آموزش SWiSH از ابتدا تا بینهایت

در مورد مطالب این بخش چه نظری دارید؟

• مجموع رای دهندگان
    45

parsania

New Member
سلام دوستان…
یک سوال داشتم…
وقتی فایل ویدیویی رو به صورت اکسترنال وارد نرم افزار میکنم یک آدرس از فایل به نرم افزار داده میشود.مثلا درایو D فولدر new.حالا من فایل خروجی رو به صورت exe سیو کنم در همان فولدرnew و بعد فولدر new رو از درایو D ببرم درایو C مثلا دیگه فایل های ویدیویی باز نمی شود…
چه کار باید بکنم… ؟

massoudn

کاربر فعال
من تازه کار با نرم افزار فلش رو شروع کردم دارم یه پروژه ای می سازم فقط وقتی در تایم لاین میخام از قسمتی که میخام شروع به نمایش کنه ولی از همون ابتدا نمایش میده...این باعث میشه هر بار وقتم گرفته بشه هر کاری کردم نتونستم درستش کنم...یعنی هیچ دگمه ای نیست که از همون جایی که میخام پروژه رو نشون بده...دوستان راه حلی دارند؟ ممنون میشم دوستان راهننماییم کنن.
اینجا نرم افزار سوئیش آموزش داده شده، برای آموزش فلش به لینک زیر مراجعه کنید

massoudn

کاربر فعال
سلام
من تو ویندوز 10 نرم افزار swish max 4 رو نصب کردم
همچی کار میکنه اما به محض اینکه میخوام از پروژه Preview بگیرم اروری مبنی بر نبود فلش پلیر میده و برنامه بسته میشه
همن طور که میدونید فلش پلیر EOL شده و دیگه عرضه نمیشه
از ورژن های قدیمی هم استفاده کردم اما باز هم کار نمیکنه
ممنون میشم من رو راهنمایی کنید.
کافیه مطابق عکس از پروژه خودتون تست بگیرید
یک راه دیگه هم این هست که فایل خروجی خودتونه که از نرم افزار گرفتید (.swf) و درگ (drag - کشیدن) کنید به یکی از پلیر (Player) های نرم افزار که در محل نصب سوئیش قرار دارند:
با این نام شروع می شوند SWiSHpla.exe و تا 8 نسخه به SWiSHpla_10.exe ختم میشن
توصیه من استفاده از نسخه 10 فلش پلیر هست (SWiSHpla_10.exe)
نسخه های پائین تر فقط برای تعداد انگشت شماری از اسکریپت ها مناسبه (در کل نسخه 10 همه نیازهای شما رو برآوردی میکنه)
در این انجمن در سال 1390 (11 سال پیش) آخرین نسخه تولید شده و نهایی سوئیش رو برای دانلود گذاشته بودم ولی الآن پیدا نکردم (ممکنه پاک شده باشه)
از سالیت سافت 98 میتونید دانلود کنید (نسخه بدون باگ و آخرین نسخه + کرک - soft98.ir)

پیوست ها

• Capture.PNG
    Capture.PNG
    27.9 کیلوبایت · بازدیدها: 1

massoudn

کاربر فعال
سلام دوستان…
یک سوال داشتم…
وقتی فایل ویدیویی رو به صورت اکسترنال وارد نرم افزار میکنم یک آدرس از فایل به نرم افزار داده میشود.مثلا درایو D فولدر new.حالا من فایل خروجی رو به صورت exe سیو کنم در همان فولدرnew و بعد فولدر new رو از درایو D ببرم درایو C مثلا دیگه فایل های ویدیویی باز نمی شود…
چه کار باید بکنم… ؟
برای استفاده از فایل های اکسترنال، بهترین انتخاب نام پوشه کناری فایل خروجی شماست
مثلاً فایل شما که باید بصورت .exe خروجی گرفته بشه در آدرس d:\new folder قرار داره
محل پوشه ای که فایل های شما قراره در اون قرار بگیره
d:\new folder باید باشه (بهترین روش هم برای سوئیش مکس کاربرد داره هم برای خود FL - Flash)
کامل تر توضیح میدم
محل قرار گیری پروژه شما:
d:\new folder\project.exe
محل قرارگیری ویدیو شما:
d:\new folder\media\video.mp4

