آموزش SWiSH از ابتدا تا بینهایت

در مورد مطالب این بخش چه نظری دارید؟

• مجموع رای دهندگان
    45

massoudn

کاربر فعال
Simple Video Player

نمونه ای ساده از Video Player ساختم،
Simple Video Player.jpg
امیدوارم کار دوستانی که سؤال مطرح نموده و پس از راهنمائی های قبلی به نتیجه نرسیدند، راه بیاندازد،
موفق و مؤید باشید.

پیوست ها

• Simple Video Player.zip
    400.3 کیلوبایت · بازدیدها: 104

michealwiper

Active Member
نمونه آدرس دهی

خب بحث دقیقن همینه که چرا وقتی روی اون مستطیل آبی که شما درست کردی ، کلیک میکنیم نمیره تو سایت-چون آدرسشم که خب گوگل بودش

ولی نمیره-؟!
البته من برای کسی یه دی وی دی کاتالوگ درست کردم . خب آدرس ایمیل و وبلاگشو گزاشتم و وقتیکه تو خود دی وی دی گزاشتمش قشنگ اجارمیشدش و میرفت ولی وقتیکه تو سیستم

خودم امتحان میکنمش مسه همین مورد ^ نمیره تو سایت :shock:

دلیل این چیه ؟ ؟؟؟؟؟؟؟

massoudn

کاربر فعال
خب بحث دقیقن همینه که چرا وقتی روی اون مستطیل آبی که شما درست کردی ، کلیک میکنیم نمیره تو سایت-چون آدرسشم که خب گوگل بودشولی نمیره-؟!البته من برای کسی یه دی وی دی کاتالوگ درست کردم . خب آدرس ایمیل و وبلاگشو گزاشتم و وقتیکه تو خود دی وی دی گزاشتمش قشنگ اجارمیشدش و میرفت ولی وقتیکه تو سیستمخودم امتحان میکنمش مسه همین مورد ^ نمیره تو سایت دلیل این چیه ؟ ؟؟؟؟؟؟؟
به نظر میرسد مشکل از سیستم عامل و مرورگرتان باشد،یا اینکه بعداز exe نمودن پروژه مشکل رفع گردد،در کل روش پیشنهادی همواره جواب داده است،موفق و مؤید باشید.

nima1376

New Member
نمونه ای ساده از Video Player ساختم،
مشاهده پیوست 97227
امیدوارم کار دوستانی که سؤال مطرح نموده و پس از راهنمائی های قبلی به نتیجه نرسیدند، راه بیاندازد،
موفق و مؤید باشید.

با سلا م الهي خير ببيني مسعود جان ......... راستي ميشه يك مديا پلير هم استفاده كرد واسه نگه داشتن و يا كنترل صدا و از اين نوع كا رها :oops:
يك سوال ديگه تو بعض از مالتي مديا ها مثلا واسه بسم الله با فونت نستعليق طوري افگت داره كه انگار يكي داره با دست مينويسه خيلي جالبه مي شه با سويش همچين كاري كرد ممنون:rose:

آخرین ویرایش:

massoudn

کاربر فعال
mask of object

با سلا م الهي خير ببيني مسعود جان ......... راستي ميشه يك مديا پلير هم استفاده كرد واسه نگه داشتن و يا كنترل صدا و از اين نوع كا رها :oops:
يك سوال ديگه تو بعض از مالتي مديا ها مثلا واسه بسم الله با فونت نستعليق طوري افگت داره كه انگار يكي داره با دست مينويسه خيلي جالبه مي شه با سويش همچين كاري كرد ممنون:rose:
سلام،
دوست عزیز،
البته که یک media playe می توان طراحی نمود،
این مطلب بستگی به میزان توانایی، مهارت و خلاقیت شما دارد،
.
در مورد بخش دوم صحبت شما،
به تصویر و نمونه انجام شده توجه فرموده و مطابق نیاز و درخواست خود اقدام نمائید،
Untitled-1.jpg
موفق و مؤید باشید.

پیوست ها

• mask of object.zip
    7.2 کیلوبایت · بازدیدها: 49

nima1376

New Member
سلام،
دوست عزیز،
البته که یک media playe می توان طراحی نمود،
این مطلب بستگی به میزان توانایی، مهارت و خلاقیت شما دارد،
.
در مورد بخش دوم صحبت شما،
به تصویر و نمونه انجام شده توجه فرموده و مطابق نیاز و درخواست خود اقدام نمائید،
مشاهده پیوست 97394
موفق و مؤید باشید.
مرسي داداش فقط يك چيز ديگه بعضي از كلامات رو سويش با خط نستعليق قاطي ميكنه با فارسي ساز هم نميشه كاري كرد بايد چي كار كنم مثلا من شعر (كنون كه ماه تمامي نظر دريغ مدار ) را با نستعليق مينويسم ولي قاطي ميكنه
:oops:

massoudn

کاربر فعال
در ابتدا از طریق نرم افزارهای گرافیکی متن خود را type و سپس خروجی png و بعداز آن وارد swish نمائید،
فونت نستعلیق مشکلاتی از این قبیل که در فوق به آن اشاره نمودید در برخی نرم افزارها دارد که می بایست به تصویر تبدیل گردد،
البته بیشتر متنهایی با شکل ساده را به صورت مستقیم می توان در سوئیش کار کرد،
موفق باشید.

