اخبار انیمیشن (داخلی)

animations

Active Member
اهدا هفت جایزه در جشن انیمیشن

کامیاب درویشی مسئول هماهنگی جشن انیمیشن در گفت وگویی با پیلبان جزئیات بیشتری رااز برگزاری این جشن باز گو کرد.

به گفته آقای درویشی ٰٰتا کنون بیش از 120فیلم به این جشن که قرار است 9مهرماه برگزار شود رسیده است که بخشی از این فیلمها متعلق به سال گذشته است که شامل 50فیلم می شود .سال گذشته چون جشن خانه سینما برگزار نشد این فیلمها امسال در جشن شرکت می کنند.
به گفته درویشی اعضای هیات انتخاب این جشن هفت نفر شامل مهین جواهریان، ناصر گل‌محمدی، احمد عربانی، ابوالفضل رازانی، مهدی خرمیان، محمدرضا كریمی صارمی و سعید توكلیان به عنوان هیأت انتخاب بخش انیمیشن انتخاب شده‌اندو 17 نفر نیز داور این جشن هستند.
کامیاب درویشی درادامه افزود :با توجه به اینکه این جشن یک جشن صنفی است سعی شده تا داوران این جشن افراد متخصص حوزه انیمیشن باشند و افراد دولتی و سیاسی در آن حضور نداشته باشند.
وی درادامه گفت : این سومین جشن انیمیشنی است که در حال برگزاری است و قبلا چون همزمان با سینمای زنده در جشن خانه سینما به آن پرداخته می شد در شلوغی سینمای اکران محو می شد .
کامیاب درویشی اضافه کرد :همچنین جوایزما به 7 جایزه رسیده است که شامل جوایز بهترین فیلم انیمیشن ٰبهترین کار گردانی بهترین فیلمنامه بهترین متحرک سازی فیلم انیمیشن ٰبهترین موسیقی فیلم بهترین طراحی صدا وصداگذاری و بهترین طراحی وگرافیک است.

منبع: پیلبان

animations

Active Member
پایان ساخت مجموعه قصه‌هاي نويد و ندا

مدير عامل مؤسسه فرهنگي ـ هنري شاهد گفت: ساخت مجموعه انيميشن «قصه‌هاي نويد و ندا» با موضوع ايثار و جانبازي ويژه كودكان زير 8 سال به اتمام رسيد.
ناصر دهقاني‌ در گفت‌وگو با خبرنگار ايثار و شهادت باشگاه خبري فارس «توانا» اظهار داشت: اين مجموعه انيميشن شامل 60 آيتم 2 دقيقه‌اي است كه در هر قسمت به موضوعات ايثار، شهادت و فداكاري مي‌پردازد.
وي با بيان اين كه اين انيميشن به زودي از شبكه دوم سيما «شبكه كودك» پخش مي‌شود، افزود: هنوز براي زمان پخش اين مجموعه، تصميمي گرفته نشده است.
دهقاني در خصوص موضوع انيميشن «قصه‌هاي نويد و ندا» گفت: قصه‌هاي اين مجموعه انيميشن، حول محور دو كودك به نام‌هاي «نويد و ندا» شكل مي‌گيرد كه در هر قسمت اين خواهر و برادر با ماجراي جديدي روبرو مي‌شوند.
وي اضافه كرد: در هر ماجرا افراد مختلفي چون پدر، مادر، دوستان و حتي خانواده دوستان نويد و ندا شركت خواهند كرد و در نهايت شعري به صورت موزيكال با موضوع گذشت و فداكاري توسط آنها خوانده مي‌شود.
مديرعامل مؤسسه فرهنگي ‌ـ هنري شاهد با بيان اينكه در ساخت اين مجموعه تلاش شده است تا مفاهيم ايثار و فداكاري با كمك زبان هنر و موسيقي به كودكان آموزش داده شود، گفت: انتظار مي‌رود كه در پايان هر قسمت كودكان، فداكاري را به عنوان يك حركت مثبت، پسنديده و مورد تكريم و قدرداني جامعه بشناسد و به انجام چنين اقداماتي علاقه نشان دهد.
به گفته دهقاني اشعار مجموعه انيميشن «قصه‌هاي نويد و ندا» را مهري ماهوتي سروده و محمد آرمند آن را كارگرداني كرده است.

منبع: ایرانیان انیمیشن

animations

Active Member
برگزاری کارگاه مهارت در تولید انیمیشن کوتاه

آموزشگاه آزاد هنرهای تجسمی ویژه، اقدام به برگزاری کارگاهی توسط استاد پویا افشار (مدرس انیمیشن در آمریکا) نموده است.

adverimg-52617.jpg

موضوع کارگاه و هدف آن ایجاد و تقویت مهارت در خودگردانی تولید انیمیشن کوتاه با حداقل منابع از پردازشی تا ایده است.
نشست آزاد: 23/4/89 ساعت 17
برگزاری کارگاه: 8 و 5 مرداد جاری از ساعت 9 صبح
علاقه‌مندان مي‌توانند به آدرس خیابان خرمشهر – خیابان شهید عربعلی (نوبخت) – کوچه سوم – شماره 5 و تلفن 5-88733674 تماس یا به سایت www.uijecorp.com مراجعه نمایند.

