آموزشهای گروهی <شماره 9> - عناصر و ابزار تبلیغات

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
سلام دوستان . خوشحالم که در جمع شما هستم

راستش نیاز فوری به یه سری آموزش در رابطه با طراحی و ساخت بنر تبلیغاتی واسه چاپ دارم .

تمتم صفحات قبل رو خوندم . خوب بود اما کافی نبود

اول سوال اینکه بنر رو با چه پسوندی باید سیو کرد؟/

و دوم اینکه از چه ابزارهایی واسه زیبا سازی استفاده کنیم ؟ همونهایی که واسه ساختن عکس معمولی استفاده میکنیم؟

لطفا راهنمایی سریع..

ممنون از همه

کلا شما هر چی رو خواستی بدی واست چاپ کنن با پسوند Tiff بده. بهترین پسوندی که همیشه رنگا رو حفظ میکنه و هیچ فشرده سازی روی تصویر انجام نمیده پسوند Tiff ئه.

درباره ی سوال دوم هم نمیشه مثل سوال اول برای اون جواب دقیقی داشت. چون برمیگرده به ذوق و سلیقه ی طراح. هیچ فرقی نداره شما از چه ابزاری استفاده کنی. مهم اینه که اولا اصول رو رعایت کنی و دوما ذوق و سلیقه داشته باشی. اصول مثل این که بدونی رزلوشن رو درست انتخاب کنی. یا فایل رو با چه پسوندی واسه چاپ بفرستی. یا مثلا عکسی که استفاده میکنی رو زیادی بزرگ نکنی. همینطور براش ها رو و ... ولی مورد دوم دیگه به خود طراح مربوط میشه و هر طراحی یه روشی رو استفاده میکنه.

afsartala

New Member
اگر برای اولین بار است که بنر میزنی با رعایت نکات بالا این نکته رو هم رعایت کن که طرح رو در اندازه اصلی نگاه کن بعد به چاپ
بفرست .

iranian_genius

New Member
راستی نظرتون چیه راجب به اینکه در مورد فارسی نویسی و نستعلیق در فتوشاپ (چون توی نوشتن بنر و کارای تبلیغاتی هم مهمه)
بحث کنیم ، یا حتی یه تاپیک جدید راجبش بزنیم؟...

GFX Master

راستی نظرتون چیه راجب به اینکه در مورد فارسی نویسی و نستعلیق در فتوشاپ (چون توی نوشتن بنر و کارای تبلیغاتی هم مهمه)
بحث کنیم ، یا حتی یه تاپیک جدید راجبش بزنیم؟...

اجازه بدید این بحث تموم بشه بعد درباره ی بحث بعدی صحبت میکنیم.

iranian_genius

New Member
اوکی سارا جان .

راستی سارا خانم طرح آماده ی بنر تبلیغاتی واسه خیابون ها و اینها هم چیزی توی سایت یا جای دیگه هست ببینیم؟؟

من که چیزی پیدا نکردم .

دوستان طرح های آماده ی بنر تبلیغاتی رو آدرس بدن واسه همه ببینن .

ممنون

iranian_genius

New Member
اوکی سارا جان .

راستی سارا خانم طرح آماده ی بنر تبلیغاتی واسه خیابون ها و اینها هم چیزی توی سایت یا جای دیگه هست ببینیم؟؟

من که چیزی پیدا نکردم .

دوستان طرح های آماده ی بنر تبلیغاتی رو آدرس بدن واسه همه ببینن .

ممنون

دوستان ( به خصوص سارا جان) پس جواب این موضوع بالا چی شد؟؟؟؟

طرح آماده واسه آشنایی بیشتر؟؟ یعنی واقعا نیست؟ با وجود این همه استاد ...:neutral:

GFX Master

من دقیقا منظورتون رو متوجه نشدم. شما طرح بصورت تمپلیت میخوای که آماده باشه و دانلود کنی و مثلا با عوض کردن اسم و اطلاعات بدی چاپ یا اینکه فقط طرح آماده برای نمونه برداری و ایده گرفتن میخوای؟

اگر مورد اول منظورت باشه گمون نمیکنم کسی بصورت مجانی مثلا بیلبورد طراحی کنه و در اختیار دیگران بذاره!!

ولی اگر فقط برای ایده گرفتن میخوای بگو تا بهت سایت معرفی کنم.

iranian_genius

New Member
من دقیقا منظورتون رو متوجه نشدم. شما طرح بصورت تمپلیت میخوای که آماده باشه و دانلود کنی و مثلا با عوض کردن اسم و اطلاعات بدی چاپ یا اینکه فقط طرح آماده برای نمونه برداری و ایده گرفتن میخوای؟

اگر مورد اول منظورت باشه گمون نمیکنم کسی بصورت مجانی مثلا بیلبورد طراحی کنه و در اختیار دیگران بذاره!!

ولی اگر فقط برای ایده گرفتن میخوای بگو تا بهت سایت معرفی کنم.