nima1376

New Member
با سلام و خسته نباشيد
مسعود جان چه طوري يك افكت دستي درست كنم به صورت فريم به فريم مانند تو فلش كه درست مي كرديم ........... ممنون:oops:

nima1376

New Member
با سلام .......

آقا مسعود بعضي از مالتي مديا ها از تصاوير و كاراكتر هاي زيبا سازي استفاده ميشه اين ابزار ها و تصاوير زيبا سازي در يك نرم افزار خاصي است يا سايت خاصي داره ممنون ميشم راهنماييم كنين:)

massoudn

کاربر فعال
مسعود داداش كجايي؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:green:
دوست عزیز،
مقرر شد با عدم ایجاد پست های این چنین حجم (از نظر تعداد) مطالب غیر آموزشی کاهش پیدا کند،
لطفاً رعایت فرمائید،
با تشکر.
.
با سلام .......

آقا مسعود بعضي از مالتي مديا ها از تصاوير و كاراكتر هاي زيبا سازي استفاده ميشه اين ابزار ها و تصاوير زيبا سازي در يك نرم افزار خاصي است يا سايت خاصي داره ممنون ميشم راهنماييم كنين:)
اینگونه مواردی که اشاره نمودید،
بعضاً توسط شخص طراح، استفاده از نرم افزار های گرافیکی، طرح های آماده و مجموعه ابزاری که شرکتهای بزرگ تهیه نموده اند انجام میگردند،
در صورتیکه پروژه خاصی نظرتان را جلب نموده، آن را معرفی تا در مورد کار بحث نمائیم،
بعلت اینکه تقریباً بیشتر مالتی مدیا هایی که ارائه میگردند در زمینه مشخصی کار شده اند،
منحصراً نمی توان به نکته ای اشاره نمود،
در هر حال اگر شما به هر نرم افزاری که بتواند کار شما را مطلوب تر نماید مسلط گردید،
از ابزار آن در محل مناسبی از مالتی مدیا می توانید بهره مند شوید،
موفق و مؤید باشید.

nima1376

New Member
دوست عزیز،
مقرر شد با عدم ایجاد پست های این چنین حجم (از نظر تعداد) مطالب غیر آموزشی کاهش پیدا کند،
لطفاً رعایت فرمائید،
با تشکر.
.

اینگونه مواردی که اشاره نمودید،
بعضاً توسط شخص طراح، استفاده از نرم افزار های گرافیکی، طرح های آماده و مجموعه ابزاری که شرکتهای بزرگ تهیه نموده اند انجام میگردند،
در صورتیکه پروژه خاصی نظرتان را جلب نموده، آن را معرفی تا در مورد کار بحث نمائیم،
بعلت اینکه تقریباً بیشتر مالتی مدیا هایی که ارائه میگردند در زمینه مشخصی کار شده اند،
منحصراً نمی توان به نکته ای اشاره نمود،
در هر حال اگر شما به هر نرم افزاری که بتواند کار شما را مطلوب تر نماید مسلط گردید،
از ابزار آن در محل مناسبی از مالتی مدیا می توانید بهره مند شوید،
موفق و مؤید باشید.
ممنون داداش چيز خاصي در نظرم نيست به صورت كلي گفتم شايد همه اون ابزا ها (اعم از عكس كاراكتر و..) تو يك برنامه خاصي باشد ...........
يك سوال ديگه آيا مسعود اگه ما يك فايل صوتي وارد كنيم بعد به يك متن افكت بديم به طوري كه تا تمام شدن اين فايل صوتي اين متنه هر چندر ثانيه اين افكتو تكرار كنه فقط يك افكت و نياز نباشه از اد افكت افكت اضافه كنيم .
و سوال دوم اينكه مهندس چه طور ميشه طوري به button لينك داد كه به فرض مثال يك فولدر رو در آدرسي از كامپيوتر باز كنه مثلا مجموعه فيلم هاي شماره يك رو وقتي كليك كنيم ديگر لازم نباشه در خود سويش پخش بشه مستقيم فولدر مورد نظر كه هاوي تعداد زيبادي فيلم است يك جا فراخاني بشه و طرف با مديا پلير خود ويندوز ببينه ...........
و سوال بعدي :?: همان گونه كه آموزش دادين ميشه تو سويش كلامات رو طوري ماسك گزاري كرد كا انگار يكي داره مينويسه http://forum.majidonline.com/threads/161360-آموزش-SWiSH-از-ابتدا-تا-بینهایت/page31 وقتي تو سويش كلمه را تايپ ميكنيم و انجام ميديم مشكلي نداره ولي وقتي يك متن رو كه با png يا هر فورمتي وارد ميكنيم و همان كار قبلي رو انجام ميديم باز هم قاطي ميكنه .........
ممنون از راهنمايتون ايشالله كه خيير ببيني:rose:

