اتاق فکری برای چاپخانه داران دیجیتال

سلام
به نظرم اونایی که چاپ دیجیتال مخصوصا چاپ بنر و فلکس دارن مشکلاتی دارن که حل اونا با همفکری هم برامون راحتتره
مثلا بهترین فروشنده های بنر فلکس و جوهر
قیمتاشون
مشکلات دستگاهها و ارئه راه حلی بهتربا توجه به تجارب جمعی
راهکارهایی برای ارائه یه چاپ مطلوبتر و....
همه و همه رو تو این تایپک میتونیم مطرح کنیم
پس لطفا نظز بدین

Eyou

New Member
تنظیمات آپشن رنگ کورل برای بهترین نتیجه و کمترین خطا از لحاظ کالیبره شدن بزارید لطفا
ممنون

Eyou

New Member
در مورد ابزار آپشن رنگ ICC Profile بهترین تنظیم چیه ؟ و شما برای چاپ روی چه تنظیمی گذاشتید ؟ که کالیبره شده یعنی درصد خطا کم شده اون چیزی که رو مانیتور میبینید با چیزی که چاپ شدهممنون

هدای من سیکو510 35 پیکو لیتره
از نرم افزار photo print برای ریپ کردن استفاده می کنم شاید تنظیمات با هم متفاوت باشه
اما من اینجا داخل خود نرم افزار گزینه import رو میزنم و مسر icc پروفایلها رو بهش میدم که به صورت اتوماتیک پروفایلها نصب میشن به این صورت تا حدی مشکل کالیبره نبودن مانیتور حل میشه
البته داخل خود نرم افزار گزینه هایی برای تنظیم رنگا وجود داره که نیاز به تجربه داره تا دستت بیاد چه جوری نتیجه بهتری بگیری
راستی پلاتر داری یا دستگاه لارج فرمت؟

Eyou

New Member
من FLATBED PRINTER دارم ، هد دستگام epson r2400 و پیکولیتر 6 هستش برای چاپ روی سطوح ، ورق گالوانیزه ، آلومینیوم ، PVC ، اکرولیک و همه چی خلاصه
چرا با RIP کار نمیکنی ؟ بیشتر از کدوم ICC استفاده میکنی ؟ البته فتو پرینت هم خوبه باهاش کارکردم

از photo print راضیم
متناسب با کیفیتی که مشتری میخواد iccتغییر میکنه
دستگات عرضش چنده؟ چند گرفتی؟
بازار کارش چطوره؟

سلام
آقا سامان شما بودین به من زنگ زدین فکر کنم
کار خیلی عالی انجام دادین اما یک شرط اساسی داره اونم اینکه چاپخانه داران از اینجا با خبر باشن و بیان مشارکت کنن.اون وقت عالی میشه.من تا جایی از دستم بر بیاد کمک می کنم حالا واسه شروع کار باید چی کار کرد؟
آقا خوش بحالتونicc profile میدین خیال راحت مصب ما درمیاد تا تنظیم رنگ کنیم البته قلق کار اومده دستمون 3 سوته چاپ رو ردیف می کنیم دیگه مشکل کم رنگی پر رنگی نداریم
راستی بنر از کجا می خرید و چه مارکی این روزا بنر فعله ای زیاد شده اعصابمون رو موقع چاپ داغون می کنه؟ یه چیزی می گم شاید مسخره کنین اما بعضی بنر ها هستن که موقع چاپ باعث هد گرفتگی میشن:lol:
بخدا باور کنین از بس تمیزن

سلام محسن جان
بله من زنگ زدم
خیلی بحث تو این زمینه زیاده اما به قول شما باید چاپخانه دارن از اینجا با خبر باشن
دستگاه شما چیه؟
به نظرم از شرکتی که خریدی میتونی پروفایها رو گیر بیاری
در مورد خرید بنر گفتی داغ دلمو تازه کردی:soot:
با هزار تا زنگ و مسج یه شرکت گیر میاری بنر بخری وقتی خریدی رولو باز میکنی می بینی ای بابا این دیگه چه جنس مسخره ایه تازه رول باز شده رو هم که پس نمیگیرن

هر روز یه مارک مسخره میاد که همشونم چینی ان یکی از یکی افتضاحتر و گرونتر
شما چه مارکایی بیشتر میگیری؟
قیمتش؟
فلکس چی ؟ چه مارکی به چه قیمتی؟

