آموزشهای گروهی < شماره 3 > : کلیات و جژئیات طراحی کارت ویزیت و کارت اینترنت

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
آقا مهدی طرحای خیلی خوبی زدی بهت تبریک میگم. بین کارتهای اینترنت من از اونی که عکس کیبورد داره (سمت راست وسطی) خیلی خوشم اومد هم رنگبندی قشنگی داره و هم در نهایت سادگی، زیبایی خاصی داره.

موفق باشی

mexo

Member
آقا اينم بدون عكس-فقط خدا كنه ضايع نشده باشيم(يعني ميگين قشنگيش مال عكساشه؟)
5e7c-embed

پیوست ها

• 63.jpg
    63.jpg
    240.2 کیلوبایت · بازدیدها: 77
آخرین ویرایش:

saeedmasih

Member
من که عکسو نتونستم ببینم..........
ولی mexo عزیز در وحله اول انتخاب عکس زیبا و مناسب کار هر کسی نیست و دوما فضایی که برای نمایش اون عکس به کار برده میشه مهمتر از خود عکسه که شما هر دو را یکجا اعمال کردید.

سلام
از نظرهای همتون متشکرم
ولی می خوام یه اعتراف که بکنم اینه که من هرچی دارم هرچی یادم گرفتم 50% مربوط به عزیزانی هست که توی این انجمن ها به من کمک کردن.
تویی تمام هستی مستی راستی من
بازم متشکرم

آخرین ویرایش:

GFX Master

آفرین mexo این کار هم مثل کارهای قبلیت قشنگ شده. معلومه که استعداد خوبی در این زمینه داری. از فونتها هم خوب استفاده کردی.

سلام
از اینکه روی کارهای قبلیم این همه نظر دادید خیلی ممنون:lol:
یه کار دیگه زدم این یکی دو رو هست بچه ها گفتن از عکس استفاده نکنید Low leveli به خاطر همین ما هم خودمون رو Update کردیم تو این کار از عکس استفاده نکردم راستی می خوام روی کتون چاپ کنم .
نظر بدید متشکرم.:D

پیوست ها

• model.jpg
    model.jpg
    273.3 کیلوبایت · بازدیدها: 79

GFX Master

آقا مهدی کسی خدای نکرده نگفته که استفاده از عکس تو کارت ویزیت low levelie !!! اتفاقا استفاده از یه عکس مناسب برای کارت خودش نشون دهنده سلیقه خوب طراحه ولی چون آقای Mexo توی طرحاشون از عکس استفاده میکردن و تقریبا طرحاشون هم مثل هم شده بود بچه ها گفتن که بدون عکس هم کار کنه که یه تفاوتی داشته باشه.

در مورد کارت خود شما هم باید بگم که قشنگ شده منتهی من اگر جای شما بودم برای چاپ روی کتون از زمینه رنگی استفاده نمیکردم البته فکر کنم نارنجی هم قشنگ بشه روی کتون ولی من اکثر کارایی که روی کتون چاپ کردم سفید و ساده بوده چون خود کتون دارای طرح هست

sara_is_nice_girl گفت:
آقا مهدی کسی خدای نکرده نگفته که استفاده از عکس تو کارت ویزیت low levelie !!! اتفاقا استفاده از یه عکس مناسب برای کارت خودش نشون دهنده سلیقه خوب طراحه ولی چون آقای Mexo توی طرحاشون از عکس استفاده میکردن و تقریبا طرحاشون هم مثل هم شده بود بچه ها گفتن که بدون عکس هم کار کنه که یه تفاوتی داشته باشه.

در مورد کارت خود شما هم باید بگم که قشنگ شده منتهی من اگر جای شما بودم برای چاپ روی کتون از زمینه رنگی استفاده نمیکردم البته فکر کنم نارنجی هم قشنگ بشه روی کتون ولی من اکثر کارایی که روی کتون چاپ کردم سفید و ساده بوده چون خود کتون دارای طرح هست
نه بحث lowlevelie نیست ، من یه البوم دارم از کارام که چند تا از اونها را قبلا دیدید یکی از بچه ها دید گفت که همه از عکس استفاده کردی به خاطر همین بود که این یکی رو بدون عکس زدم کار سختی هم بود برای من :-? .
من قبلا روی کتون همین زمینه رو ولی قرمز چاپ کردم بد نبود چون زمینه به صورت قدیمی هم هست بد نمی شه بهش می یاد.
بعد یه زحمت دیگه من نیاز به یه چاپ خونه برای چاپ کارام دارم اگه اشنا دارید متشکر می شم.

GFX Master

خوب بچه ها واقعا خوشحالم که یه تاپیک آموزشی تونست اینقدر پرطرفدار و به قول معروف پرپست باشه!! اونم نه پستای بیهوده و الکی!