Unknown_CG

Member
آخی که خودم هم از خودم خجالت میکشم ،داشتم چند روز پیش با یه بنده خدایی صحبت میکردم میگفت تو ایران بیشتر دنبال حاشیه هستن بیشتر فکر منفع خودشونن فقط می خوان حرف اول حرف خودشون باشه همش به فکر اینن که سر یکیو کلاه بگذارن ،درست بود اونم ایرانی بود ولی واسه هدفش از ایران رفته بود چون کسی نبود که بهش بها بده ،تورو خدا نگاه کن تو فلان صدا و سیما واسه یه انیمیت کامل یعنی فاینال دقیقه ای بین 100 تا 600 هزار تومن میدن بعد من نوعی باید توی خونه بس بشینم و واسه خودم انیمیت بزنم واسه دل خودم بدون هیچ پشت وانه ای آخه شمایی که فرق بین مدل و ریگ و پارتیکل رو نمیدونید(یه بنده خدایی کارش مدل بود مدل رو خوب میزد کارشو فرستاده بود صداو سیما یه نموره هم ریگ ابتدایی زده بود آق کارگردان و مدیر گروه بش گفته بود کار ریگت فوق العاده هستش اما مدلت خوب نیست)من برم به کی بگم بعد میخوای ما پیشرفت کنیم بابا ریچارد ویلیامز 65 سال داره نگاه کن با دل و جون توی کلاسای انیمیت مٍثل...میپره بالا و پایین واسه اینکه واقعا با عشق کار میکنه اما تو فلان آموزشگاه فوق حرفه ای البته به نظر خودشون حتی در مورد یه قانون انیمیت هم اطلاعاتی ندارن!

البته دوستان شاکی نشن که نه این جور نیست همه جا رو منظورم نیست !
ناراحتی من و امسال من واسه اینه که دم از ترویج فرهنگ در عرصه هنر های دیجیتالی میزنن و هیچ...!

CG_Master

کاربر متخصص انیمیشن
آخی که خودم هم از خودم خجالت میکشم ،داشتم چند روز پیش با یه بنده خدایی صحبت میکردم میگفت تو ایران بیشتر دنبال حاشیه هستن بیشتر فکر منفع خودشونن فقط می خوان حرف اول حرف خودشون باشه همش به فکر اینن که سر یکیو کلاه بگذارن ،درست بود اونم ایرانی بود ولی واسه هدفش از ایران رفته بود چون کسی نبود که بهش بها بده ،تورو خدا نگاه کن تو فلان صدا و سیما واسه یه انیمیت کامل یعنی فاینال دقیقه ای بین 100 تا 600 هزار تومن میدن بعد من نوعی باید توی خونه بس بشینم و واسه خودم انیمیت بزنم واسه دل خودم بدون هیچ پشت وانه ای آخه شمایی که فرق بین مدل و ریگ و پارتیکل رو نمیدونید(یه بنده خدایی کارش مدل بود مدل رو خوب میزد کارشو فرستاده بود صداو سیما یه نموره هم ریگ ابتدایی زده بود آق کارگردان و مدیر گروه بش گفته بود کار ریگت فوق العاده هستش اما مدلت خوب نیست)من برم به کی بگم بعد میخوای ما پیشرفت کنیم بابا ریچارد ویلیامز 65 سال داره نگاه کن با دل و جون توی کلاسای انیمیت مٍثل...میپره بالا و پایین واسه اینکه واقعا با عشق کار میکنه اما تو فلان آموزشگاه فوق حرفه ای البته به نظر خودشون حتی در مورد یه قانون انیمیت هم اطلاعاتی ندارن!

البته دوستان شاکی نشن که نه این جور نیست همه جا رو منظورم نیست !
ناراحتی من و امسال من واسه اینه که دم از ترویج فرهنگ در عرصه هنر های دیجیتالی میزنن و هیچ...!

داداش بیخود خون خودتو کثیف نکن...
کاملا درکت میکنم چون حرفای منم همینه...

یادمه یه بار توی tv داشتن از یه نبده خدایی که تازه به بازی سازی روی آورده بود و انصافا حالیش بود مصاحبه میکردن
از این بابا من یه کلیپ دیگه دیده بودم که کاملا جلوی دوربین داشت انگلیسی حرف میزد و با چند تا از دوستاش توی اتاق داشتن بازی میساختن
کلا میخواستم بگم که بار علمی این بابا خیلی بالا بود
اون روزی که اومده بود جلو دوربین یک روحانی هم همراش بود
حدود 50 سال میشد...
بعد مجری به روحانی گفت خودتونو معرفی کنید...
گفت من فلان فلان هستم مدیر و مسئول بخش بازی های رایانه ای و نرم افزاری

بعد گفت آقا چند تا از کارایی که شرکتتون کرده رو نام ببرید
گفت: نرم افزار بازی های قرآنی , قرآن الکترونیک ؛ و چند تا دیگه که توش یه دونه انمیشن و بازی نبود

با خودم گفتم آیا امروزه ایران نیازش برای نشون دادن تارخ غنی و عظیمی که داره نرم افزار بازی برای بچه هاست یا اینکه نشون دادن انیمیشنی که توش نشون بدن که چی شد که اسکندر اومد و با نامردی به کوروش کبیر پیروز شد

فیلم رستم و سهراب.... فیلم شاعران ما .... زندگی نامه بوعلی سینا.... و 100 ها فیلم یدگه میتونن بسازن

من نمیگم نرم افزار درست کردن بده اما باید دید نیاز الان ما چیه
ما نیاز داریم نشون بدیم بابا فیلم 300 یه چیز چرتی بوده که تحویل جهان دادن
با بحث و گفتگو نیمشه که بیان تو صدا و سیما با هم بررسی کنن
همه که نمیبینن... این مصاحبه ها که مثل فیلم 300 مثل توپ نمیترکه و مردم نمیبینن

حرفم رو تمام میکنم. و میدونم جاش اینجا نبود(والا نمیدونم جاش کجا هست که ادامه بدیم)

