آموزش Reactor در 3D MAX8 به زبان فارسی

امین تری دی

Active Member
با تشکر فراوان از جناب آقای امین سه بعدی ( !!! )

جون خودم به توپی هیچ آموزشی ندیدم ! من دو هست با تر دی مکس کار می کنم ولی تا به امروز راکتور سازی رو بلد نبودم !!!

من از همون عکس اولی فهمیدم تو این تاپیک چه خبره !

من دو سه تا انمیشین ( به نظرم ) خوب ساختم اگه بخوای لینک دانلودش رو برات می ذارم !

اگه خواستی .............. اممممممممممممممممممم بیا تو سایت من ( www.djvb.mihanblog.com ) البته موضوع سایت من کاملا با تر دی مکس فرق می کنه ولی بیا اونجا بگو برات بفرستم !

دوباره از زحماتت تشکر می کنم !
ممنونم دوست عزیز من رو دیگه اینقدر خجالت زده نکنید مرسی

امین تری دی

Active Member
آقای امین سلام :
از این چند آموزشی که قراردادید وماها را راهنمائی کردید متشکرم تقریبآ دست ما در این مورد باز شد . فقط یک خواهش دیگر ازت دارم در مورد کار کردن با سایر انتخاب ها ی راکتور ها هم آموزش هائی را قرار بده . من یک ویدئو از کارهای راکتور ها در جائی دیدم که مطمئنم استادی مانند شما نحوه ساخت آنرا از طریق استفاده از راکتور تری دی ماکس میداند . این کلیپ نمایش افتادن مهره های دومینا روی هم بود ( اولی روی دومی دومی روی سومی وهمینطور ادامه داشت روی یک مسیری که درنهایت وقتی دوربین به بالای صحنه رفت یک کلمه بصورت نوشته مسیر حرکت این مهره بود واین جلوه ای زیبا برای خیلی از کار ها وانیمیشن ها است ) بسیار زیبا ساخته شده بود . میخواستم شما را هنمائی کنید چطوری این را درست کرده اند . از لطف شما تشکر میکنم .
سلام به شما دوست عزیز

ساختن دومینا با مکس خیلی راحته

در اولین فرصت حتما آموزش رو به صورت فایل مکس 9 در اختیار شما و دیگر دوستان می گذارم

امین تری دی

Active Member
Reactor Max 9

اینم یک تصویر از آموزش جدید

هنوز موفق به آپلودش نشدم چون کمی حجمش بالاست :wink:

سعی کردم که از بقیه ابزار ها هم استفاده کنم :)

پیوست ها

• Domino.JPG
    Domino.JPG
    108.5 کیلوبایت · بازدیدها: 115

امین تری دی

Active Member
این هم آ موزشی که قولش رو دادم

این فایل های Zip مرتبط به هم هستند

در ضمن یادتون باشه فقط با مکس 9 اجرا میشه

موفق باشید
:)

پیوست ها

• Domino 2.part01.rar
    439.5 کیلوبایت · بازدیدها: 858
  • Domino 2.part02.rar
    439.5 کیلوبایت · بازدیدها: 767
  • Domino 2.part03.rar
    439.5 کیلوبایت · بازدیدها: 789
  • Domino 2.part04.rar
    439.5 کیلوبایت · بازدیدها: 807
  • Domino 2.part05.rar
    439.5 کیلوبایت · بازدیدها: 803
آخرین ویرایش:

امین تری دی

Active Member
ادامه

بعد از اینکه همه zip ها رو دانلود کردید

مطابق عکس همه رو Select کنید و راست کلیک نمونه و گزینه Extract To Domino انتخاب کنید

پیوست ها

• Help rar.JPG
    Help rar.JPG
    100.1 کیلوبایت · بازدیدها: 77
  • Domino 2.part06.rar
    407.6 کیلوبایت · بازدیدها: 660

