آموزش آپدیت کردن کارت گرافیک

anayandom

New Member
سلام به همه دوستان
من به یک مشکل بزرگ دارم اون هم اینکه مدل کارت گرافیک من و درdevice manager زدهasus EAH464670series
و در run وقتی میرم به قسمت dxdiag در سربرگ display نام همینasus EAH464670series است اما در پایین در چند جا زده ati
حالا نه میدونم مدلش چی نه میدونم چه طور و از چه سایتی اپدیت کنم.
همچین مدلی نه دیدم نه اپدیتش رو تونستم پیدا کنم لطفا یکی کمک کنه؟
خواهششششششششششششششششششششششششششششششششششش!!!

the_king

مدیرکل انجمن
سلام به همه دوستان
من به یک مشکل بزرگ دارم اون هم اینکه مدل کارت گرافیک من و درdevice manager زدهasus EAH464670series
و در run وقتی میرم به قسمت dxdiag در سربرگ display نام همینasus EAH464670series است اما در پایین در چند جا زده ati
حالا نه میدونم مدلش چی نه میدونم چه طور و از چه سایتی اپدیت کنم.
همچین مدلی نه دیدم نه اپدیتش رو تونستم پیدا کنم لطفا یکی کمک کنه؟
خواهششششششششششششششششششششششششششششششششششش!!!

خیلی شرکت ها کارت گرافیکی می سازند همانطور که لپ تاپ می سازند، اما پردازنده شون که هسته اصلی این محصول شونه
چند تا سازنده خاص و انحصاری بیشتر نداره. شرکت های مثل ASUS هر کارت گرافیکی ای که بسازند یا مبتنی بر پردازنده های AMD/ATi ئه
یا Nvidia و معمولا درایور شون با همه کارت گرافیکی هایی که از همون پردازنده خاص استفاده می کنند مشترک ئه. کارت گرافیکی
شما مبتنی بر پردازنده AMD Radeon HD 4670 است. سازنده پردازنده اش ASUS نیست، AMD/ATi ئه.

و طبق معمول درایوری که در سایت سازنده کارت گرافیکی قرار داده میشه قدیمی یه و چند ساله که به روز نشده :
ASUS EAH4670 Download

درایوری که در سایت AMD هست به روز ئه و به احتمال خیلی زیاد قابل استفاده و سازگار، به حجم 102 مگابایت :
AMD Catalyst Driver for Radeon HD 4000/3000/2000 Series

صفحه اصلی دانلود درایور :
AMD Catalyst™ Display Driver

دانلود درایور از سایت سازنده پردازنده کارت گرافیکی فقط در مورد کارت های گرافیکی کامپیوتر رومیزی (Desktop) توصیه میشه،
برای کارت گرافیکی لپ تاپ معمولا فقط درایور قدیمی ای که سازنده لپ تاپ ارائه می کنه سازگاری داره.

anayandom

New Member
خیلی شرکت ها کارت گرافیکی می سازند همانطور که لپ تاپ می سازند، اما پردازنده شون که هسته اصلی این محصول شونه
چند تا سازنده خاص و انحصاری بیشتر نداره. شرکت های مثل ASUS هر کارت گرافیکی ای که بسازند یا مبتنی بر پردازنده های AMD/ATi ئه
یا Nvidia و معمولا درایور شون با همه کارت گرافیکی هایی که از همون پردازنده خاص استفاده می کنند مشترک ئه. کارت گرافیکی
شما مبتنی بر پردازنده AMD Radeon HD 4670 است. سازنده پردازنده اش ASUS نیست، AMD/ATi ئه.

و طبق معمول درایوری که در سایت سازنده کارت گرافیکی قرار داده میشه قدیمی یه و چند ساله که به روز نشده :
ASUS EAH4670 Download

درایوری که در سایت AMD هست به روز ئه و به احتمال خیلی زیاد قابل استفاده و سازگار، به حجم 102 مگابایت :
AMD Catalyst Driver for Radeon HD 4000/3000/2000 Series

صفحه اصلی دانلود درایور :
AMD Catalyst™ Display Driver

دانلود درایور از سایت سازنده پردازنده کارت گرافیکی فقط در مورد کارت های گرافیکی کامپیوتر رومیزی (Desktop) توصیه میشه،
برای کارت گرافیکی لپ تاپ معمولا فقط درایور قدیمی ای که سازنده لپ تاپ ارائه می کنه سازگاری داره.

دوست عزیز واقعا ممنون خیلی کامل بود.مدت زیادی بود این مشکل رو داشتم اما هیچ کجا کسی نمیتونست کمکم کنه واقعا خسته نباشید

اما باز اینجا من چند تا مشکل دارم
1:ویندوز من xp 32 هست که لینک بالا واسه ویندوز 7 و ویستا و 8 بود که البته با شرح کاملی که لطف کرده بودید من نسخه xpرو پیدا و دانلود کردم که البته امیدوارم کار کنه
2:من مدل کارت گرافیک رو هم واسه اپدیت کارت گرافیک هم واسه اپدیت بایوس اون میخواستم اما نسخه بایوس که در سایت asus قرار داره قدیمی و مربوط به سال 2008 هست که زیاد به درد من نمیخوره نسخه بایوس سایت amd هم نتونستم پیدا کنم اگر میشه شما لطف کن بایوس سایت amd رو اگر هست پیدا کن لینک رو بزار
3:اپدیت کارت گرافیک و بایوس رو برای این میخوام که موقع نصب ویندوز ویستا و هفت بعد از چند ثانیه صفحه ابی میشه و ارور میده که ویندوز را حذف و بایوس را اپدیت کنید با حذف ویندوز که درست نشد و من نمیتونم بایوس را نیز اپدیت کنم البته حتما با این کار درست نخواهد شد چون که قبلا این مشکل وجود نداشت اگه میشه در این مورد هم راهنمایی کنید که باید چه کار کنم؟

