آموزش SWiSH از ابتدا تا بینهایت

در مورد مطالب این بخش چه نظری دارید؟

• مجموع رای دهندگان
    45

mmzz91

New Member
با سلام من مطالبم را آماده کردم .چند دکمه که میخوام با کلیک روی هریک ،یک صفحه باز شود البته صفحات را هم آماده کردم اما نمیدانم چگونه باید این کار را انجام دهم لطفا راهنمایی کنید

mmzz91

New Member
با سلام من مطالبم را آماده کردم .چند دکمه که میخوام با کلیک روی هریک ،یک صفحه باز شود البته صفحات را هم آماده کردم اما نمیدانم چگونه باید این کار را انجام دهم لطفا راهنمایی کنید

کسی ننننننننننننننننننننننننننننننننیت؟

massoudn

کاربر فعال
کسی ننننننننننننننننننننننننننننننننیت؟
سلام،
دوست عزیز،
فایل مورد نظرتان را پیوست نمائید تا پس از بررسی راهنمائی صورت پذیرد،
موفق و مؤید باشید.

VEN000S_68

New Member
سلام سلام؛
یه سوالی داشتم ؛متاسفانه گشتم تو سایتتونا اما جوابمو پیدا نکردم :rose:،

ببینید من یه بنر دارم درست میکنم 5 -6 تا دکمه هست خب که نوشته داره توش و لینک میشه به موضوعات وبلاگم ، بعد به هر کدومش هم از راه همون script لینکشون دادم که روش میزنم صفحه وبلاگام باز میشه ، تا اینجا درسته و مشکلی ندارم اما بعد
ش میخوام وقتی نشانگر موس رو هر کدوم از دکمه ها میره رنگش عوض شه و افکت داشته باشه یعنی کمی برجسته بشه اون دکمه و مشخص بشه نشانگر موس روشونه ، میشه راهنمایی کنید مسیرش رو :)

massoudn

کاربر فعال
Animation Button

سلام سلام؛
یه سوالی داشتم ؛متاسفانه گشتم تو سایتتونا اما جوابمو پیدا نکردم :rose:،

ببینید من یه بنر دارم درست میکنم 5 -6 تا دکمه هست خب که نوشته داره توش و لینک میشه به موضوعات وبلاگم ، بعد به هر کدومش هم از راه همون script لینکشون دادم که روش میزنم صفحه وبلاگام باز میشه ، تا اینجا درسته و مشکلی ندارم اما بعد
ش میخوام وقتی نشانگر موس رو هر کدوم از دکمه ها میره رنگش عوض شه و افکت داشته باشه یعنی کمی برجسته بشه اون دکمه و مشخص بشه نشانگر موس روشونه ، میشه راهنمایی کنید مسیرش رو :)
1.jpg

ابتدا از طریق باکس Tool
Rectangle Tool
یک مستطیل رسم نمائید
سپس یک کپی گرفته و مستطیلی که پائین تر قرار دارد را تغییر نام به mask دهید
2.jpg
هر دو مستطیل را انتخاب نموده و از طریق تصویر دوم در یک movie clip قرار دهید
3.jpg
سپس از طریق باکس Tool
Ellipse Tool
یک بیضی رسم نمائید
مطابق شکل از طیف سفید - Gradiant - استفاده نموده و در حالت دایره تنظیم نمائید
مطابق شکل
توجه داشته باشید که movie clip را به دلخواه b1 در نظر گرفته ایم
بیضی که در روی دو مستطیل از قبل تعبیه شده قرار دارد
از طریق Timeline و از طریق Move که در بخش Effect قرار داردحرکت می دهیم
بعنوان مثال از چپ به راست
با در نظر گرفتن فایل پیوست مطلب را بهتر درک خواهید نمودید
به b1 کدهای
onFrame (5) {
setLabel("roll over");
}
onFrame (10) {
stop();
}
onFrame (15) {
setLabel("roll out");
}
onFrame (19) {
gotoAndStop("standby");
}
onFrame (1) {
setLabel("standby");
stop();
}

داده و به مستطیل دوم - بالایی - نیز کد
on (rollOver) {
gotoAndPlay("roll over");
}
on (rollOut,dragOut,releaseOutside) {
gotoAndPlay("roll out");
}

داده شود
با توجه به فایل پیوست و از طریق بخش Tint در هنگام Roll Over تغییر رنگ و از طریق Transform بزرگ نمایی و کوچک نمایی صورت می پذیرد.