SARGON

Member
سلام به شما دوست عزیز

ساختن دومینا با مکس خیلی راحته

در اولین فرصت حتما آموزش رو به صورت فایل مکس 9 در اختیار شما و دیگر دوستان می گذارم

امین جان :
خیلی با حالی ازت تشکر میکنم ، آفرین بر این همه تجربه ودانشت
ازت ممنون هستم ، به کارهات ادامه بده ، واقعآ استاد هستی ، من نمیدانم چند سالته من خودم پنجاه وخورده ای سن دارم وتری دی را از زمانی که تحت سیستم عامل داس بود شروع کردم و تا کنون در هیجیک از کتاب ها اینهمه آموزش که از شما دوست عزیز دریافت کردم بدست نیآورده بودم مجددآ بهت آفرین میگم . چند روز پیش وبعد از خواندن راهنمائی های شما توانستم یک انیمیشن زیبائی همراه با صدا گذاری روی آن درست کنم که خیلی دلم میخواد شما اونو بعنوان استاد نگاه کنید وبهش نمره بدهید ولی نمیدانم چطوری باید اینجا نصب بشه فایل حجمش کمی زیاده ، امیدوارم طوری بشه که شما بتونید حتمآ اونو ببینید . نظرتان برام مهمه .

SARGON

Member
امین جان درمورد این جلوه افتادن دومینا ها روی هم همه کارهائی را که در نمونه ارسالی شما بود را رعایت کردم ....ولی مهره ها همه باهم شروع به افتادن میکنند به صورت نامنظم وبا سرعت زیاد البته میدانم یکجا را دارم اشتباه میکنم اگر برای شما دوست عزیز وزحمت کش مقدور است راهنمائی کنید علت چیست .اگر میشود بصورت متن مراحل کار را برایم بنویسی مانند چندین کار قبلی شما که راهنمائی خوبی بود . به هرحال ازت
متشکرم

یکی از کارهایم را در تری دی ماکس ( البته این غیر از آنهائی است که با راهنمائی های شما آموخته ام ) را برای ابراز تشکر به شما تقدیم میکنم

پیوست ها

• 237501137RL350828865.jpg
    237501137RL350828865.jpg
    14.8 کیلوبایت · بازدیدها: 77
آخرین ویرایش:

امین تری دی

Active Member
امین جان درمورد این جلوه افتادن دومینا ها روی هم همه کارهائی را که در نمونه ارسالی شما بود را رعایت کردم ....ولی مهره ها همه باهم شروع به افتادن میکنند به صورت نامنظم وبا سرعت زیاد البته میدانم یکجا را دارم اشتباه میکنم اگر برای شما دوست عزیز وزحمت کش مقدور است راهنمائی کنید علت چیست .اگر میشود بصورت متن مراحل کار را برایم بنویسی مانند چندین کار قبلی شما که راهنمائی خوبی بود . به هرحال ازت
متشکرم

یکی از کارهایم را در تری دی ماکس ( البته این غیر از آنهائی است که با راهنمائی های شما آموخته ام ) را برای ابراز تشکر به شما تقدیم میکنم
مرسی از شما دوست عزیز
در مورد سوالی که کردید باید بگم که
شما بعد از اینکه به یک آبجک mass می دهید
اگر می خواهید که در جای خودش ثابت باشه و تا آبجکتی به اون بر خورد نکرده عکس العمل نشون نده باید گزینه Inactive
را در property edittor بزنید
در این شرایط آبجک تا زمانی که شی به اون بر خورد نکنه هیچ حرکتی نداره
برای دومینا باید این اصل رو رعایت کنید