آخرین ویرایش:

massoudn

کاربر فعال
set text and sound clip - open folder - mask object (png or transparent object)

ممنون داداش چيز خاصي در نظرم نيست به صورت كلي گفتم شايد همه اون ابزا ها (اعم از عكس كاراكتر و..) تو يك برنامه خاصي باشد ...........
يك سوال ديگه آيا مسعود اگه ما يك فايل صوتي وارد كنيم بعد به يك متن افكت بديم به طوري كه تا تمام شدن اين فايل صوتي اين متنه هر چندر ثانيه اين افكتو تكرار كنه فقط يك افكت و نياز نباشه از اد افكت افكت اضافه كنيم .
و سوال دوم اينكه مهندس چه طور ميشه طوري به button لينك داد كه به فرض مثال يك فولدر رو در آدرسي از كامپيوتر باز كنه مثلا مجموعه فيلم هاي شماره يك رو وقتي كليك كنيم ديگر لازم نباشه در خود سويش پخش بشه مستقيم فولدر مورد نظر كه هاوي تعداد زيبادي فيلم است يك جا فراخاني بشه و طرف با مديا پلير خود ويندوز ببينه ...........
و سوال بعدي :?: همان گونه كه آموزش دادين ميشه تو سويش كلامات رو طوري ماسك گزاري كرد كا انگار يكي داره مينويسه http://forum.majidonline.com/threads/161360-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-SWiSH-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%A8%D8%AA%D8%AF%D8%A7-%D8%AA%D8%A7-%D8%A8%DB%8C%D9%86%D9%87%D8%A7%DB%8C%D8%AA/page31 وقتي تو سويش كلمه را تايپ ميكنيم و انجام ميديم مشكلي نداره ولي وقتي يك متن رو كه با png يا هر فورمتي وارد ميكنيم و همان كار قبلي رو انجام ميديم باز هم قاطي ميكنه .........
ممنون از راهنمايتون ايشالله كه خيير ببيني:rose:
سلام،
دوست عزیز،
پاسخ سؤال اول بدین شرح است:
روشی که اکنون به ذهن میرسد که هم ساده، روان و قابل درک می باشد،
این است که (رجوع به فایل zip با نام {Windows Logon.zip}) فایل صوتی را در صحنه drag نمائید،
میزان زمانی که فایل صوتی در wave frame بر حسب ثانیه نمایش می دهد به ما کمک می کند تا با ضرب و تقسیم میزان عملکرد و کنترل متن effect شده را تنظیم نمائیم،
پیشنهاد میگردد برای انجام و سهولت گسترش حسب کار مورد نظر، بدقت به نحوه آدرس دهی ها و frame های در نظر گرفته شده توجه نمائید،
.
پاسخ سؤال دوم:
رجوع به فایل zip با نام {Open Folder.zip}
.
پاسخ سؤال سوم:
رجوع به فایل zip با نام {mask png or transparent object.zip}
.
مشاهده پیوست Windows Logon.zip
مشاهده پیوست Open Folder.zip
مشاهده پیوست mask png or transparent object.zip
موفق و مؤید باشید.

آخرین ویرایش:

nima1376

New Member
با سلام و خسته نباشيد :rose:
داداش اگه ميشه سوال دو و سه رو كمي توضيح هم بدين البته پورروي ببخشيد.
تو قظيه اون نوشته mask من وقتي اين متنو(كنون كه ماه تمامي نظر دريغ مدار) رادر برنامه خوشنويشي كلك مينويسم و با فتوشاب به png تبديل ميكنم وقتي وارد سويش ميكنم هر كاري كه شما انجام دادين رو انجام ميدم ولي بازم نميشه مشكل از فارسي نويسي يا.......... من با فونت نستعليق مينويسم
و سوال بعدي داداش اون قسمت open folder كه هست نوشتين تو اين قسمتon (release) { getURL("D:\maltimedia\mah", "_blank");
}اين كد رو نوشتم ولي كار نكرد در ضمن اگه بخوان اين برنامه رو رو سيدي رايت كنم چه طوري بايد مسير بدم مثلا الان فيلم مورد نظر تو يك فولدر در هارد من است ولي وقتي كه سيدي رايت شد فيلم با فولدرش در سيدي قرار ميگيره ..............ممنون
اگه لطف كنين عكس هم ازمراحل انجام بزارين واقعا ممنون ميشم
باز شرمنده.........:rose:

