آموزش تمام حرفه ای 3ds max

آموزش ها رو چگونه ارزیابی میکنید؟

• مجموع رای دهندگان
    92

iman007

Well-Known Member
آموزش ساخت قفسه با گچ بری و کنده کاری
کسانی که این آموزش را میگیرند در صفحه 3 یا 4 همین جا پلاگین trackscript را دانلود کنند که خیلی بدردشون میخوره
موفق باشید

پیوست ها

• The Lantern.zip
    476.5 کیلوبایت · بازدیدها: 380

iman007

Well-Known Member
ساخت توپ کریستالی است .
این یک اموزش اسان ولی جالب است که به شما نشان میدهد چگونه یک توپ کریستالی برای انیمیشن های خود بسازید .
اول مکس را reset کنید . سپس جسم sphere را انتخاب و یک کره با اندازی دلخواه درست کنید.

سپس m را فشار دهید تا پنجره ی material edetor باز شود .
در قسمت shader basic parameters قسمت های face map sided2 faceted را علامت بزنید .

حال می خواهیم بازتاب زیبایی به کره ی خود بدهیم . برای این کار به قسمت maps در material editor بروید . در جلوی کلمه ی reflection نوشته شده none . روی ان کلیک کنید تا بتونید عکس بازتاب خود را انتخاب کنید .
برای این که بازتاب خوبی داشته باشید شما نیازمند رنگ کروم درخشان دارید. اگر مکس خود را همراه با material ها نصب کرده اید باید به قسمت bitmap بروید و عکس chromic.jpg را انتخاب کنید(اگر در این قسمت مشکل پیدا کردید مطرح کنید.)
ما باید درون توپ کریستال خود را ببینیم . ناسلامتی کریستال است!!! پس در همان قسمت maps روی عبارت none روبروی کلمه ی opacity کلیک کنید و از پنجره ی باز شده عبارت fallof را برگزینید .

پس از اطمینان از درست بودن کار بر روی دکمه ی render کلیک کنید یا دکمه ی f9 را فشار دهید .
عکس به دست امده باید شبیه عکس زیر باشد

iman007

Well-Known Member
سلام به همه من دوباره برگشتم
اینبار یه اسکریپت معرفی میکنم که خیلی خیلی خیلی بدرد میخوره امیدوارم بدردتون بخوره.
نصبش خیلی راحته وارد utilities شوید یا (از منوی maxscript) و run script را زده و placement tool را انتخاب کنید به همین راحتی و به همین خوشمزگی.
حالا نوبت به آموزش اسکریپت میرسه وقتی اسکریپت را اجرا کنید پنجره ای بنام paint hair floater باز میشود . در قسمت parameters سه دکمه وجود دارد که هر کدام یه شی را می پذیرد این شی هر چیزی میتونه باشه از Box , cylinder ..... بگیر تا ریز و درشت فقط کافیست روی دکمه کلیک کنید و شی را انتخاب کنید .جسمی را که میخواهید روی آن این شی ها اعمال شوند را انتخاب و دکمه Source object را زده و در آخر دکمه place بزنید (تصاویر زیر)
http://up.iranblog.com/images/c3vr96qmig545jrpbhr.jpg
http://up.iranblog.com/images/e2gk7upwwzeefougi176.jpg

پیوست ها

• PlacementTool.zip
    3 کیلوبایت · بازدیدها: 75

iman007

Well-Known Member
سلام دوستان
کسی با نرم افزار Vue آشنایی داره ، کسی آشنایی داره حتما این مطلبو بخونه ، میخوام یه کار حرفه ای انجام بدم که انیمیشن سازان خارجی خیلی از این روش استفاده می کنند و نظیرش تو ایران حتمالا پیدا نمیشه اونم ادغام کردن نرم افزار vue با نرم افزار 3ds max و maya ، خیلیا میگن این نرم افزار چی هست ، این نرم افزار مخصوص خلق کوه ، تپه ، درخت است. البته با خود نرم افزارش هم میشه کار کرد اما به دلیل حجم بالای آبجکتها که باعث کند شدن سیستم یا هنگ کردن آن میشه نا آشناست با ادغام این دو نوع نرم افزار قامی بزرگ بسوی پیشرفت برداشته اید من بهتون میگم که چطوری میتونید این کارو بکنید (تصاویر زیر)
برای دیدن آموزش مربوطه در گوگل سرچ کنید(بنویسید tutorial vue in 3ds max) و روی نوشته ای که تویر داره رو باز کنید البته برای دیدن این آموزشها به فیلتر شکن نیاز دارین