موفق باشید

animations

Active Member
مراسم اختتامیه هفتمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران که شب جمعه 19 اسفندماه در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان برگزار شد، برگزیدگان فراوانی داشت. این مراسم که نزدیک به یک ساعت طول کشید آنقدر برگزیده داشت که از ابتدا تا انتها حاضرین روی سن به اهدا جوایز برگزیدگان مشغول بودند.
اما جوایز این جشنواره که نشان از دست و دل بازی هیئت داوران دارد، به بیشتر آثار تعلق گرفت. اگرچه آثار تعداد آثار شرکت کننده در این جشنواره زیاد بود اما تعدد جوایز این جشنواره را تا اندازه زیادی از حالت غیر رقابتی خارج می‌کند.
در بخش مسابقه سینمای ایران کیانوش عابدی کارگردان فیلم "نوازنده" جایزه فیلم اول جشنواره هفتم پویانمایی تهران شامل تندیس طلایی به همراه پنج عدد سکه تمام بهار آزادی را به خاطر فیلمنامه‌ای جذاب و روان و فضا سازی‌ای چشم نواز از آن خود کرد.
همچنین تندیس نقره‌ای و چهار سکه تمام بهار آزادی برای فیلم دوم به خاطر قصه‌ای جذاب و استفاده مناسب از تکنیک در جهت پیشبرد داستان به مهدی خرمیان کارگردان فیلم "کیمیاگر" اهدا شد. هیئت داوران تندیس برنزی و سه سکه تمام بهار آزادی را برای فیلم سوم به نغمه فرزانه کارگردان فیلم "محبوس در زمان " به خاطر مفهومی عمیق و دارای هویت به همراه ریتم مناسب در اثر دادند.
همچنین تندیس طلایی و پنج سکه تمام بهار آزادی برای بهترین فیلم با موضوع کودک و نوجوان به خاطر شخصیت‌هایی دوست داشتنی، انیمیتی چشمگیر، موضوعی آموزنده و کودکانه و در یک کلام ساده و دوست داشتنی به محمود مختاری و هادی طبسی کارگردانان فیلم "الاکلنگ " اهدا شد.
در بخش بهترین اثر تلویزیونی، تندیس طلایی به همراه چهار سکه تمام بهار آزادی به خاطر مجموعه آثار به علی درخشی و تندیس طلایی و چهار عدد سکه تمام بهار آزادی برای بهترین اثر تبلیغی به خاطر فضا و داستانی مناسب در ارتباط با موضوع به امیر محمد دهستانی برای تیزر "نیسان قشقایی" اهدا شد.
در بخش بهترین فیلم تجربی، هیئت داوران هیچ ‌یک از فیلم‌های ارایه شده را در خور این جایزه ندانست، اما جایزه خود را که شامل تندیس نقره‌ای و چهار سکه تمام بهار آزادی بود، به ‌خاطر تولید فیلم‌های خلاقانه و متفاوت به اشکان رهگذر تهیه کننده مجموعه آثار "شرکت هورخش " اهدا کرد.
همچنین تندیس طلایی و چهار سکه تمام بهار آزادی برای بهترین فیلمنامه به خاطر یک اثر سنتی، صمیمی و ایرانی به فیلمنامه "کدو قلقله زن " نوشته زنده یاد منوچهر احترامی رسید.
در بخش مسابقه ایران، بهزاد رجبی‌پور به‌ خاطر زمان‌بندی و متحرک سازی در ساخت فیلم "پارازیت" به عنوان بهترین پویانما (انیماتور) معرفی و تندیس طلایی به همراه پنج سکه تمام بهار آزادی به او اهدا شد.
علیرضا صالحی کارگردان فیلم "دستان آلوده" تندیس طلایی و چهار سکه تمام بهار آزادی برای بهترین فضاسازی، به خاطر خلق فضایی عجیب و نورپردازی را از آن خود کرد.
جایزه بهترین موسیقی شامل تندیس طلایی و چهار سکه تمام بهار آزادی به خاطر ساخت یک اثر موزون، آوایی و متناسب با محتوا به میلاد فرزانه " سازنده موسیقی فیلم "محبوس در زمان " رسید. همچنین در بخش بهترین صداگذاری، تندیس طلایی و چهار سکه تمام بهار آزادی به خاطر فضا سازی بسیار عالی با صداهایی مناسب به مهرشاد ملکوتی صداگذار فیلم "روباهی که به دنبال صدا رفت " اهدا شد.
هیئت داوران اولین دیپلم افتخار جشنواره به همراه یک سکه تمام بهار آزادی را به خاطر فعالیت بی‌وقفه در زمینه ساخت موسیقی و صدا گذاری فیلم‌های پویانمایی را به مهرداد نبئی اهدا کرد. دیپلم افتخار جشنواره به همراه یک سکه تمام بهار آزادی به خاطر کارگردانی روان در فضایی متفاوت به علیرضا صالحی برای فیلم "دستان گل آلود" اهدا شد.
همچنین دیپلم افتخار این بخش به همراه یک سکه تمام بهار آزادی به خاطر کارگردانی فیلمی بسیار کوتاه به مفهومی موجز، به "اشکان رهگذر " برای فیلم "تو... " تعلق گرفت.
هیئت داوران دیپلم افتخار دیگر خود را به همراه یک سکه تمام بهار آزادی، به خاطر تلاش برای ساخت فضایی متفاوت به کارگردان فیلم "بز و بزغاله " به مرجان کشانی اهدا کردند. دیپلم افتخاری هم به خاطر خلاقیت در دوبله و بداهه‌گویی به محمدرضا علیمردانی تعلق گرفت.
هیئت داوران جایزه ویژه خود شامل تندیس طلایی و پنج سکه تمام بهار آزادی را به دلیل یک فیلم کامل و بدون نقص با بهره‌گیری از یک عمر تجربه به عبدالله علیمراد کارگردان فیلم "کشاورز و ربات " تقدیم کرد. جایزه ویژه دبیر جشنواره شامل تندیس طلایی و پنج سکه تمام بهار آزادی، به خاطر جسارت در تولید فیلم بلند سینمایی و استفاده درست از ادبیات کهن به وحید نصیریان کارگردان فیلم "قلب سیمرغ " رسید.

