اختلاف رنگ بين رنگ متريال با رنگ فايل اصلي

HB2544

Member
سلام
چرا رنگهاي تيره متريالها در صحنه اي كه درست كردم چند پرده روشن تر از رنگ اصلي خودشون ميشن
هم در ويو پورت و هم در رندر
با اينكه نور رو كم و زياد هم كردم ولي بين رنگ متريال اعمال شده با رنگ پايه فايل اصلي اختلاف روشنايي زيادي وجود داره؟
آيا مربوط به تنظيمات خاصي ميشه؟

با سلام
به خاطر gama 2.2 روشنتر دیده میشن.(البته این خیلی هم خوبه در مورد gama 2.2 یک تحقیقی کن خیلی به کار میاد)
برای رفع این مشکل به منوی Customize برو و گزینه Perefrences رو انتخاب کن و به سربرگ gamma and LUT برو ، 3 تا تیک اونجاست همه رو بردار(غیر فعال کن) درست میشه

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
سلام. در تکمیل فرمایشات دوستمون بگم مکس 2014 این مشکل قدیمی رو برای همیشه حل کرده.
مکس بسیار قدرتمند و سبکی هست.به همه دوستان پیشنهاد میکنم باهاش کار کنن.

سلام. در تکمیل فرمایشات دوستمون بگم مکس 2014 این مشکل قدیمی رو برای همیشه حل کرده.
مکس بسیار قدرتمند و سبکی هست.به همه دوستان پیشنهاد میکنم باهاش کار کنن.

من یه مشکلی دارم باهاش
وقتی گاما رو فعال میکن وسیو میکنم
سفیدتر میشه
باید برم گاما رو غیر فعال کنم دوباره سیو کنم
راهنمایی شما چیه؟

AREF

سلام.باید توی گاما خود مکس همه عددها 2.2 باشه.موقع رندر اگه از فریم بافر استفاده میکنید حتما گاما توی کالر مپینگ هم 2.2 باشه اگه از رندر معمولی مکس توی کالر مپینگ گاما رو 1 بزارین.عرض کردم توی مکس 2014 این مشکل مسخره برای همیشه حل شد

سلام.باید توی گاما خود مکس همه عددها 2.2 باشه.موقع رندر اگه از فریم بافر استفاده میکنید حتما گاما توی کالر مپینگ هم 2.2 باشه اگه از رندر معمولی مکس توی کالر مپینگ گاما رو 1 بزارین.عرض کردم توی مکس 2014 این مشکل مسخره برای همیشه حل شد

عارف جان منظور شما اینه که هر عکسی که وارد و یا خارج بشه به مکس 2014 اتومات گاما 2.2 روش اعمال می‌شه؟

AREF

سلام.بله. البته بالا عرض کردم.نسخه های قبلی هم

ممنون
من هم همینکار رو میکنم ولی موقع سیو سفیدتر میشه.از فریم بافر استفاده میکنم.

سلام.بله. البته بالا عرض کردم.نسخه های قبلی هم

عارف جان من منتظر جوابت هستم
من قبلا این مشکل رو نداشتم
2.2 هم تو تنظیمات گاما و هم توتنظیمات موتور رندرم میذارم
موقع رندر خوبه
ولی وقتی سیو میکنم سفید تر میشه
وباید 2.2 تنظیمات گاما تو مکس رو غیر فعال کنم
چرا اینجوری میشه؟

از دوستان یکی بیاد جواب مارو بده
ممنون

آخرین ویرایش:
من با مکس 2012 این مشکل و دارم
هرکاری هم کردم جوابی نگرفتم
شما این کا رو انجام دادی؟
برای رفع این مشکل به منوی Customize برو و گزینه Perefrences رو انتخاب کن و به سربرگ gamma and LUT برو ، 3 تا تیک اونجاست همه رو بردار(غیر فعال کن) درست میشه

Meiti

Member
شما این کا رو انجام دادی؟

یه بار کردم نشد
بعد دوباره تیک ها رو فعال کردم درست شد
جالب بود
مرسی

Mehran coyote

Well-Known Member
من با مکس 2012 این مشکل و دارم
هرکاری هم کردم جوابی نگرفتم

عارف جان من منتظر جوابت هستم
من قبلا این مشکل رو نداشتم
2.2 هم تو تنظیمات گاما و هم توتنظیمات موتور رندرم میذارم
موقع رندر خوبه
ولی وقتی سیو میکنم سفید تر میشه
وباید 2.2 تنظیمات گاما تو مکس رو غیر فعال کنم
چرا اینجوری میشه؟

از دوستان یکی بیاد جواب مارو بده
ممنون

چقدر این مشکلو دارن بچه ها
وقتی از فریم بافر استفاده میکنید دکمه ی Display Colors in sRGB space رو بزنید(پایین پنجره فریم باف هست) تا رنگ واقعی رو طبق تنظیمات گاما ببینید
.