موفق باشید

SARGON

Member
استاد گرامی اقای امین
در مورد اون بهم خوردن مهره های دومینا همینطور که گفتید عمل کردم درست بود تا زمانی که گوی به مهره اولی نخورده مهره ها بی حرکتند ووقتی گوی به مهره اول میخورد مهره اول بصورت افقی به مهره دوم وبه سوم والی آخر همینطور حرکت گوی تا آخر ادامه دارد ودر جائی توقف نمیکند در حالی که در تمرین داده شده افتادن مهره ها بصورت اتکا به یک نقطه در زیر هرمهره است ومهره روی این نقطه لولا شده روی دومی ودومی همینطور روی سومی والی آخر . وتوقف مهره در پشت مهره اول در ابتدای انیمیشن صورت میپذیرد . اگر برایتان زحمت نیست این مشکل را هم رفع کنید کجای کار میتوتند اشتباه باشد ؟ با راهنمائی های ارزنده شما مطمئنم حل خواهد شد .
در ضمن اگر میشود بگوئید که میتوان یک اوبجک را بر روی یک مسیر بصورت دسته ای کپی کرد یا نه ؟
یعنی یک مسیر اول درست کنی بعد یک ابجک بسازی وابجکت را در جهت همین مسیر وبه تعداد دل خواه کپی کنی ( افزایش ) دهی ایا این در تری دی ماکس امکان دارد یا نه ؟ چون در حالت کپی یک ابجکت بصورت نگهداشتن شیفت وحرکت دادن ابجکت به یک طرف در پنجره باز شده مسیری را نمیپرسد . ایا راه دیگری هم غیر از این هست ....برای افزایش آبجکت ها در جهت یک مسیر خاص ....

اززحمت شما تشکر میکنم

hellboy3d

Member
سلام
امین جان
ممنون از اموزش هات
به نظرم بهتر وقتی 4 یا 5 صفحه شد یه تاپیک جدید باز کنی بهتر

SARGON

Member
Relief Mapping

دوست عزیز آقای امین سلام

درمورد Relief Mapping اگر اطلاعاتی دارید ممنون میشوم
مخصوصآ اینکه بفرمائید با چه سافت ورری میتوان نمونه عکس اول را به دومی تبدیل کرد بنده با فتوشاپ نتوانستم اینکار را انجام دهم ویا شاید راهش را بلد نبودم .
ولی مطمئنم شما استاد محترم کارهای گرافیکی ، میدانی ، از اینجهت مزاحم شما شدم و این سئوال را مطرح کردم ، در ضمن اگر لینک آموزش در این خصوص ، ومخصوصآ ، تبدیل عکس اصلی به عکسی که کانال آلفا دارد سراغ داشتید معرفی کنید ، لازم به یادآوری است که در تری دی ماکس این Relief Mapping در شاخه متریال سبب ساختن متریالی برجسته برای تکسجرها میشود .
مزید امتنان است .

پیوست ها

• rockbump.jpg
    rockbump.jpg
    125.4 کیلوبایت · بازدیدها: 9
  • rockbump_2.jpg
    rockbump_2.jpg
    22.7 کیلوبایت · بازدیدها: 9

امین تری دی

Active Member
دوست عزیز آقای امین سلام

درمورد Relief Mapping اگر اطلاعاتی دارید ممنون میشوم
مخصوصآ اینکه بفرمائید با چه سافت ورری میتوان نمونه عکس اول را به دومی تبدیل کرد بنده با فتوشاپ نتوانستم اینکار را انجام دهم ویا شاید راهش را بلد نبودم .
ولی مطمئنم شما استاد محترم کارهای گرافیکی ، میدانی ، از اینجهت مزاحم شما شدم و این سئوال را مطرح کردم ، در ضمن اگر لینک آموزش در این خصوص ، ومخصوصآ ، تبدیل عکس اصلی به عکسی که کانال آلفا دارد سراغ داشتید معرفی کنید ، لازم به یادآوری است که در تری دی ماکس این Relief Mapping در شاخه متریال سبب ساختن متریالی برجسته برای تکسجرها میشود .
مزید امتنان است .
سلام

با این برنامه میشه normal Mapping

ساخت Bricks'n'Tiles

توی google سرچ کنی 100 پیداش میکنی

جدیدترین ارسال ها

بالا