در بخش دانشجویی تندیس طلایی به همراه سه سکه تمام بهار آزادی برای بهترین فیلم نامه به فیلم نامه فیلم "سِرّ و پند " به کارگردانی نجمه بهنام نیا اهدا شد و تندیس طلایی در بخش مسابقه دانشجویی ایران به همراه سه سکه تمام بهار آزدای به خاطر بهترین انیماتوری به وحید عطایی کارگردان فیلم "آخرین قاب عکس" تعلق گرفت.

هیئت داوران تندیس طلایی به همراه سه سکه تمام بهار آزادی را به خاطر بهترین کارگردانی به حمیده جوادی برای فیلم "نیم پرده " اهدا کرد. دیپلم افتخار بخش دانشجویی به همراه یک سکه تمام بهار آزادی به خاطر فضا سازی مناسب به عاطفه یوسفی برای ساخت فیلم "پهلوان اکبر " رسید.

دیپلم افتخار به همراه یک سکه تمام بهار آزادی، به روح‌الله سعادتمند به خاطر کارگردانی فیلم "پشت بوم" تقدیم شد. آخرین دیپلم افتخار بخش دانشجویی به همراه یک سکه تمام بهار آزادی به خاطر متحرک سازی مناسب در فیلم "سوسک کوچک" به حسین ملایمی کارگردان فیلم تعلق گرفت.

هیئت داوران در بخش بین الملل هم دست پر آمده بودند. در این بخش فیلم "مرد عصبانی" به کارگردانی آنیتا کیلی از کشور نروژ تندیس طلایی فیلم اول به همراه پنج سکه تمام بهار آزادی به خاطر اثری خلاقانه که با رویکردی شاعرانه و حساس، موضوعی جدی و اجتماعی را مطرح می‌کند، کسب کرد.

همچنین تندیس نقره‌ای به فیلم دوم به همراه چهار سکه تمام بهار آزادی به خاطر داستان‌سرایی رویایی و تصویرپردازی قدرتمند به فیلم "درخت اسرار آمیز کودکی من " ساخته ناتالیا میژویان از کشور روسیه اهدا شد. تندیس برنزی فیلم سوم نیز به همراه سه سکه تمام بهار آزادی، به خاطر آفرینش نوع جدیدی از داستان سرایی بصری به باستین دوبوآ کارگردان فیلم "ماداگاسکار، یادداشت‌های روزانه سفر" از کشور فرانسه اهدا شد.

تندیس طلایی بهترین فیلم با موضوع کودک و نوجوان به‌همراه پنج سکه تمام بهار آزادی به خاطر داستانی با آهنگی مناسب و قدرتمند درباره دوستی تقدیم به فیلم "نهان و آشکار" ساخته فیلیپ هانت از کشور بریتانیا شد.

اولین دیپلم افتخار جشنواره به همراه یک سکه تمام بهار آزادی به خاطر روایتی استادانه و زیبا به فیلم "کلمه بُر" ساخته ایزو تغوا از کشور فرانسه اهدا شد. دیپلم افتخار و یک سکه تمام بهار آزادی به دلیل مکاشفه‌ای اصیل و پر انرژی در خیابان به بلو" برای فیلم "انفجار بزرگ، غرش بزرگ " از کشور ایتالیا تعلق گرفت.

دیپلم افتخار و یک سکه تمام بهار آزادی بخاطر پیامی جاودانه درباره همکاری، به فیلم ایرانی "الاکلنگ " ساخته محمود مختاری و هادی طبسی از ایران رسید. جایزه بهترین اثر دانشجویی شامل تندیس طلایی به همراه سه سکه تمام بهار آزادی به دلیل گرافیکی زیبا و سَبک یک‌دست و ناب به ورونیکا اُبرتووا کارگردان فیلم "ویلیام " از کشور اسلواکی تعلق گرفت.

فیلم "آفتاب پرست، زبان سرخ و سررنگی " به کارگردانی علی درخشی هم از ایران جایزه بهترین اثر تلویزیونی شامل تندیس طلایی به همراه چهار سکه تمام بهار آزادی به خاطر نشاط انگیزی صادقانه و نگاه تازه و رنگین به طنز را از آن خود کرد.

تندیس طلایی بهترین اثر تبلیغی به همراه چهار سکه تمام بهار آزادی برای تأویلی پویا و سرزنده از موضوع، به فیلم "غریزه حیوانی، جام جهانی فوتبال 2010 " ساخته کریستوفر گینِس از کشور ترینیداد و توباگو، اهدا شد.انیمیشن بلند "زیر شیروانی: امروز تولد چه کسی است؟ " به خاطر جشنی از تخیل و روایتی بی زمان، به عنوان بهترین اثر بلند بخش مسابقه بین‌الملل شناخته شد و جایزه این بخش شامل تندیس طلایی به همراه پنج سکه تمام بهار آزادی به یژی بارتا کارگردان این فیلم از کشور جمهوری چک اهدا شد.

هیئت داوران بین‌الملل، جایزه ویژه خود شامل تندیس طلایی و پنج عدد سکه تمام بهار آزادی را به خاطر شخصیت‌پردازی همراه با تصویرپردازی شاعرانه بصری به فیلم "من دو نفر بودم" ساخته شیوا صادق اسدی از کشور ایران اهدا کرد.

