آیا در مواقع رندر گیری پروژه های نسبتا سیستم سیستم Crash می شه؟!

دروپامن

New Member
دوستان عزیز من یه سوال برام پیش اومده ، وقتی که می خوایم تو افترافکت یا هر نرم افزار دیگه یه پروژه رو با مثلا رم 2 گیگ (الیته رم سیستم خودم همینه) رندر بگیرم به دلیل سنگین بودن پروژه و تلاش سیستم برای رندرگیری پروژه ممکنه باعث crash شدن سیستم بشه یا رم و cpu سیستم بسوزه :shock:

من حالا جواب خودم رو بدم !! به نظر من این طور که فکر میکنم (از دیدگاه یه مبتدی ) بستگی به اون رم سیستم داره یعنی وقتی که مدل رم پایین باشه رندر گیری دیرتر انجام می شه و اگر مدل رم و حافظش بالاتر باشه رندرگیری زودتر انجام می شه و برای سیستم مشکلی پیش نمی یاد و سیستم crash نمی شه (من الان مشکلم crash شدن یا نشدن سیستم هست)
دوستان اگه می تونن من را یاری فرمایند
اگه می خواین بگین یه سرچ می کردی تو انجمن پیدا می کردی تا جاییی که من گشتم چیزی در این مورد حداقل به چشم من نخورد! :wink:

دروپامن

New Member
واقعا من سوال خیلی سختی پرسیدم ؟! کسی نیست که جواب ما رو بده ! :-? من یه سوال ساده پرسیدما. می خوام ببینم که آیا وقتی که مدل قطعات سیستمون پایین باشه تو رندر کردن یه فیلم که کیفیتش مثلا hd اگه زورش نرسه کامپیوترمون آیا باعث سوختن رم اینا می شه یا فقط کامپیوتر ریست می کنه

shirani

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
ممکنه بشه من که تا حالا این مشکل نداشتم حتی وقتی سیستم ضعیف بوده :rose:

FATEMEH

همسفر قاصدک ها
دوست عزیز اگر کار شما سنگین باشه بله امکانش هست . چیزی هست که بارها خود من و دوستانم تجربشو داشتیم و امری طبیعیست . خیلی اوقات رندر کند تر انجام نمیشه و بطور کل سیستم توانایی پردازش صحنه رو نداره .

M Like Mother

کاربر متخصص فیلم سازی
واقعا من سوال خیلی سختی پرسیدم ؟! کسی نیست که جواب ما رو بده ! :-? من یه سوال ساده پرسیدما. می خوام ببینم که آیا وقتی که مدل قطعات سیستمون پایین باشه تو رندر کردن یه فیلم که کیفیتش مثلا hd اگه زورش نرسه کامپیوترمون آیا باعث سوختن رم اینا می شه یا فقط کامپیوتر ریست می کنه

درود

به هیچ عنوان باعث سوختن کامپیوتر نمیشه و ...
در شرایط نرمال کامپیوتر ریست نمیشه. شرایط نرمال یعنی اینکه سی پی یو و رم بدون توجه به برنامه شما حالا هر چی هست درست کار کنند .... در بعضی موارد کمبود حافظه باعث ریست شدن میشه ... اونم وقتی برنامه و سیستم عامل نتونه حافظه رو با کشی که رو هارد مشخص کرده اید مدیریت کنه ....

شما مطمئن باش پروژه ای که باز میشه و مراحل کامپوزیت رو پشت سر میذاره تو رندر هم مشکلی نخواهد داشت البته بعضی conflict های سخت افزاری ممکنه رندر رو با مشکل مواجه کنه . من خودم تو فعال یا غیر فعال بودن Open GL این مسئله رو مشاهده کردم که تو بعضی پروژه ها فعال بودنش تاثیر منفی داره

مطلب آخر:
یکی از دلایل ریست شدن کامپیوتر بطور اتوماتیک ( غیر از بحث های ویروسی ) داغ شدن بیش از حد سی پی یو است. که با تمیز کردن فن و اینجور کارها مشکل به راحتی قابل حله.

اگه فن رو از سیستم باز کردید برای نصب دوباره باید یک ورقه ای که بین سی پی یو و فن هست رو بخرید و دوباره جا بزنید چون دیگه از بین رفته .... ( در سیتمهای قدیمی اینطور نبود )

جدیدترین ارسال ها

بالا