پیوست ها

• 001.jpg
    001.jpg
    53.3 کیلوبایت · بازدیدها: 22
  • 002.jpg
    002.jpg
    77.3 کیلوبایت · بازدیدها: 29
  • 003.jpg
    003.jpg
    106.8 کیلوبایت · بازدیدها: 24

iman007

Well-Known Member
سلام به همگی یه سری پلاگین تری دی مکس با آموزشهاش آماده کردم که انشاالله در طی روزهای عاتی میزارم
خوش باشید

taghi abbas

Well-Known Member
"روز های عاتی" نه " روزهای آتی"

بعد دوستان من یه سری فیلم جذاب از آموزش 3dmax از شرکت 3dpalace دارم میخوام ببینم چه جوری میتونم اونا رو برای دانلود کاربرا بذارم. کار با سایت های آپلود رو نمیدونم

taghi abbas

Well-Known Member
اگه کسی میدونه چه باید بکنم خواهشا" بگه خیلی فیلم های با حالیه. ضرر نمیکنید. اگه سایت آپلود هم نشد روش کمپرس کردن فیل ها رو هم بگید ممنون میشم

iman007

Well-Known Member
"روز های عاتی" نه " روزهای آتی"

بعد دوستان من یه سری فیلم جذاب از آموزش 3dmax از شرکت 3dpalace دارم میخوام ببینم چه جوری میتونم اونا رو برای دانلود کاربرا بذارم. کار با سایت های آپلود رو نمیدونم

داداش نمی خواد ایراد منو بگیری در ضمن آموزشهای 3dpalace حجمش خیلی زیاده میشه آپلود کنی ولی شاید تعداد کمی دانلودش کنن . کار با سایت آپلود کاری نداره فایلتو انتخاب کن بعد آپلود بزن چند دقیقه صبر کن تا آپلود شه در ردیف اول نشانی فایلته ، اونو کپی کن بعد هر جایی دوست داشتی پیستش کن ،افتاد

iman007

Well-Known Member
تصاویری از پلاگین Wire Jumble

پیوست ها

• barbed%20wire.jpg
    barbed%20wire.jpg
    47.3 کیلوبایت · بازدیدها: 22
  • stock-vector-abstract-background-of-jumbled-messy-cables-or-cords-47657707.jpg
    stock-vector-abstract-background-of-jumbled-messy-cables-or-cords-47657707.jpg
    46.5 کیلوبایت · بازدیدها: 28
  • cable-jumble-andrew-mckaskill.jpg
    cable-jumble-andrew-mckaskill.jpg
    48.1 کیلوبایت · بازدیدها: 40
  • 03.jpg
    03.jpg
    303.5 کیلوبایت · بازدیدها: 26
  • 2562744-a-jumble-of-multi-colored-wires-from-a-car.jpg
    2562744-a-jumble-of-multi-colored-wires-from-a-car.jpg
    29.1 کیلوبایت · بازدیدها: 34

iman007

Well-Known Member
دانلود پلاگین Wire Jumble
استفاده از این پلاگین بسیار آسان ، هم کاربردی و هم مفید
از کسانی که این پلاگین گرفتن و کارکردن لطفا نظرات خودشون بازگو کنند
ممنون

پیوست ها

• WireJumble_v120.zip
    2.8 کیلوبایت · بازدیدها: 127

taghi abbas

Well-Known Member
داداش نمی خواد ایراد منو بگیری در ضمن آموزشهای 3dpalace حجمش خیلی زیاده میشه آپلود کنی ولی شاید تعداد کمی دانلودش کنن . کار با سایت آپلود کاری نداره فایلتو انتخاب کن بعد آپلود بزن چند دقیقه صبر کن تا آپلود شه در ردیف اول نشانی فایلته ، اونو کپی کن بعد هر جایی دوست داشتی پیستش کن ،افتاد

افتاد داداش ، ناراحت نشو با چند تا کلیک ساده میشه ویرایشش کرد دستتون درد نکنه

omid alipour

New Member
سلام

اموزش realflow می خواستم
اول کارم از صفر بذار لطفا در نهایت هم تو مایه هایه این کهخ یه مایعی ریخته میشه و در حین ریختن شکلی مثل صورت ر ا ایجاد می کند

جدیدترین ارسال ها

بالا