در بخش سیفژ فیلم بلند "ستاره کوپرنیک" ساخته آندژی اُژهوفسکی و زجیسوای کودوا از کشور لهستان، تندیس سیفژ به همراه لوح یادبود را دریافت کردند. همچنین لوح یادبود به فیلم "ماشا و خرس" ساخته اولِگ اُژینوف از کشور روسیه اهدا شد.
جام سفالین؛ جایزه ویژه انجمن بین‌المللی فیلمساز انیمیشن (آسیفا) به اشکان رهگذر برای تولیدات شرکت "شرکت هورخش" تعلق گرفت که وی جایزه خود را از دستان روانبخش صادقی، سعید توکلیان و احمد عربانی دریافت کرد.

animations

Active Member
تسهیلات ویژه برای دانشجویان در جشنواره بین المللی فیلم کیش

روابط عمومي جشنواره بين المللي فيلم کيش خبر داد:ازسوي ستاد برگزاري جشنواره براي استفاده دانشجويان سراسر کشور تسهيلات ويژه‌اي درنظر گرفته است.

در پي اعلام پيش فروش بليط هاي جشنواره بين المللي فيلم کيش که قرار است از 24 فروردين آغاز و تا 28 فروردين ادامه يابد براي استفاده دانشجويان 30 درصد تخفيف در نظر گرفته شده است. پيش فروش بليط هاي جشنواره بين المللي فيلم کيش که از 4 تا 8 ارديبهشت با حضور صدها فيلمساز از ايران و کشورهاي منطقه و با نمايش بيش از 310 عنوان فيلم درجزيره زيباي کيش برگزار مي شود، از اين هفته آغاز خواهد شد.

مسئولين برگزاري جشنواره شرايط ويژه اي را براي دانشجويان سراسر کشور در نظر گرفتند که براين اساس 30 درصد تخفيف براي دانشجويان درنظر گرفته شده است که مي توانند با مراجعه به سامانه اينترنتي پيش فروش بليط جشنواره از اين مهم بهره مند شوند.

animations

Active Member
1+90%20(1).jpg

1+90%20(2).jpg

در راستای فعالیت های مطالعاتی مرکز انیمیشن حوزه هنری، این مرکز بار دیگر دو کتاب به جامعه ی انیمیشن ایران و علاقه مندان این رشته ی هنری عرضه کرده است.
کتاب "همه چیز درباره ی انیمیشن" نوشته ی هوارد بکرمن و ترجمه ی فرناز خوشبخت و مریم کشکولی نیا می باشد. این کتاب تلاش کرده است تا زمینه های تکنیکی و ساختاری گوناگون انیمیشن را در خلل سیری تاریخی به رشته ی تحریر دربیاورد، جایی که تاریخ می گوید، درواقع تکنیک یا موضوعی را تشریح می کند و در جایی که وسایل مورد نیاز انیماتورها را توصیف می کند، در واقع تاریخ می گوید. و کتاب دیگر "بازیگری برای انیماتورها" نیز نوشته ی اد هوکس و ترجمه ی فرناز خوشبخت، باقر بهرام و مریم تقی بیگی می باشد. این کتاب در واقع سعی می کند بازیگری کاراکترهای انیمیشنی را به انیماتورها بیاموزد تا تخیلات نقش شده بر کاغذشان هر چه بهتر نقش بیافرینند و در کنش ها و واکنش های دراماتیک دنیای انیمیشن هر چه قوی تر به نمایش دربیایند. نکته ی قابل توجه این کتاب همانا مثال های گوناگون از فیلم ها و بازیگران رئال است که بر گیرایی مطالب و جذابیت کتاب دو چندان افزوده است.

animations

Active Member
“شكرستان” در‌٣٠ سينمای پاريس

Multimedia%5Cpics%5C1388%5C5%5CTv%5C127.jpg

[FONT=&quot]گفت‌وگوها براي فروش و نمايش انيميشن “شکرستان” در غرفه‌ي حوزه هنري بازار کن، به سرانجام رسيد[/FONT][FONT=&quot]. [/FONT]

[FONT=&quot]به گزارش سرويس تلويزيون ايسنا، سيد مسعود صفوي ـ تهيه‌کننده “شکرستان” ـ پس از خريد اين مجموعه از سوي يکي از پخش‌کننده‌هاي عربي، اعلام كرد: تاکنون دوبله‌ي 24 قسمت از اين مجموعه تمام شده و قرار است که اين مجموعه در برخي کشورهاي عرب زبان به نمايش درآيد[/FONT][FONT=&quot]. [/FONT]
[FONT=&quot]وي همچنين خاطرنشان كرد[/FONT][FONT=&quot]: [/FONT][FONT=&quot]گفت‌وگوهايي که با سه توزيع کننده فرانسوي درباره‌ي خريد اين انيميشن در حال انجام بود، سرانجام در غرفه حوزه هنري در بازار کن به نتيجه رسيد[/FONT][FONT=&quot]. [/FONT]
[FONT=&quot]تهيه‌کننده “شکرستان” گفت: قرار است پنج قسمت از مجموعه در قالب يک نسخه 70 يا 90 قسمتي در اختيار آن‌ها گذاشته شود تا پس از دوبله به زبان فرانسه در 30 سينماي پاريس روي پرده برود. طبق توافقات انجام شده اگر نمايش اوليه موفقيت‌آميز باشد، تعداد سالن‌ها به 40 خواهد رسيد[/FONT][FONT=&quot]. [/FONT]
[FONT=&quot]به گفته صفوي، علت جذابيت‌هاي اين مجموعه براي کشورهاي عربي و همسايه مي‌تواند ريشه‌هاي ديني و عقيدتي مشترک با فرهنگ و باورهاي ايراني باشد. کشورهاي غربي نيز دوست دارند کودکانشان با فرهنگ‌هاي ديگر به ويژه کشورهايي با قدمت تاريخي آشنا شوند[/FONT][FONT=&quot]. [/FONT]
[FONT=&quot]در ادامه رييس مرکز مطالعات و توليدات فيلم انيميشن حوزه هنري گفت: قرار است 52 قسمت ديگر از اين مجموعه توليد کنيم که تاکنون 25 بخش آن تحويل تلويزيون داده شده و در حال برنامه‌ريزي براي بخش‌هاي ديگر و مجموعه‌اي براي نوروز 91 هستيم. در نظر داريم اين مجموعه اپيزوديک باشد و هر بخش قصه‌هاي جداگانه و مستقلي داشته باشد[/FONT][FONT=&quot].