anayandom

New Member
خوب مثل اینک این داستان ادامه دارد.
رفتم به ادرس http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/legacy/Pages/legacy-radeonaiw-xp.aspx و فایل اول با حجم 106 مگابایت رو دانلود کردم
بعد اخرای نصب ارور application instal.install package failure رو میده و بعد تموم میشه و درخواست ریست میده.اما در تمام جاهایی که نوع کارت رو مشخص میکنه نگاه میکنم میبینم
نوشته AMD Radeon HD 4670 میخواستم بدونم مشکلی نداره.یا راهی هست که این ارور رو نده
بعد در قسمت dxdiag در سربرگ display ورزن رو 6.14 زده در حالی که ورزن برنامه در ادرس دانلود 13.1 هست
امکان دارد که برنامه کامل نصب نشده ؟

the_king

مدیرکل انجمن
هیچوقت و تحت هیچ شرایطی BIOS و firmware هیچ سخت افزاری رو Update نکنید مگر اینکه یک مشکل و عیب جدی با نسخه فعلی اش داشته باشید که در نسخه جدیدتر
رفع شده باشه. یعنی در این موارد سر ای که درد نمی کنه دستمال نبندید.
درایور نصب نشده.

1) نصب Catalyst رو شروع کنید. ابتدا یک جایی روی هارد دیسک تون (C:\AMD) از حالت فشرده خارج اش می کنه. وقتی از حالت فشرده خارج شد روال نصب رو متوقف کنید.
2) ویندوز را Restart کنید.
3) وقتی ویندوز تازه می خواد بالا میاد کلید F8 رو فشار دهید و در وضعیت Safe Mode ویندوز رو بالا بیاورید (Safe Mode رو انتخاب کرده و Enter را فشار دهید)
4) وقتی ویندوز بالا اومد و آماده استفاده است، ترکیب کلیدی کلید ویندوز + کلید R را فشار دهید (
WinR.gif
) تا پنجره Run باز بشه،
عبارت devmgmt.msc را داخل کادر پنجره Run بنویسید و OK کنید.
5) پنجره Device Manager باز خواهد شد، درایور کارت گرافیکی تون رو در گروه Display Adapters پیدا کنید. رویش راست کلید کرده و گزینه Properties را انتخاب کنید.
6) زبانه Driver را انتخاب کرده و روی دکمه Update Driver کلیک نمایید.
7) No, not this time و سپس Next و سپس (Install from a list or specific location (Advanced و سپس Next و سپس Don't search. I will choose the driver to install و سپس Next را انتخاب کنید.
8) از دکمه Have Disk استفاده کرده و مسیری که درایور از حالت فشرده خارج شده (C:\AMD) را در زیر پوشه هایش پیمایش کنید تا به درایور (یک فایل inf) برسید و تایید و نصب اش کنید.
9) در صورتی که لازم شد از دکمه Continue Anyway استفاده کنید. حالا درایور نصب شده اما AMD Catalyst نصب نشده.
10) ویندوز رو Restart کنید تا بصورت عادی بالا بیاد. نصب برنامه Catalyst رو که دانلود کرده بودید از سر بگیرید اما موقع نصب گزینه Express رو انتخاب نکنید، نصب سفارشی (Custom) را ادامه دهید
و تیک گزینه Driver را بردارید تا نصب نشه.

uplike

Member
اول داخل سایت سازنده چیپ گرافیک شوید ، اونجا بخشی داره به نام درایور که دوباره دو بخش میشه یک بخش خودش تشخیص میده و در انتها هم دانلود. به احتمال زیاد مشکلتون حل میشه

من پسر 12 ساله ام ونمیدانم چطوری سرعت بازی رو بالا ببرم میخواهم بازبا ن ساده اموزشم بدیم

Big Town

New Member
سلام
من نرم افزار

[h=1]Marvelous Designer 3 Enterprise 1.4.14.7701 را روی کامپیوترم اینستال کردم ولی وقتی می خوام اجراش کنم میگه که باید کارت گرافیکم رو آپدت کنم. میخواستم ببینم اگه کارت گرافیکم رو آپدیت کنم مشکلی برای کامپیوترم پیش نمیاد؟ چون شنیدم که ممکنه دیگه توی مانیتورم هیچی نشون داده نشه. ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.[/h]

milad91074

New Member
سلام و خسته نباشید. امکانش هست برای کارت گرافیکی من آپدیت قرار بدید خودم نتونستم آپدیتش رو پیدا کنم . مشکل تو چاجرای اتوکد و برخی بازی ها دارم و با ارور قدیمی بودن opengl و ارور (0xc000007b) مواجه میشم. مارک کارت گرافیک zotac
attachment.php

پیوست ها

• Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    158.8 کیلوبایت · بازدیدها: 7

the_king

مدیرکل انجمن
سلام و خسته نباشید. امکانش هست برای کارت گرافیکی من آپدیت قرار بدید خودم نتونستم آپدیتش رو پیدا کنم . مشکل تو چاجرای اتوکد و برخی بازی ها دارم و با ارور قدیمی بودن opengl و ارور (0xc000007b) مواجه میشم. مارک کارت گرافیک zotac

برای کامپیوتر های رومیزی (Desktop) نسخه 64 بیتی از دو منبع متفاوت :
341.44-desktop-win8-win7-winvista-64bit-international-whql.exe
341.44-desktop-win8-win7-winvista-64bit-international-whql.exe

برای کامپیوتر های رومیزی (Desktop) نسخه 32 بیتی :
341.44-desktop-win8-win7-winvista-32bit-international-whql.exe

جدیدترین ارسال ها

بالا