اتاق فکری برای چاپخانه داران دیجیتال

اینم یک عکس دیگه که بزرگترین مشکل من همیشه تو چاپ هست که نمی دونم از رنگ هست یا دستگاه
مشاهده پیوست 94762
سلام
علی این عکسی که گذاشتی خیلی واضحتر هست.
ببین من وقتی دستگاهم رنگ تموم می کنه (آخه من خیلی گیجم یادم میره رنگا رو عوض کنم هی رنگ تموم می کنه زیر چاپ:green:) دقیقا اینطوری میشه!یعنی نازلهای هدات اصلا پاشش رنگ ندارن که با شناختی که من از رنگای فول کالر دارم احتمال زیاد مال رنگ هست.
حالا 2 تا کار انجام بده که راحت بشی :1.شما دستگاهت نو هست 2 لیتر رنگ دیگه از همکارات قرض کن و برای هر رنگ حالا نمی دونم دستگاهت 4 رنگ یا 6 رنگ بزار و 1 ساعتی چاپ بزنه تا رنگ قبلی کامل از دستگاه خارج بشه اگه انشا الله درست شد که هیچ اگه نشد
2.این تلفن یه متخصص به اسم آقای رستمی هست 09122946528 بگو منو خداداد معرفی کرده:cool: ایشون می تونن مشکلت رو حل کنن کارشون خیلی خوبه.آقای رستمی هم رنگ خیلی خوب می فروشن.در ضمن متخصص تعمیرات هم هستن
واسه رنگ هم من از شرکت ساینا رنگ می خرم خانم مظلومی بگی خداداد حله!021-88830797 من خودم هرچی دوستان معرفی می کنن شرکتها رو من وقتی زنگ میزنم اسم میبرم و می گم مثلا آقا یونس شما رو برای خرید هد قسطی معرفی کرده اینطوری اعتبار میره بالا!:)
این 2 نفر برای رنگ هست حالا با هر کدوم راحتتری.امیدوارم مشکلت حل بشه وقتی حل شد به ما هم بگو

آخرین ویرایش:
البته بورس بودن اون محل هم خیلی شرطه ، محل هایی که بورس یه کاری هستن البته کرایه های بالایی دارند اما چه برای افرادی که شهره هستند در کار خاصی و یا اینکه نیستند ، وقتی در یک محل بورس قرار می گیرند ، با وجود هزینه های بسیار بالای اون محل ، به خاطر تعداد مشتری و تعدد گذر افراد در اون محل ، بسته به قدرت جذب مشتری و هنری که صاحب مشاغل می تونن داشته باشن ، می شه اون مقدار بیش از حد عرف هزینه ها در محل بورس رو جبران کرد .
درسته. میگم مثلا خیابون پایینی ما محل تجمع بیشتر تابلوسازها ست و اکثر مردم برای سفارش به این 2 تا خیابون میان پس بورس چاپ هست اما چون دیگه مغازه ما آخر مسیر هست و بعد از ما شهر تموم میشه! هزینه کرایه هم پایین هست.
اما بنظرم من برای کار پلات چون مواد و چاپش گرونتر هست باید جاهایی مغازه زد که مردم براش پول بدن اگه شما بیای کنار یه تابلو ساز کار پلات انجام بدی تابلوساز میاد بنر میزنه متری 7000 و کسی نمیاد مثلا کاغذ متری 20000 رو بخره.یعنی دقیقا حرفی که شما زدی خیلی مهم هست سطح سواد مشتری!تابلوسازها جاهایی میرن که سطح سواد متوسط هست و شما برای بنر خوب می تونی کار کنی اما کارهای دیگه نه!بخاطر همین میگم باید متمایل به بالای شهر باشه که هم سطح سواد بالاتر هست هم سطح مالی حالا شما دستگاه بنر هم داشته باشی که عالی میشه و خیلی راحتتر میشه کار کنی