[/FONT]

animations

Active Member
"من، شاه و بابام" در جیفونی

dad.jpg

فیلم کوتاه آزاده معزی به نام " من ، شاه و بابام" در بخش مسابقه فستیوال معتبر چیفونی در کنار شکرستان از ایران پذیرفته شده است.

داستان این اثر پاسخی است به این پرسش که آیا عشق پسربچه ای خردسال به پدر می تواند سرنوشت حکومتی را دستخوش تغییر کند؟
اقتباس آزاد از قصه کوتاه "وقتی بابا شاه شد" نوشته "تایری روبرشت"

- نویسنده فیلمنامه ...طراح شخصیت ها و فضا...
انیماتور و کارگردان: آزاده معزی
- طراح صدا و آهنگساز: مهرداد نبئی
- تهیه کننده: مرکز گسترش سینمای تجربی و نیمه حرفه ای
و آزاده معزی
تکنیک مورد استفاده: کات آوت
تولید:1389/ مدت فیلم: 13:40

animations

Active Member
استقبال از انیمیشن والیبالیستها

1.jpg

مرضيه كاظم زاده ايرانشهر كارگردان انيميشن واليباليست‌ها درباره استقبال كودكان از اين انيميشن گفت:بعد از پخش انيميشن واليباليست‌ها يكي از مجموعه هاي توليدي مركز پويانمايي صبا، استقبال نوجوانان از رشته ورزشي واليبال زياد تر شده است.

وي درباره موضوع داستان اين انيميشن افزود:زمين خاكي محله كه مكاني براي بازي فوتبال بچه هاي محل است توسط شهرداري تبديل به سالن ورزشي شده و بچه ها براي فوتبال دچار مشكل مكان مي شوند.

وي ادامه داد:پس از افتتاح سالن ورزشي و پي بردن كودكان به اين موضوع كه اين سالن براي واليبال احداث شده است تصميم به دنبال كردن ورزش فوتبال مي گيرند .

كاظم زاده عنوان كرد:به دنبال اقدام كودكان به بازي فوتبال به جاي واليبال،مسئول اصلي سالن با اين كودكان به مخالفت مي پردازد و در ميان اين درگيري ها سرانجام كودكان به بازي واليبال علاقه مند مي شوند.

اين كارگردان اظهار داشت:واليباليست‌ها علاوه بر نمايش و آموزش برخي از تكنيك هاي ورزشي، تكنيك هاي اجرايي اين ورزش را به مخاطبان القا مي كند.

وي ادامه داد: به گفته يكي از مربيان واليبال كه در باشگاه‌هاي جنوب تهران مشغول آموزش ورزش واليبال است بعد از پخش اين مجموعه از تلويزيون ثبت نام بچه ها و علاقه آنها به واليبال بيشتر شده است.

كاظم زاده با اظهار اميدواري از روند توليد اين گونه انيميشن ها افزود:‌ نوجوانان مراجعه كننده به باشگاه هاي واليبال درباره اين كارتون با يكديگر صحبت كرده و اميدوار به توليد و حمايت هر چه بيشتر اين گونه انيميشن ها هستند.

عوامل اين مجموعه شامل:فيلمنامه و دستيار تهيه راضيه كاظم زاده ايرانشهر، مجري طرح و كارگردان مرضيه كاظم زاده ايرانشهر، كارگردان هنري مجموعه اول و دوم حسين مرادي زاده، كارگردان هنري مجموعه سوم و چهارم نيما رئوفي، مدير فني وحيد نصرت خواه، طراح شخصيت علي اصغر قرباني و مدل ساز علي بيطرف هستند.

گفتني است،اين انيميشن با تكنيك 3 بعدي در 13 قسمت 12 دقيقه اي از شبكه 2 سيما در حال پخش است.

animations

Active Member
توليد انيميشن كارآگاه جنگل كار مشترك رضا احمدياري و فهيمه ذبيحي از فروردين امسال در سيماي مركز كردستان آغاز شد .

به گزارش جام جم آنلاين، رضا احمدياري درگفتگو با روابط عمومي معاونت اموراستان‌ها از كليله و دمنه به عنوان منبع غني براي توليد كارهاي داستاني نام برد و افزود : در اين مجموعه 26 قسمتي داستان‌هايي از كتاب كليله و دمنه با نگاهي نوبازسازي شده است .

وي افزود : شخصيت اصلي سگي به نام كارآگاه هايي است كه به همراه دو دستيارش طوطي و دكتر بزي تلاش مي‌كنند مشكلات پيش آمده براي حيوانات جنگل را رفع كنند .

تهيه كننده انيميشن كارآگاه جنگل زمان براي تحقيق، نگارش و طراحي شخصيت‌هاي مجموعه را چهار ماه بيان كرد و خاطر نشان نمود : به منظور ايجاد نزديكي ذهن مخاطبان به فضاي بومي تلاش كرديم در فضاسازي‌ها و بک راند انيميشن از جغرافياي استان كردستان بهره بگيريم.

وي اظهار اميدواري كرد تا پايان آذر ماه امسال اين مجموعه براي پخش آماده شود .

