آموزش :: ايجاد و شبيه سازي يك برگ كاغذ فتو ::

ACTIVE

Active Member
با سلام اين آموزشو در يكي از سايتهاي خارجي كه دوستان معرفي كردند ديدم و خواستم كه عزيزان كاربر استفاده كنند .
در اين مقاله آموزشي شما با چگونگي ساخت و شبيه سازي ورق كاغذ فتو { عكس } و همچنين اضافه كردن حالت پرسپكتيو به طرح آشنا خواهيد شد ؛

براي شروع عكس مورد نظرتان را به محيط طراحي فراخوانده و سپس شروع به ايجاد تغييرات نماييد . در نظر داشته باشيد كه عكس مورد استفاده در يك لايه قرار گيرد !
pic_1.jpg

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

سپس با استفاده از دستور Edit > Transform \ Rotat 90ْ CCW به عكسمان دوران مي‌دهيم .
pic_2.jpg

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

بعد با استفاده از فيلتر موجود در آدرس Filter > Distort \ Shear حالت تقعر به عكسمان مي‌دهيم .
pic_6.jpg

بعد از قبول تغييرات باز با استفاده از دستور Edit > Transform اين بار گزينه Rotat 90ْ CW را انتخاب مي‌كنيم تا عكسمان به حالت دوران قبلي باز گردد .
pic_3.jpg

در اين مرحله با استفاده از كليدهاي ميانبر Ctrl + T و استفاده از دستور Edit > Transform \ Perspective حالتي مانند شكل زير را بدست مي‌اوريم .
pic_4.jpg

حال كار ما با مختصر تغيييرات جلوي بهتر و طبيعي تري پيدا مي‌كند .
براي اينكار باز با استفاده از كليدهاي Ctrl + T به شكل حاصله مختصر دوان حول مركز طرحمان مي‌دهيم . سپس با استفاده از جلوه هاي نور پردازي اقدام به نور دهي و سايه‌دهي مي‌كنيم تا طرح حاصله شكل واقعي از خود نشان دهد .
:idea: { البته اين طرح ما زياد طبيعي نيست ولي شما با دقت عمل و سليقه بيشتر طرح خوبي را بدست آوريد :wink: }
:idea: { سعي كنيد سايه شما به موازت طرحتان قرار نگيرد و حتما براي طرحهايي همچون اين ٬ سايه با كمي زاويه در پشت طرحتان قرار گيرد ٬ كه طرح ما از اين قضيه مستثناست !!}
[align=center:2759ccf495]
pic_5.jpg
[/align:2759ccf495]
خسته نباشيد .

saman_new

Member
هرچند كه عكساش در حال حاضر نمياد اما بدون عكس هم توضيحاتتون خوب بود.ممنون.

ACTIVE

Active Member
saman گفت:
هرچند كه عكساش در حال حاضر نمياد اما بدون عكس هم توضيحاتتون خوب بود.ممنون.
خواهش مي‌كنم خانوم سمن بايد از شما ممنون باشيم چون سايت رو خود شما برامون گفتين من فقط ترجمه مختصري كردم .
از بابت عكسها هم كه من ميتونم ببينم . اگه بازم از ساير بچه ها نتونستند ببينند بگيد تا جاشون رو عوض كنم .
ممنون . موفق باشيد

Scorpio

Member
رضا جان دستت درد نكنه ... خيلي عالي و مفيد بودش ... ممنون

موفق باشيد

علي

ACTIVE

Active Member
خواهش ميكنم ... گفتم كه من كاري نكردم .
راستي علي جان ممنون ازت امشب بدجوري زحمت بهت دادم خلاصه حلال كن .
راجع به عكس هم شما درست گفتي حمتا در انتخاب موضوع دقت بيشتري مي‌كنم

Scorpio

Member
ACTIVE گفت:
خواهش ميكنم ... گفتم كه من كاري نكردم .
راستي علي جان ممنون ازت امشب بدجوري زحمت بهت دادم خلاصه حلال كن .
راجع به عكس هم شما درست گفتي حمتا در انتخاب موضوع دقت بيشتري مي‌كنم

خواهش ميكنم ... واسه ما باعث افتخار بودش رضا جان ....

راستي رضا HTML اينو بده مجيد بذاره صفحه اول ... ممنون
موفق باشيد

علي

gollpesar

Member
آقا من يكي خيلي خوشم اومد . دمت گرم ACTIVE جان
انشاا... موفق باشي .
يا علي

Salar

Active Member
ACTIVE جان اگه بتوني psd اين آموزش رو بزاري خيلي ممنون مي شم

در كل عالي بود