یا علی

چقدر این مشکلو دارن بچه ها
وقتی از فریم بافر استفاده میکنید دکمه ی Display Colors in sRGB space رو بزنید(پایین پنجره فریم باف هست) تا رنگ واقعی رو طبق تنظیمات گاما ببینید
.

یا علی

ممنون مهران
ولی من یه مشکل دیگه دارم تو مکس 2014
عارف میگه این مشکل برطرف شده
ولی من نمیدونم چطور رفع کنم مشکل رو
من تنظیمات رو انجام دادم هم تو مکس هم تو وی ری، ولی وقتی سیو میگیرم سفید میشه
یه راه داره اونم اینه که برم گاما رو تو تنظیمات مکس خاموش کنم بعد سیو بگیرم
بچه راه دیگه ای سراغ ندارید
قبلا output داشت میشد گذاشتش رو 1 ولی الان نداره! پس چیکار میشه کرد از نسخه دیزان 2014 استفاده میکنم
vvvv.jpg

آخرین ویرایش:

Mehran coyote

Well-Known Member
همین تنظیمات خوبه
فقط همون تیکی که گفتم رو بزن

رندر رو با خروجی یکی میبینی

در اصل همون سفیده درسته نه اون تیرهه

اون رندر تیره یعنی گامای 1ه ولی وقتی گامای وی ری رو 2.2 میزاری بعد از سیو اعمال میشه

شما یا گاما رو 1 بزار یا با گامای 2.2 Display Colors in sRGB space رو روشن کن و نورپردازیتو طبق سفیده انجام بده

آخرین ویرایش:
همین تنظیمات خوبه
فقط همون تیکی که گفتم رو بزن

رندر رو با خروجی یکی میبینی

در اصل همون سفیده درسته نه اون تیرهه

اون رندر تیره یعنی گامای 1ه ولی وقتی گامای وی ری رو 2.2 میزاری بعد از سیو اعمال میشه

شما یا گاما رو 1 بزار یا با گامای 2.2 Display Colors in sRGB space رو روشن کن و نورپردازیتو طبق سفیده انجام بده

ممنون
یعنی دیگه احتیاج نیست مثل قبل گامای ویری رو تغییر بدیم؟ دیگه 1 بمونه ؟

Mehran coyote

Well-Known Member
بضیا میگن گاما رو 2.2 کنیم نتیجه بهتری میگیریم
شما همون 2.2 بزار و دکمه ای که گفتمو روشن کن

من خودم تجربه کردم که سرعت رندر بیشتر میشه
چون لازم نیست الکی شدت نور رو برای روشنایی زیاد کنیم

amin256

Well-Known Member
در تایید فرمایشات استاد عارف باید بگم شما باید هم در سربرگ Gamma/LUT در پنجره Prefrences و هم در کادر Color Mapping گاما رو روی 2.2 بذارین. بعد از رندر گرفتن هنگام Save کردن توپنجره Save تو اون کادر پایین دکمه Override Gamma رو فعال کنید و اونجا هم عدد 2.2 بهش بدین.بعد دکمه مبارک Save رو بزنید. من با این روش از شر این مشکل واسه همیشه راحت شدم.:paint:

در تایید فرمایشات استاد عارف باید بگم شما باید هم در سربرگ Gamma/LUT در پنجره Prefrences و هم در کادر Color Mapping گاما رو روی 2.2 بذارین. بعد از رندر گرفتن هنگام Save کردن توپنجره Save تو اون کادر پایین دکمه Override Gamma رو فعال کنید و اونجا هم عدد 2.2 بهش بدین.بعد دکمه مبارک Save رو بزنید. من با این روش از شر این مشکل واسه همیشه راحت شدم.:paint:

امتحان کردم نشد

جدیدترین ارسال ها

بالا