بنابراين گزارش در توليد مجموعه‌ انيميشن كارآگاه جنگل سعيدرضواني به عنوان طراح شخصيت‌ها، سوران شكري طراح لي اوت و بک راند، سپيده شاه محمدي، كاوان احمدي و ژيلا زندي نويسندگان و سوران شكري، ميلاد رستمي، آرام آزرم، وحيد بهراميان، وحيد زارعي و هانا جهانبخش به عنوان انيماتورهاي اين مجموعه همكاري داشته‌اند .

animations

Active Member
جزييات دروس ارائه شده دوره جديد يكساله آموزش فيلم‌سازي انجمن سينماي جوانان ايران تشريح شد.

رئيس هيات مديره و مدير عامل انجمن سينماي جوانان ايران در تشريح تفاوت هاي دو دوره جديد فيلم سازي انجمن سينماي جوانان ايران با گذشته گفت:‌ دوره‌هاي جديد فيلم سازي انجمن سينماي جوانان ايران برخلاف سنوات گذشته (كه در 2 ترم و با 6 عنوان درسي برگزار مي‌شد) در 4 ترم و با 16 عنوان درسي برگزار شده كه همين موضوع باعث مي‌شود هنرجويان با مباحث بيشتري در اين حوزه آشنا شوند.

هاشم ميرزاخاني افزود:‌ در دوره قبل (1389) و دوره جديد فيلم سازي انجمن‌، بايد هر كدام از اساتيد محترم صرفا براساس طرح درس ارائه شده به تدريس بپردازند كه اين امر موجب انسجام و يكسان‌سازي آموزش در دفاتر انجمن گرديد‌، و هنرجويان مي‌توانند تا يك ترم به صورت مهمان در هر كدام از دفاعتر انجمن حضور يابند.

وي گفت: از ديگر تفاوت‌هاي دوره‌هاي جديد فيلم‌ سازي انجمن با گذشته‌، افزايش كار عملي هنرجويان و ارزشيابي جدي تر دوره‌هاست.

رئيس هيات مديره و مدير عامل انجمن سينماي جوانان ايران در تشريح جزييات دروس دوره يكساله فيلم سازي انجمن افزود:‌ دوره بلند مدت (با همان يكساله) آموزش فيلم سازي انجمن سينماي جوانان ايران در 4 ترم پيش بيني شده كه هر ترم بين 10 تا 12 هفته به طول مي‌انجامد.

هاشم ميرزاخاني افزود:‌هر ترم شامل 3درس اصلي و حضوري و يك درس نيمه حضوري با غير حضوري مي‌باشد.

وي ادامه داد:‌ هنرجوياني كه در آزمون فيلمسازي قبول شوند‌، در ترم اول دروس «عكاسي ،‌ گزارش نويسي و داستان كوتاه و مباني سواد بصري »را در قالب درس‌هاي حضوري طي كرده‌، درس «تاريخ سينما» را به صورت غير حضوري مي‌گذرانند.

رئيس هيات مديره و مديرعامل انجمن سينماي جوانان ايران در تشريح دروس ترم دوم دوره يكساله آموزش فيلم سازي گفت:‌در اين ترم درس «مباني فرهنگ و هنر اسلامي» به صورت غير حضوري و دروس «فيلمنامه نويسي1،تصوير برداري 1 و كارگرداني 1» هم به صورت حضوري و اصلي ارائه مي‌شوند.

ميرزاخاني درس هاي ‌«تصوير برداري 2 و نورپردازي ‌،فيلمنامه نويسي 2 و تدوين 1» را جزء‌دروس اصلي ترم 3 برشمرد و افزود: در اين ترم درس مديريت توليد به صورت نيمه حضوري آموزش داده مي شود.

وي آخرين ترم دوره يكساله آموزش فيلمسازي را هم بدين شرح توضيح داد:درس‌هاي «تدوين2،كارگرداني 2 و صدا در سيما» به صورت حضوري و درس «تحليل و گونه شناسي فيلم» نيمه حضوري آموزش داده مي‌شوند.

رئيس هيات مديره و مدير عامل انجمن سينماي جوانان ايران در پايان ضمن دعوت از كليه جوانان علاقمند به فيلم سازي در سراسر كشور براي شركت در آزمون فيلم سازي انجمن گفت: علاقمندان مي‌توانند حداكثر تا پايان 10 شهريور ماه جاري به سايت اينترنتي انجمن مراجعه و نسبت به ثبت نام و شركت در آزمون دوره يكساله آموزش فيلم‌سازي اقدام كنند.

به گزارش روابط عمومي انجمن سينماي جوانان ايران ثبت نام آزمون فيلم سازي انجمن سينماي جوانان ايران از 15 مرداد ماه جاري صرفا از طريق سايت اينترنتي انجمن شروع و تا 10 شهريور ماه پايان مي‌يابد.

اين آزمون در روز جمعه 18 شهريور 1390 به صورت همزمان در سراسر كشور برگزار مي‌گردد و علاقمندان جهت ثبت نام و كسب اطلاعات بيشتر مي‌توانند به پايگاه اطلاع رساني انجمن سينماي جوانان ايران به آدرس زير مراجعه كنند:

www.cinemajavanan.ir

Flashium

Member
به گزارش سینمانگار، به نقل از از روابط عمومي مركز گسترش سينماي مستند و تجربي، فردا(يكشنبه 9 مردادماه 1390) و در چهار سئانس بعدازظهر، هفت فيلم كوتاه انيميشن در سالن شماره 2 سينما سپيده اكران عمومي مي‌شوند.