بعد در زمان آدرس دهی در سوئیش به این شکل به ویدیو دسترسی پیدا میکنید:
media\video.mp4
(البته چون سالهاست سوئیش رو کنار گذاشتم حضور ذهن ندارم و باید چک کنید و ببینید بین media و video از \ باید استفاده بشه یا جواب نمیده (مثلاً /)
نمونه استفاده از این نوع مدیاها هم در همین عنوان آموزش داده بودم میتونید چک کنید.

massoudn

کاربر فعال
با سلام خدمت استاد عزیز من موقعی که خروجی از سویش میگیرمکیفیت فایل ساخته شده خیلی پایین میاد فقط فرمتawfخوب میاره که اون فرمت هم با تبدیل افت پیدا میکنه فرمتaviیا گیف تنضیمات اکسپورت باید به چه صورتی باشه تا بهترین کیفیت رو بده؟
بهترین کاری که میتونید کنید اینه که از نرم افزار های اسکرین ویدیو (ضبط تصویر از مانیتور) مثل کامتازیا استفاده کنید
یعنی کاتازیا رو روی Record بزنید بعد فایلتون اجرا کنید
بعد خروجی ویدیو کامتازیا رو با کیفیت خوب (اگر نیاز بود ادیت کنید) خروجی ویدیو بگیرید
پروژه خروجی ویدیو از سوئیش مکس قبل از به پایان رسیدن با تعطیلی شرکت مؤسس اون مواجه شد و گرفتن خروجی از خود سوئیش مکس به صورت AVI توصیه نمیشه
حتی اگر .swf که خروجی پروژه شماست رو به نرم افزار های تبدیل کننده ببرید، به اندازه ای که از کامتازیا جواب میگیرید نخواهد بود
(این حاصل سالها تجربه عملی کار با همین نرم افزار هاست - برای کسانی که از سوئیش مکس استفاده میکنند، یادگیری کامتازیا هم برای نقش مکمل توصیه میکنم که خیلی آسون و بدون پیچیدگی است)

massoudn

کاربر فعال
بهترین و ساده ترین کار اینه که از Movie Control استفاده کنید
مطابق عکس
بجای شماره 1 در قسمت فرمول نویسی میتونید شماره فریمی که میخواهید از آنجا شروع بشه رو بنویسید
مثلاً شماره 77

massoudn

کاربر فعال
من تازه کار با نرم افزار فلش رو شروع کردم دارم یه پروژه ای می سازم فقط وقتی در تایم لاین میخام از قسمتی که میخام شروع به نمایش کنه ولی از همون ابتدا نمایش میده...این باعث میشه هر بار وقتم گرفته بشه هر کاری کردم نتونستم درستش کنم...یعنی هیچ دگمه ای نیست که از همون جایی که میخام پروژه رو نشون بده...دوستان راه حلی دارند؟ ممنون میشم دوستان راهننماییم کنن.
بهترین و ساده ترین کار اینه که از Movie Control استفاده کنید
مطابق عکس
بجای شماره 1 در قسمت فرمول نویسی میتونید شماره فریمی که میخواهید از آنجا شروع بشه رو بنویسید
مثلاً شماره 77

massoudn

کاربر فعال
درود بر شما دوست عزیز
من یه مشکلی دارم
تو سویش یه دگمه ایجاد کردم دستور های زیر رو بهش دادم

on (rollOver) {
gotoAndPlay(151);

}
on (rollOut) {
gotoAndPlay(162);
with (`expression`) {
}
}
on (press) {
gotoAndPlay(327);

}

وقتی تست می گیرم زمانی که موس میره رو دگمه و از روی دگمه کنار میره دستور درسته ولی زمانی که کلیک می کنم به فریم 327 میره ولی زمانی که موس رو تکون میدم دوباره میره سر فریم 162
موندم والا
کار با دستورات مؤس خیلی آسونه
فقط سؤال شما برای من واضح نبود
اگر فایل ضمیمه می کردید راحت تر میتونستم راهنمایی کنم