به ، چه عجب بالاخره سارا خانم رو آنلاین دیدیم ...

آره دقیقا منظورم مورد دوم بود ، یعنی طرح کلی از بنر تبلیغاتی واسه خیابانها تا بدونیم میگن بنر یعنی این ..

نه اینکه دقیقا در مورد خاصی باشه و ... این چیزا که منجر به سوئ استفاده بشه .

همون طور که خودتم گفتی واسه ایده گرفتن و دیدن طرح کلی یه بنر آماده:)

GFX Master

البته ما تو ایران یه چیزی یه اسم بنر یاد گرفتیم و طراحی میکنیم ولی تو واقعیت چیزی به اسم بنر خالی وجود نداره!

بنری که ما طراحی و استفاده میکنیم در واقع بنر استند (Banner Stand) هست. من که تو هر سایتی جستجو کردم بنری که ما تو ایران طراحی و استفاده میکنیم رو پیدا نکردم.

ولی اینا رو شما ببین. ایده های خوبی میده:

http://images.google.com/images?q=b...a&rls=org.mozilla:en-US:official&start=0&sa=N

hamedfardin

Member
iranian_genius عزيز شما مي توني در سايت هنري deviantart.com هم جستجو كنيد كه به نتايج جالبي مي رسيد ئر ضمن مي تونيد مثل من در خيابانها به صورت سر به هوا راه بريد كه بسيار مفيد خواهد بود چون طرحهاي جالبي رو بعضا مي بينيد كه به درد مي خوره بنر هم به نظر من تلفيق هنرمندانه متن عكس و رنگ هستش كه بر ميگرده به قدرت ابتكار و آگاهي شما از اين سه عنصر...كه البته هر چه بيشتر ببينيد بيشتر مي فهميد...

iranian_genius

New Member
iranian_genius عزيز شما مي توني در سايت هنري deviantart.com هم جستجو كنيد كه به نتايج جالبي مي رسيد ئر ضمن مي تونيد مثل من در خيابانها به صورت سر به هوا راه بريد كه بسيار مفيد خواهد بود چون طرحهاي جالبي رو بعضا مي بينيد كه به درد مي خوره بنر هم به نظر من تلفيق هنرمندانه متن عكس و رنگ هستش كه بر ميگرده به قدرت ابتكار و آگاهي شما از اين سه عنصر...كه البته هر چه بيشتر ببينيد بيشتر مي فهميد...

ممنون . ببینم چی میشه پیدا کرد..:neutral:

nima_285

New Member
سلام دوستان..... فکر کنم اگه چند تا سایت دیگه معرفی کنید که در مورد تبلیغات باشه یا واسه تبلیغات ایده بده یا تبلیغات برتر و جدید و نشون بده یا..... خیلی به درد بخور باشه....!!! مرسی.

GFX Master

این سایزها بر اساس نیاز مشتری تعیین میشه و سایز استاندارد خاصی نداره.

hamedfardin

Member
سلام من مي خواستم از نحوه اجاره بيلبوردهاي تبليغاتي و تعرفه هاي موجود كمي مطلب بدونم...آيا ميشه يكيشون رو خريد...و يا فقط اجاره اي هستند..و اجاره اونها از شهرداريه...يا يه نهاد خاصي....و در كل چجوري ميشه كه يه نفر مجري تبليغات يك بيلبورد بشه؟

GFX Master

سلام من مي خواستم از نحوه اجاره بيلبوردهاي تبليغاتي و تعرفه هاي موجود كمي مطلب بدونم...آيا ميشه يكيشون رو خريد...و يا فقط اجاره اي هستند..و اجاره اونها از شهرداريه...يا يه نهاد خاصي....و در كل چجوري ميشه كه يه نفر مجري تبليغات يك بيلبورد بشه؟

تا اونجایی که من میدونم این تابلوها اصلا فروشی نیست! چون متعلق به شهرداریه.

ولی برای اجاره کردن معمولا روی بعضی از بیلبوردها یه شماره تماس میزنن که مثلا شرکت فلان مجری طرحهای تبلیغاتی.

باید بگردی این شماره رو پیدا کنی. معمولا من تو بزرگراهها زیاد دیدم که روی بیلبوردهای خالی شماره تلفن مجری طرحهای تبلیغاتی خیابانی رو زده باشن.

hamedfardin

Member
سارا جان از راهنمائيت ممنون...مي خواستم اگه نظر شما هم مثبته يه تاپيك راه بندازيم و جديدترين تعرفه هاي تبليغات رو داخلش بنويسيم...مثل فلكسي...بيلبورد..تبليغات اتوبوسي...و خيلي چيزهاي ديگه...و اگه امكانپذير نيست....تو همين تاپيك يه ليست قيمتي از اين تعرفه ها بذاريم....فكر كنم به چيزهاي جالبي برسيم...البته اگه دوستان موافق هستند

جدیدترین ارسال ها

بالا