آخرین ویرایش:

alishook

New Member
سلام
علی این عکسی که گذاشتی خیلی واضحتر هست.
ببین من وقتی دستگاهم رنگ تموم می کنه (آخه من خیلی گیجم یادم میره رنگا رو عوض کنم هی رنگ تموم می کنه زیر چاپ:green:) دقیقا اینطوری میشه!یعنی نازلهای هدات اصلا پاشش رنگ ندارن که با شناختی که من از رنگای فول کالر دارم احتمال زیاد مال رنگ هست.
حالا 2 تا کار انجام بده که راحت بشی :1.شما دستگاهت نو هست 2 لیتر رنگ دیگه از همکارات قرض کن و برای هر رنگ حالا نمی دونم دستگاهت 4 رنگ یا 6 رنگ بزار و 1 ساعتی چاپ بزنه تا رنگ قبلی کامل از دستگاه خارج بشه اگه انشا الله درست شد که هیچ اگه نشد
2.این تلفن یه متخصص به اسم آقای رستمی هست 09122946528 بگو منو خداداد معرفی کرده:cool: ایشون می تونن مشکلت رو حل کنن کارشون خیلی خوبه.آقای رستمی هم رنگ خیلی خوب می فروشن.در ضمن متخصص تعمیرات هم هستن
واسه رنگ هم من از شرکت ساینا رنگ می خرم خانم مظلومی بگی خداداد حله!021-88830797 من خودم هرچی دوستان معرفی می کنن شرکتها رو من وقتی زنگ میزنم اسم میبرم و می گم مثلا آقا یونس شما رو برای خرید هد قسطی معرفی کرده اینطوری اعتبار میره بالا!:)
این 2 نفر برای رنگ هست حالا با هر کدوم راحتتری.امیدوارم مشکلت حل بشه وقتی حل شد به ما هم بگو

اقا مرسی واقعا لطف کردین که دقیق به مشکلات من جواب داد شماره آقای رستمی از قبل داشتم باهاشون تماس هم گرفته بودم در مورد مشکلات بهشون گفتم همین احتمالات شما رو داده بودن در مورد قیمت و جنس رنگ هم 5 لیتر به من گفتن 185 تومان میشه من الان رنگها رو تغییر دادم و منتظرم رنگ قبلی کامل خارج بشته تا رنگ جدید جای گذیین بشه بعد نتیجه توی همین تاپیک میزارم و انشاالله اگه وقت کردم و فرصت گیر اوردم یک فیلم کامل هنگام چاپ میگیرم و قرار میدم فقط ببخشید برای محیط چاپ خونه نیاز به کولر هم هست یا نه باید همیشه گرم باشه

سلام قابلی نداره وظیفس.برای محیط چاپخونه تو تابستون بهترین گزینه کولر آبی هست هم روطوبت رو میبره بالا هم دما رو بین 20 تا 30 میشه باهاش تنظیم کرد.کولر گازی بادش خشک هست فایده نداره

alishook

New Member
اقا محسن ببخشید شما همیشه وقتی چاپ میزنید حالا فرق نمی کنه چه سایزی باشه ایا هنگام چاپ پرچ هم می زنید یا چاپ شما صاف تار اخر چاپ بدون مشکل انجام میشه و ایا خط های چاپ انواع پس مثلا 2 یا 3 پس چقدر در چیزی که چاپ زدید قابل مشاهده هستند