خوب فکر کنم خیلی از مشکلاتی که سر راه طراحی کارت ویزیت بود الان حل شده باشه. در مورد فونت و نحوه نگارش و استفاده درست هم انشالا حالا یا خودم یا یکی از بچه ها تو یه تاپیک جداگونه بحث میکنیم چون اون موضوع بحث جدایی داره و خودش یه موضوع جداگونه رو میخواد.

حالا اگر کسی از بچه ها سوالی یا چیزی داره که بخواد مطرح کنه بگه تا کم کم بریم سر موضوع بعدی آموزشهای گروهی. موضوع آموزش گروهی بعدی رو هم میتونیم تو همون تاپیکی که یکبار زده شد و مخصوص تعیین آموزشهای گروهی بود بحث کنیم.

بازم خوشحالم که این تاپیک اینقدر خوب و پرطرفدار بود.

موفق باشین.

mostafa_az

Well-Known Member
منم واقعا به بچه هاي اين انجمن تبريك ميگم كه اين همه با هم همبستگي دارن .
به قول سارا اگه ياد گرفتين كارت ويزيت بزنين و مشكلي و سوالي هم ندارين بريم سر موضوع بعدي .

مخلصيم
مصطفي

White Rose

Member
من میخواستم قبل از اینکه به مبحث بعدی برید از همه شما به خصوص سارا خانوم که این موضوع جالب و مفید رو طرح کردن تشکر کنم همچنین از بقیقه برو بچ با حال (آقا مصطفی,Mexo,....) آقا مصطفی با ما دیگه صلح کردی دیگه نه!!!!!

GFX Master

ممنون شما لطف داری. این نظر من تنها نبود. به هر حال بازم خوشحالم که مبحث خوب و مفیدی بود و اینو میشه تو کارای بچه ها دید. البته این تاپیکهای آموزشهای گروهی هیچوقت بسته نمیشه و هر کسی هر وقتی سوالی داشت میتونه تو این تاپیکا مطرح کنه بدون اینکه تاریخش گذشته باشه.

bemannegakon

New Member
سلام به همه دوستای عزیزم
ابتدا سال جدیدو به همتون تبریک میگم امیدوارم سال خوبی باشه
من یاسان 25 گرافیست

خوشحال میشم اگه راجع به چاپ کارت اینترنت برام توضیح بدید
کلا فرایند چاپش اینکه مثل ویزیت چاپ میشه یا پرینت میشه بعدا لمینت میشه چون هر کارت یه شماره جداگانه داره

خوشحال میشم توضیح کامل بدید
یه سفارش دارم میخوام براورد قیمت و میزان زمان طراحیشو بدونم

ممنونم
یاسان

GFX Master

یاسان اولا ورودت رو به جمع بچه ها تبریک میگم. سال نو شما هم مبارک باشه.

در مورد چاپ کارت اینترنت باید بگم که روشهای مختلفی وجود داره. ولی کارتهای معمولی اینترنت که عموما جنس محکمی دارن یک نوع مقوای مخصوصه که طبق گفته یکی از بچه ها (حمیدرضا) از جنس یک مقوای پلیمریه فکر کنم.

بعد از اینکه طرح اولیه اونها رو چاپ کردن (بدون شماره های پسورد و یوزر و سریال کارت) اون رو بصورت خام ایجاد میکنن. یعنی جای تمام شماره ها خالیه. در مرحله آخر هم اون 3 تا شماره که بقول شما با هم متفاوت هستن رو بصورت حالا یا چاپ دستی یا ماشینی و که شماره انداز داره و بعد از هر بار چاپ شماره عوض میشه ایجاد میکنن. دقیقا مثل همین شماره زن های معمولی که خیلی جاها (مثل مطب دکترها و ...) کاربرد داره.

S.H.R.M.K

Well-Known Member
از جنس یک مقوای پلیمری

اینها مقوا نیست اصولا بهش PVC میگن.

یک نمونه کارت پی وی سی خام

MT-26_Card.jpg

بازم PVC خام در رنگ های مختلف

card-b.gif

کارت های متداول PVC

cards-pvc.jpg

cardcluster.jpg

چاپ دستی یا ماشینی و که شماره انداز داره و بعد از هر بار چاپ شماره عوض میشه ایجاد میکنن. دقیقا مثل همین شماره زن های معمولی که خیلی جاها (مثل مطب دکترها و ...) کاربرد داره.

این ها هم دستگاه های مخصوص چاپ روی کارت اینترنت هستن به اسم ID CARD PRINTER چند تا نمونش اینجا هست که برای درج شماره سریال و بارکد و ... روی کارت ها به کار میرن.

eltron-p310i-card-printer-250.jpg

PEB3LE-281z2.jpg

eltron_P205open.jpg

Alto-249wi.jpg

mostafa_az

Well-Known Member
ممنون حميدرضا جان . واقعا توضيحات كاملي بود . خودم هم نميدونستم جنسشون چيه .
سارا جان دست تو هم درد نكنه .

مخلصيم
مصطفي

جدیدترین ارسال ها

بالا