آموزش ساخت مقرنس ؟؟؟؟ کمـــــــــــــــک

hanie7792

New Member
با سلام و خسته نباشید، لطفا یکی لطف کنه و بهم یاد بده چه جوری مقرنس بسازم ؟؟؟ :-?
نمی دونستم چه جوری عکس آپلود کنم...اگه کسی می تونه کمکم کنه بگه که براش عکس کارمو بفرستم!
پیشاپیش ممنون

milad_r

Member
سلام دوست من. عکس کارت رو این جوری قرار بده... نوار بالای جایی که داری پاسخ می نویسی ( text box پایین همین صفحه) دکمه ی" پیوست" که با گیره کاغذ مشخص شده رو بزن و در صفحه جدیدی که باز میشه عکس رو browse کن.

hanie7792

New Member
ممنون آقا میلاد...لطف کردی :clap:
اینم عکس...کسی می تونه کمــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــکم کنه ؟

پیوست ها

• aa.jpg
    aa.jpg
    835.3 کیلوبایت · بازدیدها: 94

hanie7792

New Member
کلا با قسمت زیر طاق مشکل دارم
اصلا نمیدونم از کجا شروع کنم 3d کنم...خیلــــــــــــی ممنون میشم یادم بدین

پیوست ها

• aa.jpg
    aa.jpg
    842.5 کیلوبایت · بازدیدها: 32

milad_r

Member
چیزه خاصی نداره.. اولین کاری که باید بکنی اینه که بیاریش رو کاغذ و شکل هندسی همه اجزاش رو کاملا بشناسی و جز به جز بسازیشون و بقیش هم تکرار همین اجزا حول یک محور ِ.
شکل کلی و هندسی دقیق زیر طاق رو ( البته فکر کنم به اینا کَله قوچی میگن) بساز و بعد اجزا رو کار کن و در انتها یه اتچ و ولد ساده انجام میدی.
کار راحت تر هم آنرپ کردن و تکسچر گذاشتنه ،بدون اینکه جزئیات رو بسازی(که البته کم کیفیت هستش)....
روش دیگه هم cut زدن زیر طاق اولیه( برش زدن و بوجود آوردن پلیگان های جدید که در شکل پیوست نشون دادم) و در آوردن شکل های هندسیه و بعد bevel کردن اونهاست ...

پیوست ها

• test.jpg
    test.jpg
    160.4 کیلوبایت · بازدیدها: 103
آخرین ویرایش:

I-like-DDD

Well-Known Member
من تاحالا همچین مدلی نساختم ولی فک نمیکنم چیزه خاصی داشته باشه
اگه اصول مدلساری رو بلد باشید کاره سختی نیست ، از یه Plane شروع کنید
و به Edit Poly تبدیل کنید و کارتون رو ادامه بدید یکی دوتا آموزش مدل سازی ببینید
بعد اینو میتونی راحت مدل کنی.

hanie7792

New Member
تا این حدشو که طاق بسازم رو که بلدم،اون مقرنس های زیرشو نمیدونم چه طوری بسازم
از روی پلانش و بالا و پایین کردن ورتکس هاش و استفاده از shell یه چیزی شبیه بهش درآوردم ولی دقیق و با مقیاس نیست
می خوام دقیق باشه

اینکه گفتین روی کاغذ بکشم و جز جز بسازم منظورتون اینه که بعد از کشیدن عکسمو بذارم جای background و خط هاشو در بیارم؟

درود
تنها کسی که میتونه کمکتون کنه امثال جناب فرخ هستن عزیز برادر تجربه این کارها رو دارن

.:BehzAd:.

Active Member
محمد یزدی راد استاد مدلسازی و رندر از این نوع کارهاست همونی که مسجد امام و شیخ لطف الله روو تو گالری گذاشته وبلگشم هست ازش کمک بخوا کمکت میکنه.

milad_r

Member
تا این حدشو که طاق بسازم رو که بلدم،اون مقرنس های زیرشو نمیدونم چه طوری بسازم
از روی پلانش و بالا و پایین کردن ورتکس هاش و استفاده از shell یه چیزی شبیه بهش درآوردم ولی دقیق و با مقیاس نیست
می خوام دقیق باشه

اینکه گفتین روی کاغذ بکشم و جز جز بسازم منظورتون اینه که بعد از کشیدن عکسمو بذارم جای background و خط هاشو در بیارم؟
نه منظورم اینه که کامل بدونی باید چی بسازی . چون اینجور کار ها با یه اشتباه کوچک دردسر ساز میشه...
سخت نگیر با چند ساعت وقت گذاشتن میشه ساختش... فقط روش درستی انتخاب کن.. :paint:
اینی هم که تا الان کار کردی بزار ببینیم چطوری شده تا بشه بهتر نظر داد.

hanie7792

New Member
نه منظورم اینه که کامل بدونی باید چی بسازی . چون اینجور کار ها با یه اشتباه کوچک دردسر ساز میشه...
سخت نگیر با چند ساعت وقت گذاشتن میشه ساختش... فقط روش درستی انتخاب کن.. :paint:
اینی هم که تا الان کار کردی بزار ببینیم چطوری شده تا بشه بهتر نظر داد.

میلاد جان مشکلم اینه که نمی دونم چه روشی رو انتخاب کنم!! دیگه چه برسه به درست و غلطیش!
اونی که کار کردم به جایی نرسید :cry:

حالا از دوستایی که بچه ها گفتن کمک می گیرم...

mhmmd_gh

Member
میتونی از استاد یزدی راد کمک بگیری ...
امروز به من توی کلاسشون یاد دادند اما من زیاد نمیتونم کامل توضیحشو بدم ... پس از خود شون و کاراشون یاد بگیرید

پیوست ها

• Emam_Mosque2.jpg
    Emam_Mosque2.jpg
    998.7 کیلوبایت · بازدیدها: 57
  • Sheikh_Lotfollah.jpg
    Sheikh_Lotfollah.jpg
    1.3 مگایابت · بازدیدها: 67

hanie7792

New Member
میتونی از استاد یزدی راد کمک بگیری ...
امروز به من توی کلاسشون یاد دادند اما من زیاد نمیتونم کامل توضیحشو بدم ... پس از خود شون و کاراشون یاد بگیرید

ایول عجب کارای باحالی...باشه ممنون از راهنماییتون...از آقای یزدی کمک می گیرم.

جدیدترین ارسال ها

بالا