اقا محسن ببخشید شما همیشه وقتی چاپ میزنید حالا فرق نمی کنه چه سایزی باشه ایا هنگام چاپ پرچ هم می زنید یا چاپ شما صاف تار اخر چاپ بدون مشکل انجام میشه و ایا خط های چاپ انواع پس مثلا 2 یا 3 پس چقدر در چیزی که چاپ زدید قابل مشاهده هستند
سلام
سوال کلی پرسیدی
زدن یه چاپ یه دست همش به شرایط هدها(بغیر شرایط دمای محیط با فرض مناسب بودن این شرایط) و تنظیم بودن اونها و شرایط دستگاه ربط داره.هدهای سالم و سرحال می تونن یه چاپ رو حالا هر اندازه ای که باشه یک دست بزن.معمولا چاپای pass بالا رو من یک دست میزنم سرعت چاپ هم تنظیم میکنم روی normal و یکدست میزنه حالا بعضی وقتا بخاطر رسوب رنگ و خود رنگ و... یا پایین بودن مدل هدهام و کارکرد زیاد هد میگیره که مشکلی نیست اما اکثر مواقع یکدست میزنه
در pass 2 چون هدهای من 4 سال هست خیلی کار کرده خط چاپهایی میندازه که طبیعی هست که البته دستگاه من 8 هد هست و اگه 16 هد بود این مشکلم نداشت.من بیشتر برای چاپای داربستی 2 میزنم که دور نما داره.
دستگاه شما زار 382 هست و هدای من قدرتمند تره

سلام دوستان
محسن جان سلام حالت خوبه
مدتهاست به اینجا سر نزدم
بحثای جالبی مطرح شده
مشکلاتی که مطرح میشه میتونه برای هممون مفید باشه هرکی این دستگاها رو داره احتمال به وجود اومدن این مشکلات براش هست
علی مشکل دستگات اگه حل نشده من دو راه بهت پیشنهاد میدم ببین تغییر میکنه
البته نمیدونم کابل سرهدا رو دستکاری کردی یا نه !!1
اگه همه چی مث روز اوله که سرویس کار نصب کرده یه مقدار قسمت جلو دستگاتو بالا ببر (احتمالا تراز نیست)
دیگه اینکه با سرعت slowبزن ببین بازم همین مشکلو داری یانه
هد گرفتگی حین کار به ولتاژ خیلی ربط داره بهتره یه کم با ولتاز هم بازی کنی اما از 20 بالاتر نره هر چند بعضیا تا 21 هم بالا میبرن اما مواظب باش

آخرین ویرایش:
سلام سامان جان
خوبی چند وقتی نبودی.شما با ولتاژسر هدها کار کردی؟راستشو بگم من کار نکردم و بلد نیستم اگه کار کردی و بلدی اینجا هم با عکس بگو مفید هست
علی جان چی شد آقای رستمی دیروز دستگاهت رو چک کرد؟مشکل چی بود بگی ممنون میشیم
سامان جان می خوام 2 تا فیلم میماکی برات بزارم اما سرعت خیلی پایین هست جی میل بزور باز میشه.
در اولین فرصت که سرعت بهتر شد برات میزارم

خیلی عالیه!
مدتهاست دنبال کار میماکی ام آره سرعت پایینه اما می ارزه ممنون میشم
ولتاژ سرهدا تاثیر مستقیم داره رو دمای هدا
به این معنی که هر قدر دما روبالا ببری به تبع اون ولتاژ تغییر میکنه
دما اگه رو 28 تنظیم بشه دمای مطلوبیه منتهی دمای هدا با دمای محیط فرق داره البته هر دستگاهی تنظیمات خاص خودش رو داره
من هد سیکو رو دارم میگم شاید تنظیم هدای دیگه یه جور دیگه باشه

خیلی عالیه!
مدتهاست دنبال کار میماکی ام آره سرعت پایینه اما می ارزه ممنون میشم
ولتاژ سرهدا تاثیر مستقیم داره رو دمای هدا
به این معنی که هر قدر دما روبالا ببری به تبع اون ولتاژ تغییر میکنه
دما اگه رو 28 تنظیم بشه دمای مطلوبیه منتهی دمای هدا با دمای محیط فرق داره البته هر دستگاهی تنظیمات خاص خودش رو داره
من هد سیکو رو دارم میگم شاید تنظیم هدای دیگه یه جور دیگه باشه
سامان جان بحث شد خوب بحثی:green:
هر کس عقیده ای داره.اینم عقیده من هست.به نظر من دمای محیط تاثیر به سزایی روی چاپ نمیزاره اینو می گم چون من تو منطقه سردسیر هستم و بیشتر اوقات بغیر 4 ماه سال هوا سرد هست.دمای محیط چاپ من چند سال 18 درجه بوده الانم 19 هست تابستون میشه
30 درجه اما سردی هوا تاثیری رو چاپ من نذاشته من توی دمای 14 درجه هم چاپ زدم:neutral: حتی 9 درجه که اون موقع واقعا چاپ نزده
اینو گفتم که توی این همه مدت اصلا دست به ولتاژ نزدم
دمای خود هدها قضیش فرق می کنه.سوال من اینکه اگه دمای هدها بره بالا ولتاژ کم میشه و هد بد میزنه یا برعکس؟
مثلا اون هد مشکی من که الان باش مشکل دارم وقتی بازش کردم خیلی داغ بود خط میندازه تو چاپ مشکی بعد گفتم شاید هد خراب باشه بستمش روی رنگ زرد درست چاپ زد و اون هدی که از زرد باز کردم بد میزنه.
احتمال این رو دادم که رنگ مشکیم خراب باشه اما فقط یه فقط یه هدم خراب میزنه اگه از رنگ هست چرا فقط یه هدش بد میزنه؟
بعد یه مسئله دیگه من قبل عید گفتم کلید پاور فنهام اتصالی داشت عوض کردم درست شد دوباره 3 تا 4 روزه هدم خراب شده.شما اگه چیزی درمورد ولتاژمی دونی و تاثیرش روی دمای هد به ماهم توضییح بده
ممنون

alishook

New Member
اقا پروگرام هدها چقدر تاثیر داره روی چاپ و خود هدگرفتگی
اقای رستمی تشریف اوردن دستگاه چک کردن گفتن اولا هدها پروگرام نیستن . ولتاژ هد ها 30 بود اونو روی 27 گذاشتن هدگرفتگی و پرچ بیشتر شد و دوباره من خودم بردم گذاشتم روی 30 کمی بهتر شد ولی باز هم هدگرفتگی و خط انداختن داره قبلا خط زرد می انداخت الان خط آبی البته رنگ خوبی روی دستگاه نیست اقای رستمی رنگ چک کردن گفتن رنگ فول کالر روی دستگاه رنگ خوبی و از نظر کیفیتی خیلی بد هست من رنگ زرد تغییر دادم الان زرد خوب می زنه ولی به ابی گیر داده مخصوصا توی زمینه های سبز

منظورتون از هدا پروگرام نیستن چیه؟
هر هدی تنظیمات خاص خودش رو داره شما میگی تا 30 بالا بردی بهتر شده اما من الان 18.3 و خیلی صاف میزنه
به نظر من مشکل تنظیمات هده نه رنگا اگه رنگا باشه چرا یه بار زرد بد میزنه یه بار آبی؟؟؟؟؟
تنظیمات هدای من به این صورته:
هر بار ویندوز یا برنامه رو نصب می کنم خود هدا یه ولتاژ ثابت داره که باید این اعدادو بهش بدی(برای هر هد یه مقدار خاص وجود داره که رو کارتن خود هدا ذکر شده)
بعد از اون به قسمت دیگه به نام print head base sum وجود داره که خودش صفره و با دادن مقدار ولتاژ ، ستون دیگری به نام print head base paramتغییر می کنه
هر چه ولتاژ بالا بره هد با قدرت بیشتری پاشش می کنه منتهی عیبش اینه که اگه از مقدار خاصی بالاتر بره هدگرفتگی حین کار پیش میاد
مشکلی که شما میگی رو منم عین شما داشتم به اون صورتی که عرض کردم مشکل حل شد (بالا بردن جلو دستگا و کم کردن سرعت هد)طوری که الان عکس پرتره باهاش چاپ میکنم خداییش در حد پلاتر میزنه
البته اینم بگم من از رنگای اکوسالونت استفاده میکنم 2ماهه از دست هدگرفتگی راحت شدم فقط موقه روشن کردن یه پرچ میزنم و والسلام تا غروب ماه میزنه