سلام.2 تا شرکت معرفی می کنم
من بنر یک ماه هست که از سام سیف می خرم جنس bright light می خرم خیلی جنسش عالی هست بنر مارک داره نه فعله ای. متری 1980
یه بنر دیگه معرفی می کنم اونم خیلی عالیه
star2light شرکت تبلور بازرگانی جهان
از این 2 تا مارک بگیر چون فعله ای نیستن و جنس خیلی عالی دارن چاپم روشون قشنگ میشینه امتحان کردم هر دوتاشون رو
اما سام سیف با من شرایطی کار می کنه من از سام سیف می خرم:green:
دستگاه من lotus زار 128 هست به پای هد سیکو شما که نمیرسه سامان جان سیکو کجا زار 128 کجا؟
من دیگه نیازی به پروفایل ندارم چون دو سال هست با برنامه ریپم قلق رنگها اومده دستم خودم یه پا پروفایلم:green:
این مبحث رو ادامه بدین تا زیر خاکی نشه خیلی خوبه

موافقم
bright lightمارک خوبیه
فک کنم شما 10 انس گرفتین

با نئون پرس کار کردم glp رو 1980 جدیدا گرفتم (10 انس) اینم مارک خوبیه
مزیت این شرکت اینه که کرایه حمل داخل شهرو نمیگیره شرکتای دیگه یه مبلغی رو میگیرن که یه مقدار هزینه رو بالا می بره
شرکت رسانه فردا متاسفانه یکی از اون شرکتهاست که تعهدی برای کیفیت نداره

سلام
glp همیشه گیر نمیاد چون کلی فروشی می کنه glp رو نئون پرس تازه کیفیتش به پای glp های 2 سال پیش نمی رسه اون موقع معرکه بود.star2light هم بگیر پشیمون نمیشی
می شه سوال سخت افزاری هم کرد؟آخه من یه مشکل سخت افزاری دارم

سلام
درسته کیفیتش پایین اومده
star 2 light رو از همون سام سیف می گیری؟
اگه بتونم کمک کنم در خدمتم
البته شما از من خیلی با تجربه تری

آخرین ویرایش:
سلام
نه star2light رو از شرکت تبلور نمی دونم چی چی جهان گرفتم فقط یک بار خریدم. اسم شرکتش رو تو چند پست قبلتر نوشتم.تو اینترنت سرچ کن اگه گیر نیوردی بگو تا تلفنش رو بهت بدم الان دم دستم نیست
سوال من اینکه چطور میشه ساب تانک رنگ رو چک کرد که بفهمی مشکل هد گرفتگی از خرابی ساب تانک هست یا نه؟منظورم از خرابی تست هواست که ببینم از کجا هوا وارد میشه آخه شلنگ رنگهامو عوض کردم درست نشد پمپ باد و مگنت رنگ رو هم تست کردم فقط مونده ساب تانک؟
راستی چی کار کردید با بوی رنگ:)

والا بنده تا حالا برای هدگرفتگی هیچوقت سراغ ساب تانک نرفتم و تجربه ای در مورد خرابی ساب تانک ندارم
اگه حلش کردی حتما اینجا راه حلشو بگو ما هم بدونیم
به نظرم هیچ راهی بهتر از گرفتن جوهر ای اکوسالونت نیست درسته لیتری 10 تومن گرونتره اما سلامتی از هر چیزی مهمتره

رنگ اکوسالونت از کجا می گیری لیتری چند؟من رنگ از ساینا می گیرم لیتری 32
اما یه مسئله ذهن منو مشغول کرده
اونم اینکه فقط بو سمی هست یا اون پودر رنگی که در هوا پخش هم میشه؟اگه اینطوریه باید رنگ اکوسالونت هم ضرر رنگ سالونت را داشته باشه!با این تفاوت که بو نداره!
ماندگاری رنگها در برابر آفتاب چند ساله؟شرکت اصلا ضمانت ماندگاری رنگ میده؟

در مورد عوارضش که گفتن این رنگا 10 درصد عوارض سالونت رو هم نداره
لیتری 52 تومن شرکت پیوند بدیع میده
البته سالونت رو هم 42 تومن میدن
در مورد کیفیتش که تفاوتی ندارن اما در مورد ماندگاریش در برابر نور آفتاب رو دقیق نمیدونم

آخرین ویرایش:
آقا سامان عجب جایی درست کردی فقط خودمو وخودتی ها:lol:

حالا از این رنگها استفاده می کنی دیگه اصلا بو نمیاد!ریه درد نداری!:cool:

من به ماندگاریش شک دارم!
من 95% کارم بنر هست.چون 95% چاپام برای ادارات دولتی هست.از این لحاظ خیلی مشکل تامین اعتبار پیدا می کنیم.
مثلا هفته دیگه هفته وقف هست و من شنبه که بنر خریدم دیروز کل چاپخونه برای اوقاف رو چاپ زدم و امروز دیگه بنر ندارم باید فردا دوباره کلی خرید کنم
از یکطرفم شریک نامردمون 2 ماه پیش قبل از جدا شدنش 15 میلیونی ضرر زد بهمون.اصلا هدف اولیه تشکیل چاپخونه فقط کارهای اداری بوده مکان مغازه هم تقریبا بیرون شهر است
اما وینیل مش و هر چی سفارش کلی داشته باشه:green:

جدیدترین ارسال ها

بالا