massoudn

کاربر فعال
با سلام و خسته نباشيد :rose:
داداش اگه ميشه سوال دو و سه رو كمي توضيح هم بدين البته پورروي ببخشيد.
تو قظيه اون نوشته mask من وقتي اين متنو(كنون كه ماه تمامي نظر دريغ مدار) رادر برنامه خوشنويشي كلك مينويسم و با فتوشاب به png تبديل ميكنم وقتي وارد سويش ميكنم هر كاري كه شما انجام دادين رو انجام ميدم ولي بازم نميشه مشكل از فارسي نويسي يا.......... من با فونت نستعليق مينويسم
و سوال بعدي داداش اون قسمت open folder كه هست نوشتين تو اين قسمتon (release) { getURL("D:\maltimedia\mah", "_blank");
}اين كد رو نوشتم ولي كار نكرد در ضمن اگه بخوان اين برنامه رو رو سيدي رايت كنم چه طوري بايد مسير بدم مثلا الان فيلم مورد نظر تو يك فولدر در هارد من است ولي وقتي كه سيدي رايت شد فيلم با فولدرش در سيدي قرار ميگيره ..............ممنون
اگه لطف كنين عكس هم ازمراحل انجام بزارين واقعا ممنون ميشم
باز شرمنده.........:rose:
در مورد متن نوشته شده با نستعلیق و خروجی فرمت png، می بایست sample کار شده خود را ضمیمه نمائید تا بهتر بررسی گردد،
در مورد سؤال دوم نیز همانند پیشنهاد فوق با ارائه sample نتایج مطلوب تری حاصل میگردد،
برای اینکه چگونگی آدرس دهی صحیح را متوجه شوید، می بایست بدانید که آدرس هایی که به حافظه سیستمی بر میگردد (مثلاً C:\adobeTemp) تنها در همان سیستم قابل نمایش بوده و در سیستمی دیگر قابل نمایش نمی باشد،
جهت آدرس دهی باید folder های انتخابی در کنار خروجی قرار گیرد،
بعنوان نمونه: هر گونه فایلی که در folder ی با نام 1 قابل نمایش است به شکل
on (release) { getURL("1", "_blank");
}
نمایش داده شود،
موفق و مؤید باشید.

nima1376

New Member
در مورد متن نوشته شده با نستعلیق و خروجی فرمت png، می بایست sample کار شده خود را ضمیمه نمائید تا بهتر بررسی گردد،
در مورد سؤال دوم نیز همانند پیشنهاد فوق با ارائه sample نتایج مطلوب تری حاصل میگردد،
برای اینکه چگونگی آدرس دهی صحیح را متوجه شوید، می بایست بدانید که آدرس هایی که به حافظه سیستمی بر میگردد (مثلاً C:\adobeTemp) تنها در همان سیستم قابل نمایش بوده و در سیستمی دیگر قابل نمایش نمی باشد،
جهت آدرس دهی باید folder های انتخابی در کنار خروجی قرار گیرد،
بعنوان نمونه: هر گونه فایلی که در folder ی با نام 1 قابل نمایش است به شکل نمایش داده شود،
موفق و مؤید باشید.[/QUO:oops::oops:الهي دورت بگردم مسعود جان...............
قظييه ماسك فك كنم حل كردم فقط اون آدرس دهي يك مشكل كوچيك داره اون هم اينكه چرا بعد از باز كردن فولدر انترنت ايكسپلورر هم باز ميشه انگار يك سايتي رو هم ميخواد باز كنه........

ممنون از اينكه كمكم مي كنيند ايشاله به حق پنج تن موفق باشين

آخرین ویرایش:

007mehran

New Member
با سلام خدمت دوستان عزيز.........
تبريك ماه مبارك رمضان .
دوستان من دنبال نمونه سويش پرده سينما ميگردم از همون هاكه واسه باز كردن وب سايت ها استفاده ميشه مي خوام تو مالتي مديا استفاده كنم من پيدا نكردم اگه كسي آدرسي فايلي داره بزاره ماهم استفاده كنيم ممنون ميشم:-?

آخرین ویرایش:

nima1376

New Member
با سلام خدمت دوستان عزيز

يك سوال داشتم چه طور مي شه آهنگي رو هنگام بالا آمدن مالتي مديا اجراع كرد با كليك هاي براي عوض كردن آهنگ من وقتي آهنگ رو از طريغ كتابخانه وارد ميكنم نميشه تو scene كد پخش آهنگ رو نوشت

ERRORman

New Member
با سلام,لطفا حذف گذینه هایی که هنگام راست کلیک در فایل swf نمایان می شود را آموزش دهید.
با سپاس فراوان

جدیدترین ارسال ها

بالا