آموزش تصویری مایا به زبان شیرین فارسی با سام

S.H.R.M.K

Well-Known Member
سامی جان مثل همیشه کامل و خوب بود دستت درد نکنه .
منم دیدم ولی هنوز وقت نکردم تمرین کنم راستی به قول Mecho چطوری میشه مثلا همون شکل رو تو پر کرد؟
به هر حال خوب داری میری جلو خسته نباشی .:wink:

.:. soroosh .:.

Active Member
sam_sam گفت:
خوب آموزش ساخت جزیره قسمت اولش آماده است . دارم براتون رندر میکنم که آپلود کنم . این حجمش زیاد شده باید خوردش کنم .

خوب یه 30 دقیقه دیگه این آموزش هم آماده است . داره خوشم میاد و کم کم میشه یه عادت روزانه برام که براتون آموزش تصویری بزارم . اگر خدا کمک کنه و قوت بده به من .

خوش باشین و وقتتون را هدر ندین . الان دارین تمرین میکنین دیگه ؟ نبینم ول بگردین و وقت حروم کنین ها !
من شاگرد وقت تلف کن نمی خوام .این را جدی میگم .
الان فعلا چیزی بلد نیستین زیاد . بیشتر بریم جلو تمرین میدم باید تمرین های من را انجام بدین تا آموزش بعئی را بزارم .

موفق باشین

قول ميدم وقت هدر نكنم . شما جون بخواه دوست عزيز. چه برسه به تمرين . چشم . هر كاري بگي ميكنم شايد هم ميكنيم .
از اون آموزش بعدي هم ممنون . الان دارد دانلود ميكنم . تموم كه شد شروع به تمرين ميكنم .
موفق باشي .

Active Member
Mecho گفت:
سام یه مشکل ..
نخندیا اما من تو کنترل موش هم ایراد دارم ... با موش نوت بوک کار میکنم دهنم سرویس شد . بلد نیستم تصویر رو مثلا ببرم پایین ... بلد نیستم شکل رو بالا و پایین کنم تو پرسپکتیو مثلا .
البته همه کارایی که گفتی تو قسمت 1 مدلینگ انجام دادم منتهی یه چیزی . تو فیلمت شکلت تو پر در میاد . مال من فقط همون خط ها هستند که به هم میرسن .
اما درکل تمرین باحالی بود . این موس سخت کرده برام وگرنه خیلی خوب شروع کردی . برم ببینم باز چی میشه .
اگه شد یه راهنمائی برای کار با کیبورد جای موس بکن .
این فایل آخری رو هم فردا میگیرم اگه خواست کسی خورد میکنم میزارم براش .

مرسی

درود .
سام عزيز ميبخشيد كه تو كار شما فضولي ميكنم . چون ميدونم وقتت كم هست . سعي ميكنم تا جايي كه ميتونم به سوالاتي كه بلدم جواب بدم . شما هم اگه جايي ديدي من اشتباه ميكنم حتما بهم بگو . خوشحال ميشم .

دوست عزيز :
ببينيد . درسته كار با پد نوت بوك سخته . اگه بتتوني يك موس بيسيم بگيري خيلي راحت ميشي . قيمتي هم نداره .
اگه تبليغ نشده من الان از موس فراسو گرفتم . حدود 12 هزار تومن بايد باشه . بيسيم هست . و كار با مايا هم راحت ميشه .
اگه بخواي با پد نوت بوك كار كني خيلي محدود ميشي . و كلي هم وقت هدر ميشه . كه استاد گفتن وقت هدر نكنيد .

اما در رابطه با او سوال دومتون . اگه درست فهميده باشم . شما بايد بعد از ( فرقي نميكنه ميتونيد قبل از ) ساخت مدل كليد 5 رو از صفحه كليد خود فشار بديد كه با اين كار سطح مدل هم نمايان ميشه . كليد 6 براي نشان دادن سطح مدل به همراه متريال ها و تكستچرهاست . كليد 7 هم براي نشان دادن سطح مدل و متريال ها و تكسچر ها به همراه تاثير نور ي كه خواتون در صحنه قرار داديد هست .

SHRMK عزيز : فكر كنم سوال شما هم همين بود .
اگر منظورتون چيز ديگه اي بود . ميبخشيد من خوب متوجه نشدم .
شاد و پيروز باشيد .

S.H.R.M.K

Well-Known Member
Shrmk عزيز : فكر كنم سوال شما هم همين بود .
اگر منظورتون چيز ديگه اي بود . ميبخشيد من خوب متوجه نشدم .
شاد و پيروز باشيد .

سروش جان ممنون از توضیحاتت ولی سوال من چیز دیگه بود میخواستم ببینم اون جزیره ای رو که سام ساخته چطوری میشه تو پرش کرد.

Active Member
آهان . اون و نميدونم . ولي فكر نميكنم با اين ابزارها بشه . بايد از نوع ديگري از جسم ها استفاده كنيد . كه من احتمال ميدم براي اين كار بايد از polygon ها براي ساخت جسم تو پر استفاده بشه .
حالا چرا جسم تو پُر ؟ فكر نميكنم ساخت جسم تو پر لازم باشه . چون اصلا داخل جسمتون ديده نميشه .
و اينكه هر جسمي و كه بخوايد ميتونيد اون قسمتهاي خالي ( مثلا همين جزيره . اگه زير جزيره و دو سمت جلو ) را ببنيد جسم شما تو پر ديده ميشه .
كه آموزش بستن اون قسمت ها رو هم فكر كنم سام عزيز قصد دارن در بخش دوم همين آموزش بزارن .
شاد و پيروز باشيد .

patriot

Member
چرا هيچ کی از اونايی که پر سرعت دارن دنلود نميکنن، تيکه تيکه با حجم حدود 5 مگ بزارن واسه ما. سام داره اينقدر زحمت ميکشه اونوقت اينجا يه عدّه ی زيادی اينجا بی بهره موندن خوب اين ضلمه يکی به فکر بقيه هم باشه ديگه

cs_mohsen

Member
راستمیگه

راستمیگه
نامردیه
خیلی زوره آدم آموزش تصویری کامل فارسی رو جلوش می بینه ولی نمی تونه دانلود کنه
یکی فکری به حال کم سرعت ها بکنید ( اگر امکانش هست )
متشکرم

Mecho

Member
به غیر از فایل آخر که مربوط به جزیره بود قبلی ها رو هم تیکه تیکه کنم ؟!!!

