آموزشهای گروهی < شماره 3 > : کلیات و جژئیات طراحی کارت ویزیت و کارت اینترنت

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
در مورد مد رنگها فقط به این خاطر مد رنگ رو روی cmyk میذارن تا درصد به اشتباه رفتن رنگها مشخص بشه. البته در این مورد کالیبره بودن مانیتور هم مهمه یعنی ممکنه مانیتور شما کالیبره نباشه و انوقت حتی استفاده از مد رنگ cmyk هم چاره ساز نیست!

در مورد کاری که شما گفتی یعنی انتخاب rgb هم اگر در چاپخونه عمل رنگسازی توسط مسئول رنگسازی باتجربه باشه و کارش رو بلد باشه (که معمولا افراد خیلی کار بلدی نیستن!!) میتونه تا حدود زیادی رنگها رو خوب دربیاره ولی شما نباید انتظار داشته باشی که دقیقا همون چیزی که میخوای از آب دربیاد. مد رنگ rgb فقط برای مانیتور و رنگهای نوری که در مانیتور استفاده میشن مناسبه و به درد کار دیگه ای نمیخوره.

S.H.R.M.K

Well-Known Member
اگر يكي ناشي مثل من مد رنگ را Rgb گرفته باشه چي ميشه؟

یه توضیح کوچیک در مورد مود های رنگی.
چشم انسان قادر به تشخیص رنگ های زیادی هست ولی با این وجود ما نمیتونیم تمامی رنگ های موجود در طبیعت رو شناسایی کنیم و دید ما در این مورد دارای محدودیت هست.
دستگاه هایی هم که انسان برای استفاده از اونها ساخته مثل مانیتور و یا دستگاه های چاپ دارای محدودیت در تولید رنگ هستن و فقط دامنه های خاصی از رنگ های موجود در طبیعت رو میتونن ایجاد کنن و بنا به نوع دستگاه ها این محدودیت رنگ ها فرق داره.
حالا این مود های رنگ هم برای نشون دادن طیف هایی که با این نوع ابزار ها تولید میشه به وجود آمدن.

مثلا دستگاهایی مثل مانیتور یک طیف خاصی از رنگ رو میتونن نشون بدن که تقریبا شامل 16000000 رنگ هست و همه این رنگ ها از ترکیب 3 رنگ اصلی قرمز و سبز و آبی به وجود میان.که به این محدوده رنگ RGB گفته میشه.

دستگاه های چاپی هم محدوده رنگ دارن که دامنه اون از دامنه رنگ های داخل مانیتور (RGB( کمتر هست یعنی تعداد رنگ تولیدی توسط این ماشین ها کمتره که به مد رنگی اونها CMYK میگن. CMYK از ترکیب 4 رنگ در ماشین های چاپ هست که رنگ های مختلف رو میسازه.

به همین خاطر هست که میگن با سیستم رنگ RGB طرحتون رو به چاپخونه نفرستید چون ممکنه رنگی رو که شما در سیستم RGB و در مانیتور میبینید اصلا در سیستم رنگی CMYK وجود نداشته باشه و چاپ رو دچار مشکل کنه و رنگتون درست در نیاد.

البته سیستم های رنگی دیگه ای هم هست که توضیحش وقت زیادی میخواد.امیدوارم تونسته باشم اصل مطلب رو برسونم.

تو عکس زیر هم میتونید به وضوح دامنه رنگ ها رو ببینید و محدوده رنگی رو که توسط هر کدوم ایجاد میشه.
میبینید که مد رنگی CMYK دامنه کمتری از رنگ ها رو نصبت به مد های رنگی دیگه داره.

lab_rgb_cmyk.gif

آخرین ویرایش:

mexo

Member
اين همه گفتين كارت ويزيت بزار گفتيم چشم -بابا يه نظرم بدين بر نيستا
5e39-embed
[/IMG]

GFX Master

آفرین طرح خوبی شده تبریک میگم. فقط یه بار رنگ متن توضیحاتت رو از خاکستری به مشکی یا قرمز تیره تبدیل کن ببین کدومشون بهتر میشه. طرح کلیت خیلی خوبه.

سلام
توی مبحث های گفتگو هاتون چند تا طرح کارت اینترنت دیدم می خواستم ازتون سوال کنم
قیمت هر طرح کارت اینترنت چه قدر هست اگه قیمت چاپ و تیراژ هم بهم بگید ممنون می شم.

mostafa_az

Well-Known Member
فكر ميكنم چاپ سري 1000 تاييش 60 تومن باشه . البته 80 تومن هم ديدم .
طراحيش هم فكر ميكنم قيمت كارت ويزيت هاي اختصاصي باشه . يعني 15 تومن به بالا .

طرحت هم mexo جان خيلي قشنگه . خسته نباشي .

NaviD.R.R

Member
Mexo جان کارات خوبه.
من یه پیشنهاد برات داشتم. یه چند تا طرح طراحی کن که توش از عکس استفاده نکرده باشی. این جوری فکر کنم طراحیت بیشتر به چشم میاد تا اون عکسی که استفاده کردی. موفق باشی.

mostafa_az

Well-Known Member
پيشنهاد خيلي خوبيه . البته توي اين طرح كارت ويزيتش چون طراحي خوبي داره نميشه گفت همه چيزش به عكس تكيه داره اما براي كارت اينترنت هاش چرا كه البته كارت اينترنت هم جز عكس چيز ديگه اي نياز نداره . فقط ميمونه نحوه ساعت و اسم شركت رو نوشتن .

مخلصيم
مصطفي

آخرین ویرایش:
سلام یه زحمت دیگه واستون داشتم
اگه می شه رو طرح ها نظر بدید
5e6d-embed

یه چند تای دیگه هم هست
5e6b-embed

متشکرم

آخرین ویرایش:

GFX Master

من که هیچ عکسی رو اینجا نمیبینم !!

راستی یه چند وقتی من نبودم دیدم امضام نیست .
مشکل اخلاقی داشته امضا ما خدایی نکرده .
این یکی ان شا الله مشکل نداره.

S4DEGH

Well-Known Member
براي ديدن عكس هاي كه تو سايت هاي فيلتر شده آپلود شدن از آدرس زير فعلا استفاده كنن :
کد:
http://www.hamgard.com/

مهدي جان عكس هات بالا نمياد ... چرا نمي دونم !؟

نمی دونم چه جوری که نمی آد من دوبار آپلود کردمش هر دوبار هم چک کردم باز شد نمی دونم اشکال از کجاست
شرمنده:cry:

آخرین ویرایش:

S.H.R.M.K

Well-Known Member
راستی یه چند وقتی من نبودم دیدم امضام نیست .
مشکل اخلاقی داشته امضا ما خدایی نکرده .
این یکی ان شا الله مشکل نداره.

نه مشکل اخلاقی فکر نکنم داشته مال منم پاک شده چون آقای محمودی یه زمانی تعیین کردن واسه کم کردن حجم امضا ها ....
حالا هم نیست شدن معلوم نیست چرااا؟

این کارت ها هم قشنگ شدن.

Saman

مدیر انجمن مولتی مدیا بیلدر
سلام
امضاي هيچ كسي حذف نشده!

چون آپلود سنتر مشكل داره عكس‌ها آپلود شده اون نمياد.

البته فكر مي‌كنم سايت http://file.uploadr.com مشكل داشته باشه يا دوستمون لينكو اشتباه دادن!

-----------------------

راستي من از كارت اينترنت با طرح پنگوئن خوشم اومد.

تا بعد...!

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا