اتاق فکری برای چاپخانه داران دیجیتال

سلام دوستان

در زمینه چاپ دیجیتال برگی (ورقی) برای کارت ویزیت کسی از دوستان میتونه راهنمایی کنه

چقدر سرمایه میخواد برای خرید دستگاه های مورد نیاز؟
چه دستگاه هایی لازم می باشد؟
لطفا راهنمایی کنید (مرسی)

آخرین ویرایش:
محسن جان متاسفانه مجید آنلاین اون شور شوق قبلی رو نداره
خب چه اشکالی داره فعلا من و تو اینجا یه سری مسائلو عنوان می کنیم بهم کمک می کنیم و بدرد آیندگان ما هم میخوره:green:
از سرمایه در گردش گفتی که منم عین تو این مشکلو دارم هرچی داشتیم دادیم بنرو جوهر حالا ادارات واسه پرداختش دست دست می کنن
با سام سیف تماس گرفتم قراره بنر برایت لایتو بفرستن تا ببینیم چقد وعدشون درسته
راستی رو بنر 13 انس برایت لایت کار کردی؟
خواستم سولیت بگیرم برای چاپ عکسای پرتره گفتش این از سولیت بهتره (متری 6000)

سلام
نه والا بنر 10 انس هم با این وضع مالی که بعد ضرری که دادیم به زور میشه خرید چه رسد به 13 انس.اما 13 انس glp قبلا کار کردم خیلی عالی بود خوره چاپ عکس هست.مخصوصا که هد سیکو دارین شما.
یه خورده راجع به دستگاه بحث کنیم.
راستی اخیرا سیکو مدل 1020 هم به بازارداده که اونم 35pl هستش.مدل 512 15pl نداره ؟
من عاشق دستگاه های فلورا هستم خیلی عالی هستن.محصوصا مدل LJ320P هد پلاریس 8 و 4 هد 15pl.:oops:خدا قسمت کنه یکی بخرم دیوونشم

مدل هد کونیکاشم فوق العادس 14pl خیلی کیفیت و دقت چاپ بالایی داره حرف نداره.
دستگاههای iconteck هم عالی هستن آیکون تک هد سیکو کار می کنه

سلام دوستان

در زمینه چاپ دیجیتال برگی (ورقی) برای کارت ویزیت کسی از دوستان میتونه راهنمایی کنه

چقدر سرمایه میخواد برای خرید دستگاه های مورد نیاز؟
چه دستگاه هایی لازم می باشد؟
لطفا راهنمایی کنید (مرسی)
سلام دوست عزیز
من زیاد سر از کار ورق و کاغذ در نمیارم زیادم خوشم نمیاد فقط بنر:lol:
اما یه دستگاه دیجیتال خیلی عالی می شناسم که مثل یه چاپخونه نیمه افست هست و تا A3 چاپ میزنه و با سرعت تیراژ بالا و مقرون بصرفه مخصوصا واسه کارت ویزیت
حتما کاتالوگش رو پیدا می کنم و اسمش رو بهت می گم الان باید بگردم خیلی ریخته بهم هست.پارسال حول و حوش 30 تومن بود

تا اونجا که من خبر داشته باشم 15 نداره 12 داره کیفیتش که خیلی خوبه اما سرعتش پائینه و زود هم هدگرفتگی پیش میاد
دستگاهlLJ320P 15PL قیمتش چنده؟
یه سوال
شده تا حالا برای هد گرفتگی هد رو تو سالونت بخوابونی؟

آخرین ویرایش:
سلام
هد پلاریس 8 هدش پارسال که قیمت دلار بالا نرفته بود 50 تومن بود و 4 هدش 30 تومن اما امسال 8 هد تا تا زمان قیمت دلار 2000-1900 تومن که قیمت گرفتم 75 و 4 هد 55 ناقابل:green:الان که بازم 100%گرونتر شده
مای خر پارسال پول 4 هدش رو داشتیم اما بخاطر اختلاف نظر کمی که با شریکمون داشتیم نخریدیم رفتیم پولشو دادیم ماشین دست دوم الان چی:cry:
خیلی عالیه اگه خواستی بگو تا فیلمهای چاپ زدنش رو برات بزارم عاشقشم
آره نازل گرفتگی ناشی از رنگ که رسوب می کنه رو باید بخوابونی تو سالونت راستی مگه دستگاهت پرج سالونت نداره؟
احتمال می دم دقیق نمی دونم رسوب گرفتگی و آشغال گرفتگی هد مال رنگ ته ظرف رنگ هست.خیلی مواظب باش شما که هد خوب داری خیلی باید مواظب باشی.این نکته ها رو رعایت کن خطرناکه واسه هدت
اول اینکه نذار هیچوت رنگ توی ظرفت خالی بشه همیشه دیدی که یکم مونده تموم بشه عوض کن.هیچ وقت ته مونده رنگ توی ظرف رو نریز تو رنگت.
یکی از دوستان ما که هد کونیکا داشته بود این کار رو کرد و نازل پلیت هداش داغون شد و کلا هداش از بین رفت

راستی یه چیز بگم الان یادم افتاد
استاد عزیزی اینو بهم گفت
بهترین روش برای شستشوی رسوب هد:چند بار داخل یک ظرف سالونت با سالونت معکوس هد رو بشورید بعد حدود یک ساعت بزارید هد با فرکانس بالا کار کنه
بهرین راه سالونت معکوس هست فقط سالوتن معکوس بزن اگه مطمئنی که هد گرفتگیت بخاطر رسوب رنگ هست

آخرین ویرایش:
سلام عمو محسن
ممنون از راهنماییت
چرا دستگاه من سیستم پرچ سالونت داره
اما اون جوری که شما میگی نیست این دستگاه رو وقتی خاموش میکنی باید پارچه کرو خیس با سالونت که روی چهار شیاره و اون شیارا پره سالونته به اصطلاح کپ کنی
اما وقتی هد گرفتگی با پرچ کردن رفع نشه شیلنگ سر هدو باز میکنم و با یه سرنگ شیشه ای سالونت تزریق میکنم که میشه مکش معکوس هم انجام داد و البته رو خود دستگاه هم سیستمی برای تزریق سالونت هست که من کمتر از اوت استفاده می کنم چون دردسر زیاد داره
و فکر نکنم مکش معکوس داشته باشه
اما وقتی هدگرفتگی با هیچکدوم این کارا رفع نشد ناچار باید هدو باز کنی تو سالونت بخوابونی
ولی چند تا دردسر داره یکی اینکه باید خیلی مواظب باشی که سالونت به قسمت الکتریکی هد برخورد نکنه چون هدو می سوزونه
دوم بستن مجدد هدا که خیلی دقت بالایی میخواد و گرنه اگه یه میل کج باشه که هد بد میزنه
حالا سوال اینه که اگه روزی این مشکل پیش بیاد نحوه شستشو و بستن مجدد هد چه جوری باید باشه که هد آسیب نبینه

راستی یادم رفت
با این سرعت اینترنت فیلمو میتونی آپ کنی؟
من عاشق دستگاههای میماکیم
حرف ندارن هم پلاتره هم کار بنر و فلکس رو انجام میده اونم با کیفیت 20
پارسال 80تومن قیمتش بود الن فک کنم حدودای 110 تومن

راستی یادم رفت
با این سرعت اینترنت فیلمو میتونی آپ کنی؟
من عاشق دستگاههای میماکیم
حرف ندارن هم پلاتره هم کار بنر و فلکس رو انجام میده اونم با کیفیت 20
پارسال 80تومن قیمتش بود الن فک کنم حدودای 110 تومن

آخرین ویرایش:
سلام محسن جان
دستت درد نکنه خیلی ممنون:)
راستی بنرای برایت لایت رسید
حق با تو بود کیفیتش نسبت به
بنرای دیگه خیلی بهتره
در مورد ماندگاری جوهرای اکوسالونت هم پرسیدم گفتن 18 ماه میشه ضمانت ماندگاری کرد و البته نسبت به سالونت پایین تره
البته بستگی به جنس فلکس هم داره

آقا قابل نداشت فیلما رو دیدی؟دیدی عجب هیولاییه:shock:کیفیت چاپ رو دیدی آدم دلش می خواد بشینه پای مانیتور های های گریه کنه:cry:
حالا فیلمای آیکون تک با هد سیکو 1020 هم دارم می ذارم برات
http://www.mediafire.com/?05ich59crji4ju0
بله نبر برایت لایت خیلی خوبه از این آشغالایی که معلوم نیست چین 100 برابر بهتره چیز پدر مادر داریه

siavosh1

Member
مبحث بسیار خوبی رو شروع کردین ولی حیف چیزی در مورد چاپ دیجیتال شیت یا رول ( کاغذی ) نگفتید

مبحث بسیار خوبی رو شروع کردین ولی حیف چیزی در مورد چاپ دیجیتال شیت یا رول ( کاغذی ) نگفتید
سلام دوست عزیز ما کار تخصصیمون چاپ بنر هست و تو کار دیگه ای مثل کاغذ و اینها نیستیم
اما اگر شما تخصصتون تو این زمینه هست باید شما شروع کنی و چندتا دیگه از دوستان رو هم اینجا جمع کنی
اینجا در مورد چاپ دیجیتال هست اما هر کسی در زیر شاخه تخصصی خودش میاد نظر میده
منی که سالی یک بار هم چاپ دیجیتال کاغذی نمیزنم نمی تونم دست و صروت نشسته نظر بدم:green:
امیدوارم اینجا پر بشه از دوستانی که هر کدوم در یک زیر شاخه چاپ دیجیتال تخصص دارن

elham_5001

New Member
پرینتر من فایلی که فونت نستعلیق داره را به شکل به هم ریخته پرینت می گیرد. در حالیکه بدون مشکل نشان می دهد. راه حل آن چیست؟

پرینتر من فایلی که فونت نستعلیق داره را به شکل به هم ریخته پرینت می گیرد. در حالیکه بدون مشکل نشان می دهد. راه حل آن چیست؟
سلام
اگه فقط فونت نستعلیق رو بهم ریخته چاپ مب کنه و مثلا رنگها و فونتهای دیگر رو بهم ریخته چاپ نمی کنه.به احتمال زیاد مشکل از برنامه چاپی یا برنامه ای که فایل رو باهاش ریپ می کنید دقیق نمی دونم مشکل داره

سلام
محسن جان خیلی ممنون بابت فایهایی که گذاشته بودی
واقعا معرکست ولی این دستگاه تو این بازار الان باید خیلی گرون باشه

جدیدترین ارسال ها

بالا