پیوست ها

• Button.zip
    3.8 کیلوبایت · بازدیدها: 33

VEN000S_68

New Member
مشاهده پیوست 98505

ابتدا از طریق باکس Tool
Rectangle Tool
یک مستطیل رسم نمائید
سپس یک کپی گرفته و مستطیلی که پائین تر قرار دارد را تغییر نام به mask دهید
مشاهده پیوست 98506
هر دو مستطیل را انتخاب نموده و از طریق تصویر دوم در یک movie clip قرار دهید
مشاهده پیوست 98507
سپس از طریق باکس Tool
Ellipse Tool
یک بیضی رسم نمائید
مطابق شکل از طیف سفید - Gradiant - استفاده نموده و در حالت دایره تنظیم نمائید
مطابق شکل
توجه داشته باشید که movie clip را به دلخواه b1 در نظر گرفته ایم
بیضی که در روی دو مستطیل از قبل تعبیه شده قرار دارد
از طریق Timeline و از طریق Move که در بخش Effect قرار داردحرکت می دهیم
بعنوان مثال از چپ به راست
با در نظر گرفتن فایل پیوست مطلب را بهتر درک خواهید نمودید
به b1 کدهای

داده و به مستطیل دوم - بالایی - نیز کد

داده شود
با توجه به فایل پیوست و از طریق بخش Tint در هنگام Roll Over تغییر رنگ و از طریق Transform بزرگ نمایی و کوچک نمایی صورت می پذیرد.
ممنــــــــــــون از پاسخگوییتون :clap:؛امیدوارم که درست بشه ،:rose:

massoudn

کاربر فعال

mmzz91

New Member
سلام من یک فایل فلش درست کردم و یک دکمه خروج داره میخوام با کلیک روی آن از فلش خارج شم لطفا راهنمایی کنید

massoudn

کاربر فعال
دکمه خروج - exit !!!

سلام من یک فایل فلش درست کردم و یک دکمه خروج داره میخوام با کلیک روی آن از فلش خارج شم لطفا راهنمایی کنید
سلام،
دوست عزیز،
از مطلب فوق اینگونه برداشت میگردد که شما بدنبال کد دکمه خروج هستید!!!! (این آموزش در همین پست و در صفحات قبل به مراتب توضیح داده شده است، لطفاً قبل از ایجاد پست جدید مطالعه و جستجو نمائید)،
به فایل و تصویر پیوست مراجعه نمائید،
exit.jpg
موفق و مؤید باشید.

پیوست ها

• exit.zip
    2.9 کیلوبایت · بازدیدها: 39

kamran2252

New Member
عزیز ازنوشته و ÷ست های شما لذت بردم من نرم افزار سویش برای طراحی تابلو led استفاده میکنم میخوام طراحی خود را قوی تر کنم جسارت کردم همین ؟

venus19

New Member
سلام

من میخوام توی سوئیش مکس، یه دکمه بسازم که وقتی روش کلیک میکنیم، یه فایل pdf رو باز کنه.

از دستور getURL استفاده کردم، اما pdf رو با مرورگر باز میکنه!

میخوام با آکروبات باز بشه...

از دستورهای fscommand هم استفاده کردم، اما این دستور یه ایراد داره، و اون اینکه با این دستور، فقط میشه فایلهای exe رو اجرا کرد.

