید انجام بدم اون درجه که عقربه قرمز رنگ داره از اول تا آخر حرکت میکنه توی هر عکس - من میخوام وقط اون قسمت هلالی شکل درجه بمونه و بقیه چیزهای اطراف پاک بشن و عکس بصورت png ذخیره بشه
مثل عکس زیر
rpm00.png

nima_dsnr

کاربر VIP
کارهای خوبی میشه کرد
مثلا میتونی با ابزار Polygonal Lasso Tool با خطهای بریده بریده اون ناحیه رو انتخاب کنی و انتخاب رو برعکس کنی و با کلید Del پاک کنی.
من امتحان کردم جواب داد. اگر نتونستی بگو با عکس برات میزارم.

arash_ir

New Member
نیما جان ممنون از راهنمای - انجام شد بالاخره - Polygonal Lasso Tool کار کرد

جدیدترین ارسال ها

بالا