آخرین ویرایش:

alishook

New Member
منظورتون از هدا پروگرام نیستن چیه؟
هر هدی تنظیمات خاص خودش رو داره شما میگی تا 30 بالا بردی بهتر شده اما من الان 18.3 و خیلی صاف میزنه
به نظر من مشکل تنظیمات هده نه رنگا اگه رنگا باشه چرا یه بار زرد بد میزنه یه بار آبی؟؟؟؟؟
تنظیمات هدای من به این صورته:
هر بار ویندوز یا برنامه رو نصب می کنم خود هدا یه ولتاژ ثابت داره که باید این اعدادو بهش بدی(برای هر هد یه مقدار خاص وجود داره که رو کارتن خود هدا ذکر شده)
بعد از اون به قسمت دیگه به نام print head base sum وجود داره که خودش صفره و با دادن مقدار ولتاژ ، ستون دیگری به نام print head base paramتغییر می کنه
هر چه ولتاژ بالا بره هد با قدرت بیشتری پاشش می کنه منتهی عیبش اینه که اگه از مقدار خاصی بالاتر بره هدگرفتگی حین کار پیش میاد
مشکلی که شما میگی رو منم عین شما داشتم به اون صورتی که عرض کردم مشکل حل شد (بالا بردن جلو دستگا و کم کردن سرعت هد)طوری که الان عکس پرتره باهاش چاپ میکنم خداییش در حد پلاتر میزنه
البته اینم بگم من از رنگای اکوسالونت استفاده میکنم 2ماهه از دست هدگرفتگی راحت شدم فقط موقه روشن کردن یه پرچ میزنم و والسلام تا غروب ماه میزنه

ممنون از راهنمایی های شما میشه لطفا با عکس توضیح بدید کجا رفتید ولتاژ به هد دادید و چقدر دستگاه از جلو بالا برید

دستگاه شما چیه؟
هداش چی؟
در حد 2cm بالا ببر البته هر دستگاهی تنظیمات خاص خودش رو داره ولی نظر کلی متخصصین این حرفه اینه که جلو دستگاه نسبت به قسمت عقب یه خورده بالاتر باشه بهتره
خود دستگاه شما مگه نرم افزاری برای تنظیمات نداره؟
از جایی که دستگاه رو خریدی بپرس ولتاژ رو چه جوری تنظیم کنن وظیفشونه درست راهنماییت کنن
حالتو می فهمم
راستی کابل سرهدا رو دستکاری نکردی که؟

سلام سامان جان
بهترین چسب بنر که من استفاده می کردم cyano بود که شرکت سام سیف هفته پیش گفت وارد کنندش دیگه وارد نمی کنه
راستی سامان جان رنگ بدون بو از شرکت پیوند بدیع که تو مشهد هست می گیری آخه من زنگ زدم گفت رنگهای ما هم بو داره

سلام سامان جان
بهترین چسب بنر که من استفاده می کردم cyano بود که شرکت سام سیف هفته پیش گفت وارد کنندش دیگه وارد نمی کنه
راستی سامان جان رنگ بدون بو از شرکت پیوند بدیع که تو مشهد هست می گیری آخه من زنگ زدم گفت رنگهای ما هم بو داره
سلام محسن جان
رنگای اکو سالونت استفاده میکنم نمیشه گفت بدون بوه ولی خیلی نسبت به سالونت بهتره
میشه تحملشون کرد اما عیبشون اینه که برای تابلو فلکس بیشتر از 18 ماه نمیشه ضمانت کرد 0به قول پیوند بدیع)
ولی مزیت دیگه ای که دارن هدا باهاشون خیلی حال میکنن:wink:
من که ازش راضیم

Yunes.grapix

Well-Known Member
سلام . بچه ها کسی فروشنده نرم افزار شیراز رو می شناسه توی ایران ؟

جدیدترین ارسال ها

بالا