و دوم اینکه فایلهای مورد نظر باید توی پوشه ای به نام fscommand قرار بگیرن! در حالی که من نیاز دارم فایلهای pdf من در چند پوشه مختلف قرار بگیرن

لطفا راهنمایی کنید
ممنون:rose:

massoudn

کاربر فعال
آموزش کامل سویش میخوام یکجا دانلود کنم کمک کنید
عزیز ازنوشته و ÷ست های شما لذت بردم من نرم افزار سویش برای طراحی تابلو led استفاده میکنم میخوام طراحی خود را قوی تر کنم جسارت کردم همین ؟
دوست عزیز،
منظور از آخه چرا پیغام اولین پست در اولین صفحه این مبحث بود که خواهش کرده بودم پستهای مازاد و غیر آموزشی جای کمتری در این بخش اشغال نمایند،
بنده در خدمت شما و بقیه دوست داران فراگیری هستم،
از صفحه 1 تا 34 مطالب مفیدی جمع آوری گشته است،
جهت استحضار نیز دو تا سه کتاب به همراه آموزشهای مختلف دیگر نیز در این صفحات وجود دارد،
گشت و گذار و مطالعه خالی از لطف نیست،
موفق و مؤید باشید.

massoudn

کاربر فعال
سلام

من میخوام توی سوئیش مکس، یه دکمه بسازم که وقتی روش کلیک میکنیم، یه فایل pdf رو باز کنه.

از دستور getURL استفاده کردم، اما pdf رو با مرورگر باز میکنه!

میخوام با آکروبات باز بشه...

از دستورهای fscommand هم استفاده کردم، اما این دستور یه ایراد داره، و اون اینکه با این دستور، فقط میشه فایلهای exe رو اجرا کرد.

و دوم اینکه فایلهای مورد نظر باید توی پوشه ای به نام fscommand قرار بگیرن! در حالی که من نیاز دارم فایلهای pdf من در چند پوشه مختلف قرار بگیرن

لطفا راهنمایی کنید
ممنون:rose:
دوست عزیز،
فراخوانی فایل pdf با bath format متداول است،
همچین کاری قبلاٌ انجام داده ام،
فعلاً قول نمی دم، ولی در اولین فرصت آموزش خواهم داد،
fscommand نیز در اکثر مواقع تنها راه انجام می باشد،
در این خصوص و راهکار پیشنهادی نیز در فرصتهای بعدی اطلاع رسانی خواهد شد.

mmzz91

New Member
با سلام لطفا درست کردن فایل های تمرینی وصل کردنی، درست غلط در سویش مکس را اگر کسی بلده آموزش بده

آخرین ویرایش:
با سلام یه بکگراند میخام ایمپرت کنم پسوندش گیف هست و بصورت انیمیشن با چند تا فریم بصورت بارش دانه های برف میخام اینو پس زمینه داشته باشم و روش متنم بنویسم و افکتهای سویشو به متن بدم متنو که ایمپورت میکنم نمیتونم تغییر اندازه بدمو با سایز کارم ست کنم این یکی دو هم اینکه میخامبرای متن بعدیم پس زمینه دو رو با یه فایل دیگه منتها گیف انیمیشن با چند تا فریم اجرابشه ولی نمیشه چون پس زمینه 1 خودکار ست میشه برای تمام کار و ...ایا میشه همچین کاری کرد یا نه؟متشکرم

irdanlod

Member
سلام من تو سوییش خیلی حرفه ای نیستم. سرچ هم کردم به نتیجه نرسیدم.
ببینید من میخوام توی پروژم توی همون Scene با زدن یه دکمه یه قابل swf بارگذاری بشه. تا اینجای کار از دستور loadMovie استفاده کردم و مشکلی ندارم.
مشکل اینجاست که توی فایل swf بارگذاری شده یه دکمه برای خروج پیش بینی کردم که میخوام با زدن اون فایل لود شده بره و همون محتوای Scene نمایش داده بشه. روی اون دکمه از دستور unloadmovie استفاده کردم اما کار نمیکنه. میشه راهنماییم کنین که باید چیکار کنم؟ ممنونم.

جدیدترین ارسال ها

بالا