در برنامه اكران عمومي فيلم هاي انيميشن كه طي چهار سئانس 13،15، 17، 19 روزهاي يكشنبه، دوشنبه و سه‌شنبه هفته جاري پيش‌بيني شده، فيلم هاي: «در خانۀ ما»(مريم كشكولي نيا)، «ساعت كُش»(وحيد برزگر)، «سيمرغ»(سيد قاسم هاشمي امريه اي)، «صخره»(نجمه نامجو)، «مشعل المپيك»(شهرام حيدريان)، «من، شاه و بابام»(آزاده مُعزي) و «نقش»(شيما منفرد) در سالن شماره 2 سينما سپيده روي پرده خواهند رفت.

فيلم هاي مستند «شاعر بهشتي»(رحيم مرتضي وند) و «آن مرد كيست»(مهناز ركني) نيز طي روزهاي چهارشنبه تا جمعه هر هفته، در سينما سپيده اكران عمومي مي‌شود.

تماشاي اين آثار براي عموم دانشجويان، خبرنگاران، اعضاي صنوف خانه‌سينما و كانون فيلم سينماحقيقت با ارائه كارت شناسايي رايگان است.

منبع:سینمانگار

animations

Active Member
تغییر ساختار، محتوا و گرافیک در شبکه دو سیما

مدیر گروه کودک و خردسال شبکه دو ضمن اعلام تغییر ساختار، محتوا و گرافیک این شبکه از اول مهرماه، از مذاکره با وحید نیکخواه آزاد، کامبوزیا پرتوی، مسعود کرامتی و حسین قناعت برای ساخت سریال در این شبکه خبر داد. متن کامل در ادامه.......

علی زارعان، مدیر گروه کودک و خردسال شبکه دو درباره تغییرات برنامه‌های این گروه در فصل پائیز به خبرنگار مهر گفت: ما تا قبل از ماه رمضان برنامه‌های تابستان یک را شروع کردیم و بعد از ماه رمضان قرار است فضا را برای برنامه‌های جدید آماده کنیم.

وی در ادامه افزود: از اوایل مهر ماه تغییرات اساسی در برنامه‌های گروه کودک و خردسال شبکه دو به وجود می‌آید. این تغییرات شامل ساختار، محتوا، گرافیک و ... است. قصد داریم فضای متنوعی را از ابتدای فصل پائیز برای بچه‌ها به وجود بیاوریم تا برنامه‌ها همان طوری باشد که آنها دوست دارند.

مدیر گروه کودک و خردسال شبکه دو در پاسخ به این سئوال که آیا ساختار برنامه‌های عمو ****گ و خاله شادونه هم تغییر می‌کند، توضیح داد: ما قصد داریم برنامه محور باشیم تا بتوانیم محتوای بهتری را به بچه‌ها آموزش بدهیم. تلاش می‌کنیم مهارت‌های زندگی را به آنها بیاموزیم که شامل دین، امید، اخلاق و آگاهی باشد.

207703_orig.jpg

زارعان خاطرنشان ساخت: تلاش می‌کنیم برنامه‌های این شبکه محتوامحور باشد. البته در حال حاضر کاراکترهای خوبی در این شبکه داریم و سعی می‌کنیم آنها را تقویت کنیم تا منجر به ارتقای شبکه شود. در واقع طراحی ما برای شش ماهه دوم سال متنوع خواهد بود.

وی در ادامه افزود: پخش برنامه‌های متنوعی از مهر ماه آغاز می‌شود. کارتون‌های جدید در حال خریداری هستند. همچنین گرافیک شبکه با تغییرات زیادی همراه خواهد بود تا به مفهوم ماموریتی که برای شبکه ترسیم شده، نزدیک‌تر خواهد شد.

مدیر گروه خردسال و کودک شبکه دو اشاره کرد: البته قصد داریم به تدریج از تعداد کارتون‌های خارجی کم کنیم و به سمت فاخرسازی حرکت کنیم. به همین دلیل سعی می‌کنیم با حضور کارگردانان و نویسندگان توانمند در عرصه کودک این اتفاق بیفتد. از افراد با تجربه در این عرصه برای سریال‌سازی استفاده می‌کنیم.

زارعان با اشاره به مجموعه‌هایی که این گروه می‌سازد، گفت: مجموعه‌ای را وحید نیکخواه آزاد آماده می‌کند که البته برای دهه فجر امسال نمی‌رسد، اما سال آینده آماده می‌شود. با کارگردانان مختلفی برای ساخت سریال مذاکره کرده‌ایم که می‌توانم به مسعود کرامتی، حسین قناعت و کامبوزیا پرتوی اشاره کنم. همچنین امیر سمواتی که تجربه بسیاری برای کار کودک دارد به جمع ما ملحق می‌شود.

وی ادامه داد: قصد داریم آثاری که می‌سازیم برای مخاطبان تاثیرگذار باشد و بتوانیم به نحو مطلوبی به رسالت‌ خود عمل کنیم، حتی برنامه‌ریزی خود را برای نوروز هم انجام دادیم.

مدیر گروه خردسال و کودک شبکه دو افزود: ما با پنج نویسنده توانمند برای نوروز سال 91 به توافق رسیده‌ایم تا فیلمنامه‌های مناسبی برای نورزو بنویسند که می‌توانم به احمد حامد و آرش برهانی اشاره کنم. در مجموع برای نوروز قصد داریم پنج تا شش تله فیلم تولید و پخش کنیم.

زارعان در پایان افزود: با توجه به اینکه ساخت آثار کودک در سینما خیلی کم است و در حال حاضر سینمای کودک راکد است، این وظیفه ما را سنگین‌تر می‌کند تا بتوانیم آثار فاخری برای بچه‌های تهیه و پخش کنیم تا آنها با دیدن برنامه‌ها لذت ببرند و برایشان دوست‌داشتنی باشد.

جدیدترین ارسال ها

بالا