بعد اینکه اگه میشه فقط بگید به چه طریقی تیکه تیکه کنم . من میرم تو قسمت Splite تو وین زیپ اون رو میکنم 5مگ بعد که تموم میشه یکی از 5قسمت فایل داخلش WMA هست که شده 3مگ اما 20دقیقه اموزشه !!!! 4 تا قسمت بقیه هم فایلهای توشون Sz0 این چیزاس ....
کجا و به چه طریقی هم آپلود کنم رو بگید . هروقت جواب این رو بدید قول میدم 30مین دیگه لینک رو داشته باشید .

شاد و خوش باشید . سال نو هم پیشاپیش تبریک .

آخرین ویرایش:

patriot

Member
ببين اونجا فايل ها چند پارت ميشه بعد اگه تمامه پارت ها کنار هم باشه، وقتی يکی رو باز کنی انگار همه يجا شده بعد باز شده، برای اينکه بهتر بفهمی چی ميگم کافيه يکی از اون پارت ها رو ببری يه جايی که بقيه پارت ها نيستن اون وقت باز کنی ميبينی که Error ميده . شما همون کاری که کردی درسته دوبره همون کار رو بکن بعد پارت ها رو دونه به دونه Upload کن برای آپلود هم پيشنهاد ميکنم تو www.rapidshare.de ، کن چون مگا آپلود هم مثله رپيدشير resume نميده امّا سرعت راپيد بيشتره

sam_sam

Banned
سلام
ما اصلا جسم تو پر نداریم تو مایا ! شما چطوری میخواهین نشون بدین جسم تو پر است ؟اصلا نمیشه نشون داد .
خیلی جالب است . الان همه تو خونه نشستن منتظر سال تحویل . من تازه الان باید برم سر کلاس .

فعلا با اجازه تا سال دیگه . من تا سال دیگه میرم و بر نمیگردم .

عیدتون مبارک .

sam_sam

Banned
Mecho گفت:
سام یه مشکل ..
نخندیا اما من تو کنترل موش هم ایراد دارم ... با موش نوت بوک کار میکنم دهنم سرویس شد . بلد نیستم تصویر رو مثلا ببرم پایین ... بلد نیستم شکل رو بالا و پایین کنم تو پرسپکتیو مثلا .
البته همه کارایی که گفتی تو قسمت 1 مدلینگ انجام دادم منتهی یه چیزی . تو فیلمت شکلت تو پر در میاد . مال من فقط همون خط ها هستند که به هم میرسن .
اما درکل تمرین باحالی بود . این موس سخت کرده برام وگرنه خیلی خوب شروع کردی . برم ببینم باز چی میشه .
اگه شد یه راهنمائی برای کار با کیبورد جای موس بکن .
این فایل آخری رو هم فردا میگیرم اگه خواست کسی خورد میکنم میزارم براش .

مرسی

مرد حسابی مگه تایپ است که با کیبرد کارکنی ؟ باید حتما یه موس بگیری برای نوت بوکت . این بهترین و تنها ترین راه حل است .

در ضمن ما تو مایا جسم تو پر نداریم .حال براتون توضیح میدم تو آموزش بعدی

sam_sam

Banned
این ادرس جدید است از این به بعد اینجا آپلود میکنم . که براتون خیلی راحتر است برای دانلود .
میتونین از برنامه های دانلود هم استفاده کنید برای دانلود کردن :

http://www.graphicplanet.net/staff/saam/modeling/modeling1.wmv
http://www.graphicplanet.net/staff/saam/modeling/modeling2.wmv
http://www.graphicplanet.net/staff/saam/modeling/modeling03.wmv
http://www.graphicplanet.net/staff/saam/modeling/modeling04.wmv

sam_sam

Banned
خوب کارتون راحت شد . خدا را شکر فقط رایت کلیک و save target as . . .
را میزنید . همین

حالش را ببرین

Mecho

Member
sam_sam گفت:
خوب کارتون راحت شد . خدا را شکر فقط رایت کلیک و save target as . . .
را میزنید . همین

حالش را ببرین

یعنی مشکل حل شد سام ؟؟؟ دیگه احتیاج به تیکه تیکه شدن نیست برای بچه ها ؟؟؟؟

Active Member
نه . ديگه نياز به تيكه تيكه شدن نيست .
اما هر كسي كه ميخواد دانلود بكنه . بايد از برنامه هاي دانلودر استفاده كنه . كه اگه ديسكانكت شد بتونه بقيه فايل و بعدا بگيره .
همين .

Active Member
سام عزيز :
اين اولين تكليف من كه ميزارم اينجا . مربوط به ابزار revolve .

model1.jpg

عيد همگي مبارك .

آخرین ویرایش:

sam_sam

Banned
خوبه ولی با این دستور چیزهای بهتری هم میشه ساخت .بیشتر تمرین کنین .
عیدتون مبارک

sam_sam

Banned
حدود 30 دقیقه دیگه آموزش براتون زدم
دارم رندر میگیرم که آپلود کنم براتون

جدیدترین ارسال ها

بالا