برداشتی از سؤال شما داشتم و پاسخش اینه:
اول اینکه محل قرارگیری منو ها بهتره در Movie Clip جدا باشه
بعد برای هر دکمه و دکمه های دیگه باید جداگانه کد بدید
یا کدهایی که برای دکمه ها استفاده میکنید و در کنترلر جدا در یک مووی کلیپ جدا تعریف کنید

بیشتر توضیح میدم

شما 3 دکمه در صفحه دارید
برای دکمه اول تعریف میکنید که وقتی رول آور و رول اوت کردم چکار کنه
درست؟
برای بقیه دکمه ها هم همین و تکرار میکنید

حالا اگر اقدام به کلیک کرد (on press) به فلان فریم بره
خب پروژه دستور شما رو اجرا میکنه
بعد رول آور میکنه
چون بهش گفتید بره به فریم 162 مجدد همین کار و میکنه
یعنی اینطور تعریف کردید

چرا از تنظیمات خود سوئیش استفاده نکردید (البته اگر پروژه شما رو میدیدم دلیلش و متوجه میشدم)
تصویر ضمیمه شده رو ملاحظه کنید
دو دستور بالا رو روی خود دکمه بدون کد نویسی میتونید انجام بدید
بعد فقط دستور کلیک رو مینویسید و کارتون انجام میشه

پیوست ها

• Capture.PNG
    Capture.PNG
    34.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0
با سلام
سویش مکس تو ویندوز 10 نصب کردم
اول اینکه پیش نمایش ها اجرا نمیشه بخاطر فلش پلیر
هر کاری کردم فلش پلیر تو ویندوز 10 نصب نشد
بعدش خروجی هیچی نمیگیره
یسری ارور میده تاییدش کردم برنامه بسته میشه
کامپتلیبیتی ویندوز 7 وxp هم گزاشتم ولی فرقی نکرد

massoudn

کاربر فعال
با سلام
سویش مکس تو ویندوز 10 نصب کردم
اول اینکه پیش نمایش ها اجرا نمیشه بخاطر فلش پلیر
هر کاری کردم فلش پلیر تو ویندوز 10 نصب نشد
بعدش خروجی هیچی نمیگیره
یسری ارور میده تاییدش کردم برنامه بسته میشه
کامپتلیبیتی ویندوز 7 وxp هم گزاشتم ولی فرقی نکرد
اینجا (بالاتر) توضیح دادم
در این تاپیک:

مجتباس

New Member
* شما با دو روش به نتیجه خواهید رسید:
1- استفاده از آخرین نسخه ارائه شده سوئیش مکس که در آدرس ذیل معرفی گردیده است:
جدیدترین نسخه نرم افزار سوئیش مکس (این بار نسخه Swishmax4 2012.06.07) - مورخ 93/03/18
-------------------------------------------------------
سلام دوست عزیز ممنون از اموزش هایی که گذاشتین من دنبال اخرین نسخه نرم افزار هستم این لینک کار نمیکنه میشه لینک مستقیم بزارید

massoudn

کاربر فعال
سلام دوست عزیز ممنون از اموزش هایی که گذاشتین من دنبال اخرین نسخه نرم افزار هستم این لینک کار نمیکنه میشه لینک مستقیم بزارید
درود بر شما
این متن را جستجو کنید:
"نرم افزار سویش مکس"
بنده در سایت مجید آنلاین آخرین نسخه سوئیش مکس را قبل از بسته شدن سایت اصلی به اشتراک گذاشته بودم ولی ظاهراً با تغییر سایت فایل ها حذف شدند
مدت زیادی از نسخه 18 خرداد 1393 گذشته و نسخه ای که در سایت مجید آنلاین گذاشتم، برای خودم هک در دسترس نیست
میتونید از نسخه های موجود در سایت های فارسی استفاده کنید
اگر از بین آرشیو قدیمی این نسخه را پیدا کردم در این صفحه مجدداً به اشتراک قرار میدم.

جدیدترین ارسال ها

بالا